Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nisi odgovorila na pitanje pa ću ponoviti.
Zbog čega su oni koji drukaju za dionice gori od onih koji drukaju za političke stranke, ako i jedni i drugi to rade u svrhu ostvarivanja materijane dobiti ?

– ma nisam ja dobila materijalnu dobit, ja sam osvojila.
– evo nisam se ni pohvalila, ali tu je bila i jedna ministrica.
– i onaku u ležernom razgovoru mi kaže, da smo i htjeli namjestiti što nismo, sigurno ne bi izabrali bolju osobu.
– a i sestra mi je plesala po HDZ skupovima, besplatno.

– ovi su dobri, oni kradu ali i drugima dadu.

– a nedaj Bog one crvene.
– pa oni bi odmah poreze na dionce, lovu ….
– evo kakav im je bio plan ako u mome mjestu osvoje izbore.

– odmah bi gradili stanove za klošare i beskućnike.
– i digli penzije onima koji i nisu radili, jer da su radili ne bi imali tako male penzije.
– o.k. namam ja ništa protiv tog programa.
– ali neka prodaju sve svoje što imaju i neka onda to dijele kome god hoće.

– pa nismo svi isti.
– evo sada sam ja zaradila na burzi i što bi sada morala dijeliti novce Vama koji ste popušili lovu.
– pa ulažite u znanje kao i ja.

– I love this game.
Pozdrav !


Interesantno. Recimo u amarici su barovi prazni radnim danom. Puni su samo petkom i subotom. U Hrvatskoj su puni svakim danom.
Zbog čega ?

– jer je nama dobro,
– jer mi znamo kako treba živjeti.
– jer mi imamo sposobnu vladu koja nam je sve to omogućila.
– samo ovaj zakon o pušenju, ne znam koliko je dobar ????

– I love this game.
Pozdrav !




Kada smo već kod države i državne kase.
Da li država treba uvesti PDV na kocku, casina, kladionice i sl. ?

dupli molim [smiley]
[/quote]

– ma slobodno mogu.

– jučer kad ste me naljutili išla sam napraviti jedan đir po gradu.
– normalno je kako ja svratim i na neka nemoralna mjesta.
– i tako za pet minuta dignem 930kn.
– meni dosta i prekid igre.

– ali u igraonici skoro pa nikog.
– idem do druge, tamo je i osoblje na ulici i puši, unutra nikog.
– idem do casina, isto pola osoblja Vani, igra jedan jedini tip.

– potrošila sam love za jednu turu pića i kući.
– prijatelj mi radi u jednom automat klubu,
– kaže mi prvih dana zakona o.k.
– ali zadnji tjedan nije bilo ni pasa.

– a ove jeseni kada ne bude terasa,
– pa ne bude turista,
– pa manje pušenja,
– a ni prodaja auta baš ne ide,
– a stala je i prodaja nekretnina.
– i trgovina je pala za 15%, nedjelja.
– i mnoge firme posluju puno lošije.

– a tko će onda dati lovu državi ????????????
– jedino se mogu i dalje zaduživati,
– a to je i najbolje po meni.

– u mome selu ima jedan tip koji je dužan i Bogu i vragu.
– pitaju ga kako možeš spavati ????
– on, ja dobro to pitajte one koji su mi posudili novce.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
danas sam se sa svojim radnikom koji je karto za mene dok sam ja doma spavao
veli da u casinima nije zbog toga sve prazno nego da je i recesija pogodila kamatare i da mu se zale da nemaju dinara
veli njemu kamatar hebes naseg ministra financija kad je rekao da ce se stedjeti na proracunu i onda se tak stedi da dragi suki ne pojede dnevno 2 kile jagnjetine nego svega jednu
zato su Vam casina prazna
pofuk


– evo nisam se ni pohvalila, ali tu je bila i jedna ministrica.
– i onaku u ležernom razgovoru mi kaže, da smo i htjeli namjestiti što nismo, sigurno ne bi izabrali bolju osobu.

