BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]


Preporučam vam logaritamske tablice,one pokazuju bitno tj.relativni rast!!!!!!!
Naravno i pad….

Ti si trenutno otprilike na nuli ako i to tako da sam sebe ne zavaravas. 300 komada. Ma kamo srece da si kupio jos tih 50 pa da te konacno vidimo u TOPu10 nakon cijele ove operacije Barbarossa da ovo ne bude samo jos jedna od onih lopinovskih lovackih prica. Meni su relativni rastovi nebitni jer me ne interesira voznja nego cilj. Interesira me apsolutni rast. Evo ti primjer usa u LRH sa miljon kuna ispod 2000(1750-1900) i jos nekidan 66 komada po 4300. Pa sad racunaj. TNPL 1000 komada ispod 300. Maestrali 1200 komada na 80 koje sam na zalost morao kratit za nekih 450 komada na 120. HIMR na 170…

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie o tome ja pricam.Tako se radi,pusti ti ove salabajzere koji su u stanju sami sebe uvjeriti da su zaradili a ustvari po cijele dane zgubidane na burzi…

Ako je vjerovati forumašima, ovdje svi zarađuju velike novce svaki dan. Da je meni 10-20% godišnje, odmah bih potpisao.

Dok je to ovdje nekima svakodnevnica…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IMZV (Imunološki zavod d.d.)[/color]

Belupo ne pise objektivno. U biti, on ne pise nista sto bi ikoga trebalo interesirati. To je razina zutila i traca. Nikad ja nisam procitao niti jednu njegovu analizu, tipa u firmi je dobit skrivena radi visoke amortizacije ili prognoze su da ce sirovine koje firma skupo placa pojeftiniti pa ce i troskovi proizvodnje biti jeftiniji ili iz novcanog toka je vidljivo da firma nema slobodnog novca za investicije pa se mora uvijek zaduziti sto je lose… I slicno tome.

On samo odreze kako je dionica prenapuhana, kako su ocekivanja prenapuhana, kako samo naivci ulazu i sl.

To je isto kao kad netko kaze da nesto vrijedi ili ce vrijediti, a ne elaborira svoj stav.

Takvih forumasa ima na lopate i posve su nepotrebni forumu za kvalitetnu raspravu. Ja njihove postove niti ne citam jer je to gubljenje vremena. Uvijek pisu isto negativno i nemaju jasne argumente. Pisu radi pisanja, a ne radi davanja vlastitog obola temi na kojoj se javljaju.

IMZV je u ciklusima bio jedna od najboljih dionica u ovoj godini. Dva puta je isao preko 100kn i dva puta se vracao na 60. Dobar nos nekome je mogao donijeti i dobru zaradu.

Danas smo ponovno na 65-70 kuna. Preko vikenda CERP je dao podrsku obvezujucoj ponudi VC-a i ako Vlada odluci prepustiti vecinski paket Rudeu i ekipi, bit ce interesantno vidjeti kako ce trziste na to reagirati. Osobno se ne bih usudio procijeniti kakvo ce raspolozenje vladati u utorak na ZSE. VC nije onaj za koga su investitori navijali svo ovo vrijeme, ali je i dalje ponudio novac i dodatna ulaganja i kunu se da ce ispostovati ugovoreno. Dakle, rezultat privatizacije je napokon pozitivan i nema razloga gledati VC-ov novac drugacije od, primjerice, Pharmasovog novca. A to da ce Rude i ekipa raditi za 0 kn dobiti je cista glupost. Ne bi nitko ulagao toliko napora u nesto od cega nema zarade.

