Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kakav si ti druker, to nema nigdje… [lol]


-i ja smatram da treba kupiti pet likvidnih dionica,ali vrlo bitno je da budu i neke dividendne,a naročito one koje imaju visoki dividendni prinos-navedite nekoliko dionica koje mogu dati ovako visoki dividendni prinos 20_25%-rado bi to kupio,ali naravno da imaju i veliki BV da nebi za 100
dobio 20 ili 25 odmah,a ostatak od 75 ili 80 nikada.

Pada mi na pamet SMNS, 25% pri trenutnoj cijeni.
Da moram birati između to dvoje radije bih to kupio nego SLPF. Pa makar uz rizik istiskivanja malih dioničara.
A HT mi se čini daleko boljim izborom nego SLPF. Tu dividendu ćeš vidjeti ove godine i više nikada. Onu od HT s druge strane možeš ubrati svake godine. A sumnjam da će ikada biti ispod 15ak kn. A lako moguće da će opet biti 30-ak kn.

[/quote]
SMNS je dobra prilika za spušiti.Nakon ovakve isplate dividende SMNS ostaje na nominali od cca 100 bez mogućnost ponavljanja isplate ovako visoke dividende.Upravo prava "prilika" za uložiti po
dionici 700 kn,dobiti nazad dividendu od 170 tj.24,s time da bi ovaj ostatak BV od 100 kn po dionici
trebao biti dostatan za pokriće razlike od 700-170=530
Dakle,za 530 kn moga keša pokriće u BV nominala od 100 kn.Za ovako nešto predložiti treba imati hrabrosti,a uklapa se upravo u onaj komentar da uložiš 100,dobiješ 25 odma,a ostalo nikada,a ako te
istisnu dobiješ fair vrijednost odnosno izvrsna prilika za izgubiti 430:530=0,81ili 81%
Nadam se da nisi kupio SMNS već da si se gura na prodaji.
A u ovom kvartalu su ostvarili gubitak.
SMNS čak nije ni drukanje,ovo je čak bezobrazni pokušaj prevare cijenjenih forumaša.

Očito ne znate kako fond ostvaruje dobit.Kupi jeftino,prodaj skupo i eto dobiti.Dividenda je samo
jedna od mogućnosti zarade.Fond "zarađuje" i "gubi"rastom ili padom vrijednosti dionica u svom
portfelju.Mislim da SLPF ima veliki potencijal rasta.
Mislim da je već toliko narastao porfelj i da je u ovom trenu NAV blizu 65 kn.

Što se tiće isplate dividende kupujem i mogućnost buduće velike dividende.A što mislite da u toku
slijedeću godinu dana crobeks naraste 80 %,a SLPLF sa 55 koliko bi trebalo ostati nakon isplate ovih
10 kn poskoći na 55X1,8=99.
I zamislite da odluće isplatiti50 kn po dionici/sebi najviše/i u slpf ostane 49.Teško je vjerovati da će HT skoćiti 80% jer nije podcijenjen kao većina ostalih dionica na ZSE,a u portfelju SLPF ima niz dionica koje u kratkom roku mogu napraviti 200 do 300%.Kao što su padale mogu tako i rasti.
HT malo sporije pada ,ali i sporije raste.A s obzirom na disperziju uloga slavonac je
idealna prilika za slabo educirane ulagaće.Izvrsna dobit kratkoročno,izvjesno velika dobit u budućnosti,potencijalno velika dividenda u budućnosti i velika sigurnost s obzirom na disperziju ulaganja.Idealna prilika za ozbiljnog dugoročnog investitora.Sve ispod 100% u slijedeću godinu dana
u ovoj dionici bi bilo loše.
Rijetke su prilike kao u LPLH gdje se u nepuni mjesec moglo uzeti 100%.Mene je potrefilo i ne vjerujem da će se tako brzo ponoviti.Ali i 100% u godini je lijepa brojka.Naravno,s obzirom na ulaz
na 40 kn,a ja ću strpljivo čekati.Naravno ako se ne pojavi nešto povoljnije.



