Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…je idu kumice i po svijetu sa svojim škrinjicama..ima ih i na ribarskim brodovima… [lol]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


kolega Lopina

pojam NAV (Net Asset Value) se koristi samo u fondovskoj industriji za izračun cijene imovine fonda na neki određeni dan minus management fee.
Ovo o čemu ti pričaš je revalorizirani Book value.
Ulažite malo više u znanje.

Nitko ne želi ozbiljnu raspravu.
Ma glavno da se shvati što se traži.Inače taj termin sam primjetio kod procijene vrijednosti fondova
kod FIMA investa,a često se koristio i kod procijene vrijednosti imovine kod brodara,kod ATPL,
LPLH i ostalih ali samo dok je tržište brodara bilo u usponu, a sada kada klackalkica ide nazad ,onda nije stručan termin.Tada vas nije smetao nestručan termin,jer ste tada bili u tim dionicama.

Postavio bih pitanje:
Koliki je revalorizirani BV za brodare kada bi kao i JDPL napravili revalorizaciju.
Nakon toga bi se moglo komentirati i utvrditi da li je navedeni redoslijed brodara točan.
A rezultati bi za neke brodare bili pogubni jer se njihova imovina vrednuje daleko više iznad stvarne vrijednosti,pa naizgled izgledaju manje zaduženi.Dug se revalorizira na više s obzirom
na porast tećaja US$ i EUR,a imovina klizi na manje i u ovom trenutku stvarno postaju relativno sve
zaduženiji.Ali nekima to i odgovara jer se otvara prostor za jaču ekspanziju i jeftiniju kupnju
novih brodova.Naročito,ako imaju velika likvidna sredstva,a uz to posluju pozitivno.
Tu je TNPL neuporedivo najbolja.


kolega Lopina

pojam NAV (Net Asset Value) se koristi samo u fondovskoj industriji za izračun cijene imovine fonda na neki određeni dan minus management fee.
Ovo o čemu ti pričaš je revalorizirani Book value.
Ulažite malo više u znanje.


Net Asset Value
Net Asset Value (NAV) is popularly used as a valuation parameter around the world for valuing real estate, shipping and hotel companies. This technique is important when an investor wants to invest in a company which has a large asset base and the usage of assets are critical to the company’s earnings capacity. It attempts to reflect the true market value of the company to its shareholders



kolega Lopina

pojam NAV (Net Asset Value) se koristi samo u fondovskoj industriji za izračun cijene imovine fonda na neki određeni dan minus management fee.
Ovo o čemu ti pričaš je revalorizirani Book value.
Ulažite malo više u znanje.


Net Asset Value
Net Asset Value (NAV) is popularly used as a valuation parameter around the world for valuing real estate, shipping and hotel companies. This technique is important when an investor wants to invest in a company which has a large asset base and the usage of assets are critical to the company’s earnings capacity. It attempts to reflect the true market value of the company to its shareholders
[/quote]

Joj deca, kak se to ono veli na američkom? Mislim da se veli slemdank


ivana7, vidim da si aktivna na ovoj temi, pa me čisto zanima tvoje mišljenje o LRH…prekrcao sam se njome na ovim sadašnjim cijenama, pa čisto da čujem i tvoje mišljenje

– LRH, ipak je to naša najbolja turistička destinacija, Opatija.
– a i cijena je zbilja primamljiva.

– samo je ipak prevelik rizik nakrcati se samo te dionice.
– jer ipak na toj dionici ima nešto što mi i smrdi.
– priznaj i sam kako tu ipak nisu čista posla.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. imam i te dionice LRH, ali je zbilja zanemariva količina.


Ližimo domače
Ližimo Le-do! [lol]

– čitam ovaj forum i sama ne mogu vjerovati.
– gospodin Febo liže.
– gospodin Baron virtualno gleda slike.
– pa ima li netko normalan na ovom forumu da mu se barem portfelj diže.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. nije domače već je domaće.


– pa ima li netko normalan na ovom forumu da mu se barem portfelj diže.– I love this game.
Pozdrav !

p.s. nije domače već je domaće.


Ja sam uvijek bila uvjerena da si to ti [rolleyes]

[emo_cool]

Nažalost ovaj vikend pa skoro da i nemamo pravih prijedloga.

– a to znači kako su se naši kešolovci iskrcali u petek,
– te sada ide novi krug kolektivnog drukanja na dole.

– I love this game.
Pozdrav !


Nažalost ovaj vikend pa skoro da i nemamo pravih prijedloga.

– a to znači kako su se naši kešolovci iskrcali u petek,
– te sada ide novi krug kolektivnog drukanja na dole.

– I love this game.
Pozdrav !


samo tko ce im prodati,drhtave rucice su otpale na putu prema dolje… [thumbsup]
ivana,sta mislis o vdkt,jdpl ??

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Ja sam uvijek bila uvjerena da si to ti [rolleyes]

– i ja sam isto uvijek bila uvjerena da si to ti.

– I love this game.
Pozdrav !

ovaj meni se sve dize osim portfelja,npr kosa na glavi (šala mala) [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


samo tko ce im prodati,drhtave rucice su otpale na putu prema dolje… [thumbsup]
ivana,sta mislis o vdkt,jdpl ??

– prodavati će im oni koju su sada malo skuplje kupovali,
– što ćeš kada su investitori shvatili što je to stop losss.

– vdkt. jdpl, tu je pak nezahvalno prognozirati.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close