Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



treba pogledati grafove za doci do odgovora.
neki znaju kako ce ovo zavrsiti.
i vesele se tome.

Da netko zna kako će ovo završiti Ivanine brutalne zarade bi se činile kao džeparac prema njegovoj zaradi. Grafovi su samo osnova predviđanja, koje vrlo lako može biti krivo. Zato ne pričaj gluposti…
[/quote]

oooo kolega,

Vi bi se zacudili…



Ipak za najbolju kupnju smatrtam dionicu koje u sebi sadrže dividendni prinos:
SLPF 10 kn ili 20 % na cijenu od 50 kn
Zašto SLPF.Zato jer je SLPF mix i prati crobeks.Ako raste HT,raste i SLPF,a HT daje dividendu od
30 kn/dogodine vjerovatno manje jer nema zasdržane dobiti/Zato je SPLF na 50 puno bolja kupnja od
HT na 210.

– evo izgubila sam skoro dva sata,
– analizirala sam bilancu, rezultate, portfelj, i cijene SLPF.
– i na koncu ponovno jedan druk od našeg dragog gospodina Lopine.

– ali ajmo redom.
– portfelj im je više manje u redu.
– ali u prošloj godini gubitak od 59.2752% .
– u ovoj godini gubitak od 16.9622%, "gubitak Vam je minus".
– i zbog takvog sjajnog rada uprava sebe nagradi s nevjerovatnih 3.5% vrijednosti fonda.

– svi rezultati se odnose za prošlu godinu, zaključno u ovoj s 1Q.

– vrijednost imovine po dionici je 55.19kn . za 1Q.
– prva prodaja na burzi je 46kn, i ima je dosta.

– i isplaćuju dividendu od 10kn .
– ali mislim kako im je ovo prva dividenda koju isplaćuju.

– ali isplatom ove dividende pada i imovina dionice na 45.19kn.
– a kad prođe divivdendni dan, svakako će pasti i cijena dionice, bar za dividendu.

– e sada kada gledam portfelj im je relativno dobar.
– ali oni zbilja rade nemoguće minuse,
– ili još bolje rečeno nemaju pojma za ulaganje.

– po meni je puno bolje kupiti prvih 5-10 likvidnih ili 5 dividendnih dionica na našem tržištu.
– imati ćete puno bolje rezultate od SLPF, jer nemojte zaboraviti kako oni sebe nagrađuju s 3.5% imovine fonda, a rad im je gore nego katastrofa.

– i tko Vam garantira kako će i idućih godina dijeliti dividendu ?????????
– a jedino je točno kako će pratiti pad ili rast crobexa jer imaju i takav portfelj.

– a sada bi molila Vas gospodine Lopina da napišete ima li u mom tekstu koja greška.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
pa idemo redom
-portfelj im je u redu-to je dobra ocijena za SLPF- O.K.slažemo se
-gubitak od cca 60% za 2007 je manji od pada crobeksa.To je znak dobrog upravljanja.Investitori koji
nisu bili u HT i INA su izgubili još i više.Neki i 80%.Ja sa marginima zeru više.
-pad od početka godine od 16 % uzrokovan relativno velikom izloženošću nelikvidnim,ali te i rastu kao
lude ako se promijeni smjer,ali ipak malo kasne sa oporavkom.Slavonac špekulativno ne pumpa cijene
i sa jako malo sredstava se mogu napumpati vrijednosti/MIV,DKVS,HRBC/
-za vođenje fondova uobičajena provizija 3,5% od prosijećne vrijednosti imovine u promatranom
razdoblju.Interes je da ta imovina bude papirno što viša jer su i nagrade veće.Dakle,napucavanje
cijena na zadnji dan u mjesecu je interes voditelja.Ako bi upucali nekoliko stotina tusića kuna
u ove nelikvidne zarada od provizija bi bila veća od uplata ,a dionice bi bile besplatno.Ipak se radi o
korektnom odnosu prema dioničarima.Za ne vjerovati da postoji i ovakav odnos prema dioničarima.
_ipak troškovi vođenja fonda za 2008 su oko 1,6 mil kn tj manja je od 1% imovine,a to je vjerovatno
najmanja provizija od svih fondova-dakle nije 3,5% nego manje od 1%
-vrijednost NAV po dionici 30.04.je bila 55 kn,a sada je ohho veća/BLSC,IPKK,MIV/su samo danas jako narasli,a od 30.04 imamo veliki porast vrijednosti portfelja
-dividenda je "samo" 10 kn na cijenu dionice 40 kn 25%,a na 50 20%-možda bude i više,ako cijena dionica dodatno padne
-zadnja prodajna cijena na ASK je bila 46,ali ja sam danas ćekao na 37 i 39.Nije prošlo.Možda prođe
slijedećih dana,a dividendni prinos bude preko 25%
-da ovo je prva dividenda,ali ZIFovi bi tako trebali poslovati i na taj način dobiti će na cijeni i dionica
dogodine će nas isto golicati potencijalna dividenda-možda bude ista ili možda veća jer bi bilo neralno
očekivati da će tržište biti ovako jeftino i da vrijednost fonda neće puno narasti.Smatram da će u miksu rasti više od HT i samim time i nakon ove isplate od 10 kuna neće se smanjiti na manje
od 55 kn,tj m

