Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako ovaj post ponovite i sutra, možda bi bio vjerodostojniji. [lol] [lol] [lol]

– evo baš gledam svijet.
– i oni me čitaju.
– pa doslovno se sve okrenulo u zeleno.

– znači prognoza za sutra ostaje ista.
– brutalan rast.

– ah, kako je lijepo i divno biti u dionicama.
– a naročito u onima koje i puno više rastu.
– a neke manje akontacije dividendi već sjele.
– a nove brutalno velike dividende tek dolaze.
– zbilja se divno osijećam.

– I love this game.
Pozdrav !


Imam i jednu nelikvidnu koj isplaćuje dividendu i trenutno mi je dosta samo jedna nelikvidna.

– koja ????
– ako je dobra brzo ćemo mi to dovesti u likvidno stanje.
– pa već odavno nismo kolektivno drukali.

– I love this game.
Pozdrav !


…katastrofa… pa kako Drivo može to odlučiti? Jadni branitelji ako je to tako [cry]

ja sam čuo da su branitelji dosta stabilni po pitanju povlačenja udjela. A cash od INE?

Pa čuj nije to uopće tako loš deal, ako ih kupe pod uvjetima kao i banke nedavno. Dakle 8% u eurima.
A DrIvo će već naći načina kako da objasni narodu kako je ulaganje u državne obveznice najsigurnije ulaganje.
BF + Država imaju nešto preko 10%. Za to se može kupiti preko dvije milijarde državnog duga. DrIvo bi se dobro pomogao u ovoj situaciji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Imam i jednu nelikvidnu koj isplaćuje dividendu i trenutno mi je dosta samo jedna nelikvidna.

– koja ????
– ako je dobra brzo ćemo mi to dovesti u likvidno stanje.
– pa već odavno nismo kolektivno drukali.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Herbos ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

…katastrofa… pa kako Drivo može to odlučiti? Jadni branitelji ako je to tako [cry]

ja sam čuo da su branitelji dosta stabilni po pitanju povlačenja udjela. A cash od INE?

Pustite se vi kalkulacija sa BF-om, samo namijerno ili slučajno plašite neupučene…

BF neče prodati HT čija dividenda svake god donosi odličan prihod za potrebe financiranja programa pomoći iz fonda a ostatak dobiti se proslijeđije udjelničarima kao dividenda, od INA-e je samo jedan manji dio otišao u obveznice koje se naplačuju sad u 5. mj što znaći da će biti još par% friškog keša!
BF je najjači i najlikvidniji fond u RH i do sada se pokazalo da je vrlo dobro vođen, zakonski rok o gašenju radi isplata udijela je prošao te se više ne može ugasiti, a drIvo možda može čoknuti tek manji dio, ali samo uz dobru kamatu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


– zbilja se divno osijećam.

Čim se počmem dobro osijećati dobijem želju da rizikiram.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Mislim da je cash najbolji izbor jer para na tržištu baš i nema. Ali zato dionica ima koliko hoćeš.

Predviđam Crobex ispod 1000 bodova do jeseni kad nas čeka debeli rebalans.

– što volim ovakve pametnjakoviće.
– pa je li Vi znate što je to keš, i kako se s njim radi ????
– što mislite kako se i na kešu ne može izgubiti.

– evo prošli ponedjeljak $ je u jednom jedinom danu pao -10%.
– u zadnja 3mj. švicarac i jen su ojačali 30%.
– kod nas su kunski fondovi iskazali dobitak, a je li to dobitak ????
– prije mjesec, dva euro je bio 7,20kn, sada je već skoro 7,50 , a ide to i prema 8kn.
– ja radim i s kešom, ali i to treba znati.

– dobro ste utvrdili kako dionica ima koliko hoćete.
– ali i tu treba znati odabrati one dobre koje neće ostvariti gubitak ako crobi i ode na 1.000 .

– sada se ulaže u dobre dionice.
– one koje dobro posluju i imaju dobra izviješča, tomu ova tema i služi.
– a još bolje su one koje dobro posluju i djelu izdašnu dividendu.
– jer ovo nije kraj korekcije.
– a i u korekciji se može zaraditi, samo ipak i to treba znati.

– I love this game.
Pozdrav !


…katastrofa… pa kako Drivo može to odlučiti? Jadni branitelji ako je to tako [cry]

ja sam čuo da su branitelji dosta stabilni po pitanju povlačenja udjela. A cash od INE?