Kakav si ti druker, to nema nigdje… [lol]

_ipak troškovi vođenja fonda za 2008 su oko 1,6 mil kn tj manja je od 1% imovine,a to je vjerovatno
najmanja provizija od svih fondova-dakle nije 3,5% nego manje od 1%

O čemu ti fantaziraš? Daj bar pročitaj njihovo vlastito izvješće. Evo ti u attachmentu izvadak… [rolleyes]
Preko 10 milja naknade za 2008 i ove godine do sada 1,6 milja.
[/quote]

– za moj ukus fenomenalno dobro drukate te od mene uvijek dobivate 100-tke.

[/quote]
Drukao sam za LPLH i skinuo 100%.
Drukao sam za JDPL i skinuo 30%,a biti će još.
Drukao sam za TNPL,a ona će napraviti svoje.
Rekao sam vam da se kladim na JDPL dan prije izvješća.
Mislite da je to drukanje.Ne to je predviđanje na temelju ozbiljnih analiza bliske prošlosti i analize
sadašnjosti.Najveća greška mi je brzi bijeg iz dionica sa lošim izvješćima.VIRO je pregazio TNPL.
TNPL sa najboljim kvartalom u povijesti pada,a VIRO sa dva kvartala velikih gubitaka raste.Fondovi
zbunjuju male ulagaće,ali mene neće.Kupujem ono što je fundamentalno stabilno i ćekam da to i
odradi.Ali da frustrira,frustrira.



-gubitak od cca 60% za 2007 je manji od pada crobeksa.To je znak dobrog upravljanja.Investitori koji
nisu bili u HT i INA su izgubili još i više.Neki i 80%.Ja sa marginima zeru više.
-pad od početka godine od 16 % uzrok ………

– nemojmo sada tu zavaravati sami sebe.
– gubitak od 60% je zbilja katastrofa.

[/quote]
Moj dobar poznanik je otišao kod školskog kolege svoje kćerke,a sada brokera da mu da desetak dionica u koje bi bilo pametno uložiti i dobio je spisak petnaestak dionica.Onda je sa tim popisom došao kod mene i mi smo
odabrali šest.
Bilo je to u siječnju 2008.Crobeks je bio oko 5.000.
Odabrali smo ADRS,TNPL,HT,LKPC/bio sam protiv/HUP i KOEI.
Nakom samo godinu dana pao je više od 60%.Kada je crobeks bio na 1.250 gubitak je bio 75%.
Imate li kakav prigovor na portfelj?
Drugi poznanik je napravio isto ili slično ,ali je uzeo i margin i to kada je crobex bio na 4.000.
On je kupio i Đuru na 180 .Stalno je bio u margine call i doplaćivao.Do nove godine spušio je preko
80 % jer je bio borben.Branio je margin.I to je radila većina.Nije htjela potpisati predaju.Tko je
napravi istu stvar samo godinu ranije skinuo je barem 100%.

Zdrave firme će isplivat na površinu prije ili kasnije na našem tržištu je bitnije skužit na koji će ticker krenuti špekulativni kapital.Evo guverner nam je poslao čestitku i u tom govoru kao da je rekao najgore je iza nas moramo još malo odraditi recesije i sve gotovo.Prvi kvartal je završio šareno što se tiče poslovanja firmi a ja sam prodao sve prije izlaska izvještaja dlkv atpl.Lipo se zaradilo u dva trgovanja.
U drugom kvartalu će mo viditi kakvo je stvarno stanje gospodarstva,s obzirom na trenutnu nelikvidnost bojim se da je građevinarima grdo do boli.S posebnom pažnjom pratiti poslovanje brodara ipak oni mogu dati prve naznake oporavka.
Lopina svaka čast na "drukanju" sve redom si poskida pune pogotke.



.

– a Vi ako ste izgubili i preko 80%, pa to je na granici bankrota.
– taj minus Vas je iživcirao.


