Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas i nema nekog trgovanja.
– čeka se , čeka se, čeka se.
– promjena trenda .
– a sada hoće li gore ili dolje ko će ga znati.

– nego nešto bi kupila, a nemam pojma što.
– pono toga mi je skupu ?????
– a stvarno bi željela kupiti nešto što će rasti barem 10%.

– još ima pola sata vremena, izgleda se čekaju ameri kod švaba je o.k.

– I love this game.
Pozdrav !


Danas i nema nekog trgovanja.
– čeka se , čeka se, čeka se.
– promjena trenda .
– a sada hoće li gore ili dolje ko će ga znati.

– nego nešto bi kupila, a nemam pojma što.
– pono toga mi je skupu ?????
– a stvarno bi željela kupiti nešto što će rasti barem 10%.

– još ima pola sata vremena, izgleda se čekaju ameri kod švaba je o.k.

– I love this game.
Pozdrav !

Nista od shoppinga danas


… baš ste mi zabavni.

– i Vi ste gospođice Kokolinica meni isto jako zabavni.
– vidim kako ćemo biti jako dobre prijateljice na ovome forumu.

– nego imam neke nedoumice, nadam se kako ćete mi Vi moći pomoći.

– na jednoj dionici da je sada ne spominjem, a ona mi je ipak glavna investicija.
– neki je šarlatan (koji je u međuvremenu odlepršao s ovoga foruma) davao neke jako nezgodne targete za tu moju dionicu.
– ali sam mu isto zahvalna jer sam se iste dionice nakupovala jako puno po bezobrazno niskoj cijeni.

– ali da se vratim na ono što sam Vas željela pitati,
– jer zbilja nema smisla da ja i Vi sada razglabamo o tom šarlatanu.

– ako je np. target neke dionice 130kn.
– i sada ta firma podijeli dividendu np. 30kn.
– spušta li se sada taj target na 100kn ?????????
– tj. je li umanjujemo taj target za tih isplaćenih 30kn dividende pa dolazimo do novog targeta od 100kn ?????????

– unaprijed Vam se zahvaljujem na Vašem odgovoru.

– I love this game.
Pozdrav !

koleginice Ivana7, meta cijene se računa tako da se kombinišu TD kombo dani, a ne tu nekakve dividende. Vi ko da ste sa marsa pali i prejeli se jagnjetine. Umesto da se primite prasetine.

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.



… baš ste mi zabavni.

– i Vi ste gospođice Kokolinica meni isto jako zabavni.
– vidim kako ćemo biti jako dobre prijateljice na ovome forumu.

– nego imam neke nedoumice, nadam se kako ćete mi Vi moći pomoći.

– na jednoj dionici da je sada ne spominjem, a ona mi je ipak glavna investicija.
– neki je šarlatan (koji je u međuvremenu odlepršao s ovoga foruma) davao neke jako nezgodne targete za tu moju dionicu.
– ali sam mu isto zahvalna jer sam se iste dionice nakupovala jako puno po bezobrazno niskoj cijeni.

– ali da se vratim na ono što sam Vas željela pitati,
– jer zbilja nema smisla da ja i Vi sada razglabamo o tom šarlatanu.

– ako je np. target neke dionice 130kn.
– i sada ta firma podijeli dividendu np. 30kn.
– spušta li se sada taj target na 100kn ?????????
– tj. je li umanjujemo taj target za tih isplaćenih 30kn dividende pa dolazimo do novog targeta od 100kn ?????????

– unaprijed Vam se zahvaljujem na Vašem odgovoru.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ne volim ovakve vijesti, koliko god izgledale neozbiljno, nevjerodostojno ili neistinito.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7c8baf35-6727-4257-b7e8-7ea0241c1e36&open=sec

halfte trinken, halfte Šarcu geben



… baš ste mi zabavni.


– jer zbilja nema smisla da ja i Vi sada razglabamo o tom šarlatanu.

– ako je np. target neke dionice 130kn.
– i sada ta firma podijeli dividendu np. 30kn.
– spušta li se sada taj target na 100kn ?????????
– tj. je li umanjujemo taj target za tih isplaćenih 30kn dividende pa dolazimo do novog targeta od 100kn ?????????

– unaprijed Vam se zahvaljujem na Vašem odgovoru.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ivana,pakog si jezika.
Smatram da to nije šarlatan već se radi o izvrsnom znalcu tehničke analize,koji je pokušao
pravila TA koji vrijede na razvijenim tržištima primjeniti na ZSE.I tu je napravljena bitna
pogreška.Međutim,trebamo ga uvažavati jer on to radi na temelju matematičkih analiza,a matematika je majka svih znanosti pa tako i burze,ali ne djeluje odma već izbacuje točan rezultat
u dužem razdoblju.Ali nismo bili daleko od njegovih targeta u nekim drugim dionicama.Ali sa svojim
analizama je dodatno sijao nemir i time dodatno poticao pad.I većini donio veliku štetu.

Ako firma koja ima target 130 kn isplati 30 kn dividende ne mora pasti tih 30 kuna ukoliko ova isplata bitno ne smanjuje mogućnost stvaranja profita kao i ranije.Bitno je da li BV veći ili manji od ovih 130 kn.Ako je BV puno veći tada bi dionica trebala pasti proporcionalno gubitku tj.manje.
Kako se ovdje vjerovatno radi o HT s obzirom da je cijena od 220 kn prije objave o dividendi
znaći da bi dionica trebala pasti više od 30 kn s obzirom da je tih 220 kn veće od BV.

