BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

Prema osobnom izračunu, FI za 2014. će biti pozitivno.Koliko, nije za ovaj forum…

Ekonomsko i pravno znanje me na to obvezuje da barem pokušam staviti u odnos prihode, rashode, vanbilančne otpise i provedbu PSN-a.

Post će ostati zabilježen ukoliko ga moderatori puste, pa ćemo suditi o vjerodostojnosti u petak 13-tog.

Nije nagovor na kupnju ili prodaju već osobno mišljenje forumaša koji ne trguje trenutno, niti će trgovati sljedećih 7 trgovinskih (radnih) dana ovom vrijednosnicom.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

EV/EBITDA

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

Što ocekivate od izvješća?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

@ over25
Kao i zadnjih nekoliko objavljenih izvješća i ovo će sigurno biti zeleno. A koliko se neto milijuna kuna zaradilo, vidjet ćemo.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Kako mi se čini kad pogledam na burzu da se pojavila nova kriza sve ili gotovo sve dionice u padu i rasprodaja s minusima. No gle čuda onda vidim skok Slatinske banke neki dan je bila na 40 kuna, i skužim sve se rasprodaje jer se bingo zarada očekuje na Slatinskoj banci. Cijela burza mali i veliki igrači, forumaši, prijatelji i neprijatelji guraju Slatinsku ka samom vrhu. Sad je samo pitanje gdje je vrh.[emo_smijeh]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

Avax 10. Nemam niti dionice DDJH-a niti DLKV-a ali pratim teme i vidim da tamo pišete hvalospjeve kad dobijete posao izgradnje 5 vagona za ukupno 5 milijuna kuna, a ovdje pišete da je 100 mil kuna sitniš. Da dobijete vi 100 mil kuna posla na DDJH-u to bi se pisale bajke. Budite realni. A koja je prava razlika između DDJH-a i DLKV-a? Po poslovanju mislim. DDJH je jedino 2008. imao 2 mil kuna dobitka. Od onda 303 mil kn gubitka (kumulativno). DLKV 2008.g 88 mil kuna dobiti, 2009.g 91,5 mil kuna dobiti. 2010 dobit od 1 mil kuna i od onda veliki gubitci ali vjerovatno od otpisa kao i velika dobit prošle godine od dokapitlaizaicje i predstečajne pa se to ne može zbrajati. Znači DDJH nije vratio svojim dioničarima računovodstvenu dobit u 7 godina, a kamoli ekonomsku dobit. DLKV je bar imao par pozitivnih godina. Svima je poznato zašto DDJH ne tone iako od poslovanja ništa. Trolanje i ostale nazive ostavite za blog

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]


Avax 10. Nemam niti dionice DDJH-a niti DLKV-a ali pratim teme i vidim da tamo pišete hvalospjeve kad dobijete posao izgradnje 5 vagona za ukupno 5 milijuna kuna, a ovdje pišete da je 100 mil kuna sitniš.

pišeš laži, nikakve hvalospjeve zbog 5 vagona ja ne pišem o DDJH.
no smiješno mi je ovo pjenjenje vas par drukera kao da će moje ili vaše pisanje dići ili spustiti cijenu DDJH ili DLKV??! zabavno je pratiti koliko si se angažirao s drukanjem na dolje na DDJH, bez rezultata naravno [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

