Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Prije mjesec sam te pitao što misliš o PTKM rekao si mi da ti je to jedna od 6 zicera na ZSE. Što se dogodilo da izađeš do 86kn.

Što se tiče tvog malog fonda sasvim je razumljivo da imaš preko 50% u HT, sve ostalo bi bilo jako glupo
[/quote]

Gorane, jesi li vidio da je PTKM dosla do 99,99kn kao prema onoj mojoj analizi za koju si me nesto bio pitao o navlacenju manje iskusnih u PTKM na cijeni 78kn ?
[/quote]
Bravo Tigruse, a zašto ti onda nisi ostao u dionici i zaradiko koji % već si nakon 3 dana izašao s recimo pozitivnom 0.
Što se tiče same cijene od 100 nisi ni svjestan kako je to smješna cijena za ovu dionicu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.





Prije mjesec sam te pitao što misliš o PTKM rekao si mi da ti je to jedna od 6 zicera na ZSE. Što se dogodilo da izađeš do 86kn.

Što se tiče tvog malog fonda sasvim je razumljivo da imaš preko 50% u HT, sve ostalo bi bilo jako glupo
[/quote]

Gorane, jesi li vidio da je PTKM dosla do 99,99kn kao prema onoj mojoj analizi za koju si me nesto bio pitao o navlacenju manje iskusnih u PTKM na cijeni 78kn ?
[/quote]
Bravo Tigruse, a zašto ti onda nisi ostao u dionici i zaradiko koji % već si nakon 3 dana izašao s recimo pozitivnom 0.
Što se tiče same cijene od 100 nisi ni svjestan kako je to smješna cijena za ovu dionicu.
[/quote]

zato sto sam presao u JDPL, ULPL i VDKT sa lovom iz PTKM.
mislio sam da ce brze rasti ove tri dionice.
oportunitetni trosak.
na kraju je samo JDPL odradio veci rast , a ostale dvije isti – kao PTKM.



– i uvijek prednost dajem sigurnosti uloga nego velikom prinosu.

A gdje je onda ta brutalna zarada??? Ako ti je prioritet sigurnost onda malo teško da imaš brutalne zarade ili te opet ne kontam kao do sad [huh]
[/quote]

– evo Mateja samo za tebe po ko zna koji put opet isto, ali ako ni ovo ne kontaš slobodno pitaj sve što ti nije jasno.

– puno sam pisala o HT-u, mala ali sigurna zarada, pa kolika je ta mala zarada, koja ujedno pruža i veliku sigurnost uloga ???
– pa da ponovim, sa kupnjom HT-a na 190kn ,
– imamo kapitalnu dobit od 30kn i div.prinos od 30kn što daje 60kn ili prinos od 31.6% .
– tako na uloženih 1.000.000kn je prinos 316.000kn (e to je brutalno puno).

– i sada sam kupovala HT na cca 219,x kn, ali na toj kupnji su mi minimalna očekivanja 240kn, ono realno.
– uhvatila sam ja i IGH, ali s jako malim brojem dionica, zarada preko 100%, puno u brojkama, ali mala novčana zarada.
– kod DLKV zaradila sam cca 100kn po dionici, pristojna zarada.

– sada sam ja mogla ulupati i u IGH 1.000.000kn, ali nisam, jer je to punooooo veći rizik nego HT .
– ali i s HT-om sam fenomenalno zadovoljna.

– I love this game.
Pozdrav !

Šta je veliki a šta mali portfelj ?
1 milion kuna je sitno dok su ovakovi prometi jer se u roku jednog sata stigneš izvući u keš, vratiti u dionice i više puta tako u danu sve to da vas nitko osim SDA ne primjeti. I vaš broker naravno.

who dares, wins


Prije mjesec sam te pitao što misliš o PTKM rekao si mi da ti je to jedna od 6 zicera na ZSE. Što se dogodilo da izađeš do 86kn …

– razočaralo me je njihovo izviješće.
– a i gospodin Tigrus Vam je dao lijepi odgovor.

– ali to ne znači kako opet neću ući u PTKM, jer je i na ovom cijenama smiješno jeftina.
– ali ako postoje bolje prilike zašto ih ne iskoristiti ?????

– np. KODT, odavno nisam pisala o toj dionici.
– kada uspoređujem PTKM i KODT.
– uvijek dajem prednost uspiješnim i dividendnim firmama kao što je KODT.

