Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



tri puta je bio otpor a sada po treći puta potpora. no idikativno je da imaju i otpor na 930. Prije 3 dana bio sam poprilično uvjeren da neće probit 880 (plus minus desetak bodova) i tako je i bilo, ali onda su se odbili od cca 925 ko od gume nazad prema dolje, pa me sad malo strah da bi mogli ovih dana probit tih 880 prema dolje. ali nije to nikakav bauk, imaju oni već sljedeću poptoru na cca 83X, pa na cca 800. Ako i bude korekcija, neće ići pravocrtno. Postoji i varijanta da probiju konačno tih 93X u sljedećih par trgovanja, al nekak mislim da nebu to sam tak… prije nazad dolje blizu 800 a onda jače gore konačno kroz tih 930. To je onako… moje viđenje stvari. Tako mi kaže GB alat.

Ja nešto razmišljam da će stvari vrtiti narednih nekoliko tjedana u granicama 880-930, ako ne dođe neka turbo vijest, bilo pozitivna, bilo negativna. Nakon toga počinje nova serija tromjesečnih izvještaja. Ako dobijemo potvrdu dobrih rezultata slijeli značajan rast, ako ne onda značajan pad.

[/quote]

i to je isto opcija , ali manje vjerojatna.No kako bi se za to vrijeme ponašao crobex? Ne vjerujem u stabilizaciju US tržišta u tom razredu jer je prenervozno IMHO i kao da želi već sad okinut u nekom smjeru.

I'LL BE BACK




tri puta je bio otpor a sada po treći puta potpora. no idikativno je da imaju i otpor na 930. Prije 3 dana bio sam poprilično uvjeren da neće probit 880 (plus minus desetak bodova) i tako je i bilo, ali onda su se odbili od cca 925 ko od gume nazad prema dolje, pa me sad malo strah da bi mogli ovih dana probit tih 880 prema dolje. ali nije to nikakav bauk, imaju oni već sljedeću poptoru na cca 83X, pa na cca 800. Ako i bude korekcija, neće ići pravocrtno. Postoji i varijanta da probiju konačno tih 93X u sljedećih par trgovanja, al nekak mislim da nebu to sam tak… prije nazad dolje blizu 800 a onda jače gore konačno kroz tih 930. To je onako… moje viđenje stvari. Tako mi kaže GB alat.

Ja nešto razmišljam da će stvari vrtiti narednih nekoliko tjedana u granicama 880-930, ako ne dođe neka turbo vijest, bilo pozitivna, bilo negativna. Nakon toga počinje nova serija tromjesečnih izvještaja. Ako dobijemo potvrdu dobrih rezultata slijeli značajan rast, ako ne onda značajan pad.

[/quote]

i to je isto opcija , ali manje vjerojatna.No kako bi se za to vrijeme ponašao crobex? Ne vjerujem u stabilizaciju US tržišta u tom razredu jer je prenervozno IMHO i kao da želi već sad okinut u nekom smjeru.
[/quote]

3M dollar libor je pao na 0,705 sa 4,8 koliko je bio u Oktobru. Dakle sve je više novca u sistemu i on je sve jeftiniji. To će oboriti prinos na korporativni dug. Dio novca će se preliti iz raznih obveznica na burzu, pogotovo u high dividend yield stocks. S druge strane teško je očekivati brz oporavak ekonomije. Ona i dalje pada, ali sada puno sporije. Dakle, ja vidim jednu snagu koja vuče gore (jeftin novac) i jednu koja vuče dolje (slaba ekonomija). To daje neki balance. Pitanje je sada koja će strana prije popustiti i gdje ćemo krenuti. Ja mislim da je puno vjerojatnije da će usljed jeftinog novca ekonomija početi rasti, nego da će zbog slabe ekonomije novac ponovo poskupiti.

Gdje ćemo mi krenuti. Amerika određuje trend. Mi ćemo ih slijediti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A di ćemo danas.
Jučer smo posrnuli kao i Europa i Ameri.
Azija pala manje od Europe i Amera.
Danas Europa lagana pozitiva.
Američki futuresi lagano u pozitivi.
A Ivana je u kešu.A nije sama.Puno ih je kešu.A sve dionice nisu odrasile zadnji rast,a naročito ne one najpodcijenjenije.Naravno da to nije HT koji će biti vrijedan ako nastupi korekcija.

Dakle,ne bi trebali dole,a to znaći idemo gore.Koliko?

Opasna vremena.Špekulativni kapital potiču lemure da skaću u provaliju.

ATPL bi mogla biti gubitnik dana,radi Ante.
JDPL je dobro potega,ali to je premalo.
TNPL se jučer nešto probudila ,ali to je ništa.
LPLH ćami oko 140,a mogla bi i malo niže jer bi izvješće moglo biti negativno.
ADRS je svoje napravio ,ali je jeftin i na 300.
INGR ćami na dnu.Možda krene.
TISK je tempirana bomba.Idealna dionica za špekulante,a lemuri bi tu mogli dobro navaliti.

A što su to lemuri?U ovom trenu lemuri su investitori koji su dobili dividendu od HT,a nisu ozbiljni
analitičari i kupuju ono što je najviše palo kao što su VDKT i HDEL.Lemuri ne razmišljaju jer da
razmišljaju znali bi da ako je nešto palo dvadeset puta može pasti i na nulu.
ELPR valjda nije jedinstven slućaj.Ovo je idealno vrijeme za stećajeve i treba biti oprezan u ulaganju.
Neiskusnim lemurima bi preporučio da ulažu novce u fondove.Oni su toliko puno spušili i ono imovine
što imaju ne može pasti puno niže,a može skočiti puno,a pojedini stećajevi firmi iz portfelja ne može bitno ugroziti imovinu..Ivana je
pametna,ona uči,ulaže u znanje i oplođuje kapital.I ona je protiv fondova.I ja sam.Ali burza je ozbiljan posao i treba ga ozbiljno
raditi.Ili se time ne baviti.


