Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uostalom oni su da povučemo paralelu sa našom burzom više kao ZABA a manje kao investicijska kuća.

Loša ti je paralela, probaj diagonalu. [wink]

CITI ima dosta mali udjel štednih depozita. Imaju još uvijek ogromno zaduženje i morat će puno toga prodati.

Bolja usporedba bi bila ZABA i BoA.

Mada je teško porediti američke i hrvatske banke. Kod njih država spažava prezadužene banke, a kod nas se od banaka očekuje da spase prezaduženu državu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A svuda po svijetu banke smanjuju kamate dok ih naše dižu… [lol]

Ne vjerujem da bi američka vlada dopustila pad jedne takve banke, uostalom vidiš da im vlada gura spasonosni novac u ruke kako bi povećali svoj utjecaj u bankama a banke od toga bježe kao vrag od tamjana.

Ima i još jedna vrlo bitna stvar u americi a to je da su malo olabavili mark to market regulativu tako da će banke moći utjecati na vrednovanje imovine i konačan izgled izvješća:
US relaxes mark to market regulations
Vaš link

"Wall Street analysts estimate the change, which can be applied to banks’ first-quarter results, will cut write-downs and potentially lift profits in the sector by up to 20pc"

Samo treba čitati što se piše.




Iz onoga što sam čitao pofukovi postovi su jako duhoviti i nikoga ne vrijeđaju. Pofuk je jako tolerantan pripadnik zajednice. Burza se neće podići prije nego što se popravi raspoloženje ulagača, a Pofuk daje značajan doprinos boljem raspoloženju na forumu.
Ja smatram da bi mu trebalo dati šansu, odnosno odmoderirati ga.

Daje i ivana7 na sebi vrlo svojstven nacin doprinos humoru i dobrom raspolozenju iako toga i nije svjestan. [thumbsup]
[/quote]
apsolutno se slazem sa Vama i zato molim da se i ivana7 forumas odmemorira jer sam ja stvarno dosta naucio iz njezinih postova
unaprijed hvala
pofuk
[/quote]

Manje bunike kolega. Ivana7 nije moderiran





Iz onoga što sam čitao pofukovi postovi su jako duhoviti i nikoga ne vrijeđaju. Pofuk je jako tolerantan pripadnik zajednice. Burza se neće podići prije nego što se popravi raspoloženje ulagača, a Pofuk daje značajan doprinos boljem raspoloženju na forumu.
Ja smatram da bi mu trebalo dati šansu, odnosno odmoderirati ga.

Daje i ivana7 na sebi vrlo svojstven nacin doprinos humoru i dobrom raspolozenju iako toga i nije svjestan. [thumbsup]
[/quote]
apsolutno se slazem sa Vama i zato molim da se i ivana7 forumas odmemorira jer sam ja stvarno dosta naucio iz njezinih postova
unaprijed hvala
pofuk
[/quote]

Manje bunike kolega. Ivana7 nije moderiran
[/quote]

Konzumirajmo hrvatsko, zašto da novci odlaze u Kolumbiju

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Iz onoga što sam čitao pofukovi postovi su jako duhoviti i nikoga ne vrijeđaju. Pofuk je jako tolerantan pripadnik zajednice. Burza se neće podići prije nego što se popravi raspoloženje ulagača, a Pofuk daje značajan doprinos boljem raspoloženju na forumu.
Ja smatram da bi mu trebalo dati šansu, odnosno odmoderirati ga.

Daje i ivana7 na sebi vrlo svojstven nacin doprinos humoru i dobrom raspolozenju iako toga i nije svjestan. [thumbsup]
[/quote]
apsolutno se slazem sa Vama i zato molim da se i ivana7 forumas odmemorira jer sam ja stvarno dosta naucio iz njezinih postova
unaprijed hvala
pofuk
[/quote]

Manje bunike kolega. Ivana7 nije moderiran
[/quote]
pa kaj su ju odmemorirali??????
juuuuuuuuuupiiiii
sad cu moci konacno na vrijeme poslusati njezine savjete i eto meni konacno novčeka na računu
hvala Vam
pofuk


A svuda po svijetu banke smanjuju kamate dok ih naše dižu… [lol]

Ne vjerujem da bi američka vlada dopustila pad jedne takve banke, uostalom vidiš da im vlada gura spasonosni novac u ruke kako bi povećali svoj utjecaj u bankama a banke od toga bježe kao vrag od tamjana.