Na kraju, Rude je bio i u nadzornom odboru IMZV-a do prosle godine i sigurno ima jasne razloge zasto se u – od drzave zanemareni – zavod isplati ulagati. Jos kad HALMED potvrdi dopustenje proizvodnje za koji tjedan, ne vidim vise prepreke koje su poslovno unistavale zavod prethodnih godina. Konacno da neka privatizacijska prica posljednjih godina ima i lijep kraj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IMZV (Imunološki zavod d.d.)[/color]


Belupo ne pise objektivno. U biti, on ne pise nista sto bi ikoga trebalo interesirati. To je razina zutila i traca. Nikad ja nisam procitao niti jednu njegovu analizu, tipa u firmi je dobit skrivena radi visoke amortizacije ili prognoze su da ce sirovine koje firma skupo placa pojeftiniti pa ce i troskovi proizvodnje biti jeftiniji ili iz novcanog toka je vidljivo da firma nema slobodnog novca za investicije pa se mora uvijek zaduziti sto je lose… I slicno tome.

On samo odreze kako je dionica prenapuhana, kako su ocekivanja prenapuhana, kako samo naivci ulazu i sl.

i te kako ja elaboriram svoj stav, ali mislim da je dovoljno kad to napravim jednom i nemam namjeru sto puta ponavljati. dok ste vi drukeri tupili kako slijedi nešto slabiji rast iznad 100 kn ako bude samo ponuda od VC, ja sam jasno i glasno napisao da će cijena ne da neće rasti nego će se strmoglaviti prema 50-60 kn. naravno da ste i mene i druge popljuvali jer drugo niti ne znate osim drukati pa sam kad vidite da smo bili u pravu onda nastojite omalovažavati forumaše koji su bili u pravu. isto tako ja za tvoje analize mislim da ih možeš objesiti mačku o rep jer od tvoje hrpetine napisanih postova nikakve koristi, samo gubici onoga tko je ulagao po tvom pisanju! na burzi je 10x važnija psihološka analiza kako ulagača tako i događaja nego pisanje desetina analitičkih postova koje na kraju burza demantira, a ulagači upišu -50%

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IMZV (Imunološki zavod d.d.)[/color]



Belupo ne pise objektivno. U biti, on ne pise nista sto bi ikoga trebalo interesirati. To je razina zutila i traca. Nikad ja nisam procitao niti jednu njegovu analizu, tipa u firmi je dobit skrivena radi visoke amortizacije ili prognoze su da ce sirovine koje firma skupo placa pojeftiniti pa ce i troskovi proizvodnje biti jeftiniji ili iz novcanog toka je vidljivo da firma nema slobodnog novca za investicije pa se mora uvijek zaduziti sto je lose… I slicno tome.

On samo odreze kako je dionica prenapuhana, kako su ocekivanja prenapuhana, kako samo naivci ulazu i sl.

i te kako ja elaboriram svoj stav, ali mislim da je dovoljno kad to napravim jednom i nemam namjeru sto puta ponavljati. dok ste vi drukeri tupili kako slijedi nešto slabiji rast iznad 100 kn ako bude samo ponuda od VC, ja sam jasno i glasno napisao da će cijena ne da neće rasti nego će se strmoglaviti prema 50-60 kn. naravno da ste i mene i druge popljuvali jer drugo niti ne znate osim drukati pa sam kad vidite da smo bili u pravu onda nastojite omalovažavati forumaše koji su bili u pravu. isto tako ja za tvoje analize mislim da ih možeš objesiti mačku o rep jer od tvoje hrpetine napisanih postova nikakve koristi, samo gubici onoga tko je ulagao po tvom pisanju! na burzi je 10x važnija psihološka analiza kako ulagača tako i događaja nego pisanje desetina analitičkih postova koje na kraju burza demantira, a ulagači upišu -50%
[/quote]

Neću spamati i privatizirati temu i molim moderatora da ovaj post ne obriše, ali moram reagirati na ovako neutemeljeno, nisko i naposve bezobrazno pisanje kolege belupa.

1. Osobno nisam nigdje na ovoj temi napisao kako bi ponuda VC-a mogla podići tržišnu cijenu dionice. Pogotovo ako bude jedina. Naprotiv, prvi sam natuknuo kako ideja komanditnog društva ne drži vodu i kako “to nije to”. Svi smo očekivali nadmetanje Pharmasa i JGL-a, ali u konačnici i ovu ponudu VC-a treba poštovati. Neka se sad dokažu nakon onakvog medijskog PR-a, samouvjerenosti i obećanja.

