Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivana, budi dobra pa nam reci onaj dan kad prijeđeš iz dionica u cash. Nemoj nakon pada samo reći da si to predvidjela i da si na vrijeme prodala.



kako si dosao do toga ? ja sam prije 2-3 dana bas usporedivao brodare i TNPL je bila skuplja u odnosu na atpl i ulpl…

tnpl je po p/e losija od obje, a po p/b od ulpl

A nije ti možda palo na pamet usporediti samo zadnji kvartal navedenih poduzeća koji je ipak relevantniji nego cijela prošla godina? Jer na burzi su ipak bitniji budući rezultati od prošlih.
Makar TNPL nikad neće biti tako "narodska" dionica kao ATPL i to ju dosta koči.

Ajmo iz zezancije uzeti u kalkulaciju to da očekujemo rezultate na razini Q4 tokom cijele ove godine. Ukoliko bi se sa tako projiciranim vrijednostima računalo onda bismo pri trenutnoj cijeni dobili sljedeći P/E:

ATPL -4,32
ULPL 6,12
TNPL 1,97

Ono što je također bitno kod brodara su zalihe casha. Evo ovdje P/CASH (manje je bolje [wink])

ATPL 1,95
ULPL 2,63
TNPL 1,43

Dakle ovako brzinski se meni čini da je TNPL ipak najpotcjenjenija.
P/B nisam gledao jer je podložna manipulacijama.
Naravno to što neka dionica djeluje bolje po fundamentima ne znači da će više narasti, burza je čudna stvar.
[/quote]

Ma daj Rocky pa nemoj i ti biti naivan.Pusti taj final PE kvragu. Gledajte koji brodar po kojoj stopi i na koji način dodaje vrijednost (ili zadržava -u sljedećim izvješćima). Gledajte da li se glavnica smanjuje ili povećava iz poslovanja (ne revalorizacijom imovine) nakon namirenja realnih, stvarnih i opipljivih obveza. I to je to.

I'LL BE BACK


A reci ti nama Ivana, koje sladolede kupuješ? [thumbsup]

– uvijek onaj od Leda mislim kako se zove Grandisimo, trenutno ga nemam u ledenici.
– malo je skuplji, ali je zbilja dobar.

– I love this game.
Pozdrav !

Pa lijepo sam napisao da je to iz zezancije. Ali ne možeš poreći da je u svakom slučaju dobit kod TNPL vrlo pristojna, a imaju i casha preko 600 miliona kn.

Meni su bitniji Q4 fundamenti nego ukupni za 2008 jer ovi zadnji bliže oslikavaju to što većinu firmi čeka ove godine.


Pa lijepo sam napisao da je to iz zezancije. Ali ne možeš poreći da je u svakom slučaju dobit kod TNPL vrlo pristojna, a imaju i casha preko 600 miliona kn.

Meni su bitniji Q4 fundamenti nego ukupni za 2008 jer ovi zadnji bliže oslikavaju to što većinu firmi čeka ove godine.

ja uopće ne komentiram niti jednog brodara, samo ti govorim kako bi se trebala čitati brodska izvješća u 2009.

I'LL BE BACK



A reci ti nama Ivana, koje sladolede kupuješ? [thumbsup]

– uvijek onaj od Leda mislim kako se zove Grandisimo, trenutno ga nemam u ledenici.
– malo je skuplji, ali je zbilja dobar.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ček..ček malo.. kaj je i Grandissimo isto od Leda? Jesi sigurna? Ja sam mislio da je Grandissimo brand koji je konkurencija Ledu[embarass]. I ja ga isto stalno kupujem. Brutalno je fin, i skup ko kuga. E sad, ako je i to Ledo, onda je taj Ledo stvarno čudo … Dala si mi odgovor što je best Buy. Hvala ti [thumbsup]

I'LL BE BACK


ja uopće ne komentiram niti jednog brodara, samo ti govorim kako bi se trebala čitati brodska izvješća u 2009.

A ja sam samo htio reći da treba više pažnje obratiti na Q4 a malo manje na cijelu prošlu godinu.

Nas dvojica smo kao lud, zbunjen i normalan. Samo nam fali normalan. [lol]




A reci ti nama Ivana, koje sladolede kupuješ? [thumbsup]

– uvijek onaj od Leda mislim kako se zove Grandisimo, trenutno ga nemam u ledenici.
– malo je skuplji, ali je zbilja dobar.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ček..ček malo.. kaj je i Grandissimo isto od Leda? Jesi sigurna? Ja sam mislio da je Grandissimo brand koji je konkurencija Ledu[embarass]. I ja ga isto stalno kupujem. Brutalno je fin, i skup ko kuga. E sad, ako je i to Ledo, onda stvarno više nemam riječi… Dala si mi odgovor što je best Buy. Hvala ti [thumbsup]
[/quote]

[img]http://www.agora.com.hr/slike/velike/grandisimo-malaga—visnja—ledo-1083_1.jpg[/img]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Rocky, Q4 je jako bitan, slažem se, a najbitniji će biti 1Q09, nakon toga samo vozarine di su i to je to.

I'LL BE BACK


Ivana, budi dobra pa nam reci onaj dan kad prijeđeš iz dionica u cash. Nemoj nakon pada samo reći da si to predvidjela i da si na vrijeme prodala.

– ma mogu prijeći samo jednim dijelom.
– u principu uvijek sam s cca 50% minimum u dionicama.
– neke koje sam dobila muktakis, a služe samo zbog kontrole vlasničke pozicije nikako ne bi bilo u redu od mene to prodati.
– nelikvidne, pa i da hoću nema ih šanse prodati.

– HT, dugoročno, ali i tu se mogu igrati barem s polovicom.
– e sada to prodati, svakako bi bilo pametno,
– ali sada imamo i novu nepoznanicu, kupnju trezora.
– baš sam razmišljala bi li bilo pametno ga prodati, pa ga u ona 3 dana poslje dividende, a prije skupštine opet kupiti, tada trezor neće moći kupovati.
– tu bi mi dobro došao i koji Vaš savjet.

– I love this game.
Pozdrav !

– baš sam razmišljala bi li bilo pametno ga prodati, pa ga u ona 3 dana poslje dividende, a prije skupštine opet kupiti, tada trezor neće moći kupovati.
– tu bi mi dobro došao i koji Vaš savjet.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja bih prodao na D day ili čak D day-1. I uzo nazad dan dva poslje. Mislim da će bit gap veći od 17kn + provizije. Zapravo… gotovo sam siguran.

I'LL BE BACK


Nas dvojica smo kao lud, zbunjen i normalan. Samo nam fali normalan. [lol]

– evo ja sam tu normalna.
– na brodarima sam brutalno puno zaradila.
– a u međuvremenu i puno toga naučila.
– nemojte gledati te brodare kroz nikakve brojke.
– sada je kriza.
– a u krizama brodari propadaju i bankrotiraju, te Vam onda investicija vrijedi 0 (nula) kuna.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close