Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas sam ponovno prešla 100% u dionice.

– keša više nemam, nisam mogla izdržati.
– e sada koliko je to pametno ??????????
– po meni baš i nije pametno.

– ali zato sada imam HT-a puno više nego što ga ima dosta investicijskih fondova.
– sve sam stavila na tu kartu, volim kockati.

– ali imam još i nekih likvidnih koje nisam prodavala, cijena im raste, a tu je i dividenda.
– uz to imam još nekih nelikvidnih, dividendnih, to isto neću prodavati.

– I love this game.
Pozdrav !


Joj,ja nikada nisam nikada "mogao" napraviti tako nagle poteze.
Uvijek kada sam odlučio nešta učiniti,toga se i držim.
Kada sam prodao-prodao,kada sam odlučio kupiti-kupio i sačekam jedno vrijeme ,da vidim kako će tržište reagirati i onda opet "akcija".

Gdje vidim buduću cijenu dionice HT-a.

– realno bi ju bilo očekivati na 240 – 250kn.
– optimistički, na cca 300kn, ali tada bi i cijela burza morala ići gore.

– a na ovaj rast, na 220kn je utjecala buduća kupnja trezorskih dionica.
– prometi su zbilja veliki.
– i ti strašni prometi zbilja jako slabo utjeću na cijenu dionice.
– e sada tko je tu pametniji, kupci ili prodavači pokazati će vrijeme.
– tu ne gledam na ove male 63 ili 69, ovi veliki nalozi su bitni.
– ali i to ćemo vidjeti za par dana tko prodaje tko kupuje.

– možda neki imaju inf. a neki nemaju.
– sada se samo čeka start kupnje trezora.
– a to po meni diže cijenu na min. 240kn .

– možda i griješim, sve ovo je moje razmišljanje, a tako i radim na burzi.
– te ovo pisanje nikako nije nagovor za kupnju ili prodaju dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


Ok.Gleda sam neke emisije plodovi zemlje gdje poljoprivrednici sve manje siju šećernu repu(trenutno im nije rentabilno) stoga pripaziti sa šećerašima jer ako se nastavi takav trend viri će nestati sirovine.
PBZ vrlo vjerojatno nastavlja sa stabilnim poslovanjem ali mali free float dionica uskoro još i manji,kad bi im koji od meždera,direktora dobio stimulacijske dionice vrlo često su znali raspalit po bidu ko da nema sutra.
DLKV enormna kratkoročna zaduženja u totalnoj nelikvidnosti mogući problemi u tekućem poslovanju.

šeć repa se najviše isplati sijati što se tiče zarade, tko sije pšenicu, kukuruz, ječam, soju itd stvarno ne znam da ima neku bolju zaradu nego netko tko sije repu (sve ove nabrojane kulture će ići 40 niže nego lane to je moje viđenje


Gdje vidim buduću cijenu dionice HT-a.

– realno bi ju bilo očekivati na 240 – 250kn.
– optimistički, na cca 300kn, ali tada bi i cijela burza morala ići gore.

– a na ovaj rast, na 220kn je utjecala buduća kupnja trezorskih dionica.
– prometi su zbilja veliki.
– i ti strašni prometi zbilja jako slabo utjeću na cijenu dionice.
– e sada tko je tu pametniji, kupci ili prodavači pokazati će vrijeme.
– tu ne gledam na ove male 63 ili 69, ovi veliki nalozi su bitni.
– ali i to ćemo vidjeti za par dana tko prodaje tko kupuje.

– možda neki imaju inf. a neki nemaju.
– sada se samo čeka start kupnje trezora.
– a to po meni diže cijenu na min. 240kn .

– možda i griješim, sve ovo je moje razmišljanje, a tako i radim na burzi.
– te ovo pisanje nikako nije nagovor za kupnju ili prodaju dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

…HT će sigurno do ljeta ispod 200 kn!!!
Ovo nije nikakav nagovor na kupnju ili prodaju dionice… [sealed]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Danas sam ponovno prešla 100% u dionice.

– keša više nemam, nisam mogla izdržati.
– e sada koliko je to pametno ??????????
– po meni baš i nije pametno.

– ali zato sada imam HT-a puno više nego što ga ima dosta investicijskih fondova.
– sve sam stavila na tu kartu, volim kockati.

– ali imam još i nekih likvidnih koje nisam prodavala, cijena im raste, a tu je i dividenda.
– uz to imam još nekih nelikvidnih, dividendnih, to isto neću prodavati.

– I love this game.
Pozdrav !

čekaj.. neki si dan sve rasprodala kad je bik kucao na vrata i onda si danas kupovala nazad? I još sise hvalila kako si brutalno prodavala. Ja sam mislio da si ti superiška, a ti si isto izgleda od onih koje prodaju jeftino i kupuju kad poskupi. kako god… hvala ti na likvidnosti. ekipa se pali na likvidnost, iako mi to nikad nije bilo jasno zašto…

I'LL BE BACK


– zašto ne jednim manjim dijelom izići.
– riješila sam se dosta dionica na kojima moram čekati kupnju po cijeli dan.
– ali sam i nadokupljivala HT.
– i stvarno mi je dosadno ako ništa ne trgujem.
– ali sam zato u pravo vrijeme bila 120% u dionicama.

