BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LPLH (Lošinjska plovidba d.d.) [/color]

ima vikend u neku ruku pravo. Malo analiza sam stavljao za dionice koje vrijede. Jedan razlog tome je što ne pišem previše o dionicama koje imam da ne ispadne da ih guram. Možete pronaci moja pozitivna pisanja o toj spomenutoj jadranci. na nekih 450kn. na himr-u na oko 180kn. na atgr-u na 650kn. ne znam da li sam pisao na adrisu na 300kn da treba kupiti. pisao sam kad je saponija rasla kao luda da mislim da je dobra dionica ali da vrijedi oko 192kn mislim. onda je porasla do 320kn i pala nazad na 195 gdje sam i kupio. kasnije sam našao da vode u knjigama neke stvari koje treba otpisati (oko 63 mil kuna) pa sam prodao po 260kn. Jos mislim da je dobra kompanija, ali sam se već prebacio dosta vani. ne znam sta sam jos pisao pozitivno. morao bi potraziti. plavu lagunu mislim da sam spominjao na 2800.

Zašto pišem protiv? Zato jer uzimate stvari koje se pišu zdravo za gotovo. Pogotovo s bloga. Pokušavam vas natjerati da razmišljate svojom glavom. Logično. Pisao sam nedavno kad je bilo oko merkatora na belju, da to neće donjeti nikakvu promjenu. objasnio i zašto. pogledajte šta se dogodilo. upravo ono šta sam govorio. a svatko bi normalan pomsilio da će to dovesti do ogromnih promjena. treba samo malo razmisliti. nikad vam ovdje ne stavljam duboke analize nego pokušavam što jednostavnije objasniti neka razmišljanja koja ja imam. i ne moras se složiti s njima. ali barem promisli o onome što govorim. ono što zelim objasniti je to da UVIJEK skupljaj samo negativne podatke o nekoj dionici koju imaš. Pozitivne znaš. Zato si i kupio tu dionicu. Tebe mora zanimati samo drukcije mišljenje od onoga koji imas. I dali to ima smisla. Ja nisam protiv nicije dionice ali jesam protiv navlačenja.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LPLH (Lošinjska plovidba d.d.) [/color]

Zato sam i napisao, da si negdje pisao i pozitivno…ali NEGATIVNO PRETEZE. Nemam ja ni protiv kritike nista…ali stvarno bode u oci, samo kritika, kritika i kritika. Jer valjda u tom trazenju, mora biti i neka dobra dionica.
Sto se tice onih koje imas, i pisanja o njima, to nema veze sa navlacenjem. Onda bi svi koji pisu na temi dionice koju imaju, navlacili druge (iako to neki rade), ima i ozbiljnih koji pisu iz uvjerenja.
Prema tome, analiza zasto ja mislim da je nesto dobro, nije navlacenje.
I onda kad tebe ljudi citaju, gdje uvijek imas nesto protiv…ti vec u startu, stvaras odbojnost da te ljudi ne dozivljavaju ili idu kontra. Dakle, ja sam za balans 🙂

Pozdrav,
evo da otvorim opet malo temu primitaka od otuđenja financijske imovine o kojoj sam već pisao u 11. mejsecu prošle godine gdje sam kao redovni student izgubio pravo uzdržavanog člana jer sam svojim VLASTITIM sredstvima kupio dionice te ih zatim prodao, a porezna je tu prodaju(PROMET -ne dobit) zabilježila kao moj primitak te sam time prešao dopuštenih 11 000kn iako mi je stvarni dohodak bio nekoliko tisuća kuna(stipendija). Gledali su samo prodajnu cijenu, a ne i nabavnu! Nakon tog saznanja porezna uvjetu moje uklanjanje sa porezne kartice roditelja, slijedi porezno rješenje i razlika za uplatu poreza. Ulažem žalbu koja do dns još nije rješena. Ovih dana se predaje porezna prijava za 2015., bez mene jer me nema na PK od 10.mj. pa se opet stvara obveza za uplatu razlike poreza. Pošto u 2015. odgovaram sam za sebe (prema poreznoj) i imam prodaju dionica tj. prometa više od dopuštenih 50 000kn, i po tumačenju referenta na iznos veći od 50 000kn plaćam 25% poreza. Znači na moj vlastiti već oporezovani novac kojim npr. nisam ništa zaradio (kupio za 70 000, prodao za 70 000, i oni tumače kao primitak od 70 000kn) oni bi mi uzeli još 25% na ovih 20 000kn iznad 50 000kn. Apsurdnooooo!!!

