Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa brutalno si prodao po 40,02 kako kazes za manje od 85.000 kunica, sto je to nesto brutalno? I jos kao jedan manji nalog, manji sigurno jer bi ga inace spomenuo umjesto ovog od 40,02? Ako imas takvih 10 pozicija, to je svega milijoncek, i HT jos toliko, ni 2 miliona portfelja i tako si bahat?

Ako se dobro sjećam, on/ona su spominjali [lol] da u vlasništvu imaju 29 različitih dionica.
Što je po meni apsurdna diverzifikacija ali tko voli neka izvoli…
[/quote]

Hrvatske nelikvidne dionice možeš s obzirom na cijenu po kojoj se trže gledati kao start-up kompanije. Uložiš u 20 takvih malih firmi i ako 4 četiri uspiju na tržištu EU, a sve ostale propadnu, ti ćeš zaraditi puno više nego što si uložio. Naravno treba odabrati kompanije koje imaju šansu za uspijeh na većem tržištu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja mislim da će cijena novca pasti prije nego što ekonomija ponovo početi rasti. Dakle prvo ide libor dolje što je u toku, on će povući za sobom yield na korporativne obveznice. To bi trebalo značiti da će dio novca otići u high dividend yield dionice. Fiksni income je atraktivan na niskoj inflaciji. Mislim da je to u ovom trenutku najsigurnije mjesto za biti. I take value vs. growth stocks. Ove nad kojima je visio bankrot su vjerojatno dale svoje. Banke su također interesnatne jer svakim danom dolaze do novca lakše i jeftinije.

I sve bi se to moglo savršeno poklopiti za dva, tri mjeseca. High dividend stocks idu up, growth + ciklične i ostale down, stvaramo više dno od prošloga… Naravno, sve su ovo špekulacije [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.



Ja mislim da će cijena novca pasti prije nego što ekonomija ponovo početi rasti. Dakle prvo ide libor dolje što je u toku, on će povući za sobom yield na korporativne obveznice. To bi trebalo značiti da će dio novca otići u high dividend yield dionice. Fiksni income je atraktivan na niskoj inflaciji. Mislim da je to u ovom trenutku najsigurnije mjesto za biti. I take value vs. growth stocks. Ove nad kojima je visio bankrot su vjerojatno dale svoje. Banke su također interesnatne jer svakim danom dolaze do novca lakše i jeftinije.

I sve bi se to moglo savršeno poklopiti za dva, tri mjeseca. High dividend stocks idu up, growth + ciklične i ostale down, stvaramo više dno od prošloga… Naravno, sve su ovo špekulacije [smiley]
[/quote]

Šteta što je Ivka otišla slušati Hanku Paldum. Mogli smo dobiti odgovor odmah, ovako moramo čekati.

Dno mora biti više od prošlog ako cijena novca opet ne poraste. Kako stvari stoje sa velikim bankama to se neće desiti. Vidjet ćemo za mjesec dana kada budu stizali novi izvještaji. Sve to uz uvijet da inflacija ne počne divljati, onda može biti i obrnuto.

Danas su došli statistički podatci za New Home Starts, i to vrlo loši. 0,458M (vs 0,5M expected). Interesantna varijacija West + 42%, Northeast -30%. Moguće da su loše vremenske prilike bile faktor.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Pa brutalno si prodao po 40,02 kako kazes za manje od 85.000 kunica, sto je to nesto brutalno? I jos kao jedan manji nalog, manji sigurno jer bi ga inace spomenuo umjesto ovog od 40,02? Ako imas takvih 10 pozicija, to je svega milijoncek, i HT jos toliko, ni 2 miliona portfelja i tako si bahat?

Ako se dobro sjećam, on/ona su spominjali [lol] da u vlasništvu imaju 29 različitih dionica.
Što je po meni apsurdna diverzifikacija ali tko voli neka izvoli…
[/quote]

Hrvatske nelikvidne dionice možeš s obzirom na cijenu po kojoj se trže gledati kao start-up kompanije. Uložiš u 20 takvih malih firmi i ako 4 četiri uspiju na tržištu EU, a sve ostale propadnu, ti ćeš zaraditi puno više nego što si uložio. Naravno treba odabrati kompanije koje imaju šansu za uspijeh na većem tržištu.

