Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vrijeme će staviti stvari na svoje mjesto. [cool]

Naravno da hoće, bez daljnjega. Ali nisam siguran da su već sad brodari best buy. Oni jesu jeftini po imovini gledano, no mislim da će biti neugodnih iznenađenja u 1q, a i tokom godine. [sealed]
[/quote]

Zašto iznenađeni. Zar netko očekuje dobre rezultate.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



[lol]

Nego jedno pitanje za lopinu- koliko će brodari vrijediti ako vozarine ostanu par godina niže, što se već znalo događati u prošlosti?

Vrijeme će staviti stvari na svoje mjesto. [cool]
[/quote]

mudar odgovor [thumbsup] i točan. to ti je win-win situacija. što duže vozarine ostanu nisko, to će jače odletjeti kad se pokrenu. dakle umjesto zarade 200% do 2010. bit će 400% do 2012.

brodari… hmmm… posljednja kriza tamo jos tamo pri kraju proslog milenija zbrisala je vise od polovice nasih brodara… croatialine (ex jugolinija) koja je do pocetka rata bila u rangu maerska sealanda, slobodna plovidba sibenik, dalmatinska polovidba jos ranije dok su jadroplov i mediteranska opstali manje vise samo formalno… hrvatska trgovacka flota je u tom razdoblju izgubila jedno 250 brodova gledano od peaka tamo pocetkom 90-tih
bojim se da ce i ova kriza pomest neke nase pomorske firme
kriza je debelo vidljiva u svim podrucima, slabije firme i managementi cak stede novac neplacajuci posadu, vece firme stiskaju gdje god mogu odbivsi zahtjeve za povecanjem plata, uvodeci limite na popratne troskove i slicno…
demand na dalekom istoku (japan i korea) za energijom je na mimumu tako da spot carga uopce nema a i redovne linije snadbjevanja voze slow steam i po onome sto znam takva je situacija bar do otprilike pocetka 2010… a znajuci da je energija input za sve ostalo i da je taj segment pomorstva najstabilniji pretpostavite sami sta dalje…
sidrista su puna… gotovo 40 lng brodova je momentalno usidreno bez posla znaci jedno 15% od svjetske flote a mnogi energetski projekti stopirani ili se razvlace koliko god mogu… sa naftom je situacija jos i gora… pa sad ko se oce kladit… uglavnom prognoze nisu dobre bar za sada

p.s. ali svi ti tipovi ne mogu izdržati [b]a da mi ne navrete na ovu temu[/b][/u].
– je li tako gospođo Kokolinica ?????????

sad mi je jasno kako uspijevate tako brutalno zarađivati. nos. nepogrješivi instinkt. i love to love you since you love to love this game.

p.s.
vaša tema? [rolleyes]

"Mir s Vama"


Zašto iznenađeni. Zar netko očekuje dobre rezultate.

Vidiš po pisanjima na forumu da većina investitora na zse ne kupuje očekujući budućnost, već gledajući prošlost. Kod nas ne postoje procjene dobiti/gubitka, bar nisu dostupne široj javnosti. Uprave su polovično transparentne, uglavnom ne vole previše istupati u javnost. Kad se na to doda hazarderski mentalitet ulagača. Možda nitko ne očekuje dobre rezultate, ali nitko ne očekuje ni loše, prije bi rekao da smo u nekakvom statusu quo.

@ Seawolf
Izvrstan post [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

…best…futur i to skoro…janaf,dioki i ptkm…nije ŠEIK dolazio bezveze…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Zašto iznenađeni. Zar netko očekuje dobre rezultate.

Vidiš po pisanjima na forumu da većina investitora na zse ne kupuje očekujući budućnost, već gledajući prošlost. Kod nas ne postoje procjene dobiti/gubitka, bar nisu dostupne široj javnosti. Uprave su polovično transparentne, uglavnom ne vole previše istupati u javnost. Kad se na to doda hazarderski mentalitet ulagača. Možda nitko ne očekuje dobre rezultate, ali nitko ne očekuje ni loše, prije bi rekao da smo u nekakvom statusu quo.

@ Seawolf
Izvrstan post [thumbsup]
[/quote]
kolega samo netko niti malo ne prati TK nemoze predpostaviti koje ce tvrtke poslovati dobro i imati pozitivno izvijesce za 1Q…samo koliko ce to djelovati na dionice istih,to je sad drugo pitanje…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

kolega samo netko niti malo ne prati TK nemoze predpostaviti koje ce tvrtke poslovati dobro i imati pozitivno izvijesce za 1Q…samo koliko ce to djelovati na dionice istih,to je sad drugo pitanje…

Pogledaj postove po forumu, ljudi kupuju jer će cijena dionice rasti ili jer je "jeftina", a ne zato jer posluje ovako ili onako. I onda bude čuđenje [rolleyes]

Ili ih ivana7 šiša [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Gdje nam je Ivana danas……………………..zaspala na brutalnoj zaradi [wink]

Fale mi njezini prijedlozi za best buy …..[smiley]


Gdje nam je Ivana danas……………………..zaspala na brutalnoj zaradi [wink]

Fale mi njezini prijedlozi za best buy …..[smiley]


mislim da sam je juče vidio u casinu
7 iljada evra je dobila na ruletu
pofuk


kolega samo netko niti malo ne prati TK nemoze predpostaviti koje ce tvrtke poslovati dobro i imati pozitivno izvijesce za 1Q…samo koliko ce to djelovati na dionice istih,to je sad drugo pitanje…

Pogledaj postove po forumu, ljudi kupuju jer će cijena dionice rasti ili jer je "jeftina", a ne zato jer posluje ovako ili onako. I onda bude čuđenje [rolleyes]

Ili ih ivana7 šiša [lol]
[/quote]
to je tako kolega treba spekulirati slazem se ali treba znati i kad je dosta,neki posluju vise nego dobro,neki nazalost bas i ne….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close