Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

Po meni JNAF. U parametre dodajem i paramterar da vjerujem da je u stanju i prezivjeti eventualno pogorsanje krize.
[/quote]

na JNAF-u nema prodaje zato jer svi znaju kolko vrijedi i kolko je podcijenjen, a kupnje velke nema da ne poplaši i ovo malo prodaje što ima. Vidite da se stavlja po 10 komada max. Pa crobex je zvekno 20%, JNAF se nije pomaknuo.. o čem pričamo?

Baš je dobro što sam neki dan od kamikaza uspio kupiti nešto ispod 2000. Ovih dana je skupština, moglo bi biti puno lijepih stvari. Pa ovo prema fundamentima vrijedi minimalno 3000 kn i to na crobex-u 1300. Samo da vas posjetim… JNAF je išo po 12 (dvanaest) tisućica još davne 1997 [bye]

I'LL BE BACK

INA-R-A jer Raiffeisen tak kaže




Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

Po meni JNAF. U parametre dodajem i paramterar da vjerujem da je u stanju i prezivjeti eventualno pogorsanje krize.
[/quote]

na JNAF-u nema prodaje zato jer svi znaju kolko vrijedi i kolko je podcijenjen, a kupnje velke nema da ne poplaši i ovo malo prodaje što ima. Vidite da se stavlja po 10 komada max. Pa crobex je zvekno 20%, JNAF se nije pomaknuo.. o čem pričamo?

Baš je dobro što sam neki dan od kamikaza uspio kupiti nešto ispod 2000. Ovih dana je skupština, moglo bi biti puno lijepih stvari. Pa ovo prema fundamentima vrijedi minimalno 3000 kn i to na crobex-u 1300. Samo da vas posjetim… JNAF je išo po 12 (dvanaest) tisućica još davne 1997 [bye]
[/quote]

samo da nadodam…te su mi iste kamikaze danas prodavale Viro ispod 320. a kad vide GFI onda će ga kupovati nazad po 800 i bit će im jeftin [bye]

I'LL BE BACK



Prehrambeni sektor – buy
PODRAVKA, Prehrambeni TODEX, ŠEĆERANE VIRO i IPKK, KRAŠ i vezano uz sektor PTKM
Cijena hrane će u narednom razdoblju samo rasti … automobili, stanovi, industrijski proizvodi su dosad rasli i cijenom i proizvodnjnom … s mjeseca se vide polja neprodanih auta, neprodanih stanova, svakojake industrijske robe …

– gospodine po meni ste promašili temu.
– pa nije ovo tema moj portfelj.
– ili tema za drukanje, ovo bi bilo po naši koje su dionice dobro ulaganje jer su jeftine, pozitivno posluju, imaju budućnost i dobru upravu, dijele izdašne dividende i tako tim redom nekako.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Zar na forumu postoji i jedna tema na kojoj se piše neobavezno? Ja vjerujem u prehrambeni sektor … naravno da je iz tog razloga to ujedno i moj portfelj … kako drugačije da investiram??? Burza je na sreću najliberalnija stvar na svijetu, svatko može kupiti što god hoće i da još napomenem … svi mali investitori kupuju samo s jednim ciljem da zarade … a tema je best buy, zar ne?

Ko vrijedi leti!


Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

Recimo IGH je imao naznaku toga kada je dobio onaj natječaj u Rusiji, ali avaj to je sve propalo.

Postoje li na ZSE skrivene buduće zvijezde burze koje su van fokusa ?
Koji bi to bio sektor?