Ivana,
netko je rekao da onaj tko špekulira na burzi ne može poluditi,on je već lud.
Dodao bi ,da onaj tko je špekulirao na burzi od od početka 2007.do ovog zadnjeg pada crobeksa na
1.250 bodova/preko četiri puta/,a nije totalno razbijen,treba ići kod psihijatra jer sigurno nije normalan.Minus me nije iživcirao ,nego izbezumio,ali još me nije slomilo.Život mi sigurno nije priodužilo,a kako nula ne postoji sigurno ga je skratilo.Svi smo platili buletu i vidamo rane.I još će
biti udaraca.Ali oguglali smo.
Razlika između drukera i korektnog igrača je istina s jedne strane i ciljana laž.Može se pokoji put
i potkrasti neka greška kao ova provizija 1% ili 3,5%.Budale lažu ako je laž prozirna.Ovo je nenamjerni propust.
Nastojim biti koristan,naročito neiskusnima.

Lopina nije mi jasno kako si ti uspio pirkupiti impozatnih 80% pušinga znanje je evidentno.Kad je počelo sve ovo sranje dio toga sam rasprodao jer je naprosto proteklih godina puno naraslo,ko je razbija glavu recesijom CDF-ima i ostalim"tričarijama" premda se ovdje pojavila skupina međeda koji su protjerani jer su kvarili raspoloženje dokonim drukerima.Ulazio sam na crobexu 4000 pa popušio pa opet na 3200 pa popušio (premda sam skinuo odbijance) tada sam sve dao kvragu jer je postalo očito da je sve ošlo u PM.Od tada se trejda ćapi se za burek i ćao bao burza do neke nove zgode.
Da li smo ušli u bull market mislim da ne bismo trebali s obzirom na čestitke guvernera,a da li je burza pretjerala u padu mislim da je.


Lopina nije mi jasno kako si ti uspio pirkupiti impozatnih 80% pušinga znanje je evidentno.Kad je počelo sve ovo sranje dio toga sam rasprodao jer je naprosto proteklih godina puno naraslo,ko je razbija glavu recesijom CDF-ima i ostalim"tričarijama" premda se ovdje pojavila skupina međeda koji su protjerani jer su kvarili raspoloženje dokonim drukerima.Ulazio sam na crobexu 4000 pa popušio pa opet na 3200 pa popušio (premda sam skinuo odbijance) tada sam sve dao kvragu jer je postalo očito da je sve ošlo u PM.Od tada se trejda ćapi se za burek i ćao bao burza do neke nove zgode.
Da li smo ušli u bull market mislim da ne bismo trebali s obzirom na čestitke guvernera,a da li je burza pretjerala u padu mislim da je.

Margini,margini moj Niksne.
Tko je uletio i bio borben je na..ba.
A sa 25.05.2007 sam bio na nuli.Sve izgubljeno u šest mjeseci.Ali sada rastem kao trava poslije kiše.
Ne smijem postati ohol i bahat jer kazna brzo dolazi.Ali ima šansi koliko ti srce želi,


Očito ne znate kako fond ostvaruje dobit.Kupi jeftino,prodaj skupo i eto dobiti.Dividenda je samo
jedna od mogućnosti zarade.Fond "zarađuje" i "gubi"rastom ili padom vrijednosti dionica u svom
portfelju.

Da, zarađivanje im je stvarno dobro išlo do sada… Možda zarađivanje na naknadi za upravljanje [lol]


Mislim da SLPF ima veliki potencijal rasta.
Mislim da je već toliko narastao porfelj i da je u ovom trenu NAV blizu 65 kn.

Da se sve dionice trže po BV i NAV onda bi burza bila puno jednostavnija nego što jest.
SLPF ima veliki potencijal rasta isto kao i većina drugih dionica na ZSE. Ali to ne znači da će se rast i desiti, jel tako?
Meni nije jasno zašto birati tako sumnjivo vođen fond sa ogromnom naknadom za upravljanje.