– većinu onoga do 1.000kn sam ja skupila na burzi, ali to je bilo jako malo dionica.
– iako je i tu dionicu tada jedan šarlatan vidio na cijeni od 600kn .
– na cijeni 1.000kn dividendni prinos je cca 9.4% što je o.k.
– trenutna cijena je 1.799kn , ali nema likvidnosti na toj cijeni i vrlo lako opet može pasti na 1.400kn i manje od toga, ali sve će ovisiti o smijeru burze.
– a na toj zadnjoj cijeni mi je prinos 80% plus dividendni prinos cca 94kn.
– ali tko je sada kupi na toj cijeni dividendni prinos se spušta na cca 5.23% .

– e sada što je bolje jedna PTKM ili KODT ????????
– gubitaš ili onaj što i u ovoj krizi dobro radi .

– ja na ovim cijenama sigurno neću kupovati KODT iako je dobra firma.
– puno mi je interesantnija PTKM iako je jako loša firma jer joj je dionica bedasto jeftina.
– ali kad gledamo sigurnost uloga onda je punoooo bolja KODT, zbog toga ju neću prodati.

– ali ako imamo na tržištu neku još bolju priliku zašto ne prodati PTKM ili KODT i ući u tu novu investiciju.
– samo nema ništa sigurno, rizik je uvijek prisutan.
– pa bio to i HT, rizik uvijek postoji.
– e sada je jedino pitanje kako posložiti taj portfelj da rizik svedemo na minimum.
– ali time bitno smanjujemo i zaradu svoga portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana kako je pao prvi milijun?


Ivana kako je pao prvi milijun?

– pa već ste mi postavili to pitanje,
– nije da nisam razmišljala,
– ali je dosta nezgodno.

– ovaj forum je ionako virtualan, mogu tu napisati bilo kakvu glupost.
– od seksanja na kakvom kolodvoru, to bi bilo, zaradila poštenim radom, ali nije.
– sada da napišem kako sam vozila jedan kamion pa zaradila za jednu firmu koju sam poslije prodala za preko dvije milijarde, ali nije ni to.
– puno bolje bi zvučilo kako sam sadila cijeće u stakleniku i bavila se prodajom cvijeća, i sada da se tu hvalim kako imam puno preduzeća, ali u mojim preduzećima ne cveta cveće.
– a ni politikom se ne bavim, tako da i to otpada.

– ali vjerujte mi najteže je doći do tog prvog milijuna.
– sve poslije toga je povijest.
– a kada do tog milijuna i dođete, više sebi nikada ne smijete dozvoliti taj luksuz, a to je i gubitak toga milijuna.
– a kada brojke budu malo više, tada sigurno nećete plakati i ako izgubite koji milijun koji Vam je viška.

– I love this game.
Pozdrav !

Koleginice Ivana7
vidim pišete i ovđe http://www.sfera-station.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=37&start=0
Samo zašto ste promjenili nick? [undecid]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

– razočaralo me je njihovo izviješće.
– a i gospodin Tigrus Vam je dao lijepi odgovor.

– ali to ne znači kako opet neću ući u PTKM, jer je i na ovom cijenama smiješno jeftina.
– ali ako postoje bolje prilike zašto ih ne iskoristiti ?????

– np. KODT, odavno nisam pisala o toj dionici.
– kada uspoređujem PTKM i KODT.
– uvijek dajem prednost uspiješnim i dividendnim firmama kao što je KODT.

– većinu onoga do 1.000kn sam ja skupila na burzi, ali to je bilo jako malo dionica.
– iako je i tu dionicu tada jedan šarlatan vidio na cijeni od 600kn .
– na cijeni 1.000kn dividendni prinos je cca 9.4% što je o.k.
– trenutna cijena je 1.799kn , ali nema likvidnosti na toj cijeni i vrlo lako opet može pasti na 1.400kn i manje od toga, ali sve će ovisiti o smijeru burze.
– a na toj zadnjoj cijeni mi je prinos 80% plus dividendni prinos cca 94kn.
– ali tko je sada kupi na toj cijeni dividendni prinos se spušta na cca 5.23% .

– e sada što je bolje jedna PTKM ili KODT ????????
– gubitaš ili onaj što i u ovoj krizi dobro radi .

– ja na ovim cijenama sigurno neću kupovati KODT iako je dobra firma.
– puno mi je interesantnija PTKM iako je jako loša firma jer joj je dionica bedasto jeftina.
– ali kad gledamo sigurnost uloga onda je punoooo bolja KODT, zbog toga ju neću prodati.

