BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]


štogod tko radio (drukao gore ili dolje) ne uspijeva jer ovo već par tjedana stoji oko 2 kunice

cijena stoji zbog par likova koji su mislili zaraditi na brzaka, ali su uletjeli grlom u jagode i sad brane cijenu na 2 kn, ali svakom novom kupnjom bit će im sve teže i teže izaći bez povećeg minusa

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]


Mentalist
Meni se čini da si zaglavio u ovoj dionici i sada bez argumenata drukaš na rast.

Ova dionica čini samo 2 posto mog portfelja,ja samo prenosim činjenice i novosti.
Ovaj tekst nije nagovor ni na kupnju i na prodaju dionica Magme.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]


ma nitko to ne brani niti ruši, to je bezveze terminologija…jednostavno se tu trguje…a gdje će se trgovati za mjesec dva otom potom….

Tako je Zvonac,naprotiv ja po Top deset vidim više da se on puni,nego prazni,uostalom ne vjerujem da ovaj forum ima ikakvog utjecaja na kretanje dionice,cjena je jednostavno odnos kupnje i prodaje,a šta će biti za koji dan,tjedan ili mjesec to vjerovatno su upućeniji oni u Top Deset,gdje ih se čak četvoro nagurava..

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]

Mentalist
Koliko tek pišeš na temi u čijoj dionici imaš 20% portfelja? Ovdje je svaki drugi post tvoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]


štogod tko radio (drukao gore ili dolje) ne uspijeva jer ovo već par tjedana stoji oko 2 kunice

Haha ovo stoji na cijeni od 1-2 kn već skoro dvije godine …

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]



štogod tko radio (drukao gore ili dolje) ne uspijeva jer ovo već par tjedana stoji oko 2 kunice

Haha ovo stoji na cijeni od 1-2 kn već skoro dvije godine …
[/quote]

nije.. islo je na minimun od 0.5 i na maksimum od 2.8.. inace pokazujete pravi primjer frustriranog ulagaca sa velikim gubiticima.. vec sam dugo u ovom poslu da bih znao kakvi su takvi.. prognozirate pad svih dionica na burzi,tvrdite da se nemoze zaraditi na nijednoj dionici,tvrdite da se u magmi nista ne radi iako je prosla psn i bez obzira sto je sve dogovoreno sa zaposlenicima i nekoliko licencija,tvrdite da se ovdje svi izgubili na magmi i da sada pisemo tako da nasi tekstovi nagovore troje ljudi da kupe 100 dionica tako da bih mi zaradili milijune i slicno.. molio bih vas da vise ne vrijedate clanove ovog foruma i ako imate neku informaciju slobodno je napisite (laznu ili istinitu) jer zato i sluzi ovaj forum.. ne znam zasto ste se odjendaput pojavili na ovoj temi i zasto nagovorate ljude na prodaju i govorite svoje teorije zavjere o magmi i inace me nebi zanimalo ali u ovom slucaju me zanima jer ovakvu intezivnost nekoga koji ne vjeruje u buducnost tvrtke jos nisam vidio.. i kao sto tvrdite ja nisam u gubitku na ovoj dionici i ne nagovoram ljude na kupnju ili slicno i ako mi nevjerujete vratite se na postove kada je cijena bila 0.56 i kada sam jedini govorio da ce rasti i svi su ostali bili kao vi sada,zatim sam govorio da ce rasti i kupovao na 1 i opet su se pojavili slicni vama.. nakraju dana vi i slicni vama su oni koji zavrse nagovoranjem ljudi da prodaju tako da oni mogu uskociti a ja sam onaj kojega svi napadaju,davaju prst dolje ili sto vec ne ali barem i zaradim nesto.. ovdje nisam da bih ikoga vrijedao ili nagovarao nego sam zato da dodem do korisnih informacija i dobijem savjete od mojih kolege..

lijep pozdrav!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]

čemu ovakve svađe? forum je tu da si pomažemo a ne da se vrijeđamo. ovo je iznimno rizična dionica. rekao sam, a ponovit ću, da je lud onaj tko je ovdje ukucao svu lovu. malo ste mogli uzeti , možete i sada i ostavite to, ali se prije oprostite od tih novaca. ako što iz ove priče bude, zaradit ćete ogroman novac. ako ne bude – sve ćete izgubiti. i čemu sad rasprave. svi znamo da je ovo jako loša firma. ako bude bolja, zaradit ćete. ako ostane loša – nećete zaraditi ništa. ako propadne – ostajte bez novaca.

...povijest se ponavlja...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]

@delboy

u potpunosti ste u pravu ali kada se netko ovako pojavi tko sprecava svaku komunikaciju i tko je protiv svake normalne rasprave nego odma na prvi post o nekoj informaciji vrijeda ljude i napada da lazu i da varaju ljude.. ali u svakom slucaju na bilo koju PSN dionicu ici sa svom lovom treba biti pomalo lud,osobno mi je magma 19.402% portfelja i ne planiram vise dokupljivati sigurno ali nije mi jasno kako neka osoba koja prvi put ude na ovu temu i portal moze znati da sam stavio sve na magmu i da sam kupovao na 2.9 i onda mene jos napadati,vrijedati i uvjeravati da je to istina

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: MGMA (Magma d.d.)[/color]

