Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivana neka samo mlati kune,htio sam reći da si bila malo konfuzna zadnjih dana nisi jedina ako ti to nešto znači.Sad ću ja pitati što dalje za idući tjedan??? Kupiti prodati ljudi pomažite sa sugestijama i mišljenjima.Tehnikalije su trenutno u totalnoj pedali oscilatori vrište na prodaju crobi se nalazi na jakom otporu.Isprika oscilatori upozoravaju na pregrijanost tržišta bollinger ukazuje da smo hiperturbo volatilni.


A hebat ga kad Ivana radi sa nezna ni ona koliko milijuna i dvadesetak tickera a burza nam hirovita pa do podne prodaje,a od podne kupuje [lol]
Ivana jedan dobronamjerni savjet prodaj sve što imaš i kupi samo HT (prije ili kasnije će tako završiti)
pokupiš dividendu dokupiš kad je jeftino i tako dok ne upadneš u top 10 HT

– vodim portfelj kao jedan mali fond, naglašavam mali jer se tu ne radi o pustim milijunima.

– i to je nešto sasvim drugo nego tu vrtiti 100-200.000kn.
– i uvijek prednost dajem sigurnosti uloga nego velikom prinosu.
– ali i uz takav konzervativni rad sam u ovoj godini ostvarila bolji prinos nego ijedan fond.
– jedan vikend kada budem slobodna ću na ovoj temi izanalizirati rad fondovske industrije.

– možete se Vi zahebavati s HT-om ali je on trenutno najsigurnija investicija.
– na njemu se sigurno neće puno zaraditi ,
– ali zbog toga radim i s puno drugih dionica, disperzija rizika.

– a taj jadni i nikakvi HT će mi 19/5 dati love koliko sigurno nisu portfelji cca 50% forumaša.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne kažem ja da je HT loša investicija dugoročno će možda biti i najbolja investicija od svih ovih burzovnih vratolomija .Sa par milja kuna se može ući u likviduše bez problema e sad je tu pitanje koliko se želi platiti dionicu ali se može.Zašto potcjenjivaš portfelje od par stoja kuna? Misliš da je lakše voditi portfelje od 100 kkn nego 2-3-4-5 milja kuna.Šta misliš na koga će više ujecati pad vrijednosti od 50%?


Sad ću ja pitati što dalje za idući tjedan??? Kupiti prodati ljudi pomažite sa sugestijama i mišljenjima.Tehnikalije su trenutno u totalnoj pedali oscilatori vrište na prodaju crobi se nalazi na jakom otporu.Isprika oscilatori upozoravaju na pregrijanost tržišta bollinger ukazuje da smo hiperturbo volatilni.

– sve je točno što ste napisali.
– ali jeste li vidjeli što čini 90mil. kuna dnevno na burzi.

– tu sada treba analizirati dionice, koje su odradile koje nisu, gdje ima mogućnosti rasta, gdje je taj rast već odrađen ……

– np. KORF je odradio strašan rast.
– ali moramo znati kako su ga spuštali i prodavali dva velika fonda.
– ali i na ovim cijenama KORF je bedasto jeftin.

– BRIN, zatvoreni investicijski fond.
– trži se na cca 60% ispod stvarne vrijednosti.
– pa prije tri godine su dijelili dividendu kolika im je sada cijena dionice.

– ATPL sam isprodavala, po meni je odradila veliki rast, ali spada u najlikvidnije dionice i tu se je uvijek lako uključiti.
– TNPL nisam isprodavala jer nije odradila pravi rast, ali nije likvidna.

– HT, u odnosu na promet, dobit, dividendu, likvidnost, IPO cijenu, kupnju portfelja.
– je i na ovim cijenama zbilja jeftin.
– ako se tu i zahebete, dividendni prinos je još uvijek jako velik 13.36% .
– a dobit u 1Q mu je pojačana.
– pa da dadu i pola ovogodišnje dividende, opet je prinos 7% .
– i na cijeni od 300kn je o.k. jer ako bi bila ovakva dividenda opet je to 10% .

– evo ovo su samo moja razmišljanja za neke dionice, ali zbilja sve pratim.
– a sada hoćete li biti u kešu ili dionicama to sami morate odlučiti.
– rast sigurno neće biti pravocrtan.

– I love this game.
Pozdrav !


Sa par milja kuna se može ući u likviduše bez problema e sad je tu pitanje koliko se želi platiti dionicu ali se može.

– nema te dionice u koju se ne može ući s par milijuna kuna.
– ali na našem tržištu postoje samo dvije dionice iz kojih se može i izići s tom lovom.
– jedna je HT, ali stvarno nikakva za trejdanje.
– duga je ATPL, ali ta je zahebana na 101 način.

