BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)[/color]


@Inverter
Napisao sam "dio". Od jake rakete, ima još jača a to očekujem da se odradi na hdel-u i odmah se natrag vraćam u lkri. Naravno, mišljenja se uvijek mogu mijenjati ako u međuvremenu nešto uskoči. Možda stan u Zg po 500 eura.[emo_smijesak]

Kolega Lojtra a na osnovu čega bi sad pak Hdel trebala bit raketa a Lkri ne ?


Dionice građevinara već danima putuju po nizbrdici i svakim im se novim danom smanjuje vrijednost. Sigurno se pitate zašto je to tako i do kad će trajati rasprodaja. Loše su vijesti da naši građevinci, IGH, Ingra, Tehnika, Dalekovod, Hidroelektra, Industrogradnja itd. čekaju daljnji padovi.Za sada nemaju niti jedan ozbiljniji veći posao na vidiku, a neće ga niti imati u budućnosti jer ulazimo u eu. Dali treba posebno objašnjavati da će europski građevinari pojesti ( uništiti ) naše. Iza njih je kapital i jake države kojima se mi ne možemo nikako suprostaviti niti parirati. Neki od naših građevinara će nestati u stečajevima a preživjeli više nikada neće biti ono što su bili. Na našu žalost znači pred dionicama građevinara su daljnji padovi i neizvjesnost opstanka.[emo_palacd]

Odličan opis našeg tržišta i njegove budućnosti slažem se s vama gospodin Kelemin da dionice imaju još dosta prostora za pad.



Dionice građevinara već danima putuju po nizbrdici i svakim im se novim danom smanjuje vrijednost. Sigurno se pitate zašto je to tako i do kad će trajati rasprodaja. Loše su vijesti da naši građevinci, IGH, Ingra, Tehnika, Dalekovod, Hidroelektra, Industrogradnja itd. čekaju daljnji padovi.Za sada nemaju niti jedan ozbiljniji veći posao na vidiku, a neće ga niti imati u budućnosti jer ulazimo u eu. Dali treba posebno objašnjavati da će europski građevinari pojesti ( uništiti ) naše. Iza njih je kapital i jake države kojima se mi ne možemo nikako suprostaviti niti parirati. Neki od naših građevinara će nestati u stečajevima a preživjeli više nikada neće biti ono što su bili. Na našu žalost znači pred dionicama građevinara su daljnji padovi i neizvjesnost opstanka.[emo_palacd]

Odličan opis našeg tržišta i njegove budućnosti slažem se s vama gospodin Kelemin da dionice imaju još dosta prostora za pad.
[/quote]

Vi ste isto odličan financijski stručnjak koji bi se trebao zaposliti kao fin.savjetnik, kao i onaj kojeg citirate.Na osnovi vaše dubinske analize,predočenog činjeničnog stanje,investitori kreću u akciju[emo_smijesak]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

Mali prijedlog za dioničare Ingre,već primijenjen na nekim firmama koje kotiraju na zse i dosta su uspiješne
-ingra ima 13 545 200 izdanih dionica
-prvih 10 vlasnika 3 903 797 dionica ili cca 34,6%

prvi korak-unajmiti vrhunskog odvjetnika
drugi korak-vrhunski odvjetnik osniva udrugu malih dioničara INGRA
treći korak-svaki mali dioničar plaća odvjetnika prema svojem udjelu-broju dionica kaj bi bilo cca na 1000 dionica oko 0,05 lipa godišnje-stvar dogovora prema broju ljudi i dionica-npr samo 8 000 000 dionica je za zastupnika 400.000,00 kuna godišnje
četvrti korak-sa 8 000 000 dionica imate preko 50% vlasništva i pravo odlučivanja o svemu
peti korak-svaki dioničar mora ,ako želi prodati dionice,prvo ponuditi udruzi malih dioničara
šesti korak-UDRUGA MALIH DIONIČARA JE PRAVI GAZDA I ODLUČUJE O SVEMU

SVE NAPISANO JE I ISPROBANO I PROVEDENO [emo_smijesak]




