Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo i jedan mali svijet.

– baš čitam kako je jedan direktor jedne naše firme prodao dionica u vrijednosti 9-10.000.000kn.
– neću napisati i koje, inaće prodala sam sve dionice te firme.

– a sada se postavlja pitanje ako imate tu dionicu ili je želite kupiti.
– tko je bolje upućen u tu firmu Vi ili direktor te firme ???????
– bi li direktor prodao dionice svoje firme kada bi ta firma dobro poslovala i imala love za veliku dividendu.
– ne bi prodavao sigurno jer bi bio siguran i u puno veću cijenu na burzi.
– tada bi uzeo bilo koji kredit jer mu je to puno isplatljivije, ali nije prodao je dionice.
– nije pravilo,
– ali najčešće ti direktori prodaju svoje dionice i na najvećim cijenama.
– a obično to rade kada vide kako je dionica njihove firme precijenjena.

– I love this game.
Pozdrav !

Daj Ive gukni koja je firma u igri.Slažem se sa tobom RIB.

dionica ATPL. Prodao direktor 10000 ali ima još oko 44000

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

Danas sam onako na brzinu proučavala i dvije dionice.

VLDS.
– mogla sam sada tu napisati danas kupila po 13 i prodala po 16kn, da Vam mast vadim.
– ali za razliku od većine Vas meni to ne uspijeva,
– možda zato jer ne znam lagati kao većina tu prisutnih.

– bio je jedan nalog na prodaji 6.500 dionica na 16kn.
– e sada se mislim hoću neću,
– a na brzinu sam prošla i njihova 2 izviješča, godišnji i kvartalni, a prolistala sam samu temu i na forumu.
– stvarno je to bilo brzinski,
– ali na 20 stranica teksta nigdje ono bitno, kolika im je cijena dionice, nav, što se tu može očekivati.
– samo strogo brojke koje su zakonom propisane i isto tekst sličnog tipa.
– dionica je zbilja teška bagatela, ali su im i ulaganja još veća katastrofa.
– možda preko vikenda proučim to i detaljno.

ZABA.
– neka moja TA analiza je vidjela tu neki rast.
– ali idem malo proučiti tu dionicu.
– pa to je katastrofa, pa oni u zadnjih 10 godina nisu dali ni kune dividende.
– bilo je nešto malo na povlaštene 0.2%, ali ukinuli su te povlaštene.
– tako da ni ta dionica nije zadovoljila moje kriterije koji su stvarno jako strogi.

I love this game.
Pozdrav !



A Ivana je u kešu.A nije sama.Puno ih je kešu.A sve dionice nisu odrasile zadnji rast,a naročito ne one najpodcijenjenije.Naravno da to nije HT koji će biti vrijedan ako nastupi korekcija.

– evo ovim putem obaviještavam svekoliko pučanstvo kako sam dobila rizničara mojeg fonda.
– ujedno je gospodin Lopina postao i glasnogovornik moga fonda za financijska ulaganja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Pa Ivana možda bi to bio pun pogodak.U zadnje vrijeme čak i osječam tržište.Posta sam ka
Nostradamus.A inseide informacije nemam.Samo iskustvo ove zadnje dvije godine i zdravi seljački razum.Najprije ludi rast u proljeće 2007.,a zatim ovu kataklizmu 2008.Dovoljno za dva života.

Ivana ne želim svađu ni prepucavanje.Mislim da sam iskren,kao otvorena knjiga i da takav mogu biti
koristan.Ne volim udarce ispod pojasa i oprosti ako sam bio bezobrazan.Mislim da si britkog,oštrog
pera i da ti glasnogovornik nije potreban.



Svi griješimo. Ništa strašno, idemo dalje.

– tko se zadnji smije najslađe se smije.
– zar taj dan nismo pali ?????????
– samo se Vi naslađujte kako sam ja malo zaradila.
– ali ja sam s HT-om u pozitivi, odnosno malom dobitku.
– prošlogodišnji minus je nadoknađen.
– život ide dalje,
– a s njim i moja mala zarada, koja često zna biti i brutalna.
– ulažite sigurno, pobijedite burzu, budite bolji od fondova.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Imam osječaj da se je vibra između dvojice glavnih aktera na ovoj temi potpuno promjenila [undecid]

[emo_cool]

Pa Ivana možda bi to bio pun pogodak.U zadnje vrijeme čak i osječam tržište.Posta sam ka
Nostradamus.A inseide informacije nemam.Samo iskustvo ove zadnje dvije godine i zdravi seljački razum.Najprije ludi rast u proljeće 2007.,a zatim ovu kataklizmu 2008.Dovoljno za dva života.

