BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Puno ih ovako smanjuje ulazak i radi veliku grešku.Moj savjet Vam je da zaboravite na ovaj gubitak i ako želite ulagat uzmite u obzir sve dionice pa odlučite

Moj savjet iz iskustva u zadnjih 3 mjeseca je drugaciji – zaboravite ZSE, iskoristite svoje znanje na americkim burzama. Kada sam vidio u pocetnim tjednima ove godine kako je nelikvidna nasa burza, kako su mali prometi, osim po 3-4 najjace dionice, i kako je u biti u svim drugima dionicama tesko ulaziti/izlaziti, posebno sa nekim vecim nalozima, tipa iznad 200 000 kn…. a da ne spomenem jos porez na 12 posto na svaki dobitak (mada se dobitak i na am burzi naplacuje porezom, naravno). Burze od pocetka godine su u Americi pale za 20 posto, tj. ne indexi sami vec gro dobrih dionica. To je sansa koju bi trebali, kao ja, iskoristiti i uloziti pare tamo. Mene je impresionirala brzina prolaska naloga sto za kupnju, sto za prodaju. Nema natezanja da vaš veci nalog dize ili spusta cijenu i onda liparenje. Tamo su nasi ulozi tako sitni da prolaze klikom misa. Necu vam sugerirati dionice, smatram da svatko na ovom portalu koji se bavi dionicama moze iz gomile podataka iscitati par dobrih dionica i drzati ih se. U Americi je dionicarstvo na potpuno drugacijim nivoima, u vezi recimo 50-tak najvecih i najpopularnijih dionica dnevno izlaze dva do tri analiticka teksta, nesto sto kod nas nitko ne pise. Samo pracenjem tih tekstova, trendova i objavljenih izvjesca, kao i drugih zakonom predvidjenih dokumenata, moze se puno kvalitetnije secirati firma. Da ne kazem da dionice actually REAGIRAJU na dobro kvartalno izvjesce a ne kao kod nas, dionica ide gore 0,5 posto za izvjesce 10 posto u plusu. Provjerite si sa brokerima, vjerojatno su vam naknade duple, imate http://www.marketwatch.com ili http://www.financeyahoo.com sa obiljem informacija. Za one hrabrije provjerite si i pripremite za nadolazece IPO-e jako ocekivanih firmi (Uber, Lyft, Palantir, Xiaomi, Airbnb … ) Pozdrav.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Ova naša burza će vjerojatno u jednom trenutku eksplodirat. Čeka se neki čvrsti pokazatelj rasta gospodarstva koji će biti okidač. Al tada Crobex neće narasti 10%, nego će to biti 35-50% i više u vrlo kratkom vremenu…mnogi će tada koji neće biti u dionicama ostati kratkih rukava…

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

NA krivoj dionici pisete. Jedino sto je manje palo kod nas nego vani su brodari. I to 5 puta manje. Za razliku od ostalih sektora gdje je suprotno tj. Gdje smo mi pali 5 puta vise.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Tako sam ja kupovao belje po 75, pa 54 pa 35 da ne bih ostao kratkih rukava. Skupa skola a ja vam savjetujem besplatno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Sjetimo se razdoblja 2005-2007. Tada su i purani letili, sve je raslo….ne vjerujem da od tada pa nadalje sve može ići samo dolje….pa zar 9 godina pada nije dovoljno?!
Povijest će se ponoviti…samo je pitanje trenutka….čekao sam 9 godina…čekat ću još…ili pukovnik ili pokojnik, a hladan ko led, pa taman da sve padne na 0,00 kn…nema predaje i nema prodaje…

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]


Ova naša burza će vjerojatno u jednom trenutku eksplodirat. Čeka se neki čvrsti pokazatelj rasta gospodarstva koji će biti okidač. Al tada Crobex neće narasti 10%, nego će to biti 35-50% i više u vrlo kratkom vremenu…mnogi će tada koji neće biti u dionicama ostati kratkih rukava…

rast gospodarsta u hrvatskoj, hahahahahahahahahaha, ozbiljan si?hahahahahahahaha…

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

E moj Lojtra, podsjećaš me na tenkistu iz nekih prošlih vremena…možda si ti taj…:-)

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

@Tonebrod

E moj kolega, ako ne dođe do tog rasta, onda će 80% Hrvata bit gladno….ne vjerujem da želiš da se to dogodi…ionako ljudi, najveći broj njih, jedva krpaju kraj s krajem…

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

@Tonebrod

E moj kolega, ako ne dođe do tog rasta, onda će 80% Hrvata bit gladno….ne vjerujem da želiš da se to dogodi…ionako ljudi, najveći broj njih, jedva krpaju kraj s krajem…

ne da ne vjerujem, nego s ovakvom politikom sam siguran da to nece biti u iducih 4-5 godina.

Evo jedan intervju sta mislim da bi bilo super pogledat decko ima samo 25 godina ali nacin razmisljanja i nacin komunikacije covjek se moze zapitat gdje sam ja sada sa svojim razmisljanjem da li sam napredovao ili nazadovao i puno toga jos. Malo je duzi al kad budete imali vremena ili kada se opustate preporucujem da se pogleda 🙂

Ignore : renči


[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

@Tonebrod

E moj kolega, ako ne dođe do tog rasta, onda će 80% Hrvata bit gladno….ne vjerujem da želiš da se to dogodi…ionako ljudi, najveći broj njih, jedva krpaju kraj s krajem…

ne da ne vjerujem, nego s ovakvom politikom sam siguran da to nece biti u iducih 4-5 godina.
[/quote]
Slažem se s kolegom. Politika je takva da odbija bilo kakva strana ulaganja, gomila papira,
dozvola,… previše komplicirano, uz ove poreze, davanja, mjesečne račune od HR šuma, HR voda,…
pa tko normalan želi poslovati ovdje?
Klima je za posao nepovoljna i dok to neki pametnjaković ne promijeni i u međuvremenu
otpusti 70% državnog aparata mi nikad nećemo izaći iz krize.
Za sada je recesija dok Vi imate posao a susjed nema, al lako postane i depresija.
A depresija je kad i Vama posao stane i nestane.
Dakle po meni prvi korak je smanjiti namete na poslove ljude, u smislu brda papira
za pokretanje posla i smanjiti poreze ne investiranje i zapošljavanje,
besmislene račune kao naknada iz goriva za auto ceste koje plaćate dok se vozite njima,
pa naknada za HR vode…. koje su to gluposti???
Nek država olakša poslovanje i zapošljavanje, nek otpusti uhljebe, bar njih 30%
da nema deficita pa ćete vidjeti rast BDP preko 4%.
Ovako mi do 2026-2027 nećemo iz krize. Al tada će Crobex biti ispod 500.
Isto tako biti socijalan, a to je ukinuti porez na školstvo (knjige i ostalo), na dječje
stvari baš sve, i kompletno za sve stanovnike ukinuti porez na hranu ili barem
staviti minimalnih 7-8%. Preskupi smo a plaće loše.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close