Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– a stvarno su darivali s tečajem 1.80 , ili Vam to dođe dobit od 75%, i nije loše za jedno trejdanje.

ma di to?
1,30 je svugdje bio.
p.s, nadal ntnk.


ma di to?
1,30 je svugdje bio.
p.s, nadal ntnk.

– pa kada sam ja lagala.
– evo što piše na listiću.
– Dinamo (h0:1)-Slaven Belupo 1 1,80 17.05/20:00

– I love this game.
Pozdrav !



SLPF kao zatvoreni fond nema isplata udjela i zato je uspio sačuvati relativno likvidan
portfelj.KD je morao prodavati,a SLPF je mogao prodavati i tu je bitna razlika.Otvoreni su povukli
za sobom cjelo tržište pa je padalo sve.Najprije likvdne,a zatim sve po redu.

Kad već uspoređujemo zatvorene investicijske fondove primijetio sam da nitko ne spominje Fimin Validus (VLDS-R-A)…definitivno najpotcjenjenija dionica po sadašnjoj cijeni…

– nekada sam i ja imala jedan dio portfelja u fondovima.
– dok je sve to ludo raslo.
– tada nisam imala pojma koju imaju imovinu.
– samo bi je bio zanimljiv rast.
– a kada je sve to počelo padati, tada sam se toga na vrijeme i riješila.

– ali puno mi je bilo lakše prodati udjele u KD nego SLPF.
– u KD sam imala 50 – 60.000kn ispunila zahtjev za isplatu i za par dana mi je lova bila na računu.
– s ovim SLPF sam se trebala namučiti na burzi kako bi ga uspijela prodati, ali nije ga bilo puno.

– i stvarno imam jako dobra iskustva, a i lude zarade s KORF i SNHO.
– trenutno od fondova imam samo KORF i BRIN.
– KORF jer je i na ovim cijenama bedasto jeftin, ali ne dijeli dividendu.
– BRIN jer je do ove godine uvijek dijelio dividendu, kod njega je diskont preko 50%.

– kada usporedim BRIN i SLPF, imamo veliku razliku u diskontu cijene.
– ali BRIN ima puno lošije dionice u svom portfelju.
– prednost u usporedbi s SLPF mu je ipak redovitost isplata dividende, velika potcijenjenost.
– i vjerujem kako će jednoga dana isplaćivati dividende po cijenama na kojima se danas trži.

– a pitanje je kada će opet SLPF podijeliti dividendu.
– samo sada kada je sve bagatelno jeftino zbilja je pravo pitanje koliko je pametno jednome fondu zatvorenog tipa SLPF ili BRIN dijeliti dividendu ???????
– zar nije puno pametnije kupovati dionice ?????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]



SLPF kao zatvoreni fond nema isplata udjela i zato je uspio sačuvati relativno likvidan
portfelj.KD je morao prodavati,a SLPF je mogao prodavati i tu je bitna razlika.Otvoreni su povukli
za sobom cjelo tržište pa je padalo sve.Najprije likvdne,a zatim sve po redu.

– nekada sam i ja imala jedan dio portfelja u fondovima.
– dok je sve to ludo raslo.
– tada nisam imala pojma koju imaju imovinu.
– samo bi je bio zanimljiv rast.
– a kada je sve to počelo padati, tada sam se toga na vrijeme i riješila.

– ali puno mi je bilo lakše prodati udjele u KD nego SLPF.
– u KD sam imala 50 – 60.000kn ispunila zahtjev za isplatu i za par dana mi je lova bila na računu.
– s ovim SLPF sam se trebala namučiti na burzi kako bi ga uspijela prodati, ali nije ga bilo puno.

– i stvarno imam jako dobra iskustva, a i lude zarade s KORF i SNHO.
– trenutno od fondova imam samo KORF i BRIN.
– KORF jer je i na ovim cijenama bedasto jeftin, ali ne dijeli dividendu.
– BRIN jer je do ove godine uvijek dijelio dividendu, kod njega je diskont preko 50%.