Isto bi rekla da sam i ja osvojio nagradu.


– ovi su dobri, oni kradu ali i drugima dadu.

Pitanje je kome kradu, a kome dadu. S obzirom da novac dolazi uglavnom iz kredita kradu onima koji će morati vraćati te kredite.


– a nedaj Bog one crvene.
– pa oni bi odmah poreze na dionce, lovu ….

Ja smatram da treba uvesti porez i na štednju i na kapitalnu dobit. To je prihod i treba ga tretirati kao i svaki drugi prihod. Besmisleno je da se prihod od prodaje dionica ne oporezuje, a prihod od prodaje kruha oporezuje. To neće privući strane ulagače nego otjerati. Njima bi recimo bilo intersantno ulagati u Microsoft, Wall-Mart, Siemens u Hrvatskoj da izbjegnu plaćanje poreza na kapitalnu dobit, ali ne i u hrvatske firme.


– evo kakav im je bio plan ako u mome mjestu osvoje izbore.
– odmah bi gradili stanove za klošare i beskućnike.
– i digli penzije onima koji i nisu radili, jer da su radili ne bi imali tako male penzije.
– o.k. namam ja ništa protiv tog programa.
– ali neka prodaju sve svoje što imaju i neka onda to dijele kome god hoće.

Ne podržavam subvencioniranu stanogradnju niti kupovanje umirovljeničkih glasova iz proračuna.


– pa nismo svi isti.
– evo sada sam ja zaradila na burzi i što bi sada morala dijeliti novce Vama koji ste popušili lovu.
– pa ulažite u znanje kao i ja.

Zaboravljaš da si mi rekla koliko si "zaradila" prošle godine. Ovo nema smisla komentirati jer ti ne bi platila ništa poreza. Ali bi ti možda porezna uprava poslala ekipu za psihološku pomoć kada bi vidjeli rezultate tvojih ulaganja u prošloj godini.

Pisanje po forumu nije ulaganje u znanje, tebi još uvijek nisu jasni neki bazični pojmovi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

evo jedna stvar da se svi malo smirimo jer smo svi malo nervozni koju posvecujem najbriznijoj forumasici
http://www.youtube.com/v/v8RbndInF8E&hl=en&fs=1"> name="allowFullScreen" value="true">http://www.youtube.com/v/v8RbndInF8E&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">
pofuk



Interesantno. Recimo u amarici su barovi prazni radnim danom. Puni su samo petkom i subotom. U Hrvatskoj su puni svakim danom.
Zbog čega ?

Zbog toga jer u Hrvatskoj djeca ostaju živjeti puno dulje sa roditeljima nego u Americi. Kada se roditelji vrate kući s posla onda postaje tijesno pa se djeca moraju negdje maknuti. To je obično kafić. Drugi razlog je jer imaš nenormalan velik broj ljudi koji žive sami.

Oko odeš od kuće sa 20 godina, nađeš curu (dečka) i živite zajedno, onda nemaš puno razloga za visiti po kafićima.
– jer je nama dobro,
– jer mi znamo kako treba živjeti.
– jer mi imamo sposobnu vladu koja nam je sve to omogućila.
– samo ovaj zakon o pušenju, ne znam koliko je dobar ????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


evo ja se lagano riješavam hdel-a i prebacujem u thnk

Bravo.Ti nisi lemur,ti lemure tjeraš u provaliju.
S obzirom da su Zagreb i vlada INGRi tj.bankama platila 65 mil kuna možda je i tu trebalo ući.Ali i THNK je izvrstan izbor.I ona bi trebala doći na red,jer je fundamentalno jako podcijenjena.
HDEL je vjerovatno svoje odradila,ali nikad ne možeš znati dokle seže ljudska glupost.Pa u tome i jeste draž burze.Ne raste ono što vrijedi već ono što lemuri kupuju.

