Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema podatcima o prometu na graničnim prijelazima u RH ovaj vikend ( petak-subota-nedjelja) ušlo je 833.525 stranaca a izišlo ih je 681.329 ( +152.196 ). Prošle godine u istom periodu je ušlo 875.257 stranaca a izišlo 751.716 ( +123.541 ). Dakle u plusu smo za 28.655 stranaca ili 23,2%.

Dakle turizmu ide sve bolje i bolje – naravno prema ovim statističkim podatcima.

Split: rušeni rekordi u zračnoj i trajektnoj luci

a na svakih 20 metara Ledo škrinja. [thumbsup] Ljudi nakon puta trebaju osvježenje, ali i dodatne hranjive sastojke kako bi nadoknadili izgubljene kalorije tijekom putovanja. [thumbsup]

I'LL BE BACK

Nadobudni pardon nabildani ups oprostite gospodine guverneru odavno niste bili u ST sad su škrinje svako 10 metara [lol]

Čitam po tisku o broju ulazaka stranaca u HR i usporedbe s prošlom godinom.
Začudo, daju usporedbe s prošlom godinom iako se ti podatci ne mogu uspoređivati!
Znaju li zašto?


Prema podatcima o prometu na graničnim prijelazima u RH ovaj vikend ( petak-subota-nedjelja) ušlo je 833.525 stranaca a izišlo ih je 681.329 ( +152.196 ). Prošle godine u istom periodu je ušlo 875.257 stranaca a izišlo 751.716 ( +123.541 ). Dakle u plusu smo za 28.655 stranaca ili 23,2%.

Dakle turizmu ide sve bolje i bolje – naravno prema ovim statističkim podatcima.

U Hrvatsku je proteklog vikenda u srpnju ušlo milijun i 154.000 putnika, što je, prema podacima MUP-a, za 162.000 manje nego u trećem vikendu srpnja prošle godine. (www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=80520)



Prema podatcima o prometu na graničnim prijelazima u RH ovaj vikend ( petak-subota-nedjelja) ušlo je 833.525 stranaca a izišlo ih je 681.329 ( +152.196 ). Prošle godine u istom periodu je ušlo 875.257 stranaca a izišlo 751.716 ( +123.541 ). Dakle u plusu smo za 28.655 stranaca ili 23,2%.

Dakle turizmu ide sve bolje i bolje – naravno prema ovim statističkim podatcima.

U Hrvatsku je proteklog vikenda u srpnju ušlo milijun i 154.000 putnika, što je, prema podacima MUP-a, za 162.000 manje nego u trećem vikendu srpnja prošle godine. (www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=80520)

[/quote]

RH je i tranzitna zemlja pa netko od tih koji uđu za par sati i iziđe iz RH. Tako da je taj podatak skoro pa beskorisan. Drga priča je što u Lideru ne znaju da je se način izračuna broja putnika od prošle godine promijenio ( provjeriti?) – dakle neka nazovu MUP i provjere jer ako sam u pravu uspoređuju neusporedive podatke.



Da dodam još nešto. Apsolutno sam razočaran ponašanjem naših turističkih djelatnika, kako prema stranim gostima, tako i prema domaćim. Svako ljeto se bar nekoliko puta neugodno iznenadim.
Stav i način ponašanja velikog broja naših ugostitelja je da smo mi i naše more bogomdani i da ljudi trebaju biti sretni što imaju mogućnost doći ovdje ostaviti velike novce za osrednju ili lošu uslugu. Čast iznimkama.

Kad sam bio u Grčkoj, Španjolskoj ili Portugalu tamo su se svi trudili da mi kao turistu ugode što je više moguće i na kraju nisam nikad imao gorak okus kad sam plaćao račun.
Evo 2 primjera ispravnog ponašanja ugostitelja:
1) u Grčkoj sam bio u restoranu, naručim coca colu i konobar kaže da ima samo pepsi… ja složim tužnu facu i kažem da može onda i pepsi… a konobar na to kaže: ne ne, donijeti ću vam coca colu! i otrči negdje u susjedni restoran i donese mi coca colu…
2) u Portugalu sam naletio u restoranu na meso koje je bilo u nekom umaku koji mi se stvarno nije svidio i pojeo sam samo par zalogaja… došli su i konobar i kuhar se ispričati i objasnili kako je to neki njihov domaći recept i donijeli su mi bez ikakvog problema drugo jelo… čak ih nisam ni imao namjeru to tražiti jer nisu oni krivi što mi se to jelo nije svidjelo

Eto toliko. Hoteli, apartmani, plaže i ostale stvari, to se lako prema potrebi izgradi i obnovi. Ali mentalitet ljudi, to je teško ispraviti.

Naši turistički djelatnici, i ne samo oni, misle da su turisti ovce koje treba brutalno ošišati. [smiley]

Međutim, svi koji ovako razmišljaju će prije ili kasnije propasti, odnosno biti ošišani od konkurencije.
[/quote]

Ma nemate vi pojma!
Mi razvijamo mazohistički turizam.
Gruba igra, a oni hoće još, još…
A još nisu probali ni naše huligane.
To se dodatno plaća.
[lol]

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.