2. Dionice o kojima sam pisao i na kojima sam zaradio su iste one koje si ti neargumentirano i infantilno popljuvao. Što je s RIZ-om? Tlačio si tipkovnicu da dokažeš kako ta dionica ne vrijedi, a ona u manje od tjedan dana povukla 80% i zadržala se na nekih 60% od svoje početne vrijednosti. Što je s HMST? Tu se moglo zaraditi 30% bez ikakvog rizika i to u dva navrata. IMZV? AUHR? BCIN? IPKK? VERN? Pa čak i KSST? Sve si ih mučno popljuvao i ostao živ. A pametna ekipa u međuvremenu punila džepove.

No, dobro, dok karavane prolaze, psi laju (najčešće od nemoći).

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IMZV (Imunološki zavod d.d.)[/color]


Dionice o kojima sam pisao i na kojima sam zaradio su iste one koje si ti neargumentirano i infantilno popljuvao….
Što je s HMST? Tu se moglo zaraditi 30% bez ikakvog rizika i to u dva navrata. IMZV? AUHR? BCIN? IPKK? VERN? Pa čak i KSST? Sve si ih mučno popljuvao i ostao živ. A pametna ekipa u međuvremenu punila džepove.

ovim si upravo potvrdio da nikako ne spadaš u fundamentalne ulagače nego u obične drukere koji se priključe pumpanju priče na forumu pa se iskrcaju! zapravo, na svim dionicama koje opisuješ dogodilo se upravo ono što sam i pisao na njihovim temama: pumpanje priče od strane navlakača, a onda iskrcavanje tj. uvaljivanje svojih dionica naivcima koji povjeruju u priču:
1. IMZV – propala priča, cijena napumpana do cca. 110 kn, došla je jedna klimava ponuda i cijena pada
2.IPKK – propala priča s tobožnjom prodajom šećerane, dionica potonula nazad sa 130 na 80 kn
3. HMST – propao i 2. krug privatizacije, cijena potonula sa 430 na 230 kn
4. KSST – PSN odbijena, firma ide us tečaj, cijena potonula sa 600 na 80 kn
5. BCIN, AUHR ne pratim i u pravilu ih uopće ne komentiram….

uopće ne osporavam da je drukerska ekipa napucala cijene pojedinih dionica i potom ih uvaljala naivcima koji su nasjeli… pa sretno i dalje s članstvom u “pametnoj ekipi koja puni džepove” na račun naivaca

za kraj jedna prigodna: ne pada snijeg da zamete brijeg nego da svaka životinja pokaže svoj trag!

p.s. molim da se odgovor ostavi čisto da neiskusni forumaši vide s kime imaju posla.

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


1. IMZV – propala priča, cijena napumpana do cca. 110 kn, došla je jedna klimava ponuda i cijena pada
2.IPKK – propala priča s tobožnjom prodajom šećerane, dionica potonula nazad sa 130 na 80 kn
3. HMST – propao i 2. krug privatizacije, cijena potonula sa 430 na 230 kn
4. KSST – PSN odbijena, firma ide us tečaj, cijena potonula sa 600 na 80 kn
5. BCIN, AUHR ne pratim i u pravilu ih uopće ne komentiram….

0. Ako misliš da ovaj forum određuje cijenu dionice, onda mi te jako žao.
1. IMZV – treći krug rasta cijene dionice; trgovanje u ovih 2 dana te (ponovno) demantiralo. Još prošli četvrtak mogao si kupiti po 66, a već danas iskrcati na laganih 86. Pa i više. Likvidnost bila zadovoljavajuća. Nemaš nos, ne znaš.
2. IPKK je tu gdje je radi cijene šećera, ali Pipunić pokreće novi projekt = dobro. Oporavak cijene šećera koja je podložna ciklusu = bolje. Konsolidacija šećeranske industrije u HR i prodaja Viri = najbolje. To nisu nagađanja, to su činjenice. Prije ili kasnije. A ti žmiri.
3. HMST – još malo će te novi natječaj demantirati. Ja ne moram.
4. KSST – meni je bilo lijepo kad je narasla sa 300 na 700. Zato se i bavim dionicama. Bilo je kasnije opet sa 300 na 500. Neloše. A neracionalni ulagači koji su vjerovali upravi, ministarstvima ili saborskim zastupnicima… Neka si to sami sebi objasne.
5. BCIN i AUHR i, zaboravio si, VERN – ove dionice ne pratiš a to su najjači FUNDAMENTALNI pikovi na ZSE. To dovoljno govori o tebi samome i kakav si “ulagač”.