Dionice građevinara već danima putuju po nizbrdici i svakim im se novim danom smanjuje vrijednost. Sigurno se pitate zašto je to tako i do kad će trajati rasprodaja. Loše su vijesti da naši građevinci, IGH, Ingra, Tehnika, Dalekovod, Hidroelektra, Industrogradnja itd. čekaju daljnji padovi.Za sada nemaju niti jedan ozbiljniji veći posao na vidiku, a neće ga niti imati u budućnosti jer ulazimo u eu. Dali treba posebno objašnjavati da će europski građevinari pojesti ( uništiti ) naše. Iza njih je kapital i jake države kojima se mi ne možemo nikako suprostaviti niti parirati. Neki od naših građevinara će nestati u stečajevima a preživjeli više nikada neće biti ono što su bili. Na našu žalost znači pred dionicama građevinara su daljnji padovi i neizvjesnost opstanka.[emo_palacd]

Odličan opis našeg tržišta i njegove budućnosti slažem se s vama gospodin Kelemin da dionice imaju još dosta prostora za pad.
[/quote]

Vi ste isto odličan financijski stručnjak koji bi se trebao zaposliti kao fin.savjetnik, kao i onaj kojeg citirate.Na osnovi vaše dubinske analize,predočenog činjeničnog stanje,investitori kreću u akciju[emo_smijesak]
[/quote]

Draženka je odlučila baš danas postati član ove naše male zajednice i to samo kako bi mogla našem dragom keleminu/selendiću/ost.marini čestitati[emo_palacg].

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Dionice građevinara već danima putuju po nizbrdici i svakim im se novim danom smanjuje vrijednost. Sigurno se pitate zašto je to tako i do kad će trajati rasprodaja. Loše su vijesti da naši građevinci, IGH, Ingra, Tehnika, Dalekovod, Hidroelektra, Industrogradnja itd. čekaju daljnji padovi.Za sada nemaju niti jedan ozbiljniji veći posao na vidiku, a neće ga niti imati u budućnosti jer ulazimo u eu. Dali treba posebno objašnjavati da će europski građevinari pojesti ( uništiti ) naše. Iza njih je kapital i jake države kojima se mi ne možemo nikako suprostaviti niti parirati. Neki od naših građevinara će nestati u stečajevima a preživjeli više nikada neće biti ono što su bili. Na našu žalost znači pred dionicama građevinara su daljnji padovi i neizvjesnost opstanka.[emo_palacd]

Kelemin vi ste stvarno vidoviti kolega.[emo_cool]

Kao što nas je većina i očekivala dionice građevinara tonu iz dana u dan sve dublje i dublje. Što je najgore imaju još dosta prostora za pad. Nema više naštelanih poslova bez natječaja, nema više pokroviteljstva i kunica za bacanje, pucaju kumstva. IGH u sve gorem i jadnijem položaju mada niti Dalekovod ili Ingra ne stoje bolje.Vaš link …Pitanje ja samo dali će i jedan naš građevinar preživjeti ulazak Hrvatske u EU ili je to kraj naših građevinskih kompanija.[emo_palacd][emo_bijesan]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]


Cijena je zakucana tu gdje je. Možda može i nešto niže. S obzirom na trenutne okolnosti, ovo je možda i opravdana cijena. Ali ako se pokrenuti planovi restrukturiranja (rješavanje nekretninskog dijela businessa i vračanje na osnovnu djelatnost laboratorijskog istraživanja, nadzora i projektiranja) brzo i uspješno provedu, a nema razloga da to ne bude tako, jer su vjerovnici debelo zainteresirani, onda je ovo smiješna cijena. Sve se svodi na to da se na ovaj ili onaj način, po ovoj ili onoj cijeni treba rješiti svih nekretnina koje nisu u funkciji nekadašnjeg osnovnog businessa, vratiti dugove vjerovnicima i čiste bilance nastaviti svoju osnovnu djelatnost. Ovaj nekretninski business im nije niti trebao, ali 2007. i 2008. godine sve je izgledalo tako ružičasto da su i mnogi drugi ekstremnim zaduživanjem krenuli grlom u jagode. Uglavnom, neki će u ovoj priči ostati u dionici ili si i povečati broj dionica, neki neće ostati, neki neće niti ući.
Zbog toga će vrlo skoro neki žaliti, a neki neće.
p.s.
Svakako ne treba zanemariti zlatno pravilo da u konačnici zarađuju oni koji kupuju kad svi drugi prodaju dionice i obrnuto. Da li su u pravu oni koji sada vide pravu priliku ili oni koji samo piskaraju po forumima bez namjere kupnje, vidjet ćemo. Vrlo uskoro.


