Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jesi vidjela sto se pocelo dogadati?

– a ludilo.
– burza ponovno poludi.
– danas mi opet pala fenomenalna zarada.
– i danas sam prodavala, ali je ljestvica bila previše visoko pa ništa nije prošlo.
– ali je zato bilo divno za gledati.

– I love this game.
Pozdrav !



jesi vidjela sto se pocelo dogadati?

– a ludilo.
– burza ponovno poludi.
– danas mi opet pala fenomenalna zarada.
– i danas sam prodavala, ali je ljestvica bila previše visoko pa ništa nije prošlo.
– ali je zato bilo divno za gledati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

prodavati na crobex 1720?
hmm….
ja to ne bi preporucio.


– a ludilo.
– burza ponovno poludi.
– danas mi opet pala fenomenalna zarada.
– i danas sam prodavala, ali je ljestvica bila previše visoko pa ništa nije prošlo.
– ali je zato bilo divno za gledati.

Evo ti stotka za iskrenost !

Ja sam trenutno isključivo gledatelj. Uvalio sam se u HT na 207 kn nakon avanture sa IGH koja je rezultirala 5%-tnim gubitkom, a nisam htio čekati oporavak u IGH jer sam se nadao da će HT objaviti kupnju za trezor nakon skupštine. Jučer je na Londonskoj burzi HT potegnuo na 41.00 $ što je oko 225 kn, a kod nas ga lipare da je strašno. Rovovska bitka. Kupnja daleko veća od ponude, ali cijena nikako da okine prema gore kako bi trebala.
Možda je ovo ipak post koji više pripada djelu namjenjenom za HT, ali ne zamjerite, stalno se nadam da će i taj HT-R-A pokazati koliko zaista vrijedi odnosno da je best buy. [wink]

halfte trinken, halfte Šarcu geben



– a ludilo.
– burza ponovno poludi.
– danas mi opet pala fenomenalna zarada.
– i danas sam prodavala, ali je ljestvica bila previše visoko pa ništa nije prošlo.
– ali je zato bilo divno za gledati.

Evo ti stotka za iskrenost !

Ja sam trenutno isključivo gledatelj. Uvalio sam se u HT na 207 kn nakon avanture sa IGH koja je rezultirala 5%-tnim gubitkom, a nisam htio čekati oporavak u IGH jer sam se nadao da će HT objaviti kupnju za trezor nakon skupštine. Jučer je na Londonskoj burzi HT potegnuo na 41.00 $ što je oko 225 kn, a kod nas ga lipare da je strašno. Rovovska bitka. Kupnja daleko veća od ponude, ali cijena nikako da okine prema gore kako bi trebala.
Možda je ovo ipak post koji više pripada djelu namjenjenom za HT, ali ne zamjerite, stalno se nadam da će i taj HT-R-A pokazati koliko zaista vrijedi odnosno da je best buy. [wink]
[/quote]

Kolega Jubito,

Ht je mozda na crobex 5000 bio definitivno best buy,
ali danas kad smo na crobex 1500 i kad imas dionice koje su pale na 5-10% svoje nekadasnje vrijednosti, HT definitivno nije best buy.

dobar primjer su ti npr – VDKT i INGR

VDKT je pao sa 4500kn na 250kn,

INGR je pala sa 63000kn na 7500kn.

ili JDPL – sa 900kn na 100kn.


Kolega Jubito,

Ht je mozda na crobex 5000 bio definitivno best buy,
ali danas kad smo na crobex 1500 i kad imas dionice koje su pale na 5-10% svoje nekadasnje vrijednosti, HT definitivno nije best buy.

dobar primjer su ti npr – VDKT i INGR

VDKT je pao sa 4500kn na 250kn,

INGR je pala sa 63000kn na 7500kn.

ili JDPL – sa 900kn na 100kn.

Ma znam ja to, svijestan sam toga o čemu govoriš, razmišljam o tome svakodnevno, samo što HT zapravo još niti nismo vidjeli na njegovom vrhuncu, odnosno još se uvijek ne zna gdje mu je vrh za razliku od drugih dionica.
Vidjeli smo ga na 400 kn na samom startu, a od tada se i HT-R-A i cijela ZSE strmoglavila. Moraš priznati kako sve te tvrtke koje si naveo nisu ravne moćnom profitabilnom T-HT-u. Zanima me gdje bi zapravo bio vrh HT-R-A da je sve ostalo euforično kako je bilo prije IPO-a. [sad]

Možda lupetam gluposti, ali eto …

halfte trinken, halfte Šarcu geben

NE KUPUJU SE DIONICE KOJE SU NAJVISE PALE VEC ONE KOJE NAJVISE VRIJEDE!!!!!!!!!

