Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– ja sam u nekim firmama u TOP10.
– a gdje si ti ???????????

– osim što mi znaš na burzi uvaliti po 2-3 dionice.
– ali o tome smo već raspravili.

– I love this game.
Pozdrav !

Hvala na informaciji, onda smo otkrili tko si. Ti si RAIČ IVANKA koja je u top10 PUNT-R-A sa 40.000 dionica… [lol]

Ljudi koji su na pozicijama moći, kako financijske, tako i društvene, oni se ne hvale s time po forumima i ne spominju kako su bogovi burze i direktori poduzeća.

A pošto se ti stalno hvališ onda postaje malo teško povjerovati u istinitost toga. Više sliči na ono "što se babi htilo…"


– ne da sam robot, ja sam stroj za pravljenje novca na burzi.

Draga Ivana, da li si i ti, poput mene, titanov skelet prekriven živim tkivom ili neki drugi oblik robota/stroja?

I'LL BE BACK


Draga Ivana, da li si i ti, poput mene, titanov skelet prekriven živim tkivom ili neki drugi oblik robota/stroja?

Ona ima adamantij… ona je Wolverine… [cool]

Evo malo sam se ispuhala.

– imam dosta upita što kupiti, što će rasti ???????

– e sada je jedino pitanje kolika je Vaša sklonost prema riziku investicije.
– veći rizik sigurno nosi i puno veći prinos.
– a onda kada izgubite novce plačete tu na forumu.

– sigurno ulaganje na burzi,
– pitate li se ima li uopće takvog ulaganja na burzi ?????
– da ima ga, ali ono sigurno neće nositi i veliki prinos.
– koje su to dionice ???????
– u ovim vremenima sigurno ulaganje bi bilo,
– da firma pozitivno posluje, raste joj dobit, kriza neće puno utjecati na poslovanje.
– i ono najvažnije, gledajte da je dividendni prinos cca 10%, ako je veći neće smetati.
– takvih firmi trenutno imate i na našoj burzi.

– e sada je cilj svakoga investitora i nešto zaraditi.
– a s tim zaradama povećavamo i svoj rizik.
– rizik smanjujemo kupnjom likvidnih dionica.
– koje su to ??????
– pa otprilike prvih desetak po veličini prometa.
– u krizi je zbilja važno biti u likvidnim dionicama kako bi iste što brže mogli prodati ako dođe do poremećaja tržišta.

– crobex,
– možete i po tome uspiješno ulagati,
– ne morate imati sve dionice crobexa,
– desetak je o.k.
– ali paziti da u tome ne budu svi građevinari ili svi brodari.
– neka bude jedan mix.

– nelikvidne dionice.
– dionice kojima se slabo ili nikako ne trguje.
– tko nema puno novaca to je zbilja najrizičnija kupnja.
– ali po meni to su ipak dionice na kojima očekujem rast od 500 – 1.000%.

– I love this game.
Pozdrav !



Draga Ivana, da li si i ti, poput mene, titanov skelet prekriven živim tkivom ili neki drugi oblik robota/stroja?

Ona ima adamantij… ona je Wolverine… [cool]
[/quote]

ne znam za te druge lige… malo se bojim da nije onaj tekući aliminijski, taj me na 100 muka stavio… ili onaj tikvan sa dredloksima… kakva nakaza… ma nemre bit taj.

I'LL BE BACK


ne znam za te druge lige… malo se bojim da nije onaj tekući aliminijski, taj me na 100 muka stavio… ili onaj tikvan sa dredloksima… kakva nakaza… ma nemre bit taj.

– što tvoj LEDO, i lizanje istog učini od ove teme.

– I love this game.
Pozdrav !


– imam dosta upita što kupiti, što će rasti ???????

Ključno je kakvi će doći tromjesečni izvještaji u US. To će odrediti trend. Dakle show počinje 7.4. i to Alcoa. To treba pomno protiti i ovisno o tome odrediti količinu rizika.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ja čekam 17.4. i izvješće za Citigroup, to bi moglo biti ključno.

Ukoliko nekim čudom ispadne u plusu ili sasvim laganom minusu, mogla bi dionica skočiti više desetaka %, možda i dvostruko. Baš me zanima da li će biti vidljivi rezultati tih svih milijardi koje su ulili u sustav.
Za hazardere odličan izbor za kupnju.


Ključno je kakvi će doći tromjesečni izvještaji u US. To će odrediti trend. Dakle show počinje 7.4. i to Alcoa. To treba pomno protiti i ovisno o tome odrediti količinu rizika.

– reinvestiranjem ove dividende od HT-a, za 4 godine mi je povrat uloga.
– jedino se tako u krizi može zaraditi.
– ili pratiti valove, što s jednim dijelom i radim.

– banke Vam daju margine za 15% kta, i tu banke super zarađuju.
– a hoćete li i Vi ?????????
– meni HT daje div. 15% , i ja isto super zarađujem.

– I love this game.
Pozdrav !


– crobex,
– možete i po tome uspiješno ulagati,
– ne morate imati sve dionice crobexa,
– desetak je o.k.
– ali paziti da u tome ne budu svi građevinari ili svi brodari.
– neka bude jedan mix.

Postoji i jedan fond na koji ljudi kao da zaboravljaju… OTP Indeksni fond.
Jedino su mrvicu prevelike ulazne i izlazne naknade, valjda ne žele stimulirati ljude da aktivnije ulaze na kratak rok.



ne znam za te druge lige… malo se bojim da nije onaj tekući aliminijski, taj me na 100 muka stavio… ili onaj tikvan sa dredloksima… kakva nakaza… ma nemre bit taj.

– što tvoj LEDO, i lizanje istog učini od ove teme.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Mislim da su best buy one dionice čiji poslovni rezultati u 2009 neće biti lošiji od onih u 2008. Uzmemo li u obzir više manje dobre rezultate u 2008 te pad gospodarstva u 2009,rijetke će biti dionice koje mogu ispuniti ovaj kriterij. Ja ih znam nekoliko koje su u stanju ispuniti ovaj kriterij i za koje vjerujem da će to i ostvariti.

I'LL BE BACK


Ja čekam 17.4. i izvješće za Citigroup, to bi moglo biti ključno.

Ukoliko nekim čudom ispadne u plusu ili sasvim laganom minusu, mogla bi dionica skočiti više desetaka %, možda i dvostruko. Baš me zanima da li će biti vidljivi rezultati tih svih milijardi koje su ulili u sustav.
Za hazardere odličan izbor za kupnju.

Izvještaji financijskih kuća će biti od osobitog interesa, ali u ovom trenutku najznačajniji je razvoj sitiacije u Auto Industriji. Mislim da će barem jedan od tri velika u bankrot, ali isto tako vrlo je moguće da će burza pozitivno odreagirati na to. Detroit u ovoj formi ne može preživjeti. Plaćati čovjeka sa srednjom školom na traci 75$ po satu je neodrživo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close