Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ivana7, molim te, više ne čitaj i ne komentiraj moje poruke, neću ja ni tvoje, od sada pišem za ostatak foruma a tebe ignoriram (što sam i odavno trebao).

– moram te komentirati kad si mi simpa.
– evo ja sam ti dala tri stotke na temi kupnja prodaja.
– a ti meni odmah jedinicu, zašto si takav ???????
– i što radiš na temi kupnja prodaja, pa zar i tamo moderatori trebaju brisati postove.
– kakve veze ima tema kupnja prodaja sa IQ.
– i zar ti nisam više puta pisala.
– za kupnju i prodaju Herbosa i Brodomerkura mene pitaj na ovoj temi.
– nažalost još se za Brodomerkur nije pojavila niti jedna jedina kupnja,
– ma nema i one simbolićne po jednu kunu.

– I love this game.
Pozdrav !

Kako sam poslovala ova zadnja dva dana ?????

– zbilja mi ne ide.
– gubitak na deviznom poslovanju.
– gubitak na dionicama.
– firmi mi pao promet na cca 50%, za preživljavanje.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. nadam se kako će ovaj post barem neke usrećiti.
– pa uživajte mi.

Pratim ovu temu dugo. Izmedju redaka da se pokupiti puno korisnih informacija. \ Moj prilog ovoj temi za Best buy dionicu je IGH-R-A, . Svi znamo kakav ugovor je pred realizacijom sa crnogorcima. Moj zakljucak je taj da je to ugovor koji ce nasim gradjevinskim firmama osigurati siguran posao u iduci godinama.

"Istina je neotkrivena laž"


Kako sam poslovala ova zadnja dva dana ?????

– zbilja mi ne ide.
– gubitak na deviznom poslovanju.
– gubitak na dionicama.
– firmi mi pao promet na cca 50%, za preživljavanje.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. nadam se kako će ovaj post barem neke usrećiti.
– pa uživajte mi.

I uz sve to Knox još nije skupio hrabrosti da te izvede

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Kako sam poslovala ova zadnja dva dana ?????

– zbilja mi ne ide.
– gubitak na deviznom poslovanju.
– gubitak na dionicama.
– firmi mi pao promet na cca 50%, za preživljavanje.
– I love this game.
Pozdrav !
p.s. nadam se kako će ovaj post barem neke usrećiti.
– pa uživajte mi.


I uz sve to Knox još nije skupio hrabrosti da te izvede
[/quote]
Ne hvatam padajuće noževe. [embarass]
Ivana drž se, samo što nisam skupio hrabrosti. [kiss]




Kako sam poslovala ova zadnja dva dana ?????

– zbilja mi ne ide.
– gubitak na deviznom poslovanju.
– gubitak na dionicama.
– firmi mi pao promet na cca 50%, za preživljavanje.
– I love this game.
Pozdrav !
p.s. nadam se kako će ovaj post barem neke usrećiti.
– pa uživajte mi.


I uz sve to Knox još nije skupio hrabrosti da te izvede
[/quote]
Ne hvatam padajuće noževe. [embarass]
Ivana drž se, samo što nisam skupio hrabrosti. [kiss]
[/quote]

Samo ti čekaj.. Doći će ti Šef, a on ima hrabrosti. Čovjeće je kupovo na vrhu vala svih valova i ne boji se. Pred takvima i najčvršće posrnu. i onda ode nama Ivana…zapravo ode tebi…

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa





– samo na toj dionici baš i nema prometa.

– ako tu bude dividende, i dobrog poslovanja,
– biti će i puno bolji promet,
– koji će i dizati cijenu same dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Boljeg poslovanja uz ovakve vozarine nema.Logično.Ali zato se i trži od 80 _90 kn ,tj na šestinu
ili sedminu BV.A ako u ovom lošem razdoblju i ostvari gubitak 1BV zbog loših vozarina dionica će tada krenuti prema BV vrijednosti,a to je porast za četiri pet puta.
Mišljenja sam da u ovom trenutku treba kupovati dionice ćiji je MCAK višestruko manji od ne
knjigovodstvene vrijednosti već od stvarne vrijednosti imovine/p/BV što manji to bolji/s time da ne
prijeti opasnost od nelikvidnosti ,a kao posljedica prezaduženosti i opasnosti stećaja.
Kod brodara u ovom trenutku prijeti opasnost da počmu žestoko nagrizati supstancu,koja bi bila dobro
nagrizena kada bi svi brodari napravili diskont na imovini,a prema stvarnoj cijeni brodova na svjetskom tržištu što je napravio JDPL,a tada bi i relativna zaduženost bila daleko veća nego što
pokazuju sadašnji knjigovodstveni rezultati.

Rang lista rizičnih bi bila:
1.ULPL
2.ATPL
3.LPLH i TNPL
4.JDPL

Što duže potraje kriza zbog ovako niskih vozarina ,veća je opasnost da brodari postanu bivši brodari.
Što im je cijena bliže NAV u,i što su zaduženiji postaju sve rizičniji.