Zaključio sam da bi onda svi ljudi u RH koji trguju dionicama trebali imati te iste primitke, pa me zanima kako se u vašim situacijama to tumači?? jeste izgubili kakve povlastice? jeste plaćali kakve poreze? jesu i vama govorili ovakve apsurdne stvari u poreznim upravama? Jel i vi imate na prijavama ovakve megalomanske brojke? Kako ovakve stvari rješavati? Jer s većinom iz porezne s kojima sam razgovaram, čak i s nekim šefovima, nemaju pojma o čemu govorim.

ibro
to sam napisao i lojtri. posjeti nekog neovisnog poreznog savjetnika. to što si napisao i sad i prije u 11 mj. mislim da nema nikakve osnove, te ti je nanesena šteta!

Ibro žali ovo je kriminalno što si napisao!
Pitaj na blogu od Bakica što misli o tome?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Molila bi vas …tkogod želi dati svoje viđenje riječima razumljivih totalnom laiku odn meni… koja su očekivanja od atpl dionice. Naime, ja sam 2006. naslijedila 100 dionica (tada bile po 900 kn). Nakon godinu dana bile su već 3700 kn svaka. Prilikom prodaje nekretnine kupila sam još 50 kom. Nažalost, od tog dana (16.10.2007.) počeo je pad na koji nisam odmah reagirala, a ni kasnije očekujući ponovni rast kadtad. Tako da sam trenutno u DEBELOM gubitku, ali nekako se nadam nekom oporavku. Nastojim ne misliti na počinjenu glupost, ali što je tu je. Pa eto, vaše viđenje bi mi dobro došlo… ili će me zbedirat ili ćete mi uljepšat dan… 🙂 Hvala

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]


Molila bi vas …tkogod želi dati svoje viđenje riječima razumljivih totalnom laiku odn meni… koja su očekivanja od atpl dionice. Naime, ja sam 2006. naslijedila 100 dionica (tada bile po 900 kn). Nakon godinu dana bile su već 3700 kn svaka. Prilikom prodaje nekretnine kupila sam još 50 kom. Nažalost, od tog dana (16.10.2007.) počeo je pad na koji nisam odmah reagirala, a ni kasnije očekujući ponovni rast kadtad. Tako da sam trenutno u DEBELOM gubitku, ali nekako se nadam nekom oporavku. Nastojim ne misliti na počinjenu glupost, ali što je tu je. Pa eto, vaše viđenje bi mi dobro došlo… ili će me zbedirat ili ćete mi uljepšat dan… 🙂 Hvala

Djecu i unuke savjetujte: Ne kupujte dionice, ne ulažite u životno osiguranje, ne štedite u bankama već ulažite u nekretnine od čije rente ćete moći kvalitetno živjeti ne radeći ništa. Nije svako zlo za zlo. Lijepo recite djeci i unucima što vam se desilo tako da ste sigurno njih spasili od enormnih gubitaka a posebno gubljenju vremena po forumima čitajući i pišući gluposti. Iz vašeg gubitka možete samo izaći jači, pametniji i mudriji. Da ste sve prodali na 3700 tko zna što bi bilo sada sa vama. Možda vam je taj pad spasio život, zdravlje pitaj boga što. Odsad ćete puno bolje cijeniti svaku lipu koju zaradite.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Čudi me da ovako zbori jedan Sokrat!

