Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad optužuješ mene za zle namjere a ti na svim mogućim dionicama koje kupiš drukaš kao da sutra ne postoji… [lol]


Nikoga ja ne optužujem.Samo sam se poigrao podacima koji su mi dostupni na ZSE.
Treba biti oprezan kada se nešto preporuča.
Kada se odlućim kupiti neku dionicu to radim jer sam utvrdio da je tu veliki potencijal rasta.I kada se
nakrcam/ma to su smješno mali zalogaji/javno objavim prednosti firme i podcijenjenost dionice
kako bi potaknuo kupnju.Ako utvrdim da sam pogriješio ne pišem ništa.Šutim kao riba,jer te male
kolićine koje imam rješavam bez radio Mileve.Od mene ćete samo dobiti ideje.Samo ih provjerite.
Inaće sam zahvalan za svaku informaciju,ali i dezinfirmaciju koju dobijem na forumu.


Ako misliš da će Crobex narasti 80% onda kupi OTP indeksni fond i miran si sa cca +80%. Čemu riskirati sa SLPF koji teško da će nadmašiti Crobex?
Ili potraži neku dionicu koja bi mogla narasti 200-300%.
Evo ti u prilogu grafovi Crobexa i SLPF u 3 godine i u zadnja 2 mjeseca, kakav je smisao kupovati nešto što ne može nadmašiti niti Crobex?
Pored svega ovo čudo je i slabo likvidno.
P.S. piše se skoČiti.


Kao što su padale mogu tako i rasti.
HT malo sporije pada ,ali i sporije raste.A s obzirom na disperziju uloga slavonac je
idealna prilika za slabo educirane ulagaće.Izvrsna dobit kratkoročno,izvjesno velika dobit u budućnosti,potencijalno velika dividenda u budućnosti i velika sigurnost s obzirom na disperziju ulaganja.Idealna prilika za ozbiljnog dugoročnog investitora.Sve ispod 100% u slijedeću godinu dana
u ovoj dionici bi bilo loše.

Dakle ti preporučuješ needuciranom ulagaču da kupi SLPF umjesto HT? Svašta…
Za needuciranog ulagača nije takvo ulaganje. Za needuciranog ulagača je HT ili indeksni fond a ne SLPF.
SLPF je za špekulanta. Po mogućnosti onakvog koji je svjestan i rizika a ne samo moguće zarade
[/quote]



Očito ne znate kako fond ostvaruje dobit.Kupi jeftino,prodaj skupo i eto dobiti.Dividenda je samo
jedna od mogućnosti zarade.Fond "zarađuje" i "gubi"rastom ili padom vrijednosti dionica u svom
portfelju.

Da, zarađivanje im je stvarno dobro išlo do sada… Možda zarađivanje na naknadi za upravljanje [lol]


Mislim da SLPF ima veliki potencijal rasta.
Mislim da je već toliko narastao porfelj i da je u ovom trenu NAV blizu 65 kn.

Da se sve dionice trže po BV i NAV onda bi burza bila puno jednostavnija nego što jest.
SLPF ima veliki potencijal rasta isto kao i većina drugih dionica na ZSE. Ali to ne znači da će se rast i desiti, jel tako?
Meni nije jasno zašto birati tako sumnjivo vođen fond sa ogromnom naknadom za upravljanje.

Što se tiče NAV, zašto bi se taj fond ikada morao tržiti na razini NAV? Jel se ikada KORF tržio na razini NAV? Ja mislim da je u najboljem slučaju bio 15-ak % ispod te razine. Ako se varam možeš me ispraviti, sigurno si dobro upoznat i sa tim fondom.


Što se tiće isplate dividende kupujem i mogućnost buduće velike dividende.A što mislite da u toku
slijedeću godinu dana crobeks naraste 80 %,a SLPLF sa 55 koliko bi trebalo ostati nakon isplate ovih
10 kn poskoći na 55X1,8=99.
I zamislite da odluće isplatiti50 kn po dionici/sebi najviše/i u slpf ostane 49.Teško je vjerovati da će HT skoćiti 80% jer nije podcijenjen kao većina ostalih dionica na ZSE,a u portfelju SLPF ima niz dionica koje u kratkom roku mogu napraviti 200 do 300%.

Ako misliš da će Crobex narasti 80% onda kupi OTP indeksni fond i miran si sa cca +80%. Čemu riskirati sa SLPF koji teško da će nadmašiti Crobex?
Ili potraži neku dionicu koja bi mogla narasti 200-300%.
Evo ti u prilogu grafovi Crobexa i SLPF u 3 godine i u zadnja 2 mjeseca, kakav je smisao kupovati nešto što ne može nadmašiti niti Crobex?
Pored svega ovo čudo je i slabo likvidno.
P.S. piše se skoČiti.


Kao što su padale mogu tako i rasti.
HT malo sporije pada ,ali i sporije raste.A s obzirom na disperziju uloga slavonac je
idealna prilika za slabo educirane ulagaće.Izvrsna dobit kratkoročno,izvjesno velika dobit u budućnosti,potencijalno velika dividenda u budućnosti i velika sigurnost s obzirom na disperziju ulaganja.Idealna prilika za ozbiljnog dugoročnog investitora.Sve ispod 100% u slijedeću godinu dana
u ovoj dionici bi bilo loše.