– nemojte gledati sadašnji promet, sjetite se onoga prije par tjedana.

– I love this game.
Pozdrav !

ATPL je oooopasna baby, moja tiha patnja i neukrotiva zvijer. [thumbsup]

I'LL BE BACK

Baš o tom prometu prije par dana i mislim moguće je je ući kroz par dana u dlkv igh ernt malo na bidu malo po asku i sa puno nervoze ali se ništa ne dešava.Kako se podigne promet trebale bi i dionice malo skočit i polagano izlazit.Uh totalno sam zakomirao.


Zašto potcjenjivaš portfelje od par stoja kuna? Misliš da je lakše voditi portfelje od 100 kkn nego 2-3-4-5 milja kuna.Šta misliš na koga će više ujecati pad vrijednosti od 50%?

– gdje sam ja to napisala da podcijenjujem portfelj od 100.000kn ili manji od toga.
– ja dijelim investitore na pametne i glupe ,
– nažalost ovih iz ove druge kategorije je preko 90% .
– ali to je zbilja i jako dobro ,
– jer kada bi svi bili pametni kako bi se onda moglo zaraditi na burzi.

– puno je lakše voditi mali portfelj nego veliki.
– ali zamka malog portfelja je velika želja njegova vlasnika iliti investitora, želja za brzom i velikom zaradom.
– to ja zovem put prečicom do milijuna.
– ali nažalost to tako ne ide.
– tako da će ti mali jako brzo kapitalizirati svoje male zarade, jer nemaju vremena za čekati.
– brzo režu i minus pozicije,
– ili puno jednostavnije rečeno više zarađuju njihovi brokeri nego oni sami.
– i nakon par pogrešnih poteza brzo se dođe do minusa od 50% .
– ti investitori jednostavno ne mogu iskoristiti dobre prilike do kraja jer je za to potrebno vrijeme.

– ali imamo i jako uspiješnih igrača.
– imate temu kupnja prodaja.
– u svakom tjednu ima barem jedna prilika za zaradu od 10% .
– i svki dan se pišu te sitne zarade na toj temi.
– ali jako rijetko ili nikako i gubitci koji su prouzročeni takvim radom.

– I love this game.
Pozdrav !

Nisi nigdje napisala da potcjenjivaš male ulagače ali nekako se stiče dojam kad napišeš brutalno sam zaradila na nekoj dionici za auto,ja nisam zaradio za auto ali zaradio sam plaću na istoj toj dionici sa istim pomakom cijene ali svejedno nisam brutalno zaradio.
E sad po tvome dijeljenju investitora neki forumaši su glupi a vjerojatno znaju više i od mene i tebe i tvog tima zajedno.
Ovo sa prečicom do milijuna se apsolutno slažem sa tobom da baš i ne ide preko noći,možda i postoji poneki takvi igrač ali što više luduješ na burzi imaš veće šanse pa sve popušiš,prije bi rekao da su to insajderi koji su blizu mirovincima i ostalim špekulantima.
Temu kupnja prodaja ne pratim jer đeneralno svi kupe na samom dnu a prodaju na vrhu, možda je samo par ljudi na forumu priznalo da su novce"izgubili" na burzi
Usput kad smo do prvog milijuna kako si ti došla do prvog; burza,naslijedstvo,kladiona,loto?


– i uvijek prednost dajem sigurnosti uloga nego velikom prinosu.

A gdje je onda ta brutalna zarada??? Ako ti je prioritet sigurnost onda malo teško da imaš brutalne zarade ili te opet ne kontam kao do sad [huh]

[emo_cool]


Prije mjesec sam te pitao što misliš o PTKM rekao si mi da ti je to jedna od 6 zicera na ZSE. Što se dogodilo da izađeš do 86kn.

Što se tiče tvog malog fonda sasvim je razumljivo da imaš preko 50% u HT, sve ostalo bi bilo jako glupo

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Prije mjesec sam te pitao što misliš o PTKM rekao si mi da ti je to jedna od 6 zicera na ZSE. Što se dogodilo da izađeš do 86kn.

Što se tiče tvog malog fonda sasvim je razumljivo da imaš preko 50% u HT, sve ostalo bi bilo jako glupo
[/quote]

Gorane, jesi li vidio da je PTKM dosla do 99,99kn kao prema onoj mojoj analizi za koju si me nesto bio pitao o navlacenju manje iskusnih u PTKM na cijeni 78kn ?

New Report

Close