BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pravi igrači su odavno otišli sa ZSE i preselili se na strana tržišta kapitala…gdje je ipak oporavak na vidiku…i onaj gospodarski i na tržištu kapitala…
uzmite Dow Jones Industrial Average koji je početkom 2009. godine bio na cca 8000, danas je preko 15 000, dok je CROBEX početkom 2009. godine bio na cca 1700 bodova, a danas je 1760…

kolega,

mislim da se torbe polako pakiraju. naznake za oporavak na zapadu krenule su već sredinom-krajem 2008. do sad gotovo svi američki (osim nasdaq) i važniji europski indeksi premašili rekorde iz srpnja-kolovoza 2007. većina analitičara veli na pretjerano i nerealno visokim razinama. a što će reći gospodin tržište, valjda niti bog ne zna!!!

kriza će ionako početi kad velikima bude najbolje odgovaralo!!!!

Dali je normalna pojava ova pljačka poslije stečaja Centar banke koju je držva kao privatnu spašavala a onda pustila u stečaj. Nitko ne postavlja pitanje novca iz proračuna, našeg novca poreskih obveznika. Drugo pljačkanje novca investitora koji su imali novac na računu za kupnju dionica. Taj novac je blokiran i stečajni upravitelj i država vrte beskamatno novac građana. Dali je to praksa u eu i dali to treba izaći u svim tiskovinama i završiti na sudu u Strazburu da pljačkaši vrate naš novac. Pitam odgovorne iz HANFE i Linića, dali je to poziv nama građanima da beskamatno par mjeseci ne vraćamo kredite ili ne plaćamo račune prema državi? Ako država može pljačkati bakice što beru visibabe, sirotinju što bere gljive jer nema za hranu, a u isto vrijeme našim proračunskim novcem 55 milijuna pomažu privatne tajkune koja je poruka narodu osim bježite iz banaka i s naše burze.

Dionice građevinara više nemože spasiti niti dragi Bog a kamo li nesposobni gazde:Vaš link …

Ove ograde “nije nagovor na kupnju ili prodaju” su nešto najbezveznije šta postoji.

Ishvalite dionicu i onda ograda.
Izblatite dionicu i onda ograda.
Bez veze i ikakvog rezona.

Čak i izjava o posjedovanju ili neposjedovanju dionica nema nikakvog smisla.

Za profesionalce možda i ima smisla, ali za amatere?

da li ima neko ideju kako su vani u EU drzavama uredjene knjige dionicara? da li se i tamo to naplacuje? zasto to nije dostupno javno tako da u svakom trenutku svako ima pravo na uvid stanja dioničara pojedinog dioničkog društa.
na taj nacin bi bilo potpuno transparentno i sa puno manje spekulacija tipa ovaj je prodao, ovaj je kupio.

Gospodin Linić besramno ide na ovrhu građana zbog duga od 1 000 kuna. Dok u isto vrijeme stečajni upravitelj u slučaju Centar banke novac investitora od prodanih dionica u brokerskoj kući Centar banke zadržava i okreće mjesecima s kojim pravom? Po kojem kriteriju je nama vlasnicima dionice vratio kroz par dana a novac od prodanih dionica zadržao? Tko će građanima platiti kamate na izgubljenu dobit? Gubitak zbog propuštenih poslova. Tko će platiti duševne boli , stres koje su nastale ovom pljačkom? HANFA tvrdi novac je na računu ali niti oni neznaju ništa o samovolji stečajnog upravitelja i zašto ne vraća novac investitorima? Dali je ovo primjer stranim investitorima iz Evrope što ih čeka u Hrvatskoj kad bi uložili? Čeka ih bezakonje i pljačka njihove privatne imovine za koju nitko kod nas nema rješenje? Bježite iz svih dionica koliko vas noge nose. Zakon se mjenja od slučaja do slučaja, i od volje pojedinog stečajnog upravitelja. Oštećeni ulagači se pozivaju na osnivanje udruge opljačkanih i pokradenih radi obrane naše imovine pred hrvatskim sudovima a prvenstveno pred sudom u Strazburu. Neka i europske države vide kako se provode zakoni u državi Hrvatskoj i dali uopće trebaju kupiti ma i jednu hrvatsku dionicu. Molim opljačkane da se jave na meill : udrugaopljackanihgradana@gmail.com

[Izmjene ZPDD-a]http://www.poslovni.hr/hrvatska/vlada-predlaze-jedinstveni-prag-ponude-za-preuzimanje-257413[/url]

Sad će slabolikvidne dionice postati još nelikvidnije.
Vaš link …


Sad će slabolikvidne dionice postati još nelikvidnije.
Vaš link …


Em nelikvidnije em jeftinije daj što daš.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: TNSA (Transadria d.d.)[/color]

mislim da je jedini uspješni stečaj od peveca al onda je šket otjero pevece i postao predsjednik uprave

Tu se skrivaju abnormalno visoki troškovi. Ja sam došao do spoznaje da je stečaj u Pevec Bjelovaru za godinu dana koštao osam milijuna i 200 tisuća kuna. I to samo za Pevec Bjelovar, a Pevec Zagreb je daleko veći, pa mogu pretpostavljati da je koštao najmanje 15 milijuna. To što mediji pišu, i što stečajni upravitelj Darko Šket govori, to je takva lakrdija. On je sebi 2010. godine u Pevec Bjelovaru isplatio 600.000 kuna. Isplatio si je i blizu 600.000 kao zaostatak iz prethodne godine, za što? Za četiri dana od Božića do Nove Godine? Pa zar jedan njegov dan vrijedi blizu sto tisuća kuna? Tih osam milijuna kuna samo iz Pevec Bjelovara Uprava si u dvadeset godina nije isplatila. Lako je voditi takav stečaj kada je pun k’o brod: robe, novaca, imovine… Ono na čemu mi sada inzistiramo jest revizija stečaja, jer stečajni upravitelj nikada nikome ne polaže račune. Polaže račune onome s kim je zajedno u poslu, a to je stečajna sutkinja.

Zdravko Pevec: Sve što dosad nisam smio reći

šta če se dogoditi diokiju i ostalim stečaujšama… [emo_beztona]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

New Report

Close