Dakle ti preporučuješ needuciranom ulagaču da kupi SLPF umjesto HT? Svašta…
Za needuciranog ulagača nije takvo ulaganje. Za needuciranog ulagača je HT ili indeksni fond a ne SLPF.
SLPF je za špekulanta. Po mogućnosti onakvog koji je svjestan i rizika a


Nikoga ja ne optužujem.Samo sam se poigrao podacima koji su mi dostupni na ZSE.
Treba biti oprezan kada se nešto preporuča.
Kada se odlućim kupiti neku dionicu to radim jer sam utvrdio da je tu veliki potencijal rasta.I kada se
nakrcam/ma to su smješno mali zalogaji/javno objavim prednosti firme i podcijenjenost dionice
kako bi potaknuo kupnju.Ako utvrdim da sam pogriješio ne pišem ništa.Šutim kao riba,jer te male
kolićine koje imam rješavam bez radio Mileve.Od mene ćete samo dobiti ideje.Samo ih provjerite.
Inaće sam zahvalan za svaku informaciju,ali i dezinfirmaciju koju dobijem na forumu.

Dobro reci argumentirano na temelju čega procjenjuješ da SLPF ima veliki potencijal rasta s obzirom na činjenicu da nije u povijesti uspijevao nadmašiti ni Crobex, osim u vrlo kratkim razdobljima? Što se promijenilo? Možda novi management fonda? Nova investicijska strategija?

Što se tiče informacija i dezinformacija, dobro ti to sebe informiraš kad kupuješ fond za kojeg ni ne znaš kakvu naknadu za upravljanje uzimaju.

Vidim da je lopina ponovo uzburkao strasti na ovoj temi svojim kotraverznim stilom pisanja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Drugi poznanik je napravio isto ili slično ,ali je uzeo i margin i to kada je crobex bio na 4.000.
On je kupio i Đuru na 180 .Stalno je bio u margine call i doplaćivao.Do nove godine spušio je preko
80 % jer je bio borben.Branio je margin.I to je radila većina.Nije htjela potpisati predaju.Tko je napravi istu stvar samo godinu ranije skinuo je barem 100%.

Ovo je gola istina o moru špekulanata koji su nepovratno izgubili novac na burzi.
Margin krediti su ih ubili skoro do kraja.
Rijetki su uspjeli obranti margine i neki su prodavali dionice na samom dnu mislim sve ispod 1600 bodova. Zato je i bila tako velika likvidnost na tako mizernim razinama.Naravno velikoj likvidnost (prvenstveno mislim na veliki broj protrgovanih dionca) su kumovali fondovi koji su doslovno isčezli.
Tko ima prilike vidjeti CD neke likvidne i super dionice vidjet će koliko neki vrli fondovi imaju u svom pertfelju tkz super likvidnih i dobrih dionica.
Međutim nema oporavka i pravog rasta dok burzovni špekulanti ponovno ne počnu uzimati margin kredite, odnosno kad strine, tetke, ujaci i sl ponovno svu svoju teško ušteđenu lovu stave u fond i počnu se hvaliti svojim prinosima.
Da bi ponovno euforija zavladala burzom potrebno je da rane od gubitaka zacijele i da se ponovno stekne dojam "da se na burzi samo zarađuje, jer je npr Pero stavio novac lani a danas ima 60% više , da sam ga barem poslušao, znalo se je da je kriza gotova i sl." Međutim trebat će vremena da se ovakve stvari zaborave i da se ljudi osokole , nekad godina , nekad dvije ili 10 to nitko ne zna. Ali euforija će se vratiti
Po meni prvi znak će biti smanjenje kamatnih stopa na kredite i na depozite.
Međutim nama malima ostaje šansa da dobro zapamtimo što se dogodilo i da ovaj puta na vrijeme sklonimo svoj novac u sigurnu luku. Povijest će se ponovno ponoviti.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Da ne bi isplao da samo kolega lopina "druka" za ovu dionicu (SLPF), ima nas jos koji smo prepoznali njen potencijal i prije njegove preporuke. Tko god je pratio trgovanje njom zadnjih par mjeseci, a i duže, zna kako stvari funkcioniraju i mogao je lako ustanoviti da se na relativno nisko-rizičan način može fino zaraditi. Samo treba biti dovoljno strpljiv i čekati da stigne vlakić. Osim toga, miran si jer znaš da se neće mahnito rušiti svaki put u jačoj korekciji, kao što je slučaj sa većinom likvidnih.
U ovoj situaciji kad se dionicarima pruza prilika da uberu 20 i više posto dividende na trenutačnu cijenu, neki će to htjeti iskoristiti kad okrenu svoj dnevni-tjedni utrzak na uobičajenim favoritima, ali pitanje je da li će ih onda još čekati ova najveća količina na asku koja je sada vidno izlozena u top-10 ponuda, i kao sto se moglo primijetiti zadnjeg trgovinskog dana, lagano se pomakla prema gore. Kako će se stvari odvijati idućih mjesec dana, vidjet ćemo, ali teško da će netko u tom razdoblju lupati veće količine po 20% nize postavljenom bidu, kao što je to bio slučaj nedavno, imajući u vidu navedenu dividendu.