Pustite se vi kalkulacija sa BF-om, samo namijerno ili slučajno plašite neupučene…

BF neče prodati HT čija dividenda svake god donosi odličan prihod za potrebe financiranja programa pomoći iz fonda a ostatak dobiti se proslijeđije udjelničarima kao dividenda, od INA-e je samo jedan manji dio otišao u obveznice koje se naplačuju sad u 5. mj što znaći da će biti još par% friškog keša!
BF je najjači i najlikvidniji fond u RH i do sada se pokazalo da je vrlo dobro vođen, zakonski rok o gašenju radi isplata udijela je prošao te se više ne može ugasiti, a drIvo možda može čoknuti tek manji dio, ali samo uz dobru kamatu

[/quote]

kolega, ja se slažem s vama, zato sam i pitao Twixera o tim kombinacijama koje mi zvuče nevjerojatno…

I'LL BE BACK



…katastrofa… pa kako Drivo može to odlučiti? Jadni branitelji ako je to tako [cry]

ja sam čuo da su branitelji dosta stabilni po pitanju povlačenja udjela. A cash od INE?

Pustite se vi kalkulacija sa BF-om, samo namijerno ili slučajno plašite neupučene…

BF neče prodati HT čija dividenda svake god donosi odličan prihod za potrebe financiranja programa pomoći iz fonda a ostatak dobiti se proslijeđije udjelničarima kao dividenda, od INA-e je samo jedan manji dio otišao u obveznice koje se naplačuju sad u 5. mj što znaći da će biti još par% friškog keša!
BF je najjači i najlikvidniji fond u RH i do sada se pokazalo da je vrlo dobro vođen, zakonski rok o gašenju radi isplata udijela je prošao te se više ne može ugasiti, a drIvo možda može čoknuti tek manji dio, ali samo uz dobru kamatu

[/quote]

kolega, ja se slažem s vama, zato sam i pitao Twixera o tim kombinacijama koje mi zvuče nevjerojatno…
[/quote]

Nije uopće nevjerojatno i nije uopće loš deal za BF, s obzirom kako se prodaju državne obveznice. Recimo 8,5% sigurnog fiksnog prinosa u eurima u trenutku kada je značajno klizanje kune vrlo moguće vs. 10-12% mogućeg dividend yielda u firmi koja isključivo prihoduje u kunama.

asdfgh123 je rekao da ima informaciju kako će neki veliki dioničar izaći. Ja osim države i BF-a nevidim nijednog drugog velikog dioničara koji bi mogao izaći. Možda on može reći o kome se radi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Pustite se vi kalkulacija sa BF-om, samo namijerno ili slučajno plašite neupučene…

BF neče prodati HT čija dividenda svake god donosi odličan prihod za potrebe financiranja programa pomoći iz fonda a ostatak dobiti se proslijeđije udjelničarima kao dividenda,

– ovako Vam to nekako ide,
– dobit fonda se dijeli na trećine,
– 1/3 za nekakve pomoći braniteljima i donacije.
– 1/3 dobiti reinvestiraju.
– 1/3 dobiti ide u dividendu.

– i taj fond se nemože kupovati, ali ga zato udjeličari mogu slobodno prodavati samom fondu.
– postoji i to kada iziđe 50% branitelja gasi se fond.

– samim tim kako se fond ne može kupovati, on je osuđen na propast.
– i ta 1/3 dobiti koja ide u donacije mi također nikako nije jasna.
– nađite mi jedan jedini fond u svijetu koji tako puno donira.
– koga smisla ima uopće biti u jednom takvom fondu.

– u svijetu se osnivaju specijalizirani donatorski fondovi.
– to je mogla učiniti i ova država.
– i točno se zna cilj svakog takvog fonda i za što su sredstva namjenjena.

– ovakva kombinacija braniteljskog fonda mi nekako više liči na zajednički sindikat svećenika i pedera ili časnih sestara i prostitutki.
– neke stvari jednostavno ne idu zajedno.

– pa tko je ovoj državi branio dati brniteljima 5% umjesto 7% HT-a.
– a s ta 2% osnovati jedan donatorski fond.

– I love this game.
Pozdrav !

*Twixer
Tko zna na koliko velikog asdfgh123 misli, to ti je poprilično subjektivno [smiley]

evo Top 10
HT-R-A
27.03.2009 > T: 24.03.09 Pros. cijena: 205,37
RB Dioničar Broj %
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00%
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00%
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.974.795 3,63%
4. PBZ D.D. 2.109.177 2,58%
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O…. 952.733 1,16%
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠ… 690.941 0,84%
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D… 641.429 0,78%
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBV… 599.771 0,73%
9. PBZ D.D. 512.831 0,63%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 503.126 0,61%
UKUPNO 56.480.153 68,96%
-Mudrinić?
-Brača Mamić?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

*ivana7
Ako ti se da , evo ti link pa čitaj
Vaš link

Ovo sa padom vrijednosti ispod 50% je bilo samo za prvu godinu, to više ne vrijedi!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close