Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Komentar trgovanja.

– evo moja prognoza opet sve pogodila.
– a Vi mislili kako je prvoaprilska prognoza.

– dok se cijeli svijet crveni,
– mi smo pokazali zeleni obraz.

– rast nije velik, ali je zato promet milijunski.

– I love this game.
Pozdrav !


Ne znam da li je baš ovaj čas najbolja kupnja ali za dugoročnog investirora se slažem da je VIRO dobar izbor.

Viro je jedna od rijetkih dionica sa kojima sam špekulirao (900-1150) i zaradio.
Uvjerenja sam da će se povijest ponoviti, i pretpostavljam da bih mogao ovogodišnju isplaćenu dividendu kumulirati u VIRO kad za to dođe vrijeme. [wink]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]

ovo je puno relanije nego ste toga svjesni. jedan veliki dioničar planira izlazak iz HT-a, a ima dosta utjecaja na poslovanje HT-a (ne radi se o Mudriniću). E sad, taj dioničar bi trebao izaći po IPO cijeni…..

[/quote]

Ako ovaj post ponovite i sutra, možda bi bio vjerodostojniji. [lol] [lol] [lol]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

-Od dionica koje pratim (cca.50kom) izvješća bolja od očekivanih su imali:
TNPL (best)
LKPC (second best)
ULPL,LEDO,PBZ,JNAF,KNZM,ERNT,HT,PODR,VIRO.
-Od ostalih sam očekivao bolje, a ad nekih puno bolje, ali izgleda da je recesija kod nekih započela i ranije od predviđanja, a za neke tek dolazi.
-U svakom slučaju, za bolji uvid bez prevelikih rizika, za daljnja ulaganja pričekat ću Q1-09.

Ispravak na dan 01.04.2009.
Dobit bolja od očekivane po izračunima autora, i ne služi kao nagovor za kupnju ili prodaju.
Ovo je samo razlika između očekivanog i ostvarenog.
1.INDG +345 % (iznenađenje nad iznenađenjima)
2.MLNR +238 %
3.VIRO +146 % (iznimno mala dobit, ali 146 % veća od očekivane)
4.TNPL + 60 % (iznimno velika čista dobit,a šta reć, osim:čestitke upravi na ostv.rezultatu)
5.LVCV + 50 % (još jedan građevinar sa odličnim FI)
6.CROS + 33 % (lošije od prošle godine, ali puno bolje od očekivanog)
7.JNAF + 25 % (stabilan dobitaš)
8.LEDO + 24 % (odličan FI postaje konstanta)
9.LKPC +15 % (dobit duplo veća nego lani, ispred njih je samo nebo granica)
10.ULPL +14 % (vidi se da je Istra leglo mahera,tj.odličnog menanđmenta, ko zna, zna)

Ovakav redoslijed nije odraz uspješnosti, već samo ono što su ostvarili u odnosu na očekivano.
Ukupno gledajući,…….daj Bože još ovakvih godina, i ova kriza nam može pomoći da ne doživimo sudbinu pijanih milijardera (Wall Street, i banke) tj.da se okrenemo realnosti koja nas okružuje, i postanemo leader na zapadnom Balkanu,i gospodarski i politički.
-Još jednom moram reći bravo našim gospodarstvenicima za ostvarene rezultate u 2008.koji će nam pomoći da lakše prebrodimo 2009,koja i ne mora biti tako loša na koncu godine.
No, ipak mnogo toga će nam ovisiti i od "velikih igrača" i hoće li se odlučiti na mirno rješenje problema, ili (nadaj Bože) na ono drugo "rješenje"
[pray] [pray] [pray]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Komentar trgovanja.

– evo moja prognoza opet sve pogodila.
– a Vi mislili kako je prvoaprilska prognoza.

– dok se cijeli svijet crveni,
– mi smo pokazali zeleni obraz.

– rast nije velik, ali je zato promet milijunski.

– I love this game.
Pozdrav !


OMG, kada je promet bio ispod 1 milijuna, evo ja isto prognoziram miljunski promet narednih godinu dana, hah što ti je iskustvo [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Komentar trgovanja.

– evo moja prognoza opet sve pogodila.
– a Vi mislili kako je prvoaprilska prognoza.

– dok se cijeli svijet crveni,
– mi smo pokazali zeleni obraz.

– rast nije velik, ali je zato promet milijunski.