@ avax 10
Kako ste postojeci dionicar DDJH-a vi to nazivate drukanjem. Ja to nazivam realnošću. Pronađite jednu rečenicu ili ovdje ili na DDJH-u koja sam ja naveo, a koja nije točna,i ja ću priznati da drukam i lažem. Jel vi mislite da ja pišem na DDJH-u da spustim cijenu dionice, da mogu jeftino kupiti taj neizbrušeni diamant? Ja DDJH trenutno i s ovakvim poslovanjem, a pogotovo dok je država unutra, ne bi kupio niti za kunu. Na toj razini bi i bila da nemate znate već koga u toj dionici. Dionice kao što su DDJH bi na efikasnim i likvidnim burzama odavno bile prošlost, a novac ulagača odavno nestao. Nemojte se zavaravati da nije tako. Pa 4 godine spominjete nekakve imaginarne poslove od kojih nikad ništa. Prihod kompanije je pao sa 1,1. milijarde na 150 milijuna kuna s gotovo jednakim godišnjim gubitkom, negativnim EBITDA itd, a cijena je pala za nekakvih 30%. I šta sad? Jel se poslovanje promjenilo? Jel se išta promjenilo u strukturi poslovanja DDJH-a? Dajte mi to recite. Ili i dalje ta firma propada, pokušavajući dokapitalizacijom spasiti radna mjesta, a ne proširiti ili poboljšati poslovanje? Jel vi mislite da je dokapitalizacijom DDJH-a kupljen kakav novi stroj? Ili mislite, ali budite realni, da su dokapitalizacijom samo podmirene plaće? Ali vi čekate posao stoljeća. Nadam se da će te ga dočekati, ali čisto sumnjam. I onda ja nešto lažem i obmanjujem? Navedite mi šta sam od ovoga krivo naveo

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

@ avax 10
Kako ste postojeci dionicar DDJH-a vi to nazivate drukanjem. Ja to nazivam realnošću. Pronađite jednu rečenicu ili ovdje ili na DDJH-u koja sam ja naveo, a koja nije točna,i ja ću priznati da drukam i lažem. Jel vi mislite da ja pišem na DDJH-u da spustim cijenu dionice, da mogu jeftino kupiti taj neizbrušeni diamant? Ja DDJH trenutno i s ovakvim poslovanjem, a pogotovo dok je država unutra, ne bi kupio niti za kunu. Na toj razini bi i bila da nemate znate već koga u toj dionici. Dionice kao što su DDJH bi na efikasnim i likvidnim burzama odavno bile prošlost, a novac ulagača odavno nestao. Nemojte se zavaravati da nije tako. Pa 4 godine spominjete nekakve imaginarne poslove od kojih nikad ništa. Prihod kompanije je pao sa 1,1. milijarde na 150 milijuna kuna s gotovo jednakim godišnjim gubitkom, negativnim EBITDA itd, a cijena je pala za nekakvih 30%. I šta sad? Jel se poslovanje promjenilo? Jel se išta promjenilo u strukturi poslovanja DDJH-a? Dajte mi to recite. Ili i dalje ta firma propada, pokušavajući dokapitalizacijom spasiti radna mjesta, a ne proširiti ili poboljšati poslovanje? Jel vi mislite da je dokapitalizacijom DDJH-a kupljen kakav novi stroj? Ili mislite, ali budite realni, da su dokapitalizacijom samo podmirene plaće? Ali vi čekate posao stoljeća. Nadam se da će te ga dočekati, ali čisto sumnjam. I onda ja nešto lažem i obmanjujem? Navedite mi šta sam od ovoga krivo naveo

uopće ne razumijem o čemu ti toliko pišeš? mlatiš praznu slamu bez veze. ja sam nekad u dionici par sati, par dana, par tjedana, nekad samo par minuta. trenutno nemam niti DDJH niti DLKV, možda ću ih imati sutra na 5 minuta ili 5 sati ili 5 dana zato mi je sasvim svejedno pišeš li da će one gore ili dolje pa čak i ako sam u nekoj dionici tako da na ta tvoja trabunjanja o poslu stoljeća, dokapima i sl. mogu se samo nasmijati. mene zanima samo dobar trenutak za ulaz-izlaz. na DDJH sam se natrpao na 21-22 i prodao oko 34, kasije par puta ulazio izlazio, na DLKV sam također bio unutra na 12,xx prodao kasnije oko 15,50 pa opet malo trejdao kad je palo itd.
ma ne da mi se uopće više natezati s tobom, kupuj, prodaj, fućka mi se. ja se za dionice ne vežem emotivno i bitno mi je da sam u pravu samo kod ulaza/izlaza, a ta tvoja beskonačna filozofiranja sačuvaj za lopinu, on to voli, a meni si dozlaboga dosadan. over & out

Ignore: KressoM, delux

Naravno da si ušao na 20kn u ddjh. Samo što se može pogledati na DDJH kako si u 11 mj govorio da je jeftino uči od 36 do 40kn. Pretpostavljam da si tada ušao. Ako ne i ranije na višoj cijeni. I kupnja dionica na način na koji ih kupuješ nije ni smiješna nego je žalosna i samo govori koliko znanja imaš iz investiranja.