@delboy

u potpunosti ste u pravu ali kada se netko ovako pojavi tko sprecava svaku komunikaciju i tko je protiv svake normalne rasprave nego odma na prvi post o nekoj informaciji vrijeda ljude i napada da lazu i da varaju ljude.. ali u svakom slucaju na bilo koju PSN dionicu ici sa svom lovom treba biti pomalo lud,osobno mi je magma 19.402% portfelja i ne planiram vise dokupljivati sigurno ali nije mi jasno kako neka osoba koja prvi put ude na ovu temu i portal moze znati da sam stavio sve na magmu i da sam kupovao na 2.9 i onda mene jos napadati,vrijedati i uvjeravati da je to istina

čim netko luđački vrijeđa dionicu, to znači da je želi kupiti jer da nije tako, čemu toliki trud u uvjeravanju drugih da nešto ne valja. idi svojim poslom i to je to…
ja sam valjda jedini koji hvali dionicu dok je unutra bez namjere da je proda iz jednostavnog razloga: mene prinosi od 10,20 ili 30%, čak i 50% ne zanimaju. ja kad nešto kupim, to je onda da bih prodao za 10 godina ili 20 godina. svi ovi klinci ovdje spržit će svu lovu šta imaju i onda će biti kraj. ovdje se ulaže višak love koji ti neće trebati. ponavljam neće trebati idućih najmanje 5 godina. najmanje 5 godina. sve ispod je neozbiljno, a trejdati se ovdje teško može zadnjih godina zbog nelikvidnosti. dakle, pamet u glavu, proučiti dobro i uložiti. vratiti se za par godina i to je priča koja ovdje može proći. sve drugo nema smisla u ovoj nelikvidnosti.

...povijest se ponavlja...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)[/color]

Ja trgujem po teh.analizi.

Prvi put kada prekršim pravilo nakon više godina
doživim potop.
ušao nakon 2 dana “velikog pada”.
pravilo kaže:NIKAD na 3 tamna (crna)vojnika ne ulazi, tj.
tri crne duge svijeće.
“Narod” kaže: ne ulazi i hvataj “padajuće noževe”.
bez obzira bilo to dobro ili loše jer če cijena vjerovatno još past.
To se potvrdilo i ovdje.
Čini mi se da sam i kod VDKT na cijeni ispod 100 kn kapitalizacija bila
par milja eura.?
Samo za razliku ove dionice tamo sam dobijao dividendu više puta od
14 kn pa sam puno hladno ušao.

Najviše žalim jer se iskrcao iz ERNT.a za ovo, a mislio HDEL ili SMNS
jer na obe bile velike volatilnosti, a sa SMNS isto imam dobra iskustva
I prekršio SVOJE pravilo.
Kad je vrijeme dividendi ipak budi strpljiv jer če defanzivne blue chip dionice
“dat” najbolje rezultate, s najmanje stresa.

Nako što sam u velikoj firmi s stvarno pre malo kapitala ušao u TOP 10
i nakon 5 godina, famoznih ostvario TEŠKU PAT poziciju.

Doduše neke sam i dočekao kao ATLN da izgradi žičaru u dubrovniku
da se cijenas skoro u trodupla.

Ovo ne znam šta očekivati, jer nisam prišao studiozno koliko se može priči jedno STOHASTIČKOM sustavu kao što je cijena dionice.

Jedino u slična iskustva s drugim sličnim situacijama kupujem malo po malo
svakih -10% pa nakon cca30 % opet PAT poziciju.
Nažalost to je HRVATSKA ZBILJA.
Ameri odavno probijali povijesne plafone, a mi(cijela burza)
netko rekao: NISMO NA DNU NEGO ČINIMO DNO ONI NA DNU SU POVIŠE NAS:O)

Preživio sam i INGR-u ulazak na 55, 5500 kom., izlazak skroz na 50
i rekao da više nikada tu dionicu ne kupujem,
pa ču valjda i ovo s puno manje novaca koje su mi ostale nakon ovih 5-6 loših godina, osim nekog mog kokošarenja po VLDS i sličnima gdje dobio pristojno, a sve te firme se znalo da su propast.

NAČELNO:
Ipak vjerujem da sada treba “ulaziti” u mnogo HRV.FIRMI jer ne vidim da puno njih može puno dolje, a potencijal za 3-5 godina velik, jer vjerujem da HRVATSKA ide bar 3 godine u stagnaciju nakon svih događanja.

Vrijeme če pokazati, dali s ću u penziju s 55 i život u tropima ili će se netko sjetiti i 3 mirovinski stup da mi popase, životna osiguranja i sl.

U OVOJ DRŽAVI SVE OTVORENE OPCIJE.

Pozdrav kupcima i prodavateljima HDEL-R-A
Ne i onima EVENTUALNO HDEL-B-A:o)

već sad možeš u život u tropima, ali nemaš ti hrabrosti za to. kod nas je jak teško ulagati po tehničkoj analizi. nije ovo amerika, iako je i tamo dosta teško ponekad.

...povijest se ponavlja...

kad je već riječ o americi, ne mogu se oteti dojmu da je stanoviti gospodin, ime poznato redakciji, 🙂 danas u četvrtak 20. ožujka 2014. eto nek ostane zabilježeno, samo na jednoj dionici, ista poznata redakciji [emo_beztona] zaradio otprilike $700 milijuna.

Dakako riječ je o WB i dionici WFC
lijep pozdrav[emo_novac]

New Report

Close