BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]



@Andy

Da mi je vidjeti fundamentalno potcijenjene dionice na kojima si ti zaradio duplo,HT,ADRS,ERNT,KOEI , pa tu su oscilacije +- 10%. Zašto IGH, evo citiram kolegu između ostalog: peljeski most ce se graditi odluka 17.07.2013 bilo sad na vijestima

Evo majstore:
VDKT Prosječna kupovna cijena(PKC) 136Kn, prodaja 10% udjela na 430Kn
IPKK PKC 163Kn,
VIRO PKC 445Kn,
SLRS PKC 220Kn,
KTJV PKC 16Kn
Nema Todexa niti predstečajnih..
Isto tako Bayer (DAX) Kupnja 47EUR, prodaja 70 EUR
EADS (MDAX)Kupnja 24,10EUR, prodaja 38,38 EUR
Dio sredstava je izvučeno iz prodaje IGH sa gubitkom cca 25 000Kn. No taj dio je obilato oplođen ulaganjem u navedeno.
Kao što sam reako ne pišem na temi IGH zato što mrzim nekoga ili nešto. Meni osobno je IGH bila dionica na kojoj sam naučio da je besmisleno i opasno sentimentalno vezanje za neku dionicu samo zato što je ona prije “uspješno poslovala” i to na način kumstva i igara sa Vlastima ispod stola. To je začarani krug u kojem sami sebe uvjeravate u vjerojatnost koja je sve manja i manja a istodobno povlačite naivce. Sve zajedno rezultira time da se cijena dionice umjetno drži daleko iznad realne a onda brutalno padne. Tipično kao što se dogodilo kod IGH. Jednostavno zalijevanjem korova gube se prigode za ulaz u neke druge potencijalne uspješne tvrtke koje sigurno neće bankrotirati a fundamentalno su podjecnjene. Naravno konačna odluka je na samom investitoru.

Eto desilo se napokon i mi ušli u EU a problem je što će tek tek sada vjerovatno usljediti stečajevi naših prezaduženih a nekonkurentnih tvrtki na europskom tržištu. Više ne odlučujemo mi sami nego i ostali iz zajednice pa se sada pitaju i oni dali treba spašavati jedan IGH, Dalekovod, Ingru, Dioki. Ako bi njih pitali sigurno da ne a pitat će se , crni su dani pred nama na burzi. Dionice građevinara već danima putuju niz brdo i svakim im se novim danom smanjuje vrijednost. Sigurno se pitate zašto je to tako i do kad će trajati rasprodaja. Loše su vijesti da naši građevinci, IGH, Ingra, Tehnika, Dalekovod, Hidroelektra, Industrogradnja itd. čekaju daljnji padovi.Za sada nemaju niti jedan ozbiljniji veći posao na vidiku, a neće ga niti imati u budućnosti jer ulazimo u eu. Dali treba posebno objašnjavati da će europski građevinari pojesti ( uništiti ) naše. Iza njih je kapital i jake države kojima se mi ne možemo nikako suprostaviti niti parirati. Neki od naših građevinara će nestati u stečajevima a preživjeli više nikada neće biti ono što su bili. Na našu žalost znači pred dionicama građevinara su daljnji padovi i neizvjesnost opstanka.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]

Frankie će se vratiti u KSST na 1000kn a podebljati i Dalekovod na 120kn. [emo_smijeh]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]

Ovo je staro 7 mjeseci. Kastela prvi red uz more. Bilo miljun erla i niko nece.Prvi red uz more.Toliko o tom potencijalu u Kastilima.
A kad valamar kupi i ako kupi Medenu mozda kupi i sta zemlje u blizini za sadit kumpire,selen i petrusimul tko zna mozda to kupi i od staklenika.Nikad ne znas. Veliki je to potencijal.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/196479/Default.aspx


@mali
Vakula
Frankie se u stalenike nece vratit ni da bude po kunu.A dalekovod je bio svjesna kocka i ulazak u dionicu kad sam znao da firma ne vrijedi nista samo za to treba imat nesto izmedju nogu,a i zere soli izmedju usiju.Ja ocekujem cijenu od preko 1600 kuna. Nikad ne znas. Ali to je cijena samo za odabrane(audaces fortuna iuvat-pitaj koga u Staklenicima da ti ovo prevede mada su njihove sentence puno prizemnije poput mota kastelanskog turizma dragi gosti cuvajte kosti). Nije to za kokosare sto cvikaju za 50 kuna.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Gubitak od 150.000 kn kolega FRANKIE, kojeg trenutno trpite je ipak malo previše.
Ekipa je uglavnom shortala, doduše malo se pretjeralo…
Al zato se sad mezi povoljno.
Ipak nije ovo MAGMA već kvalitetan potencijal. [emo_smijeh]
Moj prosjek na DLKV je 24,77kn

