BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VART (Varteks d.d.)[/color]

kolega diodikina dosad sam stvarno mislio da znate nesto o dionicama, s obzirom koliko komentirate, ali sad vidim da nije bas tako.

http://www.seebiz.net/novosti/poslovanje/zagrebacki-dalekovod-dobio-poslove-vrijedne-100-miliona-eura-u-norveskoj/

evo vam link pa citajte. Dalekovod je dobio ugovor preko 100 milijuna eura vrijednosti i to sa Norveskom drzavnom kompanijom (dakle rizik naplate 0%)
Njihov udio u poslu je 100%, a poznata je i marza od 3%, sto prevedeno znaci cisti profit u iznosu od 3 mil eura ili preko 20 mil kuna.

drugi put se informirajte prije nego govrite ljudima da su smijesni. a za vise informacija odite ne temu Dlkv

ukoliko je datum isplate dividende 19.6.2015, a datum stjecanja prava na dividendu 9.6.2015 i početak trgovanja bez dividende 8.6.2015. do kada moram imati dionicu u svojem vlasništvu da bi mi bila isplačena dividenda?

Do 7.6.2015

Zanima me jeli se može na dijete od 16 godina kupiti dionice i kako ide procedura?

Znam da se paket HT-a mogao ali ako zelis prodati iste te dionice, a dijete ti je maloljetno morao si trazit suglasnost centra za socijalnu skrb.

Moderatori. Nema vas od najmanje 22:11 proslog dana..

Mea parvitas.

Može li mi tko reći kako stoje stvari s oporezivanje dobiti na trgovanje dionica? Čitam da će se uskoro plaćati porez na razliku kupnjenog i prodanog, a negdje da je porezna toliko inovativna da promet gleda kao dobit? Na forumu sam naletio na post nekog tko tvrdi da mu je ukinut dječji doplatak jer jer porezna gleda i promet na dionice? Dakle sa 1000 kn mogu 500 puta prodat i kupit imati milju prometa, tj “dobiti”. Da li će se ta zarada oporezivati sa 12%, pa onda kad predaš prijavu sa 12,25 ili 40% ovisno o primanjima?

Vec dugo nisam nesto aktivno trgovao, uglavnom imao dividenduše ADPL i KODT, pa sam ispao iz štosa. No ako je istina da će oporezivati čak i razliku kako to misle proboditi? Primjer:
Imam 1000 komada dionice A već nekoliko godina. Kupim još 100 komada, pa još 100, pa još 100, sve po različitoj cijeni. I onda prodam 100. E sad, kako se gleda “koje” dionice sam prodao i koja je početna cijena kupnje? One prve kupljene ili one zadnje? Mislim da će tu biti o kuku lele i da će svi letjeti van s burze kad im porezna krene pametovati.

Da li je bila neka javna rasprava o ovome ili barem malo aktivnija rasprava na forumu? Jer nisam svjestan da neka EU zemlja ima ovakav zakon i nije mi jasno kako netko može donijeti zakon kojem dobit oporezuje, a ne postoji nekakav instrument “prenesenog” gubitka, pa da se porez ne plaća sve dok si u minusu.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

@kressoM

Ma moj sarkazam se odnosi na to da je svakom dioničaru ako je unutra sve pozitivno. Pronevjerili 6 milijardi ili isto zaradili svatko ce napisati to je super. Najbolje u svemu je što nikoga ne brine poslovanje. Na svakoj temi neki linkovi na nebitne članke koji se nikad ne događaju. Daj ti meni firmu koja posao radi SADA. Ne koja će ga obaviti. Evo aktivni ste na blogu i čitam komentare oko varteksa. Tamo se tri godine nabrajaju članci i budući događaji koji niti jednom nisu realizirani. Doslovno nula. Pa do kad čekati? Zašto uopće kupovati takve kompanije? Po čemu je varteks posebniji od neke firme iz istog sektora (bilo tu ili vani)? Osim što je u minusu konstantnom. A ta druga firma u plusu. Zašto tu drugu ne kupiti. Očito zna bolje. Čemu kupovati jdpl, atpl ako je bdi tu gdje je? da ti dionica ne pobjegne? Pa ako bdi poraste i firme krenu zaradivati kupis onda. Mozda skuplje ali nemas straha. Pa sta ima veze? Bar ces sigurno zaraditi. U zadnje 4 godine ne znam dal sam izgubio preko 500kn na nekoj dionici. To svega par jer sam se vise kockao. Zasto? Upravo zbog svega ovoga što sam nabrojao. A ti znas sta pišem i koliko griješim.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]



@kressoM

Evo aktivni ste na blogu i čitam komentare oko varteksa. Tamo se tri godine nabrajaju članci i budući događaji koji niti jednom nisu realizirani. Doslovno nula. Pa do kad čekati? Zašto uopće kupovati takve kompanije? Po čemu je varteks posebniji od neke firme iz istog sektora (bilo tu ili vani)? Osim što je u minusu konstantnom. A ta druga firma u plusu. Zašto tu drugu ne kupiti.