Ivana ne želim svađu ni prepucavanje.Mislim da sam iskren,kao otvorena knjiga i da takav mogu biti
koristan.Ne volim udarce ispod pojasa i oprosti ako sam bio bezobrazan.Mislim da si britkog,oštrog
pera i da ti glasnogovornik nije potreban.


Ti se lopina znaš šaliti na svoj račun ,to rade samo pametni i samouvjereni ljudi koji znaju svoju vrijednost pa im ne treba da gaze druge da bi se dobro osjećali …i meni se čini da si iskren,no do Ivane baš i nisi (britka i oštra [rolleyes])….no od jednog se đentlmena to niti ne očekuje [lol]




– koje dionice ?
– evo jedna je KORF, i sada mi je žao zbog toga, jer sam puno toga isproda….

– e ovo je onaj dobar osijećaj.
pogriješila sam.– ali ako je graška napravljena na plusu onda je o.k.
– stvarno je teško uhvatiti vrhovre ili dna.

– samo morate znati i osnovno pravilo za burzovno trgovanje i toga se držati.
– ako želite zaraditi, ne smijete gubiti novce na dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

objasni kako ti je uspjelo napraviti plus u tom razdoblju na KORF-u????
[/quote]

moze 1,2,3, ili deset puta Ivana 7 molim komentar!!!!

La Vita e Bella




Svi griješimo. Ništa strašno, idemo dalje.

– tko se zadnji smije najslađe se smije.
– zar taj dan nismo pali ?????????
– samo se Vi naslađujte kako sam ja malo zaradila.
– ali ja sam s HT-om u pozitivi, odnosno malom dobitku.
– prošlogodišnji minus je nadoknađen.
– život ide dalje,
– a s njim i moja mala zarada, koja često zna biti i brutalna.
– ulažite sigurno, pobijedite burzu, budite bolji od fondova.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Imam osječaj da se je vibra između dvojice glavnih aktera na ovoj temi potpuno promjenila [undecid]
[/quote]

To ti je obično tako kada portfelji krenu u suprotnim smjerovima.

Što se tiče ovoga "tko se zadnji smije najslađe se smije", ja se ne mogu takmičiti sa Ivanom u osmjesima. Ona se sigurno slađe smije, pa meni samo preostaje da se zadnji smijem.

Mislim da je besmisleno davati kratkoročne prognoze jer je tržište izuzetno volatilno. Nitko nemože sa sigurnošću tvrditi što će biti naredni dan, ni Vlad, ni Ivana, ni ja, ni Warren Buffet. Možemo davati prognoze za naredni mjesec, tri mjeseca ili dulje. Tu imamo neku razumnu šansu za pogodak.

Ko god se odlučuje na kratkoročne prognoze mora računati da mogućnost greške jako velika. Prema tome nitko ne bi trebao prihvatati kratkoročne promašaje tragično jer ti promašaji ne dolaze kao posljedica neznanja nego kao posljedica izuzetno velike volatilnosti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Prognoze može davati bilo ko, samo vrijeme če na kraju pokazat ako su bile dobre ili ne a to posebice važi za ovo zadnje vrijeme kad je teško odrijediti smijer več za jedan dan unaprijed a neki svejedno još uvijek vole pametovat oz. pogađat.

[emo_cool]


Prognoze može davati bilo ko, samo vrijeme če na kraju pokazat ako su bile dobre ili ne a to posebice važi za ovo zadnje vrijeme kad je teško odrijediti smijer več za jedan dan unaprijed a neki svejedno još uvijek vole pametovat oz. pogađat.

Carica ostaje carica [thumbsup] [kiss]

La Vita e Bella


Prognoze može davati bilo ko, samo vrijeme če na kraju pokazat ako su bile dobre ili ne a to posebice važi za ovo zadnje vrijeme kad je teško odrijediti smijer več za jedan dan unaprijed a neki svejedno još uvijek vole pametovat oz. pogađat.

A neki se opet vole igrati teorijama zavjere. Ima nas svakavih ovdje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close