Boljeg poslovanja uz ovakve vozarine nema.Logično.Ali zato se i trži od 80 _90 kn ,tj na šestinu
ili sedminu BV.A ako u ovom lošem razdoblju i ostvari gubitak 1BV zbog loših vozarina dionica će tada krenuti prema BV vrijednosti,a to je porast za četiri pet puta.
Mišljenja sam da u ovom trenutku treba kupovati dionice ćiji je MCAK višestruko manji od ne
knjigovodstvene vrijednosti već od stvarne vrijednosti imovine/p/BV što manji to bolji/s time da ne
prijeti opasnost od nelikvidnosti ,a kao posljedica prezaduženosti i opasnosti stećaja.

Ti misliš da je trenutni BV od LPLH realan? Što bi rekao da nakon revalorizacije on ispadne recimo 200kn po dionici? Da li bi i dalje to bio strong buy?



Boljeg poslovanja uz ovakve vozarine nema.Logično.Ali zato se i trži od 80 _90 kn ,tj na šestinu
ili sedminu BV.A ako u ovom lošem razdoblju i ostvari gubitak 1BV zbog loših vozarina dionica će tada krenuti prema BV vrijednosti,a to je porast za četiri pet puta.
Mišljenja sam da u ovom trenutku treba kupovati dionice ćiji je MCAK višestruko manji od ne
knjigovodstvene vrijednosti već od stvarne vrijednosti imovine/p/BV što manji to bolji/s time da ne
prijeti opasnost od nelikvidnosti ,a kao posljedica prezaduženosti i opasnosti stećaja.

Ti misliš da je trenutni BV od LPLH realan? Što bi rekao da nakon revalorizacije on ispadne recimo 200kn po dionici? Da li bi i dalje to bio strong buy?

[/quote]
Pitanje se ne bi trebalo odnositi samo na LPLH nego i na ostale brodare,a samo ne na JDPL koji je to već napravio.Nije li pomalo čudno da znalci-drukeri na brodarima su često spominjali NAV ,jer je
bio daleko veći od knjigovodstvane vrijednosti.Sada se to ne spominje jer bi za neke brodare
pokazatelji bili pogubni,jer su stvarne vrijednosti imovine manje od knjigovodstvene.
Naravno da sam se potrudio da to pratim i onaj navedeni redoslijed nije slućajan,već naveden
na temelju ozbiljnih analiza.
Ipak bi trebali biti fair prema IPO/neiskusnim/ investitorima pa ću pokušati u slijedećih
nekoliko dana izbaciti NAV/tragom Jadroplova/ iako ću za nagradu dobiti gomilu aseva,jer će većina
vlasnika dionica moći utvrditi da neki brodari i nisu dobri i da smo ih preskupo platili.Neću sponimnati
imena osim napomene:Što popularniji to skuplji i kao takvi opasniji za ostvariti gubitke
A kada ima ovako jeftinih dionica i nije neka fora ulaziti u rizik i izvjesno izgubiti.

NAV LPLH 450 kn.
TNPL 3.000 i više
Mislim da sam previše diskontira flotu TNPL s obzirom da više vrijedi po jedinici DWT od JDPL

Jel možeš staviti neki detalj o tome kako si došao do tog NAV-a? Nije da sumnjam, stvarno me zanima.


Jel možeš staviti neki detalj o tome kako si došao do tog NAV-a? Nije da sumnjam, stvarno me zanima.

Mislim da je najrealnije masa broda puta cijena koja se dobije po toni u rezalistu…
tu se nema sta vise izgubiti…


Evo ja lijepo idem pisati prognozu za idući vikend.

– i uvijek neki padobranac, ovaj put padobranka, me izbaci iz takta.

– a sada nam Vi gospođo Mateja dajte prognozu za idući vikend.
– sve moje su do sada bile uspješne.

– ali zasto se niti jedne Vaše ne mogu sjetiti.

– I love this game.
Pozdrav !


Kako sam poslovala ova zadnja dva dana ?????

– zbilja mi ne ide.
– gubitak na deviznom poslovanju.
– gubitak na dionicama.
– firmi mi pao promet na cca 50%, za preživljavanje.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. nadam se kako će ovaj post barem neke usrećiti.
– pa uživajte mi.


Kako je samo moguče da nakon dva dana priznaješ da i ti sama neki put fulaš u prognozi?! Ja sam mislila da to nikad neču doživjeti!
Tu ti je i odgovor zašto ja prognoze ne dajem jer pametan čovjek zna da treba slušati samo sebe i onda mu ni ne trebaju svakakve prognoze po forumima ni da ih dijeli ni da ih sluša, još manje od ljudi koji su puni hvale samog sebe a ispada da ipak i oni gube [smiley]

[emo_cool]

New Report

Close