Što se tiče NAV, zašto bi se taj fond ikada morao tržiti na razini NAV? Jel se ikada KORF tržio na razini NAV? Ja mislim da je u najboljem slučaju bio 15-ak % ispod te razine. Ako se varam možeš me ispraviti, sigurno si dobro upoznat i sa tim fondom.


Što se tiće isplate dividende kupujem i mogućnost buduće velike dividende.A što mislite da u toku
slijedeću godinu dana crobeks naraste 80 %,a SLPLF sa 55 koliko bi trebalo ostati nakon isplate ovih
10 kn poskoći na 55X1,8=99.
I zamislite da odluće isplatiti50 kn po dionici/sebi najviše/i u slpf ostane 49.Teško je vjerovati da će HT skoćiti 80% jer nije podcijenjen kao većina ostalih dionica na ZSE,a u portfelju SLPF ima niz dionica koje u kratkom roku mogu napraviti 200 do 300%.

Ako misliš da će Crobex narasti 80% onda kupi OTP indeksni fond i miran si sa cca +80%. Čemu riskirati sa SLPF koji teško da će nadmašiti Crobex?
Ili potraži neku dionicu koja bi mogla narasti 200-300%.
Evo ti u prilogu grafovi Crobexa i SLPF u 3 godine i u zadnja 2 mjeseca, kakav je smisao kupovati nešto što ne može nadmašiti niti Crobex?
Pored svega ovo čudo je i slabo likvidno.
P.S. piše se skoČiti.


Kao što su padale mogu tako i rasti.
HT malo sporije pada ,ali i sporije raste.A s obzirom na disperziju uloga slavonac je
idealna prilika za slabo educirane ulagaće.Izvrsna dobit kratkoročno,izvjesno velika dobit u budućnosti,potencijalno velika dividenda u budućnosti i velika sigurnost s obzirom na disperziju ulaganja.Idealna prilika za ozbiljnog dugoročnog investitora.Sve ispod 100% u slijedeću godinu dana
u ovoj dionici bi bilo loše.

Dakle ti preporučuješ needuciranom ulagaču da kupi SLPF umjesto HT? Svašta…
Za needuciranog ulagača nije takvo ulaganje. Za needuciranog ulagača je HT ili indeksni fond a ne SLPF.
SLPF je za špekulanta. Po mogućnosti onakvog koji je svjestan i rizika a ne samo moguće zarade



Lopina nije mi jasno kako si ti uspio pirkupiti impozatnih 80% pušinga znanje je evidentno.Kad je počelo sve ovo sranje dio toga sam rasprodao jer je naprosto proteklih godina puno naraslo,ko je razbija glavu recesijom CDF-ima i ostalim"tričarijama" premda se ovdje pojavila skupina međeda koji su protjerani jer su kvarili raspoloženje dokonim drukerima.Ulazio sam na crobexu 4000 pa popušio pa opet na 3200 pa popušio (premda sam skinuo odbijance) tada sam sve dao kvragu jer je postalo očito da je sve ošlo u PM.Od tada se trejda ćapi se za burek i ćao bao burza do neke nove zgode.
Da li smo ušli u bull market mislim da ne bismo trebali s obzirom na čestitke guvernera,a da li je burza pretjerala u padu mislim da je.

Margini,margini moj Niksne.
Tko je uletio i bio borben je na..ba.
A sa 25.05.2007 sam bio na nuli.Sve izgubljeno u šest mjeseci.Ali sada rastem kao trava poslije kiše.
Ne smijem postati ohol i bahat jer kazna brzo dolazi.Ali ima šansi koliko ti srce želi,
[/quote]
Ha meni je dosta za ovu godinu [smiley] Ima šansi koliko hoćeš ali su me šanse skupo koštale sad sam malo smanjio pohlepu pa se počelo zarađivati.