Poštovanoj članici foruma možemo i ovako reći: dionice koje ste dobili smatrajte poklonom, pa kako došlo tako ošlo. Za one koje ste kupili se možda možete “gristi” jer za kupovinu je ipak trebalo malo više poznavanja stvari. Pritom ne zaboravite da je netko kupovao i po 3.700. Što bi oni tek imali za reći?

Što sada napraviti?
Ništa!
Osim ako ste kruha gladni, pa ste prisiljeni prodavati.
U protivnom stojte s mirom. Ponosni ste vlasnik dionica čiji biznis proživljava najtežu krizu ikad.
Ako ATPL propadne tj proglasi stečaj biti će to kraj jedne stoljetne poduzetničke priče iz povijesnog i neponovljivog Dubrovnika. Na to nemate utjecaj.

Ako vjerujete da se stečaj neće dogoditi čuvajte svoju imovinu i možda ju nasljedi netko vaš.
( I on će imati isti ovaj problem koji imate i vi, budite bez brige s tim!)

Složio bih se sa Sokratom u toliko da je dobro imati tj. kupovati imovinu koja vam daje tijek novca.
Nekretnina koja se iznajmljuje sasvim sigurno jest takva imovina.

Sretno s dionicama i čitajte nas i dalje! 🙂

La vita e bella!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]


Molila bi vas …tkogod želi dati svoje viđenje riječima razumljivih totalnom laiku odn meni… koja su očekivanja od atpl dionice. Naime, ja sam 2006. naslijedila 100 dionica (tada bile po 900 kn). Nakon godinu dana bile su već 3700 kn svaka. Prilikom prodaje nekretnine kupila sam još 50 kom. Nažalost, od tog dana (16.10.2007.) počeo je pad na koji nisam odmah reagirala, a ni kasnije očekujući ponovni rast kadtad. Tako da sam trenutno u DEBELOM gubitku, ali nekako se nadam nekom oporavku. Nastojim ne misliti na počinjenu glupost, ali što je tu je. Pa eto, vaše viđenje bi mi dobro došlo… ili će me zbedirat ili ćete mi uljepšat dan… 🙂 Hvala

Pod pretpostavkom da je priča istinita…

Vjerojatno nije rijedak slučaj, još jedna žrtva ludila koje je kulimiraralo 2008. godine. Šteta tolikih novaca.

Što se tiče preporuka za atlatsku i tih 150 dionica, pod pretpostavkom da vam ti novci trenutno ne trebaju (il bi već prodali) ja ne bih trenutno prodavao, što ne znači da sam apsulutno siguran da ćete moći prodati dionice po većim cijenama. Trenutno je situacija s njihovim biznisom takva da nitko ne može sa sigurnošću reći da neće bankrotirati u roku od idućih 3-5 godina. Ako se situacija stabilizira vrijednost dionice će svakako biti bitno veća od trenutne. Ne bih sanjao o 3700kn ali rang od 500-1000kn je realan. Ako se ne stabilizira u nekom normalnom roku, postoji realna mogućnost da ostanete bez svega. Tak je to s investicijama, uvijek postoji omjer između rizika i potencijalne zarade. Ali u principu nije pametno prodavati kad je cijena na dugogodišnjem minimumu, niti kupovati na dugogodišnjem maksimumu.

Za laika ne bih preporučao dionice. U principu ne bih preporučao investiranje u bilo koju dionicu čije poslovanje ne razmumijete. Ne bih preporučao ulaganje u dionice na preporuku prijatelja, brokera, bankovnih službenika, novinskih članaka, burzovnih analitičara ili postova na forumima. Nailazio sam na hrpe gluposti sa svih strana, a i ne baš dobronamjernih “preporuka”.