Ključna riječ: plastika

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ključna riječ: plastika

Očekuješ potpun oporavak autoindustrije? [undecid]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Nigdar nisam pisal ozbiljno, ali ovaj put bum.
Za moj pojam, najbolja je Zvijezda ZVZD (ulje) ! Gle o’!
Zdigneš se, ideš peć jajca, malo špekića, lukeca…. je, a de je ulje?!?! (nebuš valjda na svinjski masti pekel nekaj)…..Hopa, traži se ZVZD-a!
Onda, normalno, malo prolistaš po internetu, ovo-ono, tu i tam ak je frka panika nekoga vraga i napraviš do pol deset ( za dalmoše 9 i po), normalno, zmučiš se kak konj….opet ideš jest. Kaj buš? Deneš neke njoke, ribice, pomfriteka za šaku…..nikaj preveč – neš’ mogel dalje…..
jeeeeeee, a kaj buš v fritezu del (cca. 1liter) ?!?! ATPL?!….aha, buš del k….c! Po kuhnji iščez ZVZD.
Onda konačno nekaj i napraviš, otideš nekam pa te nema, ovak i onak simte tamte (po putu odeš na ručak) a v restoranu ….. u jebate ZVZD kolko očeš i po svim stolima.
ZVZD: ponfriteki, majuneza, kečup, podloga na koji se peklo… čak i frutti di kotec dok ga deneš na roštilj moraš zalejati….. Je pijanci, ček malo….prvo ZVZD (prvo pac, a onda malo poškropiti treba, nebreš suho jesti, ne), a tek onda KTJV,VLVI i tak dalje.
Nedaj ti bog na večer se najesti kak mrcina! Nedaj ti bog! Nit buš spal, a neš ni ono delal kaj bi rado delal. Normalno, buš si pojel jabuku, breskvu, kaj ja znam…..
Ali da vrag vraga khkh, ak nebreš drmnuti dve-tri ZVZD masline, če baš bez koščic, onda u vražju mater sve skup!

Evo, zato je meni ZVZD favorit!
(moderator, na čemu si pečeš jajca, razmisli si prije neg kaj ovo zbrišeš)
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

Recimo IGH je imao naznaku toga kada je dobio onaj natječaj u Rusiji, ali avaj to je sve propalo.

Postoje li na ZSE skrivene buduće zvijezde burze koje su van fokusa ?
Koji bi to bio sektor?

Zmrkla, evo reći ću ti ja još neke:

Ledo: tu se nema kaj argumentirati. to kupiš i držiš sljedećih 100 godina. dakle i kratkoročno, i srednjeročno i dugoročno to ti je to.

Viro: ovo je IMHO srednjeročno jedan od jačih pickova koja će ulaskom u EU iznimno pojačati svoje poslovanje i zarade.

Pa evo, i tvoja TNPL, kako kažeš postoji mogućnost za superciklus (mogućnost, ne i da će stvarno biti tako), ali sve i da ne bude superciklusa bit će TNPL OK. Kod Leda primjerice nema super ciklusa. To je jedan stoljetni dosadni i stabili ciklus gdje studentice obuku skafandere i umaču na traci i prodaje se uz veliku maržu. nema tu ako ako. samo umakanje… i rast… Odgovorno tvrdim da je Ledo najbolja firma u RH, a i dionica.

Tisak… to je moj dark horse, smatram da kroz nekoliko godina mogu dovesti profitabilnost na 100 milijuna operatvine dobiti godišnje, iako ga ne bih preporučivao da ne bi bilo "joj sve raste a tisak neće :-)". Također… ima i jaaaako interesantnu vlasničku strukturu, a jednog dana će nekima pasati da cijena dionice bide viša [wink]

ATPL: sve ovisi o vozarinama, ako ostanu ovakve kakve su ovih dana… nema tu straha.

ATGR: slično ko Ledo, kupiš i zaboraviš.

INGR: tko zna, možda i prežive a onda je potencijalni prinos jako velik… i tako,ima toga.

Imaš i ovih po imovini kaj su jeftini tipa Vart, Vlds, Korf. Jes da su firme zaqurac al imaju imovinu znatno iznad tržne cijene pa možda jedog dana odu u likvidaciju pa se namiriš višestruko. Ja se osobno ne palim na tu kartu, al ima ekipe koja samo po tom principu ulaže. i tako…

I'LL BE BACK

Goveru slažem se glede tiska, imam ga , al sad kad pogledam ovu tisak mediu, mislim da malo prevec svastare u tim ducanima, moš kupit knjigu, laptop, iglu, željeznicu… nisam presretan glede toga… no veseli me sta nicu kiosci na svakom cosku, ko gljive poslije kise… mislim da je ipak glavna lovu tu, kiosk ! ulupali su lovu u tu tisak mediu, a ko ce u ovo vrijeme kupit laptop u tisak medii… los tajming… a 24 sata i zvake ce se uvijek kupovat i tu su trebali i ostati… any comments ?