SMNS je dobra prilika za spušiti.Nakon ovakve isplate dividende SMNS ostaje na nominali od cca 100 bez mogućnost ponavljanja isplate ovako visoke dividende.Upravo prava "prilika" za uložiti po
dionici 700 kn,dobiti nazad dividendu od 170 tj.24,s time da bi ovaj ostatak BV od 100 kn po dionici
trebao biti dostatan za pokriće razlike od 700-170=530
Dakle,za 530 kn moga keša pokriće u BV nominala od 100 kn.Za ovako nešto predložiti treba imati hrabrosti,a uklapa se upravo u onaj komentar da uložiš 100,dobiješ 25 odma,a ostalo nikada,a ako te
istisnu dobiješ fair vrijednost odnosno izvrsna prilika za izgubiti 430:530=0,81ili 81%
Nadam se da nisi kupio SMNS već da si se gura na prodaji.
A u ovom kvartalu su ostvarili gubitak.
SMNS čak nije ni drukanje,ovo je čak bezobrazni pokušaj prevare cijenjenih forumaša.

Sad optužuješ mene za zle namjere a ti na svim mogućim dionicama koje kupiš drukaš kao da sutra ne postoji… [lol]

Niti ga imam niti bih kupio ni SMNS ni SLPF, samo sam na tvoj zahtjev istaknuo još jednu dionicu kojoj se sprema dividenda od 25% i naglasio da bih radije kupio SMNS nego SLPF.
SMNS je igranje s vatrom ali ponekad se igranje s vatrom isplati. Ja kažem – ne hvala. Makar ta firma ima vrlo zanimljivih stvari u vlasništvu a o čemu ti nemaš pojma.



SMNS je dobra prilika za spušiti.Nakon ovakve isplate dividende SMNS ostaje na nominali od cca 100 bez mogućnost ponavljanja isplate ovako visoke dividende.Upravo prava "prilika" za uložiti po
dionici 700 kn,dobiti nazad dividendu od 170 tj.24,s time da bi ovaj ostatak BV od 100 kn po dionici
trebao biti dostatan za pokriće razlike od 700-170=530
Dakle,za 530 kn moga keša pokriće u BV nominala od 100 kn.Za ovako nešto predložiti treba imati hrabrosti,a uklapa se upravo u onaj komentar da uložiš 100,dobiješ 25 odma,a ostalo nikada,a ako te
istisnu dobiješ fair vrijednost odnosno izvrsna prilika za izgubiti 430:530=0,81ili 81%
Nadam se da nisi kupio SMNS već da si se gura na prodaji.
A u ovom kvartalu su ostvarili gubitak.
SMNS čak nije ni drukanje,ovo je čak bezobrazni pokušaj prevare cijenjenih forumaša.

Sad optužuješ mene za zle namjere a ti na svim mogućim dionicama koje kupiš drukaš kao da sutra ne postoji… [lol]

Niti ga imam niti bih kupio ni SMNS ni SLPF, samo sam na tvoj zahtjev istaknuo još jednu dionicu kojoj se sprema dividenda od 25% i naglasio da bih radije kupio SMNS nego SLPF.
SMNS je igranje s vatrom ali ponekad se igranje s vatrom isplati. Ja kažem – ne hvala. Makar ta firma ima vrlo zanimljivih stvari u vlasništvu a o čemu ti nemaš pojma.
[/quote]


Sad optužuješ mene za zle namjere a ti na svim mogućim dionicama koje kupiš drukaš kao da sutra ne postoji… [lol]

Niti ga imam niti bih kupio ni SMNS ni SLPF, samo sam na tvoj zahtjev istaknuo još jednu dionicu kojoj se sprema dividenda od 25% i naglasio da bih radije kupio SMNS nego SLPF.
SMNS je igranje s vatrom ali ponekad se igranje s vatrom isplati. Ja kažem – ne hvala. Makar ta firma ima vrlo zanimljivih stvari u vlasništvu a o čemu ti nemaš pojma.
[/quote]

New Report

Close