Nisu sve dionice pale bezveze, neke i ne vrijede.
Sta bi viadukt trebao narasti sa 250 na 4000 kn, dal je to best buy.
Da li itko cita financijska izvjesca, znate to vam je ono sa brojevima i nekim stupcima.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


NE KUPUJU SE DIONICE KOJE SU NAJVISE PALE VEC ONE KOJE NAJVISE VRIJEDE!!!!!!!!!

Nisu sve dionice pale bezveze, neke i ne vrijede.
Sta bi viadukt trebao narasti sa 250 na 4000 kn, dal je to best buy.
Da li itko cita financijska izvjesca, znate to vam je ono sa brojevima i nekim stupcima.

Slažem, ali općenito je pravilo kada raste jedna, rastu i druge, pa tada mnogima je svejedno što se kupuje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ovako vam to ide: najprije skok koji je bio za očekivati, treba namamiti nove ovce za šišanje. Tjedan dana će vam uvaljivati dionice na crobexu oko 1700-1750, promet oko 300-350 milja, idući tjedan počinje serija štrajkova u javnom sektoru, prolaze izbori, igrači okreću ploču na stranu B i za 2 dana ode crobex na 1500 sa cirka 40 milja prometa. Taktika je uvijek ista a ovaca, nažalost, ne nedostaje. Moja malenkost je danas izasla 90% iz ATPL, 100% iz IGH, ostao sam 100% u HT, prodavati ću pomalo (ne sve) slijedećih 7 dana jer on ne oscilira prejako. Uvijek smo rasli skoro upola manje nego indexi na pravim marketima a, eto, baš danas nas "krenulo" pa ih udarnički rasturamo 3 do 4 puta, DAX oko 7-8 puta. Ovo vam je scenario.
Savjetujem sve koji nisu ušli dugoročno i ispod crobexa 1500 da kapitaliziraju u idućih par svojih 10-tak posto i bježe u cash, biće ovdje belaja, vidi se to iz aviona.
Pozdrav svim malim ulagačima jer sam i ja jedan od njih (kapital mi je oko 1 milje) i čuvajte svoje novce, vjerujem da su ih svi mali ulagači "krvavo" stekli, ja jesam. Kapitalizirajte jer nema goreg osjećaja u malog ulagača od onog "dabogda imao pa nemao".




jesi vidjela sto se pocelo dogadati?

– a ludilo.
– burza ponovno poludi.
– danas mi opet pala fenomenalna zarada.
– i danas sam prodavala, ali je ljestvica bila previše visoko pa ništa nije prošlo.
– ali je zato bilo divno za gledati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

prodavati na crobex 1720?
hmm….
ja to ne bi preporucio.
[/quote]

– zašto ne jednim manjim dijelom izići.
– riješila sam se dosta dionica na kojima moram čekati kupnju po cijeli dan.
– ali sam i nadokupljivala HT.
– i stvarno mi je dosadno ako ništa ne trgujem.
– ali sam zato u pravo vrijeme bila 120% u dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !





jesi vidjela sto se pocelo dogadati?

– a ludilo.
– burza ponovno poludi.
– danas mi opet pala fenomenalna zarada.
– i danas sam prodavala, ali je ljestvica bila previše visoko pa ništa nije prošlo.
– ali je zato bilo divno za gledati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

prodavati na crobex 1720?
hmm….
ja to ne bi preporucio.
[/quote]

– zašto ne jednim manjim dijelom izići.
– riješila sam se dosta dionica na kojima moram čekati kupnju po cijeli dan.
– ali sam i nadokupljivala HT.
– i stvarno mi je dosadno ako ništa ne trgujem.
– ali sam zato u pravo vrijeme bila 120% u dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Evo mene nazad.

Jesam li što propusti ? Da li si zaradila puno ili brutalno puno ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ma znam ja to, svijestan sam toga o čemu govoriš, razmišljam o tome svakodnevno, samo što HT zapravo još niti nismo vidjeli na njegovom vrhuncu, odnosno još se uvijek ne zna gdje mu je vrh za razliku od drugih dionica.
Vidjeli smo ga na 400 kn na samom startu, a od tada se i HT-R-A i cijela ZSE strmoglavila.

– na 400kn je HT skupa dionica i dobra firma.
– ali tu sam pisala prije cca 2mj. HT sa reinvestiranjem dividende otplaćuje samog sebe za cca 4god.

– a ti vrhovi o kojima pišete će svakako doći jednog dana.
– i to će biti još jedno uduplavanje investicije bez dividende.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo mene nazad.

Jesam li što propusti ? Da li si zaradila puno ili brutalno puno ?

– pa gdje ste, nema ni Vas ni gospodina Pofuka ?????

– ovaj put je izostala brutalna zarada, ali se je isto zaradilo puno.
– 19/5 ću sigurno brutalno puno zaraditi.
– kako je lijepo neke stvari znati unaprijed.

– i love this game.
Pozdrav !

New Report

Close