Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slažem se sa plavim oko šećeraša, fundamenti govore da će cijena još rasti..zatim HT (visoka likvidnost, dobre zarade, odlična dividenda..), zatim adris grupa (visoka likidnost, dobre zarade, dobro izvješće za 1 kvartal – rast prihoda i dobiti!)..

TIME IS MONEY

Ok.Gleda sam neke emisije plodovi zemlje gdje poljoprivrednici sve manje siju šećernu repu(trenutno im nije rentabilno) stoga pripaziti sa šećerašima jer ako se nastavi takav trend viri će nestati sirovine.
PBZ vrlo vjerojatno nastavlja sa stabilnim poslovanjem ali mali free float dionica uskoro još i manji,kad bi im koji od meždera,direktora dobio stimulacijske dionice vrlo često su znali raspalit po bidu ko da nema sutra.
DLKV enormna kratkoročna zaduženja u totalnoj nelikvidnosti mogući problemi u tekućem poslovanju.


– zašto mi masovno dijelite jedinice ??????????

danas je održano izvanredno okupljanje forumašica u svezi ovog problema ….dogovoreno je da ćemo aktivirati sve svoje rezervne [cool] nickove da ti popravimo te jedinice i da uspiješ proči razred…


Ok.Gleda sam neke emisije plodovi zemlje gdje poljoprivrednici sve manje siju šećernu repu(trenutno im nije rentabilno) stoga pripaziti sa šećerašima jer ako se nastavi takav trend viri će nestati sirovine.

Belje sadi koliko god treba

Najboljim proizvođačem s poljoprivrednim zemljištem većim od 100 hektara u 2008. godini proglašena je tvrtka Belje iz Darde. U protekloj godini za Viro tvornicu šećera proizveli su 99.000 tona šećerne repe na površini od 1370 hektara

Pankretić: Maksimalno ćemo zaštititi proizvodnju šećerne repe

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/pankretic-maksimalno-cemo-zastititi-proizvodnju-secerne-repe,40273.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Ljudi moji, po ovome klako u ovom trenutku stvari stoje na svjetskim tržištima (USA futures u zelenom, Azija završila zeleno, EU započinje zeleno) izgleda da nam i danas slijedi stampedo. [smiley]

I Jubito?
sta kazes- stampedo?

[wink] [smiley]



– zašto mi masovno dijelite jedinice ??????????

danas je održano izvanredno okupljanje forumašica u svezi ovog problema ….dogovoreno je da ćemo aktivirati sve svoje rezervne [cool] nickove da ti popravimo te jedinice i da uspiješ proči razred…
[/quote]
Uh, teško je to ispraviti ma koliko god nickova imala, jer si je ova cura zakoličila ovaj razred izgleda [rolleyes] [lol]

[emo_cool]

Gdje………..tko…………..zašto…………….? [huh]



Ljudi moji, po ovome klako u ovom trenutku stvari stoje na svjetskim tržištima (USA futures u zelenom, Azija završila zeleno, EU započinje zeleno) izgleda da nam i danas slijedi stampedo. [smiley]

I Jubito?
sta kazes- stampedo?
[wink] [smiley]
[/quote]

Očekivao sam da će me netko bocnuti zbog ovog posta i to je sasvim u redu. [smiley]
No iako nije bio stampeda, ipak je Grobex završio u plusu. Mislio sam da će ludost ulagača i strpljivost prodavatelja potrajati još danas, no ipak su prodavatelji bili nestrpljiviji.

Da je situacija bila kao sinoć kada je USA završila u minusu i da su to popratile Azija i EU, danas bi gledali najmanje -3% manji Crobex od jučerašnjeg. No i ovako je OK, svi su malo stali na loptu.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Danas sam ponovno prešla 100% u dionice.

– keša više nemam, nisam mogla izdržati.
– e sada koliko je to pametno ??????????
– po meni baš i nije pametno.

– ali zato sada imam HT-a puno više nego što ga ima dosta investicijskih fondova.
– sve sam stavila na tu kartu, volim kockati.

– ali imam još i nekih likvidnih koje nisam prodavala, cijena im raste, a tu je i dividenda.
– uz to imam još nekih nelikvidnih, dividendnih, to isto neću prodavati.

– I love this game.
Pozdrav !

Danas na burzi.

– stvarno se nije mogao predvidjeti smijer.
– ali dax nam nije dao da potonemo, a ameri su samo potvrdili današnji plus.

– i tako pomalo pratim burzu.
– lupa se po HT-u .
– stavim jedan manji nalog na 219,11kn u cca 13.00 .
– i u 15.15 se uključim ponovno na burzu,
– i vidim dosta transakcija koje su prošle po 219,12kn ,
– a moj nalog i dalje stoji.
– a to je zbilja strašna potpora na 219kn.
– još sam čekala otvaranje amera,
– kad sam vidjela kako su i oni otvorili s velikim plusom više nije bilo dileme.
– sada preko druge brokerske kuće otvaram jedan veliki nalog.
– koji je malo po malo bio popapan do 15.50 .
– a tada sam i isključila komp.

– I love this game.
Pozdrav !


Danas na burzi.

– stvarno se nije mogao predvidjeti smijer.
– ali dax nam nije dao da potonemo, a ameri su samo potvrdili današnji plus.

– i tako pomalo pratim burzu.
– lupa se po HT-u .
– stavim jedan manji nalog na 219,11kn u cca 13.00 .
– i u 15.15 se uključim ponovno na burzu,
– i vidim dosta transakcija koje su prošle po 219,12kn ,
– a moj nalog i dalje stoji.
– a to je zbilja strašna potpora na 219kn.
– još sam čekala otvaranje amera,
– kad sam vidjela kako su i oni otvorili s velikim plusom više nije bilo dileme.
– sada preko druge brokerske kuće otvaram jedan veliki nalog.
– koji je malo po malo bio popapan do 15.50 .
– a tada sam i isključila komp.

– I love this game.
Pozdrav !


cek ivana,sta nisi rekla da si u dionicama 100% pa me zanima sta si ti to svojom ogromnom lovom kupovala poslije 15:50….u prvom postu imas HT-a vise nego fondovi…u drugom si jedan ogroman nalog stavila koji je prosao,a prije tog si u dionicama pa si prodavala HT…??

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

IPO HT-a.

– baš pratim koliko puno, ali svakodnevno se prodaje 63 ili 69 dionica HT-a.
– najsmiješniji su mi ti 63 ,
– ti su se požurili registrirati dionice i svi redom izgubili dodatnih 6 te danas nisu 69.

– danas svi ti investitori izlaze s burze.
– i svi su presretni jer u ovoj krizi ipak oni izlaze s dobitkom bankarskih kta.
– a naravno kako im je zbilja neophodan taj novac od HT-a.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close