– kada usporedim BRIN i SLPF, imamo veliku razliku u diskontu cijene.
– ali BRIN ima puno lošije dionice u svom portfelju.
– prednost u usporedbi s SLPF mu je ipak redovitost isplata dividende, velika potcijenjenost.
– i vjerujem kako će jednoga dana isplaćivati dividende po cijenama na kojima se danas trži.

– a pitanje je kada će opet SLPF podijeliti dividendu.
– samo sada kada je sve bagatelno jeftino zbilja je pravo pitanje koliko je pametno jednome fondu zatvorenog tipa SLPF ili BRIN dijeliti dividendu ???????
– zar nije puno pametnije kupovati dionice ?????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kad već uspoređujemo zatvorene investicijske fondove primijetio sam da nitko ne spominje Fimin Validus (VLDS-R-A)…definitivno najpotcjenjenija dionica po sadašnjoj cijeni…



rži.

– a pitanje je kada će opet SLPF podijeliti dividendu.
– samo sada kada je sve bagatelno jeftino zbilja je pravo pitanje koliko je pametno jednome fondu zatvorenog tipa SLPF ili BRIN dijeliti dividendu ???????
– zar nije puno pametnije kupovati dionice ?????

– I love this game.
Pozdrav !


Zatvoreni fondovi isplaćuju dividendu i to im je svrha.SLPF je počeo i to na način da je smanjio nominalu sa 100 na 90.Dakle,ovih 10 kn nije dividenda već smanjenje temeljnog kapitala.
Međutim,glavni potencijal rasta SLPF se nalazi u nisko likvidnim.Neke su na petinu do desetinu BV.Ali velika količina se ne može kupiti po ovako bagatelnim cijenamaSlavonac može čekati povoljnu priliku
jer ne mora prodavati,za razliku od Victorie koja mora isplatiti pa možda kada stisne počme
prodavati i nelikvidne. A možda se i podobni doćepaju velike vrijednosti u tim nelikvidnim dok su
cijene ovako nisko.A Victoria nema sredstava za dovesti ove dionice na fair cijenu.
Međutim,ni zatvoreni ne brane svoj portfelj.Ali nikada ne znaš kada će početi rast prema BV.Neki će
to zvati puhanjem balona,a neki rastom prema realnoj vrijednosti.Ja smatram da su naše
nelikviduše strašno podcijenjene i da se njima treba lagano krcati.To je bio dodatni razlog za ulaz. A nemam dovoljno sredstava da uđem u više nelikvidnih.Kupnjom SLPF sam napravio disperziju i "kupio" nelikvidne koje mogu donijeti najveću dobit jer imaju potencijalno najveći rast.A tu može biti mogućnost za ostvarenja visokih dobitaka,daleko većih nego u likvidnima,a to bi moglo i ubuduće donositi velike dividende.Tu leži veliki potencijal budućeg rasta fondova.Bitno je da dionička društva ne propadaju,tj.da dobro posluju,a svaka dionica dođe na svoju fair vrijednost.Ovakvi fondovi čak mogu amortizirati i pokoji ELPR.

Sp 500 iza zadnje dvi formacije uša je dobru korekciju da vidimo što će da bude za pola sata.


Zatvoreni fondovi isplaćuju dividendu i to im je svrha.SLPF je počeo i to na način da je smanjio nominalu sa 100 na 90.Dakle,ovih 10 kn nije dividenda već smanjenje temeljnog kapitala.
Međutim,glavni potencijal rasta SLPF se nalazi u nisko likvidnim.Neke su na petinu do desetinu BV.Ali velika količina se ne može kupiti po ovako bagatelnim …..

