Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




– nikada, ama baš nikada ne bih kupovala kada ne bih mislila da to neće rasti.

Bojim se da će neki veliki fond ili banka pročitati ove tvoje briljantne misli koje ispisuješ po forumu i ponuditi ti brutalnu plaću. Ako nam te uzmu i odvedu dolazak na ovaj forum će izgubiti svaki smisao.
[/quote]

– nema šanse te poslove dobiti bez jako dobre veze.
– a onda na te poslove dolaze raznorazne budale.
– samo to je zbilja super.
– stvarno bi bilo nezgodno kada bi na burzi imala inteligentne investitore.
– srećom tu nema neke velike inteligencije te i njih svrstavam u skupinu budalaša koje šišam na burzi.
[/quote]

Mislio sam na PIMCO, Fidelity, Vanguard, JP Morgan i slične. Svima je jasno da tebe ZABA ili PBZ ne mogu dobiti. Nisu oni tvoja liga. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ivana7

evo kao naručeno za tebe imam stan od 46 m2 u jednom poznatom skijalištu

dobiješ ga 30.000 €

od preostalih 2.000 € ćeš ionako ponovo napraviti 32.000 €



Pitanje, pitanje, pitanje !!!!!!!!!!

– ovih dana mi ističe stambena štednja, 8 ugovora cca 32.000 eura.
– što sada raditi s tim novcima ???????
– štedionica mi je ponudila produljenje ugovora, a što bi drugo.
– stambeno pitanje mi je riješeno.
– trenutno je euro jako nisko da bi to mijenjala u kune.
– dobro bi bilo iskoristiti taj jeftin kredit za kupnju neke nekretnine, ali država planira poreze na nekretnine, a ja ne volim plaćati porez na budale.
– da li uložiti u otvoreni fond OPT Europa Plus, sva ulaganja su im u eurima, a ulažu u EU fondove, tako da po meni tu nema neke veće greške, tvz. fond fondova.
– dobro tu imam disperziju jer sam u eurima samo mi je totalno bezveze njima plaćati proviziju, a oni opet tim fondovima plaćaju proviziju, to znači provizija puta 2.

Svakako negdje van ove države jer država koja ti subvencionira tih 8 stambenih kredita neće dobro
završiti.

U što, ovisi koliki ti je horizont ulaganja.

[/quote]

pukni to u janaf pa si mirna, držiš novce u nekretnini a ne moraš plaćati porez na nekretninu
država ti ne može ništa ( iako ne možeš ni ti njoj ništa, hehe )
za par godina si u plusu par sto posto

http://www.kucilooro.webs.com/



@ivana7

evo kao naručeno za tebe imam stan od 46 m2 u jednom poznatom skijalištu

dobiješ ga 30.000 €

od preostalih 2.000 € ćeš ionako ponovo napraviti 32.000 €

Da Vam kolega u potpisu pise da prodajete stan u Nassfeldu, Schladmingu i sl. mogli bi pricati o poznatim skijalistima. Ali Kupres – nemojte zezati. NHF




@ivana7

evo kao naručeno za tebe imam stan od 46 m2 u jednom poznatom skijalištu

dobiješ ga 30.000 €

od preostalih 2.000 € ćeš ionako ponovo napraviti 32.000 €

Da Vam kolega u potpisu pise da prodajete stan u Nassfeldu, Schladmingu i sl. mogli bi pricati o poznatim skijalistima. Ali Kupres – nemojte zezati. NHF
[/quote]
Što na Kupresu je snjeg vjerovatno crn i nije za skijanje, jel vi idete na skijanje da uživate i skijate ili da se okolo hvalite kako ste bili u Austriji, svakakvih ljudi.


HT nemam u portfelju a neću ga imati dok god smo ovako nisko. Još uvijek mi nije jasno zašto je bolje imati HT nego cash? Dividenda je davno bila. Npr. netko je 50% u dionicama, 50% u cashu. I sad bi za dio ovih 50% cash pozicije trebao kupiti HT. Po meni je HT veća kocka nego kupiti npr. VIRO ili DLKV kad padnu. Ne kužim, što vi koji kupujete HT imate od njega?

Forum trpi svakakve postove – ima ljudi koji imaju milionske portfelje, a ne 50000 kuna za burek trejdanje.
Postoje također i dugoročni ulagači. A boldana rečenica je za bez komentara ( iako ne smatram velikim rizikom kupiti DKLV da se razumijemo.)


Nekako mi se laički čini da bi vani mogla uskoro korekcija. S&P a i dosta US i Euro indexa fali 40-50% do razina prije recesije. Ako nastave ovim tempom, za par mjeseci su tamo, a to zvuči malo neobično. Neće kriza samo tako proći. Ta eventualna korekcija bi se kod nas mogla zloupotrijebiti od strane znamo već koga kao opravdanje za dirigirani pad. Nije druk i full cash pozicija, samo razmišljam.

[lol] [lol]
Da , dosta laički napisano hehehe

Tc tc tc jadno neće da plaćaju poreze i oni koji imaju jadno.





@ivana7

evo kao naručeno za tebe imam stan od 46 m2 u jednom poznatom skijalištu

dobiješ ga 30.000 €

od preostalih 2.000 € ćeš ionako ponovo napraviti 32.000 €

Da Vam kolega u potpisu pise da prodajete stan u Nassfeldu, Schladmingu i sl. mogli bi pricati o poznatim skijalistima. Ali Kupres – nemojte zezati. NHF
[/quote]
Što na Kupresu je snjeg vjerovatno crn i nije za skijanje, jel vi idete na skijanje da uživate i skijate ili da se okolo hvalite kako ste bili u Austriji, svakakvih ljudi.
[/quote]

Fulali ste poantu. Ja sam naveo POZNATA skijalista, a Kupres u to definitivno ne spada. To ne znaci da ne valja niti da je tamo snijeg crn.

Evo sada situacije. Ameri završili oko 1% u plusu, Europa otvara sa 1% u minusu. Baš me zanima kako ćemo mi. Već su mi objasnili na ovom forumu da mi pratimo amere a ja vidim da pratimo Europu. Sjećam se u doba najave bankrota GM da su ameri završili sa -6%, a Europa otvorila u plusu, a mi za njom u plusu. Kome vjerovati, forumašima koji kažu da pratimo amere ili svojim očima koje kažu da pratimo Europu. Amere pratimo samo pred kraj trgovanja kad oni otvaraju i predotvaraju.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene






@ivana7

evo kao naručeno za tebe imam stan od 46 m2 u jednom poznatom skijalištu

dobiješ ga 30.000 €

od preostalih 2.000 € ćeš ionako ponovo napraviti 32.000 €

Da Vam kolega u potpisu pise da prodajete stan u Nassfeldu, Schladmingu i sl. mogli bi pricati o poznatim skijalistima. Ali Kupres – nemojte zezati. NHF
[/quote]
Što na Kupresu je snjeg vjerovatno crn i nije za skijanje, jel vi idete na skijanje da uživate i skijate ili da se okolo hvalite kako ste bili u Austriji, svakakvih ljudi.
[/quote]

Fulali ste poantu. Ja sam naveo POZNATA skijalista, a Kupres u to definitivno ne spada. To ne znaci da ne valja niti da je tamo snijeg crn.
[/quote]

čekaj samo malo da BiH uđe u EU pa kad cijena skoči na 5000 €/m2

uostalom, osim stana u Kupresu, prodajem i stan u Val Gardeni – njega sam ponudio Ivani7

zar misliš da bi se ona mogla od sramote pojaviti u kupresu?

Pa kako nije Kupres nama u Dalmaciji jako, jako poznat?

New Report

Close