– I love this game.
Pozdrav !


nazalost sad je cijeli svijet zelen ali mi manje od svih,skoro pa smo na nuli,tko zna mozda to sutra popravimo kao sto su USA popravila izvjesca [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Deca, da podsetim one koji su zaboravili i pokažem onima kaj nisu znali, par neverovatnih podataka.
Radi se o tome da je Atlantska ubedljivo najpodcenjenija dionica na ZSE. Pa dajte poglečte ove brojke, koje su po meni najvažnije.Atlantska ima P/E od 1,22 ROA od 22,70% i ROE od 44,85%.Htela bi vam samo skrenuti pozornost na činjenicu da najbolji rezultat posle Atlantske kaj se tiče ROA imaju Adris i Ericsson sa ROA od 10 što je još uvek duplo manje.
Što se tiče ROE prvi najbolji iza Atlantske je Konzum sa ROE od 28% što je još uvek puno manje od 44% kaj ima Atlantska.
Ak pogledate i usporedite brodarski sektor onda se da viditi da je i tu situacija čista i da je Atlantska apsolutni šampion.

ATPL- P/E 1,22 ROA 22,70%ROE 44,85%
JDPL- P/E 1,98 ROA 4,80% ROE 4,78%
TNPL- P/E 2,37 ROA 8,84% ROE 16,88%
ULPL- P/E 3,34 ROA 5,50% ROE 12,95%

Deca, ovo je vans in d lajftajm oportčjuniti.
Nemam ATPL al bum si kupila.Ono kaj je isto izgledno i odlična vijest je to kaj bu u sledećih 12 mjeseci puno ljudi izašlo iz Atlantske i izašla bu iz fokusa.Ne velim da nebu još pala ali kad BDI dođe na dno i kad dođe do oporavka svetske ekonomije u sledećih 16 mjeseci…….
To bu raketiranje a neki od nas će postati miljoneri.
NTO



– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]

ovo je puno relanije nego ste toga svjesni. jedan veliki dioničar planira izlazak iz HT-a, a ima dosta utjecaja na poslovanje HT-a (ne radi se o Mudriniću). E sad, taj dioničar bi trebao izaći po IPO cijeni…..

[/quote]

I meni je to tako izgledalo čim su objavili da će kupovati dionice, neko veliki treba izaći. Recimo BF.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ne znam da li je baš ovaj čas najbolja kupnja ali za dugoročnog investirora se slažem da je VIRO dobar izbor.

kolega vec ima previse dugorocnih ovdje…..sad im treba jos jedna dugorocna investicija… [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]

ovo je puno relanije nego ste toga svjesni. jedan veliki dioničar planira izlazak iz HT-a, a ima dosta utjecaja na poslovanje HT-a (ne radi se o Mudriniću). E sad, taj dioničar bi trebao izaći po IPO cijeni…..

[/quote]

I meni je to tako izgledalo čim su objavili da će kupovati dionice, neko veliki treba izaći. Recimo BF.

[/quote]

Kolega Twixer, koji bi bio razlog prodaje BF-a? Oni imaju dakle 7% HT-a i lovu od INE ako se ne varam?

I'LL BE BACK





– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]

ovo je puno relanije nego ste toga svjesni. jedan veliki dioničar planira izlazak iz HT-a, a ima dosta utjecaja na poslovanje HT-a (ne radi se o Mudriniću). E sad, taj dioničar bi trebao izaći po IPO cijeni…..

[/quote]

I meni je to tako izgledalo čim su objavili da će kupovati dionice, neko veliki treba izaći. Recimo BF.

[/quote]

Kolega Twixer, koji bi bio razlog prodaje BF-a? Oni imaju dakle 7% HT-a i lovu od INE ako se ne varam?
[/quote]

Ako 50% udjelničara povuče novac ili ako DrIvo odluči to sve prebaciti u državne obveznice.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan






– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]

ovo je puno relanije nego ste toga svjesni. jedan veliki dioničar planira izlazak iz HT-a, a ima dosta utjecaja na poslovanje HT-a (ne radi se o Mudriniću). E sad, taj dioničar bi trebao izaći po IPO cijeni…..

[/quote]

I meni je to tako izgledalo čim su objavili da će kupovati dionice, neko veliki treba izaći. Recimo BF.

[/quote]

Kolega Twixer, koji bi bio razlog prodaje BF-a? Oni imaju dakle 7% HT-a i lovu od INE ako se ne varam?
[/quote]

Ako 50% udjelničara povuče novac ili ako DrIvo odluči to sve prebaciti u državne obveznice.
[/quote]

…katastrofa… pa kako Drivo može to odlučiti? Jadni branitelji ako je to tako [cry]

ja sam čuo da su branitelji dosta stabilni po pitanju povlačenja udjela. A cash od INE?

I'LL BE BACK

New Report

Close