– ipak je ovo tema za one manje stručnije koji tu pišu kako im je dionica trenutno na ATH i kako je to sada super best buy prilika.
– te smatram kako zbilja nema smisla pisati o nominali, temeljnom kapitalu BV ili NAV-u.
– evo probati ću bez svih tih gluposti nešto napisati.

– nitko mi do sada nije osposio kako je KORF bedasto jeftin.
– složili smo se kako je KD živa pušiona.

– a sada se opet vraćam našem omiljenom drukeru gospodinu Lopini.
– evo probati ću njegov SLPF usporediti s BRIN.
– zaboravite tu nominalu, ona je nekada postojala i nikada više.
– sada jedino postoji cijena koliko to i stvarno vrijedi, i zbilja nije bitno kako se to zove.
– ali doslovno svi zatvoreni fondovi (fondovi kojima se trguje na burzi) moraju imati diskont na stvarnu cijenu njihove vrijednosti.

– kod SLPF imamo dividendu, ali nemamo diskont.
– što to znaći ????????
– kada bi isprodali svu imovinu i podijelili dividendu tada bi dobili dividendu kolika je i prodajna cijena dionice na burzi, a sam fond više ne bi imao imovine i mogao bi se zatvoriti.

– BRIN, kada bi učinio ovo gore što sam napisala za SLPF,
– znaći podijelio dividendu onoliko po koliko se trži na burzi,
– poslije toga on bi mogao i dalje raditi, i dalje biti fond, jer mu ostaje još cca 60% imovine.
– e to se zove diskont koji nemamo kod SLPF.

– i gospon Lopina niste mi odgovorili na pitanje,
– je li sada pametno na ovim cijenama dionica fondovima dijeliti dividendu ???????

– i još jedna jako važna stvar.
– BRIN redovito svake godine do sada isplaćuje dividendu, ne vjerujem kako će to učiniti i ove godine jer su poslovali s gubitkom.
– i SLPF je poslovao s strašnim gubitkom i prvi put će dijeliti dividendu, ali ne od dobiti već smanjenjem kapitala.

– I love this game.
Pozdrav !

HT.

– stalno me na ovoj temi optužujete kako samo o HT-u pišem.
– ali u zadnje vrijeme ste na ovim stranicama od mene dobili 5-6 stvarno kvalitetnih analiza o nekim fondovima i dionicama.
– zatim sam i u Nedjelju ponudila savršeni best buy.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. imam neki ludi predosijećaj kako ću sutra brutalno puno zaraditi.


p.s. imam neki ludi predosijećaj kako ću sutra brutalno puno zaraditi.

Imam neki ludi osjećaj da nećeš biti jedina [wink]
Ali treba sačekat da završe…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


HT.
p.s. imam neki ludi predosijećaj kako ću sutra brutalno puno zaraditi.

Hoćeš ako sutra fjučersi budu u zelenom, a nadam se i ja skupa s tobom. USA se trenutno jako zeleni pa bi fjučersi sutra ujutro mogli lagano biti crvenkasti, osim ako ranije ne izađe kakva pozitivna vijest, a za sutra su najavljene slijedeće vijesti od utjecaja na USA indexe:

Tuesday: April reports on housing starts and building permits are due. Housing starts are expected to have risen to a 527,000 unit annual rate from a 510,000 unit annual rate in March.

Building permits, a measure of builder confidence, are expected to have risen to a 530,000 unit annual rate from a 516,000 unit annual. rate in March.

Lowe’s competitor Home Depot (HD, Fortune 500) is expected to report earnings of 28 cents per share before the start of trading, down from 41 cents a year ago.

After the close, Hewlett-Packard (HPQ, Fortune 500) is expected to report a profit of 86 cents per share versus 87 cents a year ago.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


p.s. imam neki ludi predosijećaj kako ću sutra brutalno puno zaraditi.

Država bi trebala raspustiti hidrometerološki zavod i rasprodati svu opremu. Čemu toliki troškovi kad mogu zaposliti tebe koja sve pogađaš.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close