Međutim nema oporavka i pravog rasta dok burzovni špekulanti ponovno ne počnu uzimati margin kredite, odnosno kad strine, tetke, ujaci i sl ponovno svu svoju teško ušteđenu lovu stave u fond i počnu se hvaliti svojim prinosima.

Ne bih se složio u potpunosti, mada se slažem da su mali ulagači bitni. Prvo OIF-ovi danas imaju više imovine u stranim nego u domaćim dionicama. Drugo prisustvo stranog kapitala je zanemarivo. Ukoliko vlada odlučno krene u ekonomske reforme i ako institucionalni ulagači osjete da stvaraju povoljniji uvjeti za razcoj privrede počet će se vraćati.

Nema puno koristi za hrvatsku burzu ako ljudi kupuju udjele, a fondovi za taj novac kupuju američke, kineske ili njemačke dionice. Mi smo tranzicijska zemlja i apsolutno ključni momenat je brzina kojom se provode reforme. Uskoro će završiti izbori pa će vlada biti u boljoj poziciji da djeluje u korist gospodarstva. Da li će nešto napraviti i koliko će napraviti znat ćemo vrlo brzo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Twixer, jako dobar post.

Gorane, također odličan post, ali ima jedna stvar… naime ovo o čemu ti pričaš o ujku i strinama je druga faza bull marketa, ona kad polako treba razmisliti o izlasku. Prva faza je ona za koju svi misle da uopće nije bull market… u toj fazi su zapravo najveći rastovi. Prijatelju, tvoja se PTKM maltene poduplala, nije li? Jesmo li u bull marketu? Priznaj da bi rekao da nismo ili da nisi siguran. Ima jedan meni vrlo simpa kolega ovdje na forumu odličan potpis. Šteta što ne piše ćešće iako je medo. Kaže ovako:

Bull market se rađa na panici, raste na skepticizmu, kulminira na optimizmu i umire na euforiji…

ovo o črm ti pričaš je faza optimizma… sportski pozdrav [thumbsup]

I'LL BE BACK


Koliko se sjećam i ti si ovdje predlagala osnivanje fonda prošlo ljeto. Tom prilikom si tvrdila da to treba napraviti što prije jer će burze na jesen ići gore. Točno ? [smiley]

– ali zaboravljate i ono najbitnije,
– gospodina Vlada za fond menagera.
– a kako taj gospodin niti nije ulagao danas bi to bio jedan najbolji fond s keš pozicijom 100%.
– a sigurno bi se nešto zaradilo i na kamatama.

– samo kad je HT došao na 190kn onda bi se bili sigurno ja i Vlad dobro posvađali, jer ga je on vidio na 130kn.

– ali i tada smo zaključili na ovim stranicama da za to još nije vrijeme,
– onda smo tu napisali još ne sigurno za godinu dana.
– ali kako se je razvila situacija sigurna sam kako od tog posla sigurno nikada neće biti ništa.
– baš šteta.
– pa vidite i sami kako ti tupani od fond menagera zarađuju na milijune kuna.
– 3.5% na veliku lovu je zbilja jako puno.

– I love this game.
Pozdrav !


Zdrave firme će isplivat na površinu prije ili kasnije na našem tržištu je bitnije skužit na koji će ticker krenuti špekulativni kapital.Evo guverner nam je poslao čestitku i u tom govoru kao da je rekao najgore je iza nas moramo još malo odraditi recesije i sve gotovo.

Kolega ne znam jesmo li istog guvernera slusali, ali Roha kojeg sam ja cuo je rekao da najgore tek slijedi.



Zdrave firme će isplivat na površinu prije ili kasnije na našem tržištu je bitnije skužit na koji će ticker krenuti špekulativni kapital.Evo guverner nam je poslao čestitku i u tom govoru kao da je rekao najgore je iza nas moramo još malo odraditi recesije i sve gotovo.

Kolega ne znam jesmo li istog guvernera slusali, ali Roha kojeg sam ja cuo je rekao da najgore tek slijedi.
[/quote]

mislim da svi skupa slušate krivog guvernera
[lol] [lol]

I'LL BE BACK




Zdrave firme će isplivat na površinu prije ili kasnije na našem tržištu je bitnije skužit na koji će ticker krenuti špekulativni kapital.Evo guverner nam je poslao čestitku i u tom govoru kao da je rekao najgore je iza nas moramo još malo odraditi recesije i sve gotovo.

Kolega ne znam jesmo li istog guvernera slusali, ali Roha kojeg sam ja cuo je rekao da najgore tek slijedi.
[/quote]

mislim da svi skupa slušate krivog guvernera
[lol] [lol]
[/quote]

Ja slusam najboljeg na svijetu. To mi je dovoljno da mu vjerujem.

New Report

Close