– ali ako imamo na tržištu neku još bolju priliku zašto ne prodati PTKM ili KODT i ući u tu novu investiciju.
– samo nema ništa sigurno, rizik je uvijek prisutan.
– pa bio to i HT, rizik uvijek postoji.
– e sada je jedino pitanje kako posložiti taj portfelj da rizik svedemo na minimum.
– ali time bitno smanjujemo i zaradu svoga portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !

Prijatelju ovo što si spomenuo više puta gubitaš nadam se da nije drukanje već samo neinformiranost, jer PTKM je 2007 i 2008 imala ljepu dobit a i 1q ima 3mil. kn plusa. Mislio sam da vi malo sjevernije ne kupite splitske fore. Šalu na stranu naravno da je u ovakvoj situaciji koja traje već neko vrijeme najbolje biti u dividendnim dionicama kao što su HT i ostale.
Međutim moja strategija je malo drugačija i sve sam ulupao u PTKM jer bolje prilike na zse ne vidim.
Da bi ti bilo malo jasnije o ovome sektoru pogledaj prezentaciju 1q što je yara izbacila na svojim stranicama i njihovo viđenje skore budućnosti

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


– razočaralo me je njihovo izviješće.
– a i gospodin Tigrus Vam je dao lijepi odgovor.

– ali to ne znači kako opet neću ući u PTKM, jer je i na ovom cijenama smiješno jeftina.
– ali ako postoje bolje prilike zašto ih ne iskoristiti ?????

– np. KODT, odavno nisam pisala o toj dionici.
– kada uspoređujem PTKM i KODT.
– uvijek dajem prednost uspiješnim i dividendnim firmama kao što je KODT.

– većinu onoga do 1.000kn sam ja skupila na burzi, ali to je bilo jako malo dionica.
– iako je i tu dionicu tada jedan šarlatan vidio na cijeni od 600kn .
– na cijeni 1.000kn dividendni prinos je cca 9.4% što je o.k.
– trenutna cijena je 1.799kn , ali nema likvidnosti na toj cijeni i vrlo lako opet može pasti na 1.400kn i manje od toga, ali sve će ovisiti o smijeru burze.
– a na toj zadnjoj cijeni mi je prinos 80% plus dividendni prinos cca 94kn.
– ali tko je sada kupi na toj cijeni dividendni prinos se spušta na cca 5.23% .

– e sada što je bolje jedna PTKM ili KODT ????????
– gubitaš ili onaj što i u ovoj krizi dobro radi .

– ja na ovim cijenama sigurno neću kupovati KODT iako je dobra firma.
– puno mi je interesantnija PTKM iako je jako loša firma jer joj je dionica bedasto jeftina.
– ali kad gledamo sigurnost uloga onda je punoooo bolja KODT, zbog toga ju neću prodati.

– ali ako imamo na tržištu neku još bolju priliku zašto ne prodati PTKM ili KODT i ući u tu novu investiciju.
– samo nema ništa sigurno, rizik je uvijek prisutan.
– pa bio to i HT, rizik uvijek postoji.
– e sada je jedino pitanje kako posložiti taj portfelj da rizik svedemo na minimum.
– ali time bitno smanjujemo i zaradu svoga portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !

Prijatelju ovo što si spomenuo više puta gubitaš nadam se da nije drukanje već samo neinformiranost, jer PTKM je 2007 i 2008 imala ljepu dobit a i 1q ima 3mil. kn plusa. Mislio sam da vi malo sjevernije ne kupite splitske fore. Šalu na stranu naravno da je u ovakvoj situaciji koja traje već neko vrijeme najbolje biti u dividendnim dionicama kao što su HT i ostale.
Međutim moja strategija je malo drugačija i sve sam ulupao u PTKM jer bolje prilike na zse ne vidim.
Da bi ti bilo malo jasnije o ovome sektoru pogledaj prezentaciju 1q što je yara izbacila na svojim stranicama i njihovo viđenje skore budućnosti

[/quote]
vidis da je ivana prespavala zadnje dvije god sto se tice ptkm.

Ivka,

gdje si kada te najviše trebamo

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Koleginice Ivana7
vidim pišete i ovđe http://www.sfera-station.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=37&start=0
Samo zašto ste promjenili nick? [undecid]

Šta će tek sada raditi kada ne bude škole zbog štrajka.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close