S obzirom da je u tom vremenu crobex narastao 9% HT je trebala narasti isto toliko tj

220X1,09-30=239,80-30=210.
Zadnja cijena HT je 209.Možemo reći da je HT bio u korelaciji sa crobexom i da je čak malo izgubiona vrijednosto tj.o,5% i pored isplaćene dividende.
Za ozbiljne investitore HT u ovom trenutku predstavlja lošiju kupnju nego prije donošenja odluke o
visini dividende.
Ne bi trebalo ni zanemariti da je HT donio odluku o kupnji vlastitih dionica,što je pomoglo da ova dionica ne potone tih 30 kn i da bude atraktivnija.

Smatram da to nije šarlatan već se radi o izvrsnom znalcu tehničke analize,koji je pokušao
pravila TA koji vrijede na razvijenim tržištima primjeniti na ZSE.I tu je napravljena bitna
pogreška.Međutim,trebamo ga uvažavati jer on to radi na temelju matematičkih analiza,a matematika je majka svih znanosti pa tako i burze,ali ne djeluje odma već izbacuje točan rezultat
u dužem razdoblju.

Lopina,

Ja imam diplomu iz matematike. Kada sam išao na post diplomski prvo što mi je rekao mentor je bilo: "Ovo je jedna vrlo korisna disciplina koja će ti pomoći da riješiš mnoge probleme, ali nemoj je primjenjivati na riješavanje životnih problema".

Ja cijenim ljude koji se bave tehničkom analizom iako ja ne vidim nikakvu znanstvenu podlogu iza toga. Ja to vidim više kao presedansko modeliranje. Dakle, ako se krivulja u prošlosti u datoj situaciji ponašala uglavnom ovako, onda je razumno očekivati da će se i sada u sličnoj situaciji ponašati jednako. S toga smatram da krivulju mogu ekstrapolirati prema vrijednosti x.

Kada donosiš odluku bazirano na presjeku signala i njegovog moving averagea, onda ti donosiš odluku na osnovu signala i filtrirane verzije istog. Šanse da odvojiš točnu informaciju od šuma su to manji što su procesi koje porediš više korelirani. Što je više bijelog, a manje obojenog šuma lakše ćeš doći do točne informacije. Signal i njegova filtrirana verzija (moving average) su obično jako korelirani. Šum se rasprostire po cijelom frekfencijskom spektrumu, ne samo po višim harmonicima koje režeš filterom. Ako donosiš zaključak bazirano na presjeku signala i moving averagea moraš biti svjestan da je greška vrla moguća.

Zaključke tehničke analize ne treba uzimati kao apsolutno točne. Treba ih ozbiljno razmotriti kao model koji najbolje opisuje ponašanje u prošlosti. Ljudi koji pišu TA nisu šarlatani. Oni pokušavaju predvidjeti ponašanje jednog vrlo kompleksnog procesa i normalno je da griješe.

Problem s Vladom je drugi. On se ufurao da je inteligentiniji od ostaka foruma, da je iznad svih drugih. Logično, pad s veće visine je uvijek bolniji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ne volim ovakve vijesti, koliko god izgledale neozbiljno, nevjerodostojno ili neistinito.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7c8baf35-6727-4257-b7e8-7ea0241c1e36&open=sec

Vijest je točna. Međutim to ne znači da za novce ne kupuju dionice drugih firmi. Naime ako direktor firme A proda dionice svoje firme, a tim novcem kupi dionice firme B onda statistika to vodi samo kao prodaju insidera. Direktor jeste insider u firmi A gdje je prodao, ali nije u firmi B gdje je kupio.

Ekonomska je kriza i diverzifikacija ima puno smisla s obzirom da smo još uvijek izloženi značajnom riziku. Insideri imaju tisuću razloga da prodaju dionice, ali samo jedan da kupe.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Zaključke tehničke analize ne treba uzimati kao apsolutno točne. Treba ih ozbiljno razmotriti kao model koji najbolje opisuje ponašanje u prošlosti. Ljudi koji pišu TA nisu šarlatani. Oni pokušavaju predvidjeti ponašanje jednog vrlo kompleksnog procesa i normalno je da griješe.

Svaka čast na opisu, mislim da si u par rečenica sve rekao! [thumbsup]

A sada to copy-paste na temu tehnička analiza.



Ne volim ovakve vijesti, koliko god izgledale neozbiljno, nevjerodostojno ili neistinito.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7c8baf35-6727-4257-b7e8-7ea0241c1e36&open=sec

Vijest je točna. Međutim to ne znači da za novce ne kupuju dionice drugih firmi. Naime ako direktor firme A proda dionice svoje firme, a tim novcem kupi dionice firme B onda statistika to vodi samo kao prodaju insidera. Direktor jeste insider u firmi A gdje je prodao, ali nije u firmi B gdje je kupio.

Ekonomska je kriza i diverzifikacija ima puno smisla s obzirom da smo još uvijek izloženi značajnom riziku. Insideri imaju tisuću razloga da prodaju dionice, ali samo jedan da kupe.
[/quote]

Evo npr prodaje ovaj lik iz NetApp,kompanija se trži na P/E 63!I ja bi to prodao [bye]

"Only dead fish swim with the stream"

već par tjedana pratim malo intenzivnije u trgovanje s nekim dionicama koje su mi u fokusu (neću vam reći kojim osim da ne spadaju u one ilkvidne i popularne za raju i trejdere) i mogu vam reći da mi je žao ekipe koja polako ali sigurno zauvijek ostaje bez tih dionica na ovim cjenovnim razinama… što je dosta super [smiley]

I'LL BE BACK

New Report

Close