Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

KODT, BCIN, JNAF
[/quote]

Ne znam ništa o BCIN-u, može li malo info-a.
KODT mi je 50% portfelja, pa mi je drago da se slažemo.

Što je s osiguravateljima ? ( CROS) [/quote]

Ima tema o BCIN, i tu i na drugom forumu, nemam ništa što nije već napisano tamo.. fundamenti jako dobri, u dobrom su biznisu…

Ne poznajem dovoljno osiguravateljski biznis i ne pratim ga detaljno pa nemam neko mišljenje o CROS-u

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.





Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

KODT, BCIN, JNAF
[/quote]

Ne znam ništa o BCIN-u, može li malo info-a.
KODT mi je 50% portfelja, pa mi je drago da se slažemo.

Što je s osiguravateljima ? ( CROS) [/quote]

Ima tema o BCIN, i tu i na drugom forumu, nemam ništa što nije već napisano tamo.. fundamenti jako dobri, u dobrom su biznisu…

Ne poznajem dovoljno osiguravateljski biznis i ne pratim ga detaljno pa nemam neko mišljenje o CROS-u
[/quote]

BCIN posjeduje značajan komad zemlje u Rugvici, a tamo je cijena zemlje znatno skočila. IKEA dolazi u Rugvicu uskoro, a i mnogi će pobjeći iz Zagreba tamo.

Inače ne pratim ovu dionicu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



best buy – ht
best sell – sve ostalo

Ti si presmiješan, drukaš ko sumanut po svim temama, kao da forumaši imaju utjecaja na dionicu
[lol]

Ima i boljih kupnji trenutno.
[/quote]

– već napamet znam tko ima koje dionice i tko na čemu druka.
– evo za primjer gospodin Zmrklic ima 50% KODT, a drugih 50% je TNPL.

– pa evo moje viđenje dionice KODT.
– ja sam ju najviše kupovala na cijenama ispod 1.000kn, ali su to ipak bile zanemarive količine koje sam uspijela kupiti.
– ono samo dno, znači ta najniža kupnja je bila upravo moja.
– na cijeni od 1.000kn KODT je fenomenalno dobra dionica jer mi je tu DY cca 10%.
– kupovala sam ja nju i na 1.5xxkn, samo zbog skore dividende.
– te ako tržište padne a ja ostanem blokirana u KODT hvatam dvije dividende u jednoj godini..
– na cijeni od 1.500kn DY se smanjuje i iznosi 7.5%.
– na cijeni od 2.000kn DY je 5%.
– sada je zbilja neozbiljno pisati kako to ide na 4.000kn, jer joj se ond smanjuje DY na 2.5%, a tada to zbilja nije dobra kupnja.
– na ovim sadašnjim cijenama je o.k.
– po meni na nekih 2.000kn maximum.

– I love this game.
Pozdrav !


BCIN posjeduje značajan komad zemlje u Rugvici, a tamo je cijena zemlje znatno skočila. IKEA dolazi u Rugvicu uskoro, a i mnogi će pobjeći iz Zagreba tamo.

Inače ne pratim ovu dionicu.

Ikea je zemlju već kupila po 65 eura/m2, a uskoro ide gradnja petlje koja će omogućiti silazak s autoceste

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ima tema o BCIN, i tu i na drugom forumu, nemam ništa što nije već napisano tamo.. fundamenti jako dobri, u dobrom su biznisu…

– da, ali na tim temama se pretežno druka.
– ova tema je kao stvorena da se napišu i neke negativnosti o toj dionici.
– idealna dionica jednostavno ne postoji.
– i bilo bi od vas zbilja fer kada bi napisali i one negativne stvari za tu dionicu.
– zar sve one ružne stvari o dionicama moram ja pisati.

– I love this game.
Pozdrav !


Prehrambeni sektor – buy
PODRAVKA, Prehrambeni TODEX, ŠEĆERANE VIRO i IPKK, KRAŠ i vezano uz sektor PTKM
Cijena hrane će u narednom razdoblju samo rasti … automobili, stanovi, industrijski proizvodi su dosad rasli i cijenom i proizvodnjnom … s mjeseca se vide polja neprodanih auta, neprodanih stanova, svakojake industrijske robe …

Hajdemo reći ovako. Zbog velikog tiskanja novaca svugdje po svijetu očekuje se visoka inflacija. Commodities & staples (neophodne stvari) cijenama bolje prate inflaciju od discretionaries (luksus) pa se očekuje da njihove dionice budu uspješnije. Međutim, kako je u ovom trenutku industrijska uposlenost jako niska, te kako je odnos zaliha i prodaje još uvijek visok, šanse za jači inflatorni udar u bližoj budućnosti se čine malim. Mislim da je prošli mjesec US CPI (Consumer Price index) rastao samo 0,1%. Što više bude rastao strah investitora od inflacije to će ovaj sektor postajati interesantniji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Prehrambeni sektor – buy
PODRAVKA, Prehrambeni TODEX, ŠEĆERANE VIRO i IPKK, KRAŠ i vezano uz sektor PTKM
Cijena hrane će u narednom razdoblju samo rasti … automobili, stanovi, industrijski proizvodi su dosad rasli i cijenom i proizvodnjnom … s mjeseca se vide polja neprodanih auta, neprodanih stanova, svakojake industrijske robe …

– gospodine po meni ste promašili temu.
– pa nije ovo tema moj portfelj.
– ili tema za drukanje, ovo bi bilo po naši koje su dionice dobro ulaganje jer su jeftine, pozitivno posluju, imaju budućnost i dobru upravu, dijele izdašne dividende i tako tim redom nekako.

– I love this game.
Pozdrav !



BCIN posjeduje značajan komad zemlje u Rugvici, a tamo je cijena zemlje znatno skočila. IKEA dolazi u Rugvicu uskoro, a i mnogi će pobjeći iz Zagreba tamo.

Inače ne pratim ovu dionicu.

Ikea je zemlju već kupila po 65 eura/m2, a uskoro ide gradnja petlje koja će omogućiti silazak s autoceste

[/quote]

Znam da su kupili. Možda sam loše napisao. Firme traže poziciju izvan Zagreba jer su troškovi poslovanja u ZG visoki. Tu se Rugvica nameće kao dobro rješenje, i zbog petlje. Povećana potražnja za zemljom značajno podiže vrijednost imovine BCIN-a.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

– s ovim se potpuno slažem.
– ali što ćete kada na našoj burzi prevladavaju burek investitori.
– kada zarade za burek odmah idu hvalospijevi.
– a kada pogube novce manji su od makova zrna.
– s time da je drugi slučaj puno češći.

– ja sam tu puno pisala o HT, upravo zato jer tu nema greške za slijedeće 3 godine.
– voljela bih kada bi se pisalo i o drugim dionicama, ali argumentirano.

– I love this game.
Pozdrav !



Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

– s ovim se potpuno slažem.
– ali što ćete kada na našoj burzi prevladavaju burek investitori.
– kada zarade za burek odmah idu hvalospijevi.
– a kada pogube novce manji su od makova zrna.
– s time da je drugi slučaj puno češći.
[/quote]

Već si počela pisati autobiografiju ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Odoh podržati napaćeno hrvatsko ugostiteljstvo. Lijepo se zabavljajte.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Trebalo bi na ovoj temi otkriti dionicu koja bi mogla u iducih 3 godine drastično narasti, povećati dobit i poslovanje, a ne se baviti s time ko ce pasti ili narasti 5% sutra.

Po meni JNAF. U parametre dodajem i paramterar da vjerujem da je u stanju i prezivjeti eventualno pogorsanje krize.

New Report

Close