Ćao đaci.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VART (Varteks d.d.)[/color]

Kako ljudi lupaju… Kaže gorika da je Azijska radna snaga jeftinija poprilično, da da bila prije 10g….ni na Tajlandu niko neradi ispod 500$/mjesečno a glede HR, da nema uhljeba na Drzavnim jaslama, imali bi nizu prosjećnu plaću od 500$ kako stvari stoje.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VART (Varteks d.d.)[/color]

Ja stvarno ne znam odakle vi parchy baratate tim informacijama. Pa evo baš sam prije nekih 2 ili 3 mj gledao švedski dokumentarac o zaposlenima u tekstilnoj industriji u Tajlandu. Kao šta će mladi koji kupuju rubu skupih marki reći kad vide tko im i kako šiva odječu. Bile dve mlade cure i decko. Zarađuju točno 50$ mjesečno. A rade od jutra do mraka čak i nedjeljom. Još su te cure plakale da kako netko može tako živjeti, i da nisu imale pojma da je to tako. Dečko taj si je još istetovirao kao da im bar plate 100$ jer da s ovime ne mogu preživiti mjesec. Odakle vi izvlačite te podatke je meni sasvim nejasno. Sad je ta opća kampanja po tajlandu gdje traže povećanje plaće na 100$. Pa jel vi mislite da nije jeftinije da bi oni slali robu da se šiva tamo? novac uvijek traži gdje da najmanje potroši na bilo čemu. Pa nije to hrvatska vlada. I samo da kazem da je taj dokumentarac od neprofitne organizacije i dobio je neke nagrade. Uglavnom bilo je po našim portalima o tome, ako se tko sjeca

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VART (Varteks d.d.)[/color]

Tajland, koliko je mjesečna prosjećna plaća?
Aj potraži malo po netu …50$ koliko ti zboriš. da da …
Je li cijena benzina 0,2$ / litri? .

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VART (Varteks d.d.)[/color]

Mislim da je to bio Bangladeš. Kasnije se sjetio. Evo vam za prošlu godinu o koštanju rada u tekstilnoj industriji na Tajlandu. Znači dobiju za 12 sati dnevno prosječno oko 3 eura i iz toga plaćaju troškove tvornice. Nemaju zdravstveno i ostalo. Nema slobodnog dana nit se ne plaćaju prekovremene. Direktno šta kaže radnica:

Worker Perspective: Hnin Weh
Hnin Weh is 23 years old and comes from Burma. She has been living in Thailand for over 15 years and has sewn Adidas clothes in the same factory for 10 of those years. Hnin does not know her employer’s real name – only a nickname. She has a passport and a one year contract that she cannot read as it is in Thai, and also does not hold her own copy. She is paid between 100 – 200 THB (2.4-4.8 EUR) per day and there is a deduction of 250 THB (6 EUR) per month to cover water, electricity and accommodation at the factory. These things are probably explained on her pay slip, but she cannot read it, again because it is in Thai. She works 12 hours a day but does not get paid for overtime. The only day off she gets is on pay day – when all the workers come to the factory to receive their money. There are also 13 days of public holidays a year but it is unclear whether she has to work on these days or not. She does not have social security or health insurance, and thinks that it would not be of benefit anyhow as migrant workers are not treated equally because they are not Thai. When she is sick, Hnin simply goes to the Mae Tao Clinic.

http://www.cleanclothes.org/resources/publications/migrant-workers-in-thailands-garment-factories

New Report

Close