A što su to lemuri?U ovom trenu lemuri su investitori koji su dobili dividendu od HT,a nisu ozbiljni
analitičari i kupuju ono što je najviše palo kao što su VDKT i HDEL.Lemuri ne razmišljaju jer da
razmišljaju znali bi da ako je nešto palo dvadeset puta može pasti i na nulu.
ELPR valjda nije jedinstven slućaj.Ovo je idealno vrijeme za stećajeve i treba biti oprezan u ulaganju.
Neiskusnim lemurima bi preporučio da ulažu novce u fondove.Oni su toliko puno spušili i ono imovine
što imaju ne može pasti puno niže,a može skočiti puno,a pojedini stećajevi firmi iz portfelja ne može bitno ugroziti imovinu..Ivana je
pametna,ona uči,ulaže u znanje i oplođuje kapital.I ona je protiv fondova.I ja sam.Ali burza je ozbiljan posao i treba ga ozbiljno
raditi.Ili se time ne baviti.

JA bi rekao slijedeće za lemure, prvo malo s wiki, a onda poveznica….

Lemuri (Lemuridae) su porodica iz reda primata. Svrstavaju se u podred Strepsirrhini koji je ranije nazivan ‘polumajmunima‘ što se više ne koristi, naziv se smatra zastarjelim???

Način života
Lemuri uglavnom žive na stablima i lako skaču s krošnje na krošnju. Pored lemura koji žive samo na drveću, postoje i vrste (kao kata) koje često silaze na tlo. U odnosu na razdoblja mirovanja i glavne aktivnosti tijekom dana, ne postoje točni podaci, jer oni mogu biti aktivni i danju i noću. Lemuri uglavnom žive u manjim do srednje velikim grupama.

Rekao bi da je kolega pogodio i da je to približno točan opis grupe Zmaj, sada poznate kao Grupo Opatija, uglavnom viđa ih se svuda,uglavnom pokraj šuma, putuju drvećem.

No kako se zovu ovi naši, jel netko uspio dokučiti, osim migonje koji se izletio, al nikad mi nije poslao poruku tko su ostali članovi zloglasne grupe Zmaj aka. Grupo Opatija.

Svaka skupina koja se bavi iole "čudnom" radnjama u konačnici postane pojedinac. Za novac su spremni napraviti sve, uzeti, lagati i prevariti. To je to. Takvi i nisu ljudi, nego čudovišta.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


No kako se zovu ovi naši, jel netko uspio dokučiti, osim migonje koji se izletio, al nikad mi nije poslao poruku tko su ostali članovi zloglasne grupe Zmaj aka. Grupo Opatija.

Ko grupa Zmaj, odnosno Grupo Opatija. O čemu se tu radi ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

U ovom trenutku definitivno kupiti dionice koje praktički nisu mrdnule još kao npr. "narodne" dionice Belje i Ddjh. Vidjet ćete idući tjedan!


– onda ekipo koliko smo danas dobili novih magaraca ?????????
– a danas se je zbilja i dalo zaraditi na nekim dionicama.

– korekcija, iliti pad burze.
– mrzim to, tu nitko ne zarađuje.
– ali se je trebalo i spremiti za ovako nešto.

– a nije da Vam i nisam pisala, a većina me zahebavala.
– ali zato opet po tko zna koji put opet sam sve lijepo pogodila.
– ovaj put doslovno u dan.

Svi griješimo. Ništa strašno, idemo dalje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


A Ivana je u kešu.A nije sama.Puno ih je kešu.A sve dionice nisu odrasile zadnji rast,a naročito ne one najpodcijenjenije.Naravno da to nije HT koji će biti vrijedan ako nastupi korekcija.

– evo ovim putem obaviještavam svekoliko pučanstvo kako sam dobila rizničara mojeg fonda.
– ujedno je gospodin Lopina postao i glasnogovornik moga fonda za financijska ulaganja.

– I love this game.
Pozdrav !


Svi griješimo. Ništa strašno, idemo dalje.

– tko se zadnji smije najslađe se smije.
– zar taj dan nismo pali ?????????
– samo se Vi naslađujte kako sam ja malo zaradila.
– ali ja sam s HT-om u pozitivi, odnosno malom dobitku.
– prošlogodišnji minus je nadoknađen.
– život ide dalje,
– a s njim i moja mala zarada, koja često zna biti i brutalna.
– ulažite sigurno, pobijedite burzu, budite bolji od fondova.

– I love this game.
Pozdrav !


U ovom trenutku definitivno kupiti dionice koje praktički nisu mrdnule još kao npr. "narodne" dionice Belje i Ddjh. Vidjet ćete idući tjedan!

– najbolji su mi ovi s dudicom,
– tek počeli pisati i odmah prelaze na drukanje.
– nego pitala bi koje Vam je bilo ime u prošlom forumskom životu.
– i još jedno pitanje,
– po koliko diskonta je ono država prodavala dionice belja prije cca 1-2 mjeseca.

– I love this game.
Pozdrav !

A evo i jedne tužne vijesti.

– moj dobri prijatelj gospodin Baron.
– inače najveći borac za demokraciju i slobodu drukanja na forumima.
– baš je danas izbačen s još jednog foruma, na najbrutalniji način.
– tu je pisao pod imenom VonBraun.
– a ispod njegova imena piše, korisnik je izbačen s foruma.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close