Ima i još jedna vrlo bitna stvar u americi a to je da su malo olabavili mark to market regulativu tako da će banke moći utjecati na vrednovanje imovine i konačan izgled izvješća:
US relaxes mark to market regulations
Vaš link

"Wall Street analysts estimate the change, which can be applied to banks’ first-quarter results, will cut write-downs and potentially lift profits in the sector by up to 20pc"

Samo treba čitati što se piše.

Zato i kažem da bi rezltati u 1Q mogli biti dobri. No šta nakon toga. Mark-to-market znači manji pad vrijednosti MBS-a, ali isto tako znači i manji rast jednom kada se tržište počne oporavljati. Znači i manje transparentnosti u izvještavanju financijskih institucija. Sve to zajedno neće privući privatne investitore da kupuju MBS-ove niti dionice banaka. Mislim da mark-to-market nije riješenje.

Istina, teško je vjerovati da će CITI propasti, too big to fall. Međutim, desperate times ask for desperate measures. Sve je moguće u ovakvoj situaciji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Sve je moguće ali ja mislim da je čak i pri trenutnoj cijeni omjer rizika i potencijalne zarade dobar, a to je dugoročno statistički najbitnije. Ne možeš uvijek pogoditi.


Sve je moguće ali ja mislim da je čak i pri trenutnoj cijeni omjer rizika i potencijalne zarade dobar, a to je dugoročno statistički najbitnije. Ne možeš uvijek pogoditi.

Kanadske banke su ti puno manji rizik, a solidan potencijal za rast u slučaju da financijski sektor nastavi rasti. Imaju turbo reguliran bankarski sistem, država nije još potrošila 1c na pomoć, daju visoke dividende, a u slučaju rasta cijene nafte i ruda rasti će i njihova vrijednost.

Pogledaj: RY, TD, BMO, BNS, CM

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Svaka čast njima ali pošto nisu toliko pali onda niti nemaju takav potencijal za rast.
Ovu krizu treba iskoristiti za kupovinu dionica čije cijene su spustili u podrum.

A da ne želim riskirati onda ni ne bih trgovao u americi nego bih lijepo skupljao HT i dokupljivao sa lovom od dividende. Za prosječnog čovjeka je to vrlo dobro ulaganje.

Urbi et Orbi by Ivana.

– danas ništa nije radilo, naravno osim kocke.
– dosta njih nije kupilo niti kruha.
– zar mislite kako će sutra kupiti duplu količinu kruha ???????

– došli i turisti.
– sve zatvoreno.
– zar stvarno mislite kako će još i sutra ostati u našoj zemlji kako bi nešto mogli kupiti ?????

– a glavni pop u Hrvata se ovaj put uhvatio banaka,
– pita se zašto "hrvatske" banke ne spuštaju kamate ???????
– e moj dragi pope,
– najprije ti objasni puku za koga su uopće namjenjeni krediti,
– i objasni neukom puku kako zaduživanje i nije dobro.

– kako se punoooo treba raditi kako bi se povratili ti krediti koji su većinom uzeti onako bez veze.
– ali kakva vlada, takav i puk, svi prezaduženi.

– i svi slave i ne rade.
– a zbilja je u radu jedini spas.
– moja je firma i danas radila.

– I love this game.
Pozdrav !


A da ne želim riskirati onda ni ne bih trgovao u americi nego bih lijepo skupljao HT i dokupljivao sa lovom od dividende. Za prosječnog čovjeka je to vrlo dobro ulaganje.

Ti prosječni su u ovom trenutku značajno iznad indeksa. Što znači samo jedno, da su nadprosječni duboko ispod indexa.

Možda bi i ja tako radio da imam više vremena i da živim od burze. Srećom imam manje stresan posao.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ti prosječni su u ovom trenutku značajno iznad indeksa. Što znači samo jedno, da su nadprosječni duboko ispod indexa.

Pa zar nije to tragikomično? Kumice s placa koje su kupile HT na IPO jer im je netko rekao da je to dobro sad stoje bolje nego bilo koji iskusni fond manager… [lol]

New Report

Close