Jako jednostavno. Zbog cijene. Misliš li da je Varteks bezvrijedan? 0 kuna? OK. Tvoja procjena. U mome diverzificiranom portfelju ima mjesta za rizičnu dionicu kao Varteks sa određenim postotkom. Moj portfelj je raznovrstan i budući da je kupujem na hrvatskom tržištu kapilala veliki je rizik te stoga moram imati i veliku očekivanu zaradu. Ne kupujem na stranim burzama, jer za to nemam ni znanja ni vremena. Hrvatsko tržište kapitala sadrži dodatan rizik i ulažući na našem tržištu treba imati i veći očekivani prinos inače nema smisla ulagati jer nije srazmjerno riziku.

To su jednostavne stvari. To što ti govoriš, sve je OK, lijepo si to naučio. Al ako je sve tako jednostavno brzo ćeš biti multimilijunaš i zaposliti će te neka velika firma. Ali znaš i sam da nije tako jednostavno i da kao i u svemu u životu ima različitih taktika i pogleda na stvar. Bitno je čim manje griještiti, nitko nije bezgriješan. Što se više budeš uzvisio, postoji velika vjerojatnost da pad, ako ga bude, bude jako bolan. Zato, koristi svoje znanje, al nemoj se uzoholiti. Govoriš o tom Varteksu, kao da oni koji ga imaju, smatraju ga najboljom investicijom ikad. Kad bi ti ja nabrojao samo neke dionice koje imam u svom portfelju ti bi mislio da sam ja propali diničar. Ali itekako sam u plusu. Jer em što se dionice diverzificiraju, em se ide sa različitim omjerima u njih.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

@kresso

Ma sve 5. Sve ja shvaćam o diversifikaciji, ali moj post opet nije bio na temu toga niti oholosti. Nego svi pricaju kako su im dionice super, a ne valjaju nista. Treba priznati uzeo sam je zbog moguceg veceg prinosa, ali rizik je ogroman. A ne pisati hvalospjeve gdje ih nema. Ja inace ne diversificiram i mene bi nesto pogodilo strasno. Ali ja pokusavam rizik svesti na minimum ulaganjem u nesto kvalitetno. I da bi fulao ja bi napisao posteno zeznuo sam i desi se. Na našem forumu toga nema. I što je najgore ljudi se time ne bave, a prave se da sve znaju. Kako možeš znati nešto o čemu si pročito knjigu dve? Misle da ih to što imaju dionicu čini ekspertom u investiranju. Pa se pljuju fondovi, inv. savjetnici itd itd. To mi je jednostavno strašno

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]



@kresso

Ma sve 5. Sve ja shvaćam o diversifikaciji, ali moj post opet nije bio na temu toga niti oholosti. Nego svi pricaju kako su im dionice super, a ne valjaju nista. Treba priznati uzeo sam je zbog moguceg veceg prinosa, ali rizik je ogroman. A ne pisati hvalospjeve gdje ih nema. Ja inace ne diversificiram i mene bi nesto pogodilo strasno. Ali ja pokusavam rizik svesti na minimum ulaganjem u nesto kvalitetno. I da bi fulao ja bi napisao posteno zeznuo sam i desi se. Na našem forumu toga nema. I što je najgore ljudi se time ne bave, a prave se da sve znaju. Kako možeš znati nešto o čemu si pročito knjigu dve? Misle da ih to što imaju dionicu čini ekspertom u investiranju. Pa se pljuju fondovi, inv. savjetnici itd itd. To mi je jednostavno strašno


Pa to govori o tim ljudima. Postoje razne vrste ljudi. Oni jadni koji su zaglibili i misle da svojim pisanjem mogu sebi nešto popraviti. Zato, za one koji pokušavaju nešto naučiti i saznati nešto novo pa i preko foruma, treba objasniti i pokazati im da ima i drugi način gledanja. Najgore je kad pohlepa vlada pa misliš da na brzinu možeš dignuti veliku lovu, jer kao otkrio si nešto što drugi nisu…. (ne kažem to za tebe, nego za sebe i tebe i svih ostalih).

Ima različitih taktika. Ti smanjuješ rizik, ja pokušavam podignuti zaradu. Sve je to OK. Ukazujte vi na sve što je loše u pojedinoj dionici, al isto tako ne možete pisati da je neko lud jer eto ulaže u Varteks. Pa čak i da propadne varteks i da čovjek sve izgubi na tome, ne mora biti da je taj čovjek bio lud što je ulagao u Varteks, ako je bio svjestan rizika. Jako jednostavno.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: BLJE (Belje d.d.)[/color]

bisakovi

Znači ipak od istiskivanja ništa.

PS

A što ako bude u budućnosti, pa onda što ako ne bude.

Interesantno pisanje.

New Report

Close