IGH će opstati?Mislim da da.
Sa kolikim brojem dionica,da li će nominala ostati 400 ili će pasti na 10.
Da li će pravo na dokapitalizaciju imati samo strateški okupatori,da li i ostali dioničari.Po kojoj cijeni.
Ja ću biti dovoljno hrabar i usudio bih se prognozirati da nova nominala neće biti ispod 100,cca 150 mil kn ,ali sigurno ne i preko 400.
Dakle novih 1.500.000 dionica po 100 ili pak 375.000 po 400.Sam vrag bi to mogao znati.
Nadam se da će HANFA blokirati trgovanje, sve dok ne budu poznati osnovni uvijeti u prijedlogu predstečajne nagodbe.
Inseideri mogu igrati na sigurno,a ništa nije sigurno.A mi obični smrtnici
koji nismo blizu oltara postajemo obični kockari i za eventualnu kupnju ili prodaju.
Nešto ću vam reći,ali nemojte nikome kazati.
Nisam unutra,i drago mi je,a da sam ima keša vjerovatno bih uletija i izletija,ali eventualna blokada me mogla zakopati.I nebi ima kada izletiti.
A trejderi ,hrabri lavovi,koji su ulazili od 320 do 350 će se do sutra u deset pretvoriti u zečeve i bježati,a to bi značilo dodatno klizanje cijene.
Nadam se da če HANFA zaustaviti trgovanje,jer je ovdje zaista nemoguće predvidjeti buduću cijenu jer iako možemo predvidjeti buduće poslovanje sa većim ili manjim odstupanjima,budući broj dionica je potpuno apstraktna veličina.Dakle,buduća cijena je apstraktna velićina.

U IGH će vremenske prilike biti nepredvidljive.
Izmjenjivati će se jako jugo i bura,nevere će biti iznenadne i imjenjivati će se sa lijepim vremenom.Povremeno će se pojavljivati i duge.A sve to će jako utjecati na meteropate,a naročito na meteopate i vlasnike dionica IGH.

Med i mlijeko,biti će,ali ne znam kada i na kojoj cijeni.

Molio bih da mi oprostite na lancunima jer ovo pisanje je više primjerno na temi_klađenje i koeficijenti.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]


Cijena je zakucana tu gdje je. Možda može i nešto niže. S obzirom na trenutne okolnosti, ovo je možda i opravdana cijena. Ali ako se pokrenuti planovi restrukturiranja (rješavanje nekretninskog dijela businessa i vračanje na osnovnu djelatnost laboratorijskog istraživanja, nadzora i projektiranja) brzo i uspješno provedu, a nema razloga da to ne bude tako, jer su vjerovnici debelo zainteresirani, onda je ovo smiješna cijena. Sve se svodi na to da se na ovaj ili onaj način, po ovoj ili onoj cijeni treba rješiti svih nekretnina koje nisu u funkciji nekadašnjeg osnovnog businessa, vratiti dugove vjerovnicima i čiste bilance nastaviti svoju osnovnu djelatnost. Ovaj nekretninski business im nije niti trebao, ali 2007. i 2008. godine sve je izgledalo tako ružičasto da su i mnogi drugi ekstremnim zaduživanjem krenuli grlom u jagode. Uglavnom, neki će u ovoj priči ostati u dionici ili si i povečati broj dionica, neki neće ostati, neki neće niti ući.
Zbog toga će vrlo skoro neki žaliti, a neki neće.
p.s.
Svakako ne treba zanemariti zlatno pravilo da u konačnici zarađuju oni koji kupuju kad svi drugi prodaju dionice i obrnuto. Da li su u pravu oni koji sada vide pravu priliku ili oni koji samo piskaraju po forumima bez namjere kupnje, vidjet ćemo. Vrlo uskoro.