– zašto me krivo citirate.
– ovo sam napisala 6/5.
– tu sigurno ne piše kako sam sve prodala.
– i tu se je nadokupljivao HT, i već lijepa zarada na njemu.

– I love this game.
Pozdrav !


– opet brutalna zarada da boli glava.
– isprodavala dosta raznih gluposti po fenomenalnim cijenama, nalozi od jučer.
– a ovo što imam, a imam puno toga zbilja je ludo naraslo.
– a nešto mi je krenuo i HT.

– zašto me krivo citirate.
– ovo sam napisala jučer 7/5.
– gdje sam ja to napisala kako sam sve ispodavala.
– a kako sam mogla puno zaraditi ako nisam u dionicama ????????

– I love this game.
Pozdrav !

A hebat ga kad Ivana radi sa nezna ni ona koliko milijuna i dvadesetak tickera a burza nam hirovita pa do podne prodaje,a od podne kupuje [lol]
Ivana jedan dobronamjerni savjet prodaj sve što imaš i kupi samo HT (prije ili kasnije će tako završiti)
pokupiš dividendu dokupiš kad je jeftino i tako dok ne upadneš u top 10 HT

Ivana ljudi ti gruvaju jedinice jer si nedavno ti i tvoj tim fulali ceo fudbal i najavljivate pad,a pošto ljudi znaju da si ti jedna jedina najbolja investitorica na ovim prostorima (vjerojatno i malo šire) poslušali su tvoje savjete(sugestije) i gadno se zafrkali,a ti im se sutradan naslađivaš kako si brutalno zaradila nije to korektno prema drugim forumašima.

Ivana, nemoj biti zloćesta kad si već toliko lijepa i privlačna. Prošli tjedan si pisala kako si prodavala i kako ćeš prodavati sve osim HT-a i nelikvida, još sam mislio ajme meni i ona stala pred krdo, al nisam htio likovat. Nemoj da moram vadit citate, pozz

I'LL BE BACK



– koji je malo po malo bio popapan do 15.50 .
– a tada sam i isključila komp.

cek ivana,sta nisi rekla da si u dionicama 100% pa me zanima sta si ti to svojom ogromnom lovom kupovala poslije 15:50…
[/quote]

– bio popapan, znači nalog je realiziran i isključila se iz igre u 15.50 .
– poslije 15.50 sam ručala i stvarno ništa nisam trgovala.

– zašto pišete ovakve gluposti ???????
– zašto spamate ovu temu ???????

– I love this game.
Pozdrav !



Ok.Gleda sam neke emisije plodovi zemlje gdje poljoprivrednici sve manje siju šećernu repu(trenutno im nije rentabilno) stoga pripaziti sa šećerašima jer ako se nastavi takav trend viri će nestati sirovine.
PBZ vrlo vjerojatno nastavlja sa stabilnim poslovanjem ali mali free float dionica uskoro još i manji,kad bi im koji od meždera,direktora dobio stimulacijske dionice vrlo često su znali raspalit po bidu ko da nema sutra.
DLKV enormna kratkoročna zaduženja u totalnoj nelikvidnosti mogući problemi u tekućem poslovanju.

šeć repa se najviše isplati sijati što se tiče zarade, tko sije pšenicu, kukuruz, ječam, soju itd stvarno ne znam da ima neku bolju zaradu nego netko tko sije repu (sve ove nabrojane kulture će ići 40 niže nego lane to je moje viđenje

[/quote]
Ma iskreno stvarno ne znam što je isplativije kukuruz,soja,pšenica ili duhan tu postoje i neki inputi i štetnici i svašta nešto samo znam da ratarima nije odgovarala kultura. Zašto je viri pad prihoda i vani i kod nas stvarno ne znam ali prošle godine viro u ova doba zaradio par milja kuna a ove popušio.


Ivana ljudi ti gruvaju jedinice jer si nedavno ti i tvoj tim fulali ceo fudbal i najavljivate pad,a pošto ljudi znaju da si ti jedna jedina najbolja investitorica na ovim prostorima (vjerojatno i malo šire) poslušali su tvoje savjete(sugestije) i gadno se zafrkali,a ti im se sutradan naslađivaš kako si brutalno zaradila nije to korektno prema drugim forumašima.

– pa lijepo sam pisala što sam prodavala, neperspekivne i slabije likvidne.
– kad se cijelo tržište digne, tada i purani lete, te takve situacije zbilja treba iskoristiti za čišćenje portfelja, prodavati po dobrim cijenama.
– a pisala sam i što sam kupovala.
– tim radi o.k.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close