-10 kn po dionici 20-25% za jedan mjesec i to je sigurno.HT to može isplatiti za dvije godine.
-isplatom dividende HT gubi cjelokupnu godišnju dobit i kapital ostaje isti,ali nema garancije za buduće dividende,a kod SLPF je zicer i dvije godine unaprijed u odnosu na HT
-isplata dividende u ova vremena vrijedi puno više,a naročito ako tržište padne jer će nam ovako visoka dividenda omogučiti kupnju više papira,a što tržište više naraste ostvariti ćemo veću dobit zbog rasta NAV i automatskog rasta cijene dionice,logično.
-HT je "pao"više od dividende .Tržište je naraslo preko 20% a vlasnici HT su ostvarili dobit manju od
30:220=13 do 14%.Logično jer dividenda HT više tereti BV.Treba pasti više od dividende.
-kada je NAV veći od cijene dionice dionica nebi trebala padati za puni iznos dividende već manje.
To će biti jasnije kada se bude vršila isplata div.jer nije isto 10 na sadašnjih papirnih 55,a koje je
u ovom trenu gotovo pa 65,a do kraja mjeseca vjerovatno i više te nakon isplate ovih 10 ostaje 55 ,
a vjerovatno i više
-"oni"ne stvaraju visoke gubitke nego tržište koje se srušilo kao nikada u zadnjih pedesetak godina,a
crobex još i više.HT nije toliko "strada"u tom padu pa bi trebao i manje rasti u oporavku tržišta,pa je i to razlog više za bijeg iz HT.
-i ja smatram da treba kupiti pet likvidnih dionica,ali vrlo bitno je da budu i neke dividendne,a naročito one koje imaju visoki dividendni prinos-navedite nekoliko dionica koje mogu dati ovako visoki dividendni prinos 20_25%-rado bi to kupio,ali naravno da imaju i veliki BV da nebi za 100
dobio 20 ili 25 odmah,a ostatak od 75 ili 80 nikada.

Ipak najbitnije.
SLPF je postao najtransparentniji od svih fondova na našem tržištu i kao takav bi mogao postati veliki hit.I PRFC i KORF i SNHO i VLDS bi mogli nešto naučiti od slavonca.

Kakav si ti druker, to nema nigdje… [lol]


-i ja smatram da treba kupiti pet likvidnih dionica,ali vrlo bitno je da budu i neke dividendne,a naročito one koje imaju visoki dividendni prinos-navedite nekoliko dionica koje mogu dati ovako visoki dividendni prinos 20_25%-rado bi to kupio,ali naravno da imaju i veliki BV da nebi za 100
dobio 20 ili 25 odmah,a ostatak od 75 ili 80 nikada.

Pada mi na pamet SMNS, 25% pri trenutnoj cijeni.
Da moram birati između to dvoje radije bih to kupio nego SLPF. Pa makar uz rizik istiskivanja malih dioničara.
A HT mi se čini daleko boljim izborom nego SLPF. Tu dividendu ćeš vidjeti ove godine i više nikada. Onu od HT s druge strane možeš ubrati svake godine. A sumnjam da će ikada biti ispod 15ak kn. A lako moguće da će opet biti 30-ak kn.

