Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– ali ako se tužena firma žali, koliko dugo se po sudu mogu izmotavati da račun ne plate.

Teško da će se žaliti jer su tvoj račun već koristili za povrat PDV-a, troškove poslovanja i/ili daljnju prodaju robe. Meni se još niko nije žalio.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– ali ne one olupine kao brodar iz Lošinja (Lopina ga obožava).

Obožavam brodara koji mi u dva dana poskoći sa 70 na 90 ili 28,6%.Pa makar imao ruzinave brodove.

– tu i ja pratim situaciju.
– ako sam napisala loša firma to nikako ne znaći i loša dionica.
– pa puno puta sam već o tome pisala, dobra firma loša dionica.

– i ja ti nisam kao većina na ovom forumu.
– mene raduje tvoj uspijeh i želim ti što brži oporavak na burzi.
– samo na toj dionici baš i nema prometa.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Lagani ispravak :u tri četiri dana sa 70 na 99,88 ili 43%.To je dobra dionica koja još ima veliki
prostor za rast.A rast može garantirati sam,o dobra firma.A dobra je ona firma koja u dužem
vremenskom razdoblju ostvaruje dobit i povečava bogatstvo svojih dioničara.
Konktetno :
31.12.2003. kapital 139.979
30.09.2008. 352.966 BV cca 530
Rast/dobit/ 212.987 :5,85= 37.041

P/E 37.041.000:662.416=55,92
Dakle , skupio sam hrabrosti kupovati dionice firme po 70 kn koja je ostvarila 56 kn prosječne dobiti u vremenu od šest godina.
I to sa brodovima koji su bili ruzinaviji nego ovi sadašnji.
Nije zlato sve što sija.
A tnpl vjerovali ili ne je ostvarila još veću dobit na kapital,ali ipak nije tako drastično podcijenjena kao LPLH.


P/E 37.041.000:662.416=55,92
Dakle , skupio sam hrabrosti kupovati dionice firme po 70 kn koja je ostvarila 56 kn prosječne dobiti u vremenu od šest godina.
I to sa brodovima koji su bili ruzinaviji nego ovi sadašnji.
Nije zlato sve što sija.
A tnpl vjerovali ili ne je ostvarila još veću dobit na kapital,ali ipak nije tako drastično podcijenjena kao LPLH.

O čemu ti pričaš Lopina, EPS na prosjeku zadnjih 6 godina im je 26. Uz to prve dvije u tih 6 je gubitak, a najveća dobit u 2007 od 71kn.Jako su stabilni[lol] Kakav im je forward? Koliko im je stara flota? Šta će s tim brodovima ako se u dogledno vrijeme ne oporave vozarine, pa to mora u rezalište čovječe…

I'LL BE BACK

Lagani ispravak :u tri četiri dana sa 70 na 99,88 ili 43%.To je dobra dionica koja još ima veliki
prostor za rast.

pa vidis da je likvidnost nikakva… mozda bi ljudi i kupovali kada bi likvidnost bila normalna… sa 10000 kn dionica skace za 10-15%…. sva sreca da niko ne pozeli prodati vece kolicine… ne znam dal bi i bakic sve polovio…



P/E 37.041.000:662.416=55,92
Dakle , skupio sam hrabrosti kupovati dionice firme po 70 kn koja je ostvarila 56 kn prosječne dobiti u vremenu od šest godina.
I to sa brodovima koji su bili ruzinaviji nego ovi sadašnji.
Nije zlato sve što sija.
A tnpl vjerovali ili ne je ostvarila još veću dobit na kapital,ali ipak nije tako drastično podcijenjena kao LPLH.

O čemu ti pričaš Lopina, EPS na prosjeku zadnjih 6 godina im je 26. Uz to prve dvije u tih 6 je gubitak, a najveća dobit u 2007 od 71kn.Jako su stabilni[lol] Kakav im je forward? Koliko im je stara flota? Šta će s tim brodovima ako se u dogledno vrijeme ne oporave vozarine, pa to mora u rezalište čovječe…
[/quote]
Ne pričam ja nego brojevi.
Prve dvije godine gubici.Točno.
2003. -20.740
2004. -542
I pred tih gubitaka firma se održala i ušla u ekspanziju .Sadašnja situacija neuporedivo povoljnija
nego početkom 2003.Upravo pravi pokazatelj koliko LPLH ima snage za prebroditi krizu.A sadašnja
flota iako stara je daleko veća i iznosi 270.000 DWT.Polovina pripada LPLH tj.135.000 DWT dok je
2003. flota bila 85.000 DWT starijih brodova koji su u međuvremenu gotovo svi prodani i kupljeni
mlađi.