Dočekali smo i sezonu godišnjih odmora sve manje od ionako malo kupaca je pred zaslonima svojih kompova i laptopa. Znači sve manje forumaša i kupaca prati zbivanja na burzi. Kao što nas je većina i očekivala dionice građevinara tonu iz dana u dan sve dublje i dublje. Što je najgore imaju još dosta prostora za pad. Nema više naštelanih poslova bez natječaja, nema više pokroviteljstva i kunica za bacanje, pucaju kumstva. IGH u sve gorem i jadnijem položaju mada niti Dalekovod ili Ingra ne stoje bolje.Vaš link … [poslovni.hr]Pitanje ja samo dali će i jedan naš građevinar preživjeti ulazak Hrvatske u EU ili je to kraj naših građevinskih kompanija.

Neda mi se tražit temu Frank.
Šta se ovo Frank delistira
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/6OzTbgWF2ub9GPCjjXYQGw==.pdf

vid'la žaba...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]


O tome mjesecima trubim ovdje, ali badava. Par likova se "zaljubilo" u svoje ulaganje a oni će najviše "cviliti" zazivajući Hanfu i Uskok kada im "nepoznate Marsovske sile" budu srušile cijenu na 100 kuna.

Jedna zanimljivost – HT i IGH su cijenom praktički izjednačeni, tj. za isti iznos novca može se kupiti skoro isti broj dionica. Znam da su različite firme i sektori, ali u ovim uvjetima zanimljivo je pitanje da li je sad bolje kupiti HT koji ostvari godišnje 1,5 milijardi dobiti ili IGH koji godišnje ostvari višemilijunske gubitke i gdje na burzu vjerojatno uskoro dolazi 100.000 novih dionica? [emo_naivan]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

http://business.hr/burza/dionica-konzuma-u-fokusu-zbog-najave-povlacenja-s-burze

Dionica Konzuma u fokusu zbog najave povlačenja s burze Često je tobože drukanje na forumu, a tko je ovo napisao na Business.hr, što je to? Pa kakav fokus, koliki promet? Jel netko plaća te naslove?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]


O tome mjesecima trubim ovdje, ali badava. Par likova se "zaljubilo" u svoje ulaganje a oni će najviše "cviliti" zazivajući Hanfu i Uskok kada im "nepoznate Marsovske sile" budu srušile cijenu na 100 kuna.

Jedna zanimljivost – HT i IGH su cijenom praktički izjednačeni, tj. za isti iznos novca može se kupiti skoro isti broj dionica. Znam da su različite firme i sektori, ali u ovim uvjetima zanimljivo je pitanje da li je sad bolje kupiti HT koji ostvari godišnje 1,5 milijardi dobiti ili IGH koji godišnje ostvari višemilijunske gubitke i gdje na burzu vjerojatno uskoro dolazi 100.000 novih dionica? [emo_naivan]

[/quote]
Kod nas su najrespektibilnije kompanije one kojima je stečaj odavno pokucao na vrata, tih se treba držati!!!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]


O tome mjesecima trubim ovdje, ali badava. Par likova se "zaljubilo" u svoje ulaganje a oni će najviše "cviliti" zazivajući Hanfu i Uskok kada im "nepoznate Marsovske sile" budu srušile cijenu na 100 kuna.

Jedna zanimljivost – HT i IGH su cijenom praktički izjednačeni, tj. za isti iznos novca može se kupiti skoro isti broj dionica. Znam da su različite firme i sektori, ali u ovim uvjetima zanimljivo je pitanje da li je sad bolje kupiti HT koji ostvari godišnje 1,5 milijardi dobiti ili IGH koji godišnje ostvari višemilijunske gubitke i gdje na burzu vjerojatno uskoro dolazi 100.000 novih dionica? [emo_naivan]

[/quote]
Normalno da nikako ne IGH teškog gubitaša pred stečajom svakako HT dionicu koja donosi dobit.[emo_palacg]

@ vittrinski
Malo si zaje. HT je odradio što je imao za odraditi. Može samo dolje. Pred IGH-om tek dolaze neka bolja vremena.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]

New Report

Close