Dobili su u 2008 6,4mil kn u dividendama. Da to isplate dioničarima ispalo bi cca 2kn po dionici. Ovako će dodatnom isplatom samo osiromašiti fond za novce koje bi itekako dobro mogli oploditi u ovakvo vrijeme.

Gledajući njihov sastav portfelja nisam baš impresioniran.


_ipak troškovi vođenja fonda za 2008 su oko 1,6 mil kn tj manja je od 1% imovine,a to je vjerovatno
najmanja provizija od svih fondova-dakle nije 3,5% nego manje od 1%

O čemu ti fantaziraš? Daj bar pročitaj njihovo vlastito izvješće. Evo ti u attachmentu izvadak… [rolleyes]
Preko 10 milja naknade za 2008 i ove godine do sada 1,6 milja.

Ne znam kako ti se da toliko pričati o NAV-u. Ako je zadnih par mjeseci išta pokazalo onda je pokazalo da ponekad i fundamentalnu i tehničku analizu možeš baciti u koš za smeće. Pogotovo na našem tržištu gdje sa par mil € možeš od bilo koje dionice napraviti što želiš.

Kolegica Ivana
vaš ego je velik kao kuča
Mene optužujete za drukanje koji sam stavio običan link na post.
A vi konstantno drukate u rukavicama ..
Taj HT što ste predlagali ljudima
zna odabrat i moja baka..
Baš ste neuljudni i sigurno neću više postati o niti jednoj dionici
na ovom vašem igralištu gdje se na 5 strana ne spominje niti jedan best buy
Mislim da ste uništili ovaj podforum te da tjerate druge kolege koji pokušavaju
spomenuti bilo što drugo osim vaših dionica.
A moje pismene greške u postu ostavite meni
fala bogu da sam takav kakav jesam jer sa vama se u životu bome ne bih mjenjao..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



FRNK se trenutno nalazi na svome ATH ili ti 5% od najniže cijene ikada
to stvarno nije zaslužila niti jedna dionica a kamo li ova..

[rolleyes]
ATH = All Time High

Pala im je dobit za 30% u odnosu na 1Q prošle godine… očito je netko očekivao da se to neće desiti. Ali gle koliki je spread i koliko su šuplji bid i ask. Može ta dionica bez problema prošetati do 600 ili 1000kn u jednom danu.
[/quote]

Istina, "prošetala" se sa 939,00-11.05. na 715,00-14.05., pa ko voli takve "šetnje"…….

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Ja mislim da bi US mogao danas završiti u plusu

Lijepe želje kolega, ali stvarnost je očito "brutalna" kako bi naša "kolegica" rekla.
Moram priznati, uhvatila me neka nervoza, i poslušao sam potpis jednog našeg kolege kojeg više nema na ovom forumu, a kolegica ga svako malo spominje.
Dakle kolega je imao potpis negdje prije početka velikog sloma :
KADA NE ZNAM ŠTO DA ČINIM, POLA PRODAM PA SE SMIRIM.
Ako je bear trap, pola ostaje,a ako nije, opet pola ostaje.
Ipak sam nešto naučio od tog kolege, kojeg sam i ja svojevremeno bockao, ali on je ipak puno više vremena i živaca utrošio na ulaganje u svoje znanje, nego većina ostalih, jedini mu je problem bio (kao i većini ovog naroda) višak prepotencije i manjak razumijevanja za slabije.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



Ja mislim da bi US mogao danas završiti u plusu

Lijepe želje kolega, ali stvarnost je očito "brutalna" kako bi naša "kolegica" rekla.
Moram priznati, uhvatila me neka nervoza, i poslušao sam potpis jednog našeg kolege kojeg više nema na ovom forumu, a kolegica ga svako malo spominje.
Dakle kolega je imao potpis negdje prije početka velikog sloma :
KADA NE ZNAM ŠTO DA ČINIM, POLA PRODAM PA SE SMIRIM.
Ako je bear trap, pola ostaje,a ako nije, opet pola ostaje.
Ipak sam nešto naučio od tog kolege, kojeg sam i ja svojevremeno bockao, ali on je ipak puno više vremena i živaca utrošio na ulaganje u svoje znanje, nego većina ostalih, jedini mu je problem bio (kao i većini ovog naroda) višak prepotencije i manjak razumijevanja za slabije.
[/quote]

