BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može li neki znalac objasniti pojedinosti oko ove ponude hvala. Vaš link …

imaš takvih ponuda koliko ti srce želi, no opreza nikad dosta. moj prijatelj trguje preko admirala i nije bilo nikakvih problema.

Hvala randopph.

Što mislite o ovome ?

http://lider.media/preporuceno/histerija-oko-predsjednickih-izbora-lansirala-burze-u-visine-ali-cijena-zlata-je-pala/

“Baš kao i u slučaju Brexit-a krajem lipnja. Svi koji su prizivali kataklizmu tržišta a nije ih bilo malo, i ovaj put su ostali s pogrešnim prognozama.”

“Iako ga se smatra sigurnim utočištem u neizvjesnim tržišnim uvjetima, jedini minus na tjednoj razini, od svih značajnijih imovinskih klasa zabilježilo je zlato i to čak -5.86%. Toliko o (ne)sigurnosti. Možda jednom svima postane jasno da je tržište kapitala (dionice) jedina imovinska klasa koja konstantno omogućuje više povrate od svih drugih imovinskih klasa, a da korekcije treba promatrati kao priliku, a ne kao kataklizmu i propast tržišta jer na koncu novi vrhovi se konstantno osvajaju.”

A ko je ono nedavno govorio da triba zlato kupovat? 😀 Jel drugarica?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pa naš Pero o tome priča već godinu dana 🙂

Ma je. Nego, neko je baš sad nakon pobjede Trumpa to SA SIGURNOŠĆU izjavio.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne mogu nać , da nije naša Ivana ?




Bit će ovdje sve dosta jeftinije, govor je malo smirio, ali lavina se pokrenula. Panika i nesigurnost će se nastaviti u dužem razdoblju. Ono što danas izgleda jeftino bit će još znatno niže, čekao se samo okidač za jaču korekciju, samo će izmaknuti u nekontrolirani pad.

Na žalost, teška srca moram priznati da se, samo ovaj put, slažem s Vama…SIGURNO NAM SLIJEDI 6 MJESECI TURBULENCIJA ILI OŠTROG PADA…u najboljem slučaju stagnacije i mrcvarenja…iskreno –idem u Zlato

[/quote]

Iskreno , od toliko izbora kovina , ne mogu se odlučiti u koju ući , pa ću zbog nemogućnosti odluke ipak ostati u dionicama. Nekad nije dobar ni preveliki izbor , pih ….
[/quote]

Evo je. 🙂

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Aaaaaaa to , 🙂 .Oni su bili potpuno uvjereni da su u pravu ili je ipak bio loš druk, ne , ne ipak mislim da je ovo prvo 😉

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Nego sijećam se ovdje je bio neki lik koji je godinama pisao na forumu ( imao je na nicku sliku od Newmana-onog iz serije Sainfild) koji je kupovao na 900-500…u padu i na kraju prodao sve na cca 250 i rekao da ide kupiti nekretninu jer je to najsigurnije…mislim da je to bilo cca 2012…ili 2013…ajde mogao bi razumiti da je kupio uz more pa da ljeti ubire od turista zimi od najma studentima…ali kupiti stan u zagrebu nakon što su ti dionice pale 70% i onda još uz to i stan za dodatnih 10-20% od tadašnje cijene.
Zaista mi je žao čovjeka i sigurno mu nije lako gledati sve ovo..
Zato kažem pametno sa svojim novcima uvijek..–a mnogi neznaju koliko je brakova ili života uništila ova kriza počevši od švicaraca do sloma burze u hrvata 2008-2009…
Takvi se više nikad neće vratiti na burzu jer je gubitak i razočarenje preveliko…
Tako je to kad se na burzu dolazi neinformiran …bez znanja i iskustva…
Moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju bilo kojih dionica..
Imatelj sam po nekoliko dionica iz svih sektora i važnost disperzije je jako bitna iako vidimo gosp. Bilbija igra na all in…i kao što smo vidjeli na rivp bivšem korfu je pogodio i zaradio ogroman novac…
Ako se ne varam prije početka rasprodaje je imao cca 2 mil. dionica….i sad mu je omjer atpl vs rivp cca 50-50…
Svaka mu čast na hrabrosti i znanju…a sigurno je imao i malo sreće jer sreća prati hrabre i odvažne.
Uostalom siguran sam da nitko ne ulaže 40-50 mil. kuna u nešto tek tako..
Pretpostavljam da je barem dvije -tri godine proučavao i pomalo skupljao.
Sve u svemu kapa do poda gosp. Bilbija i da je barem 10 ovakvih kao Igor burza bi nam bila burza…ovako je još uvijek bara na kojoj vladaju OMF-ovi i što oni odluče tako će biti…iako ni to nije garancija …evo recimo rivp gdje su Bakić i Bilbija zaradili više nego (postotno gledano) što će OMF i dionički fondovi skupa za 100 godina…
Bravo za Bilbiju a onda i Bakića iako je i on imao pogrešaka…ali mrtvi se na kraju broje..

A BALVANA!!! :) :) :)

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Medo gangsteru, frende, ja dijelim tvoj optimizam oko ATPL i brodara, dugorocno, ali mislim da kratkorocno slijedi pad ispod 300 i tu i tada cu vjerovatno uci. Ponavljam, nisam ulazio prije jer se nisam okrenuo oko svoje osi na vrijeme, ali isto tako su vrijeme, iskustvo i te trice i kucine od mene napravili nekog tko ne skace na prvu loptu. Za Podravku 380 dam i sad i uvijek, jer pri toj cijeni ti fundamenti vrijede uvijek, Vegeta ne gubi na cijeni, ali ovo je volatilno, vruce, i malo taktiziranja nije na odmet. Kupujem ispod 300 na okretu prema gore, mark my words.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close