IGH će opstati?Mislim da da.
Sa kolikim brojem dionica,da li će nominala ostati 400 ili će pasti na 10.
Da li će pravo na dokapitalizaciju imati samo strateški okupatori,da li i ostali dioničari.Po kojoj cijeni.
Ja ću biti dovoljno hrabar i usudio bih se prognozirati da nova nominala neće biti ispod 100,cca 150 mil kn ,ali sigurno ne i preko 400.
Dakle novih 1.500.000 dionica po 100 ili pak 375.000 po 400.Sam vrag bi to mogao znati.
Nadam se da će HANFA blokirati trgovanje, sve dok ne budu poznati osnovni uvijeti u prijedlogu predstečajne nagodbe.
Inseideri mogu igrati na sigurno,a ništa nije sigurno.A mi obični smrtnici
koji nismo blizu oltara postajemo obični kockari i za eventualnu kupnju ili prodaju.
Nešto ću vam reći,ali nemojte nikome kazati.
Nisam unutra,i drago mi je,a da sam ima keša vjerovatno bih uletija i izletija,ali eventualna blokada me mogla zakopati.I nebi ima kada izletiti.
A trejderi ,hrabri lavovi,koji su ulazili od 320 do 350 će se do sutra u deset pretvoriti u zečeve i bježati,a to bi značilo dodatno klizanje cijene.
Nadam se da če HANFA zaustaviti trgovanje,jer je ovdje zaista nemoguće predvidjeti buduću cijenu jer iako možemo predvidjeti buduće poslovanje sa većim ili manjim odstupanjima,budući broj dionica je potpuno apstraktna veličina.Dakle,buduća cijena je apstraktna velićina.

U IGH će vremenske prilike biti nepredvidljive.
Izmjenjivati će se jako jugo i bura,nevere će biti iznenadne i imjenjivati će se sa lijepim vremenom.Povremeno će se pojavljivati i duge.A sve to će jako utjecati na meteropate,a naročito na meteopate i vlasnike dionica IGH.

Med i mlijeko,biti će,ali ne znam kada i na kojoj cijeni.

Molio bih da mi oprostite na lancunima jer ovo pisanje je više primjerno na temi_klađenje i koeficijenti.

[/quote]
Zbog čega bi HANF-a zaustavila trgovanje kad dionica opravdava svoj pad katastrofalnim poslovanjem i dugovima?.[emo_palacd]

moderatori ljepo zamoljavam da mi prestanete brisat poruke na ingri igh i drugim temama sve šta napišem je moje mišljenje i nije poziv na kupnju ili prodaju dionica
ljep pozdrav

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Čuvajmo se idući tjedan dionica građevinara, novih padova i rasprodaja sad nije vrijeme za kupovinu istih. Bolje novac u banci uz loše kamate nego u dionicama građevinara uz ogromne gubitke. Najopasniji trio gubitnika su IGH, Dalekovod i Ingra mada ni ostali nisu puno bolji.[emo_palacd]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]

Svakog radnog dana na otvaranju burze, u 10:00, nikako ne izlagati dionice na prodaju, sačekati barem pol sata da se posloži kupnja i prodaja, pa ukoliko kupnja raste, a vi dionicu, jednu ili više, morate svakako danas prodati, postavite je na višu cjenovnu razinu, barem za 10% iznad prve. Za Kaštelanske staklenike nema zime, mnogi bi da ih zgrabe, onako u komadu, ali za sitne pare. Samo gledajte, svakim danom će sve skuplje plaćati dionicu Kaštelanskih staklenika…već jučer su se počeli otimati za svaki komad po cijeni manjoj od 420 kuna.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close