Ako imate višak novaca imate čitav niz klasa imovine u koje možete ulagati, sa nizom rizičnosti od niske do vrlo visoke, a dionice za laike predstavljaju jedan od najrizičnijih. Možete ulagati u sigurnije klase imovine, kao što su nekretnine ili oročena štednja. Kod nekretnina opet nije jednostavno, treba se čuvati ludila kao što je to bilo kod nas do 2008. Da li je dobra lokacija, po kojoj cijeni kupiti, da li je kvalitetna il će se počet raspadati za koju godinu. Opet kod oročene štednje postoji pitanje valute u koju pospremiti novac, i tu može biti neugodnih iznenađenja. Treba ipak i tu nešto znati.

Izbjegavao bih životna osiguranja kao investiciju, investicijske fondove i sve ostale “moderne” financijske proizvode. Izbjegavao bih ulagati na temelju uvjerenja mase gdje svi u jednom trenutku postaju uvjereni da baš u to treba ulagati, ili da nešto treba prodavati, obično je čovjek među zadnjima koji ulete u priču.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]


Molila bi vas …tkogod želi dati svoje viđenje riječima razumljivih totalnom laiku odn meni… koja su očekivanja od atpl dionice. Naime, ja sam 2006. naslijedila 100 dionica (tada bile po 900 kn). Nakon godinu dana bile su već 3700 kn svaka. Prilikom prodaje nekretnine kupila sam još 50 kom. Nažalost, od tog dana (16.10.2007.) počeo je pad na koji nisam odmah reagirala, a ni kasnije očekujući ponovni rast kadtad. Tako da sam trenutno u DEBELOM gubitku, ali nekako se nadam nekom oporavku. Nastojim ne misliti na počinjenu glupost, ali što je tu je. Pa eto, vaše viđenje bi mi dobro došlo… ili će me zbedirat ili ćete mi uljepšat dan… 🙂 Hvala

Probajte naci dionice s niskim P/B-om. Onda s niskim P/S-om. Onda to pomnožite

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]



Molila bi vas …tkogod želi dati svoje viđenje riječima razumljivih totalnom laiku odn meni… koja su očekivanja od atpl dionice. Naime, ja sam 2006. naslijedila 100 dionica (tada bile po 900 kn). Nakon godinu dana bile su već 3700 kn svaka. Prilikom prodaje nekretnine kupila sam još 50 kom. Nažalost, od tog dana (16.10.2007.) počeo je pad na koji nisam odmah reagirala, a ni kasnije očekujući ponovni rast kadtad. Tako da sam trenutno u DEBELOM gubitku, ali nekako se nadam nekom oporavku. Nastojim ne misliti na počinjenu glupost, ali što je tu je. Pa eto, vaše viđenje bi mi dobro došlo… ili će me zbedirat ili ćete mi uljepšat dan… 🙂 Hvala

Djecu i unuke savjetujte: Ne kupujte dionice, ne ulažite u životno osiguranje, ne štedite u bankama već ulažite u nekretnine od čije rente ćete moći kvalitetno živjeti ne radeći ništa. Nije svako zlo za zlo. Lijepo recite djeci i unucima što vam se desilo tako da ste sigurno njih spasili od enormnih gubitaka a posebno gubljenju vremena po forumima čitajući i pišući gluposti. Iz vašeg gubitka možete samo izaći jači, pametniji i mudriji. Da ste sve prodali na 3700 tko zna što bi bilo sada sa vama. Možda vam je taj pad spasio život, zdravlje pitaj boga što. Odsad ćete puno bolje cijeniti svaku lipu koju zaradite.
[/quote]

je tako su mislili i oni koji su nekretnine gradili u konavlima, dalmatinskom zaleđu, vukovaru i ostalim podrucjima … kojima je prošlo uništavanje

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Kolega bugs svaka ulagačka ideja bi gospođi dobrodošla da djelomično ili daj bože vrati sve izgubljeno na ovoj dionici. Ja sam joj savjetovao mislim najbolje ulaganje. Sve ovisi o tebi, a da li će sutra potres ili novi rat baš oko tvoje nekretnine, trebalo bi napraviti neku studiju rizika po tim pitanjima. Svi su mislili da je ovo najmanje rizično pa su brutalno pokradeni ili im to tek slijedi.

New Report

Close