@alias
ušao pa izašao…pa kasnije opet ušao itd.. ne znam što to tebe opterećuje? ulažem na ovaj način jer na ZSE ništa drugo nema smisla, ovo nije normalna burza kao druge gdje fundamenti igraju ulogu pa ili se treba prilagoditi ili zaglibiti u “odličnoj” dionici koja godinama pada. meni moj način donosi oko +20% godišnje, prije krize bilo je i puno više. ti ako imaš veće prinose, super za tebe. i sad stvarno – adio, dosadan si preko svake mjere, a ništa pametnog od tebe ne mogu čuti tako da samo gubim vrijeme [emo_palacd]

Ignore: KressoM, delux

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]



Ispod 200 kuna protrgovano 3000 dionica,ispod 120 1500 komada. Sve padobranci. Ja mislim da su pravi padobranci oni koji su ovo kupovali iznad 1000,pa iznad 800,pa iznad 500,pa 300, pa 200,a sada drzim da su pravi padobranci ipak oni koji ce tek kupovat po 80. To su po meni padobranci kamikaze bez padobrana. To su padobranci koji ce skocit sa 80 metara bez padobrana mada su vidili da ni jedan padobranac koji je skakao sa 1200 nije prezivio.

Ja sam skakao sa 300 m i preživio.
Kako me skok sa 300 nije ubija skupio san hrabrosti i skaka sa 250 pa sa 200 pa sa
150 pa sa 125 pa sa 100,nešto i sa 90.i normalno da će eventualni budući skok sa
80 predstavljati sve manju opasnost.
Ali pojaviti će se neki nove kamikaze koji će biti sve hrabriji što se bude
skakalo sa veće visine,naročito bi se mogli ohrabriti na 500 m i više.
kolo sreće se okreće,ja ću im nastojati dati padobran da ne stradaju!!!!!!
[/quote]
Prosječan ulaz ispod 150.ccaa 3xx kom
u padu dokupljujem u rastu kratim
S obzirom da se radi o rizičnoj investiciji izloženost veća od 10% KSST u portfelja je velika opasnost,ne ulaziti sa više od 5% portfelja.
KSST mi je bio najjača rizična pozicija u portfelju,sada uz ovakav rast još veća izloženost.
A kada dinica napravi 100% u nekoliko dana,nije li to 10% na cjelokupnu imovinu.
Slično je bilo i u padu samo obrnut predznak.
To je dosta za cijelu godinu.Izbrisani gubitak je dobitak,barem meni.A gdje vi zarađujete na burzi kao veliki investitor.U trejdanju 50 kom KSST???.Ovdje ste se
živi pojeli što niste kupili tih 50 kom ili možda 200 kom po 80,analogno kupnji
40 kom po 400.
Prošao voz.Jedan đir i to najunosniji je propuštenBilo bi glupo tvrditi,da se dionica neće vratiti na 80,a možda još stupidnije da neće vrlo brzo na 500.
kocka je baćena,ja sam u igri i ostajem do kraja,logično!!!
A što je cijena niža postoci su veći,više je KSST sa 80 na 160,nego Jamnica sa 90.000 na 100.000.Relativni iznosi su bitni.
Preporučam vam logaritamske tablice,one pokazuju bitno tj.relativni rast!!!!!!!
Naravno i pad.
Ali ne zaboravite denominacije i dokapitalizacije.S ozirom da još u KSST nije
napravljena denominacija i dokapitalizacija ovdje može nastati eksplozivni rast.
Ipak,oprez,jer država kao većinski vlasnik i vjerovnik u dionici nije siguran partner.

Moj vrč meda i mlijeka se prelijeva!!!!!!

New Report

Close