Mislio sam zbog statističkih pokazatelja koji su svi redom došli bolji od očekivanih. Međutim, onda se odnekud pojavila Sheila Bair i izjavila da će država zamjeniti neke CEO banaka ("We’re requesting it as part of the capital plan”) . Tržište ne voli kada se država mješa, pogotovo ne kada ucjenjuje, i to je napravilo pritisak. Da nije bilo te izjave mislim da je vrlo vjerojatno kako bi završili u plusu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Kakav si ti druker, to nema nigdje… [lol]

_ipak troškovi vođenja fonda za 2008 su oko 1,6 mil kn tj manja je od 1% imovine,a to je vjerovatno
najmanja provizija od svih fondova-dakle nije 3,5% nego manje od 1%

O čemu ti fantaziraš? Daj bar pročitaj njihovo vlastito izvješće. Evo ti u attachmentu izvadak… [rolleyes]
Preko 10 milja naknade za 2008 i ove godine do sada 1,6 milja.
[/quote]

– e moj gospon Lopina ponovo Vas uhvatili u laži.
– za moj ukus fenomenalno dobro drukate te od mene uvijek dobivate 100-tke.

– a to je zbilja pravi posao, neš mi ti voditi fond na takav način i praviti takve gubitke.
– pa i moja baba je puno bolja investitorica od tih fond menagera, ona je na IPU kupila INU, pa ju je prodala molu, i još je kupila HT.
– osobno poznajem tog fond menagera i vjerujte mi kako puno bolje upravlja sa svojim privatnim portfeljem.
– jeste li se ikada upitali koliko ti tako pametni fond menageri imaju osobnog udjela u fondu koji vode.
– ja mislim kako bi jedna takva anketa zbilja dala jako poražavajuće rezultate.

– I love this game.
Pozdrav !


Mene optužujete za drukanje koji sam stavio običan link na post.

Svi ovdje drukaju. Ovo je forum o dionicama, a ne o Caritasu. Samo neki su više, a neki manje sofisticirani.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


-gubitak od cca 60% za 2007 je manji od pada crobeksa.To je znak dobrog upravljanja.Investitori koji
nisu bili u HT i INA su izgubili još i više.Neki i 80%.Ja sa marginima zeru više.
-pad od početka godine od 16 % uzrok ………

– nemojmo sada tu zavaravati sami sebe.
– gubitak od 60% je zbilja katastrofa.
– a u ovoj godini napraviti još i dodatni minus od 16%, uopće nije bitno čime je on uzrokovan,
– zbog čega ta gospoda ne daju otkaz na tu funkciju,
– ne mislim samo na njih, nego općenito na fondove,
– pa što ta gospoda stvarno trebaju učuniti kako bi došla na ulicu.

– a Vi ako ste izgubili i preko 80%, pa to je na granici bankrota.
– taj minus Vas je iživcirao.
– teško sada možete biti realni poslije takvog minusa,
– ali Vam se i divim jer ste to i priznali.

– a mene tu napadate zbog malih zarada.
– samo kad su velike brojke u pitanju te zarade i nisu tako male.
– uostalom ionako svatko ulaže po svojoj slobodnoj volji.

– ja zarađujem na sigurno, a Vi ????????????????

– I love this game.
Pozdrav !


– nemojmo sada tu zavaravati sami sebe.
– gubitak od 60% je zbilja katastrofa.
– a u ovoj godini napraviti još i dodatni minus od 16%, uopće nije bitno čime je on uzrokovan,
– zbog čega ta gospoda ne daju otkaz na tu funkciju,
– ne mislim samo na njih, nego općenito na fondove,
– pa što ta gospoda stvarno trebaju učuniti kako bi došla na ulicu.

Lako je sada biti general poslije bitke. Teško da je mogao predvidjeti ovakav pad burzi. Međutim stoji da su mnogi fondovi uzeli rizika koji je prevelik i za puno bolja vremena.

Koliko se sjećam i ti si ovdje predlagala osnivanje fonda prošlo ljeto. Tom prilikom si tvrdila da to treba napraviti što prije jer će burze na jesen ići gore. Točno ? [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close