[/quote]
Da,to su izvrsne prilike.Neke se mogu kupiti i na dvadesetinu BV,a iza sebe imaju nekoliko godina uspješnog poslovanja,a prvi kvartal i zbog plinske krize bio loš.Izvrsne prilike za kupnju.Ali mislim
da tu treba biti strpljiv i kupovati pomalo i naravno na jazovkama.Mislim da se liga za bedake
neće tako lako oporaviti i tu su najbolje prilike iako takve firme ne davaju dividendu.
Međutim,veliki investitori u ovim dionicama mogu rijetko ubaciti znaćajniji dio svog portfelja.
Ovdje se može ugrabiti od malih koji prodavaju pod motom:Daj,što daš.


ide to sad dolje…i to jako…..
zašto? imam takav osjećaj [wink]

– zbilja ti taj osijećaj nije jača strana.

– I love this game.
Pozdrav !


Da,to su izvrsne prilike.

– a gdje su odgovori na moja pitanja.
– pa bolji si od naših političara što se tiće odgovora.
– ali nema veze, ne trebaš ni odgovoriti, meni ali i Vama je tu sve jasno a ove druge tko hebe.

– I love this game.
Pozdrav !


– koje dionice ?
– evo jedna je KORF, i sada mi je žao zbog toga, jer sam puno toga isproda….

– e ovo je onaj dobar osijećaj.
– pogriješila sam.
– ali ako je graška napravljena na plusu onda je o.k.
– stvarno je teško uhvatiti vrhovre ili dna.

– samo morate znati i osnovno pravilo za burzovno trgovanje i toga se držati.
– ako želite zaraditi, ne smijete gubiti novce na dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

Za mene je bull run službeno završen. Sve rasprodao i čekam novu poplavu loših vijesti iz USA:)



24.10.08. | 16:17

ivana7 | profil
korisnik od: 16.09.2006.

– kupila dosta HT, već u plusu cca 5kn.
– kupila INGR, u sitnom plusu.
– kupila KORF, nažalost tu već u minusu.

– bilo je i još naloga, ali investitori to ne daju po mojim targetima.
– ovo nikako nije nagovor da i Vi kupujete ili prodajete.
– jer kako će burza dalje nemam pojma, a ja se volim igrati.

– I love this game.
Pozdrav !
—————————————————————————————————————-
24. 10 .2008 si kupio korfa možeš li nas uputiti kad si prodavao, pa ponovo kupovao inače je u pitanju brutalno velika pušiona
Hvala i ljep pozdrav

Kupovala je KORF kada je bio na dnu. Neznam da li je imala prije, vjerojatno jeste. KOEI i ERNT nisam upoznat. PTKM je spominjala, ali se ne sjećam u kontekstu čega.
[/quote]
Ako gledam datum Korf je tada bio 44kn i ko ga je kupovao onda još je u malom -.
Dno je bilo početkom 3 mjeseca.

who dares, wins

Ako gledam datum Korf je tada bio 44kn i ko ga je kupovao onda još je u malom -.
Dno je bilo početkom 3 mjeseca.


Pa jeli to brutalna zarada ili blagi –

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ako gledam datum Korf je tada bio 44kn i ko ga je kupovao onda još je u malom -.
Dno je bilo početkom 3 mjeseca.


Pa jeli to brutalna zarada ili blagi –
[/quote]

To je nešto između blagog pada i brutalne fantazije ! [lol]

who dares, wins


Za mene je bull run službeno završen. Sve rasprodao i čekam novu poplavu loših vijesti iz USA:)

Juče je LIBOR pao na razinu na kojoj je bio dan prije kolapsa Lehman Brothers. Bitna psihološka razina. Sve je više novca u sistemu. So far so good.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close