Goveru slažem se glede tiska, imam ga , al sad kad pogledam ovu tisak mediu, mislim da malo prevec svastare u tim ducanima, moš kupit knjigu, laptop, iglu, željeznicu… nisam presretan glede toga… no veseli me sta nicu kiosci na svakom cosku, ko gljive poslije kise… mislim da je ipak glavna lovu tu, kiosk ! ulupali su lovu u tu tisak mediu, a ko ce u ovo vrijeme kupit laptop u tisak medii… los tajming… a 24 sata i zvake ce se uvijek kupovat i tu su trebali i ostati… any comments ?

moguće da si u pravu. kako saznajem neke lokacije tisak medije nisu profitabilne kako su očekivali pa se razmatra o zatvaranju (kažem.. samo neke lokacije, ne sve… neke su i bolje od očekivanja). Stvar je u najmu tih prostora koje su za neke lokacije preskupe u odnosu na promet. Što se kiosaka tiće oni će s vremenom proširivati asortiman uz polagano potiskivanje tiskovina ( ne sasvim naravno, tiskovine će se uvijek prodavati na kioscima, ali neke od tih tiskovina jednostavno moraju van i neki drugi product placement unutra umjesto njih) Bit će tu još nekih novih momenata u poslovanju, ali polako… pomalo.. jedno po jedno. Najnovije je što su kompletno preuzeli proizvodnju, distribuciju i prodaju tele 2 prepaid-a. imaju oni puno toga u planu i neće odustati dok to ne ostvare. Zato je i došla garnitura na čelu s Kocijanom koja je odradila Konzum i postavila ga tu di je sad.

I'LL BE BACK

Slažem se sa navedenim firmama i još bi dodao svog dark horse VDKT
koji je među rijetkima ove godine isplatio ok dividendu

sa čime pokazuje da se tu ipak radi
o puno više od jako loše stoječe firme
kako tračevi vele nego o izuzetno podcjenjenom građevinaru
koji se trži po cijeni 13 puta manjoj od svoje maksimalne..
Iduče izvješče je sve bliže
u slučaju dobroga VDKT bi mogao postati pravi winner
po naglom rastu jer trenutna cijena dionice
je kao da je firma
malte ne mrtva
a ona dijeli dividendu !!!
Budemo vidjeli
za mjesec ,max dva
tu bi moglo biti dobre zarade ..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



Goveru slažem se glede tiska, imam ga , al sad kad pogledam ovu tisak mediu, mislim da malo prevec svastare u tim ducanima, moš kupit knjigu, laptop, iglu, željeznicu… nisam presretan glede toga… no veseli me sta nicu kiosci na svakom cosku, ko gljive poslije kise… mislim da je ipak glavna lovu tu, kiosk ! ulupali su lovu u tu tisak mediu, a ko ce u ovo vrijeme kupit laptop u tisak medii… los tajming… a 24 sata i zvake ce se uvijek kupovat i tu su trebali i ostati… any comments ?

moguće da si u pravu. kako saznajem neke lokacije tisak medije nisu profitabilne kako su očekivali pa se razmatra o zatvaranju (kažem.. samo neke lokacije, ne sve… neke su i bolje od očekivanja). Stvar je u najmu tih prostora koje su za neke lokacije preskupe u odnosu na promet. Što se kiosaka tiće oni će s vremenom proširivati asortiman uz polagano potiskivanje tiskovina ( ne sasvim naravno, tiskovine će se uvijek prodavati na kioscima, ali neke od tih tiskovina jednostavno moraju van i neki drugi product placement unutra umjesto njih) Bit će tu još nekih novih momenata u poslovanju, ali polako… pomalo.. jedno po jedno. Najnovije je što su kompletno preuzeli proizvodnju, distribuciju i prodaju tele 2 prepaid-a. imaju oni puno toga u planu i neće odustati dok to ne ostvare. Zato je i došla garnitura na čelu s Kocijanom koja je odradila Konzum i postavila ga tu di je sad.

[/quote]
Radio sam prije nekoliko godina za jednu firmu koja je između ostalog imala i kioske i situacija je sljedeća: Otvaranjem robnih centara promet im je rastao jer kad ideš po cigarete i novine ili žvake ili bon za mobitel ne da ti se baš čekat u posluzi nakog centra. Međutim trenutna je situacija vjerojatno lošija zbog cigareta koje su poskupile i ne daju više da se puši po birtijama, pa se kupuje više na crno ili se smanjuje količina kutija, novinske kuće kukaju o padu prodaje, bonovi idu slabije jer je sve više predplate, sladoled će vjerojatno ići jednako kao i do sada, to je prognoza za neko srednjeročno razdoblje, ali uostalom koji sektor bilježi rekordne prodaje, da zaključim ovo je po meni jedan solidan pick, ali nikako best pick.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close