BEZ CENZURE – O DIONICAMA

bragoc, super je što imaš smisla za humor….


Prošle godine dobio sam i ja jedan takav cirkularni mail. Moj prijatelj javljao mi je da ” je dobio informacije da su austrijanci zagrizli za PTKM. Navodno su nudili 400kn. Te da je dobio potvrdu je da je i Moralić opasno zainteresiran…”. Poslušao sam prijatelja i ušao 100% unutra. I popušio. Ali nema veze, poslije mi se prijatelj pohvalio da je na prodaji Petrokemije tih dana zaradio automobil. Eto baš sam sretan da može voziti svoju brojnu obitelj u Banja Luku na ćevape.

A ko je taj prijatelj???

[i][b]--TRAŽIM BROKERICU ZA LJUBAVNICU -- -- A MOŽDA I NEŠTO VIŠE--[/b][/i]

CLOSING BELL SASE
ABS banka u fokusu investitora
Avtor/izvor: Aida Karić
SARAJEVO – U pozitivnom smjeru najviše se kretao Energopetrol (SASE:ENPSR), čijom se dionicom trgovalo u intervalu 63,21 KM do 65 KM, što je u konačnici rezultiralo porastom prosječnog kursa za 2,01 %.

Promet od 175 hiljada KM u prvih pola sata trgovine nije ulijevao optimizam za novi trgovinski dan na Sarajevskoj berzi. Standardno, nosioci početnog prometa bili su Bosnalijek (SASE:BSNLR), te BH Telecom (SASE:BHTSR). Veliko interesovanje nije vladalo ni za investicionim fondovima, te je do 10:30 trgovano sa svega četiri fonda uz veliki pad kursa Herbos fonda (SASE:HRBFRK2) od 7,56%.

Nastavak trgovine donio je povećanje prometa zahvaljujući lideru u likvidnosti posljednjih dana, ABS Banci, sa sada već stabilnim kursem 599,74 KM. Danas je promet dionicama ovog emitenta iznosio 2.343.177 KM, što je više od 63% vrijednosti ukupne današnje trgovine.

Ostali emitenti iz SASX-10 zabilježili su promijenljive rezultate, pa su najgore prošli Hidrogradnja (SASE:HDGSR) – pad 3,69% uz neuvjerljiv promet od 50 dionica, te JP Elektroprivreda HZHB (SASE:JPEMR) i Sarajevo-osiguranje (SASE:SOSOR). U pozitivnom smjeru najviše se kretao Energopetrol (SASE:ENPSR), čijom se dionicom trgovalo u intervalu 63,21 KM do 65 KM, što je u konačnici rezultiralo porastom prosječnog kursa za 2,01 %. Zahvaljujući većem broju negativnih promjena vrijednost SASX-10 je pala na nivo 3.303,76 indeksnih poena (-0,86%).

Jedan od tri emitenta sa zvanične kotacije, sarajevski Klas (SASE:KLASR), izgubio je 8,52% vrijednosti dionice kroz 2 transakcije ukupne vrijednosti 40.758 KM. Zvanični kurs ovog emitenta je 16,01 KM. Današnja trgovina fondovima nije ni blijeda slika nekad milionskih iznosa. BIFX je zabilježio pad od 1,38%. Najveći promet ostvaren je dionicama sarajevskog Preventa (SASE:PVNFRK2) po kursu 27,02, ali kroz samo 6 transakcija. Pored već ranije spomenutog Herbosa pad kursa zabilježile su i dionice Big investicione grupe (SASE:BIGFK3) i Prof- Plusa (SASE:PRPFRK2), dok su neznatan rast kursa ostvarili Eurofond (SASE:EFNFRK1), te MI Group ([thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close