BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Sokrate,

na DIOKI-ju se može zaraditi, ali i krvnički ispušiti. Jednostavno, ako ulažeš, ulaži KAD procijeniš da je povoljan trenutak te u ono ŠTO smatraš dovoljno stabilnim da barem čuva vrijednost, ako već ne daje neki veći rast.
Benjamin Graham (knjiga The Intelligent Investor):

Investing is an operation which, after thorough analysis, promises the safety of principal and a reasonable return. Operations not meeting these basic requirements are speculative.

Ja nisam ovdje da bih špekulirao i izgubio. Zaradio sam na ovoj dionici kad je išla s 330 na 400 (žao mi je što nisam ušao 2012 na 200), pa kupio ponovno kad je pala na 370-380, i zaradit ću opet kad ode na preko 600. Zato jer hoće, jer svi fundamenti na to ukazuju. Naravno, može negdje zaratiti, prekinuti se neki putevi, neka tržišta doći u opasnost itd. Ali to je ono što se zove events. Ulaže se prema fundamentima. Na DIOKI-ju i INGRA-i je čista špekulacija. To su različite stvari, i zato nisu usporedive.
Špekuliram na INGRA-i, s 15% portfelja. Na brodarima se ulaže dok rastu, a kad krenu dolje onda se prodaje. Ali to su dugi ciklusi, nekoliko godina.

P.S.
I ja sam živio vani, u Australiji, i da, postoje drastične razlike u percepciji svijeta i života općenito. Ali eto, tu smo di smo, a i svijet je danas otvoren pa svatko neka gleda gdje mu je bolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: BLJE (Belje d.d.)[/color]

Info!
Jučer je prodan PC Beljetrans. Za one koji ne znaju PC Beljetrans je bio dio Belja koji se bavio prijevozom. U svom voznom parku imao je kamion za prijevoz stoke, smjese, hladnjače, kamione za prijevoz robe na paletama “sandučare” i kipere. Imao je cca 100 kamiona.
(Informacija je neslužbena i ne provjerena).

Ovo je još jedan pokazatelj da je realizacija posla oko Mercatora gotova stvar!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Pa zar opet snižavanje kreditnog rejtinga Hrvatskoj? Svi dobro znamo što to znači za tržište dionica novi pad i rasprodaju jer neće biti stranog kapitala na burzama.Dali i kada se očekuje konačni trend oporavka, kako izgleda u 2014 od oporavka neće biti ništa. Čekamo 2015 pa neće i ona podbaciti nadam se. Vaš link …[emo_palacd][emo_bijesan]

http://hr.seebiz.eu/fondovi/mirovinski-fondovi-smanjuju-udjel-dionica-u-imovini/ar-80835/

[emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Molim kome se da prokomentirati iskustva s promjenama djelomično izvršenih naloga. Kod (bivših) CEBA i PBZ brokera, ako se dobro sjećam, dokle god se mijenjala samo cijena djelomični se nalog vodio kao jedan i tako se naplaćivala provizija. Kod Hite me sad uvjeravaju da je to nemoguće i oni svaku promjenu cijene vode kao novi nalog i tako naplaćuju proviziju!?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

kolega, mislim da je tretman otvorenog naloga individualno pravo brokerske kuće. meni otvaranje/zatvaranje nerealiziranih naloga ( bez obzira jesu li mijenjane cijena i/ili količina ) kuća ne naplaćuje. djelomično realizirani podliježu ili minimalnoj proviziji ili ugovorenom postotku.


kolega, mislim da je tretman otvorenog naloga individualno pravo brokerske kuće. meni otvaranje/zatvaranje nerealiziranih naloga ( bez obzira jesu li mijenjane cijena i/ili količina ) kuća ne naplaćuje. djelomično realizirani podliježu ili minimalnoj proviziji ili ugovorenom postotku.

A koliko vam puta naplaćuju proviziju ako mijenjate cijenu na djelomično izvršenom nalogu. Npr. stavite nalog – netko vam proda 1 dionicu, povisite cijenu nalogu – plaćate li minimalnu transkaciju za protrgovanu 1 dionicu? Hita naplaćuje

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Od takvih kokošara najbolje se maknuti.
Promijenite brokera.
Bolje malo skuplje ali transparentnije, jer nakraju ispadne povoljnije.

ne, nego na ukupnu realiziranu količinu iz naloga bez obzira na promjenu cijene, višednevnu kupnju ili djelomične realizacije. otvaranje naloga ne plačam već sigurno 7-8 godina.

Moderator, što je s ovom stranicom?
http://www.poslovni.hr/specijal/poslovni-rezultati-kompanija

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Opet novi udar na već i onako slabu građevinu, što očekivati novi pad IGH, Tehnike, Dalekovoda, Ingre, Industrogradnje itd. Vaš link …


Moderator, što je s ovom stranicom?
http://www.poslovni.hr/specijal/poslovni-rezultati-kompanija

Provjerit cemo

Hvala na dojavi

Suricata suricatta

New Report

Close