S obzirom na strtuktura imovine LPLH predstavlja najsigurnije utočište od svih naših brodara,jer
ovih 135.000 DWT ćini cca trećinu imovine cijelog holdinga.Kako brodarstvu ne cvjetaju ruže
normalno da je manje izložen riziku.Usudio bih se reći da je izložen riziku daleko manje od ULPL,
ATPL,čak možda i od TNPL,a i prema JDPL koji gubi svoje prednosti s obzirom da cjelokupne
rezerve keša mora koristiti za kupnju dvije preskupe novogradnje u Brodosplitu.
JDPL prema bilanci od 31.12.2008.je bio nevjerovatno perspektivan,ali mislim da je preskup u odnosu na LPLH nakon ovih ugovora o novogradnji,a inaće kao državna firma je manje rentabilan,
jer ima veće troškove.

Herbos prodaje udio u Herbos dijagnostici d.o.o.
Više o firmi na: http://www.herbos-dijagnostika.hr/

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Herbos prodaje udio u Herbos dijagnostici d.o.o.

– bilo bi dobro kad bi se širili i kupovali.
– ovako prodaju i stavljaju novčeke u svoj đepić.
– a Vama gospodine Herbose, odnosno Force na kraju će ostati samo bezvrijedne dionice ili prazan đepić.
– više o herbosu imate na popularnoj temi kupnja prodaja.

– I love this game.
Pozdrav !

Lopina, ne da mi se s tobom raspravljati

I'LL BE BACK


Lopina, ne da mi se s tobom raspravljati

decki molim Vas da smanjite tenzije ako nije tesko ipak je vec polako vrijeme za pocinak
unaprijed hvala
pofuk




– samo na toj dionici baš i nema prometa.

Lagani ispravak :u tri četiri dana sa 70 na 99,88 ili 43%.
[/quote]

– budimo realni na ovoj temi.

– jučer i nije bilo promete.
– a danas je tu trgovao gospodin Skoch i kupio za 998,80kn.
– tko želi po toj cijeni još ima za 20.000kn.
– realna kupnja je na 80kn.

– ali za zaraditi na ovakvom tipu dionice treba vremana.
– ako tu bude dividende, i dobrog poslovanja,
– biti će i puno bolji promet,
– koji će i dizati cijenu same dionice.

– I love this game.
Pozdrav !





– samo na toj dionici baš i nema prometa.

Lagani ispravak :u tri četiri dana sa 70 na 99,88 ili 43%.
[/quote]

– budimo realni na ovoj temi.

– jučer i nije bilo promete.
– a danas je tu trgovao gospodin Skoch i kupio za 998,80kn.
– tko želi po toj cijeni još ima za 20.000kn.
– realna kupnja je na 80kn.

– ali za zaraditi na ovakvom tipu dionice treba vremana.
– ako tu bude dividende, i dobrog poslovanja,
– biti će i puno bolji promet,
– koji će i dizati cijenu same dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
kad bi svi realno razmisljali kao Vi iluzija kao pojam ne bi postajala
pofuk
i da oprostite zaboravio sam
I love this game!



Herbos prodaje udio u Herbos dijagnostici d.o.o.

– bilo bi dobro kad bi se širili i kupovali.
– ovako prodaju i stavljaju novčeke u svoj đepić.
– a Vama gospodine Herbose, odnosno Force na kraju će ostati samo bezvrijedne dionice ili prazan đepić.
– više o herbosu imate na popularnoj temi kupnja prodaja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ivana7, molim te, više ne čitaj i ne komentiraj moje poruke, neću ja ni tvoje, od sada pišem za ostatak foruma a tebe ignoriram (što sam i odavno trebao).

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

New Report

Close