Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam siguran da će oni dopustiti da propadne ni jedan od trojke, previše bi poslova bilo izgubljeno.

Pročitaj ovo:
Vaš link

"The study, which came out on Election Day, estimates “the economic impact — in terms of jobs, compensation and tax revenues — of a major contraction involving one or more of the Detroit Three automakers,” under two separate scenarios. In both cases, there would be major short-term shocks to employment; depending on which scenario you use, a contraction of the Detroit Three would result in direct and indirect job losses of 2.5 million to 3 million in 2009. "




ne znam za te druge lige… malo se bojim da nije onaj tekući aliminijski, taj me na 100 muka stavio… ili onaj tikvan sa dredloksima… kakva nakaza… ma nemre bit taj.

– što tvoj LEDO, i lizanje istog učini od ove teme.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Mislim da su best buy one dionice čiji poslovni rezultati u 2009 neće biti lošiji od onih u 2008. Uzmemo li u obzir više manje dobre rezultate u 2008 te pad gospodarstva u 2009,rijetke će biti dionice koje mogu ispuniti ovaj kriterij. Ja ih znam nekoliko koje su u stanju ispuniti ovaj kriterij i za koje vjerujem da će to i ostvariti.
[/quote]

Prehrana ne bi trebala značajno trpiti, ako turistička sezona značajno ne podbaci. Klizanje kune im ide na ruku jer mnogi strani proizvodi postaju preskupi.

Slovenci će biti na velikim mukama ove godine. Zapadno europska valuta, a istočnoeuropsko tržište.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Prehrana ne bi trebala značajno trpiti, ako turistička sezona značajno ne podbaci. Klizanje kune im ide na ruku jer mnogi strani proizvodi postaju preskupi.

Slovenci će biti na velikim mukama ove godine. Zapadno europska valuta, a istočnoeuropsko tržište.

Možda se nađe i pokoji izvoznik kojemu se promet neće značajno zmanjiti a slabija kuna će im ići na ruku. Ja znam jednoga.


Plaćati čovjeka sa srednjom školom na traci 75$ po satu je neodrživo.

ovo ne vjerujem, otkud ti to da je tolka satnica za radnika na traci?

I'LL BE BACK


Nisam siguran da će oni dopustiti da propadne ni jedan od trojke, previše bi poslova bilo izgubljeno.

Bankrot neznači da će prestati raditi. To samo znači da će oni koji drže dug (corporate bonds) preuzeti firmu. I ono što je osobito bitno AUW ( Automotive Workers Union) će izgubiti kolektivni ugovor. Što znači da novi GM nemora plaćati mirovine za stare radnike, a preostale će platiti onoliko koliko plaća Honda u Indiani.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Više sliči na ono "što se babi htilo…"

– isto kao kod našeg gospodina Rocky5,
– stavio on sebi američko ime,
– i sada mu se snilo kako je veliki investitor u Americi.
– Rocky, dotuci ih do boli, i ošišaj što više.
– neka i oni vide što je jedan investitor s Balkana.

– I love this game.
Pozdrav !

Ovo kaže njihova statistika za Detroit:
Vaš link

Ali navodno velika trojka zbog sindikata stvarno plaća radnike preko 70$ po satu.
Vaš link



Plaćati čovjeka sa srednjom školom na traci 75$ po satu je neodrživo.

ovo ne vjerujem, otkud ti to da je tolka satnica za radnika na traci?

[/quote]

Toliki je trošak. Satnica + medical + dental + retirement contribution. Tako kaže Dick Shelby, senator iz Alabame. Mislim da je on dobro provjerio.
Ništa čudno AWU je moćan sindikat

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Prehrana ne bi trebala značajno trpiti, ako turistička sezona značajno ne podbaci. Klizanje kune im ide na ruku jer mnogi strani proizvodi postaju preskupi.

Slovenci će biti na velikim mukama ove godine. Zapadno europska valuta, a istočnoeuropsko tržište.

Možda se nađe i pokoji izvoznik kojemu se promet neće značajno zmanjiti a slabija kuna će im ići na ruku. Ja znam jednoga.
[/quote]

ti tvoji transformersi ionako imaju rezervacije da drže rezultate pod kontrolom. dobar pick, slažem se. Al ima par boljih. I ne ovise o tečaju (paše im doduše jeftinija kuna zbog turističke sezone), ni o uvozu ni o izvozu…ni o konkurenciji…jer je nema.. hihi

I'LL BE BACK



Više sliči na ono "što se babi htilo…"

– isto kao kod našeg gospodina Rocky5,
– stavio on sebi američko ime,
– i sada mu se snilo kako je veliki investitor u Americi.
– Rocky, dotuci ih do boli, i ošišaj što više.
– neka i oni vide što je jedan investitor s Balkana.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ne mislim nikoga šišati niti to znam i mogu nego samo smatram da će njihovo tržište kapitala rasti brže i više od našega.
A ni ti sa svojim "ogromnim" novcima tamo ne bi bila veliki investitor nego girica koja pliva u moru.


– reinvestiranjem ove dividende od HT-a, za 4 godine mi je povrat uloga.
– jedino se tako u krizi može zaraditi.
– ili pratiti valove, što s jednim dijelom i radim.

– banke Vam daju margine za 15% kta, i tu banke super zarađuju.
– a hoćete li i Vi ?????????
– meni HT daje div. 15% , i ja isto super zarađujem.

– I love this game.
Pozdrav !

Bitno je kako će država i druge firme prodati svoje obveznice. AKo ih plasiraju s visokim yieldom, onda će HT istale dividendne dionice biti manje atraktivne.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ti tvoji transformersi ionako imaju rezervacije da drže rezultate pod kontrolom. dobar pick, slažem se. Al ima par boljih. I ne ovise o tečaju (paše im doduše jeftinija kuna zbog turističke sezone), ni o uvozu ni o izvozu…ni o konkurenciji…jer je nema.. hihi

Ne znam da li ima boljih. Recimo DIOK bi bio bolji kada bismo bili sigurni da će imati isti promet kao prošle godine. Evo neka si netko izračuna koliko bi dodatnih milijuna KN godišnje značila kuna slabija samo za 1%. Kad sam jednom računao mislim da je ispalo dodatnih 20ak milja kn. A što ako bude 5% Ili 10%?

New Report

Close