Prema podatcima o prometu na graničnim prijelazima u RH ovaj vikend ( petak-subota-nedjelja) ušlo je 833.525 stranaca a izišlo ih je 681.329 ( +152.196 ). Prošle godine u istom periodu je ušlo 875.257 stranaca a izišlo 751.716 ( +123.541 ). Dakle u plusu smo za 28.655 stranaca ili 23,2%.

Dakle turizmu ide sve bolje i bolje – naravno prema ovim statističkim podatcima.

U Hrvatsku je proteklog vikenda u srpnju ušlo milijun i 154.000 putnika, što je, prema podacima MUP-a, za 162.000 manje nego u trećem vikendu srpnja prošle godine. (www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=80520)

[/quote]

RH je i tranzitna zemlja pa netko od tih koji uđu za par sati i iziđe iz RH. Tako da je taj podatak skoro pa beskorisan. Drga priča je što u Lideru ne znaju da je se način izračuna broja putnika od prošle godine promijenio ( provjeriti?) – dakle neka nazovu MUP i provjere jer ako sam u pravu uspoređuju neusporedive podatke.
[/quote]

ajde klaune onda molim te objasni na koji si način ti uspoređivao te iste podatke kada lupaš da turizmu ide sve bolje i bolje?





Prema podatcima o prometu na graničnim prijelazima u RH ovaj vikend ( petak-subota-nedjelja) ušlo je 833.525 stranaca a izišlo ih je 681.329 ( +152.196 ). Prošle godine u istom periodu je ušlo 875.257 stranaca a izišlo 751.716 ( +123.541 ). Dakle u plusu smo za 28.655 stranaca ili 23,2%.

Dakle turizmu ide sve bolje i bolje – naravno prema ovim statističkim podatcima.

U Hrvatsku je proteklog vikenda u srpnju ušlo milijun i 154.000 putnika, što je, prema podacima MUP-a, za 162.000 manje nego u trećem vikendu srpnja prošle godine. (www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=80520)

[/quote]

RH je i tranzitna zemlja pa netko od tih koji uđu za par sati i iziđe iz RH. Tako da je taj podatak skoro pa beskorisan. Drga priča je što u Lideru ne znaju da je se način izračuna broja putnika od prošle godine promijenio ( provjeriti?) – dakle neka nazovu MUP i provjere jer ako sam u pravu uspoređuju neusporedive podatke.
[/quote]

ajde klaune onda molim te objasni na koji si način ti uspoređivao te iste podatke kada lupaš da turizmu ide sve bolje i bolje?
[/quote]

Pa po samo tvom izričaju se vidi da spadaš u sortu polupismenih nadobudnih i neodgojenih tipova.
Par mojih sugestija na koji način bi se trebalo pristupati obradi SIROVIH podataka o prelasku granice koje publicira MUP RH ne treba nikoga vrijeđati, posebice ako se o tome može u lijepom tonu dati prijedlog ZA i PROTIV.

Poštedi me demagogije i odgovori na pitanje, a budući da znaš i sam da nemaš odgovor nemoj se više javljat na tu temu.. Repliciriao sam ti samo zato, jer je stvarno previše tvojih nebuloza na raznoraznim temama, koje vrijeđaju zdrav razum manje više svih onih koji te čitaju..


Poštedi me demagogije i odgovori na pitanje, a budući da znaš i sam da nemaš odgovor nemoj se više javljat na tu temu.. Repliciriao sam ti samo zato, jer je stvarno previše tvojih nebuloza na raznoraznim temama, koje vrijeđaju zdrav razum manje više svih onih koji te čitaju..

Ako je samo onda opali jedinicu i priča je završena. No čini mi se da sam ja ipak u pravu pa te to boli.
Zašto sam u pravu dijelom se vidi iz već izloženog – bitan je podatak o broju stranaca koji su OSTALI u RH. To su TURISTI a ono što je objavio Lider su i turisti i obični putnici na proputovanju kroz RH.
Dalje – čini mi se da je MUP RH promjenio metodologiju izračuna broja putnika koji ulaze-izlaze iz RH.
Prošle godine prosječno po vozilu je bilo od 3,2-3,6 putnika a ove godine 2,5-2,8. Načuo sam da su metodologiju morali prilagoditi standardima u EU. Zato bi možda trebao biti relevantniji podatak o broju vozila koje objavljuju HAC i ostali koncesionari.

Što radim na burzi ????????

– umijesto ljetnog odmora ovih dana intenzivno trgujem na burzi.
– ionako nije pametno kupati se kroz podne pa što ne bih malo zaradila.

– zadnji put ste me zahebavali što sam prodala ATPL, ali tada sam zbilja lijepo zaradila.
– evo sada opet idem u novi krug.
– totalno je zaheban taj vlak smrti zvan ATPL.

– gledam ovo naše tržište i likvidnost, katastrofa.
– jedino HT i ATPL. tako da sam se tu najviše koncentrirala.
– jer mi je na tim dionicama bijeg relativno lak.

– ali ni na ATPL to ne ide glatko kupovina,
– nema teorije kupiti neku veću količinu a da cijena ne ide gore.
– slabo je išlo na kupnji a sa prodaje nisam ništa skidala.
– opet sam zadovoljna jer sam već u plusu sa današnjom kupnjom.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close