Uskoro bi sindrom Hidra mogli imati na:VDKT,ali jučer je već dobro potrga.
A puno ih je ušlo na 250-270 i treba kapitalizirati.Špekulantski kapital dogovorno skaće od
cvijeta do cvijeta i diže ili spušta cijene.
A veliki OIF,kao i mirovinci se uglavnom bave svojim potenkinovim selima.
I zato je ovo raj za špekulante.Ali treba biti dio ekipe pomno pratiti da nebi postali lemuri.
Mali špekulanti manipuliraju burzom.Sa 10k kn i petstinjak dionica LPLH sam bio dirigent na toj dionici zadnjih dana.Bilo bi smješno da nije tragično.
Ne treba zaboraviti ni Tisak,LKRI raste ko luda , daleko više od LKPC jer Rijeka ništa ne zarađuje.
Prošle godine koja je bila dobra za poslovanje zaradili slabo ,a kako je ova godina lošija vjerovatno ništa,a množda i minus.
Ali imaju svjetlu budućnost.Po jutru se dan poznaje.LKRI naprijed!

Sram me koliko sam pametan,govorija je jedan moj prijatelj.
Pogodio sam i VDKT da će planuti.Ima jedna problem.Nisam bio u u njemu.Crkavicu proda na 276 još
prije mjesec dana.
A izgleda da će mi uteći i Tehnika.A možda i neće ako mi nešto skupi na ASKu.
Jučer i jutros za sve kupio INGRu.A ona ni makac.Činjenica da mali špekulanti tu ne mogu diktirati igru
pa ne reagira ni na pozitivne vijesti.Postajem dugoročni ulagač u INGRI-barem do sutra.


– i naravno na pojedinim dionicama velike igre tipa tko zadnji magarac.
– baš me zanima koliko će magaraca ostati u ovom krugu igre ??????

– onda ekipo koliko smo danas dobili novih magaraca ?????????
– a danas se je zbilja i dalo zaraditi na nekim dionicama.

– korekcija, iliti pad burze.
– mrzim to, tu nitko ne zarađuje.
– ali se je trebalo i spremiti za ovako nešto.

– a nije da Vam i nisam pisala, a većina me zahebavala.
– ali zato opet po tko zna koji put opet sam sve lijepo pogodila.
– ovaj put doslovno u dan.

– a sada ide ponovno ista igra.
– opet ću jeftino kupiti pa skupo prodati.

– normalno je i to kako u ovu korekciju ulazim i s dosta dionica, jer to su moji biseri.
– ali za sada po meni ovo ipak ne bi trebala biti neka strašno velika korekcija.

– I love this game.
Pozdrav !


– normalno je i to kako u ovu korekciju ulazim i s dosta dionica, jer to su moji biseri.
– ali za sada po meni ovo ipak ne bi trebala biti neka strašno velika korekcija.

Zašto ? Koliko bi po tebi trebala biti ta korekcija i do kada bi trebala trajati ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Sram me koliko sam pametan,govorija je jedan moj prijatelj.
Pogodio sam i VDKT da će planuti.Ima jedna problem.Nisam bio u u njemu.Crkavicu proda na 276 još
prije mjesec dana.
A izgleda da će mi uteći i Tehnika.A možda i neće ako mi nešto skupi na ASKu.
Jučer i jutros za sve kupio INGRu.A ona ni makac.Činjenica da mali špekulanti tu ne mogu diktirati igru
pa ne reagira ni na pozitivne vijesti.Postajem dugoročni ulagač u INGRI-barem do sutra.

Uvaženi Lopina!
Ispričavam se šta vas lovim po temama, ali nekako uvijek preskočite baš tu temu.
Evo uvjeren sam da čete znati odgovoriti na ovo pitanje!

Multinick

Poštovani Lopina!
Niste mi odgovorili na pitanje:
što su to rezerve i koliko one iznose u slučaju isciđenog limuna?
Vi ste se hvalili poznavanjem bilance, molim Vas odgovor.

New Report

Close