Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]

Kod nje HT polako prerasta iz dionice u religiju, jedini ispravan put koji vodi do raja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– evo ja sam samo u ovoj godini povećala svoj portfelj za nevjerovatnih 35%.
– a plan mi je do ljeta zaraditi još 100%,
– i zbilja mi sama situacija na burzi ide na ruku.

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe, da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] .
Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]
APRIL-R-A [lol]

Zar nije ulazak u NATO već uračunat ?


Evo danas je 1. travnja

– i svakako bi bio red od mene dati prognozu za današnji dan.

– jučer sam bezobrazno puno zaradila na burzi,
– ali uvjerena sam kako ću danas zaraditi i još punoooo više.

– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.
– tu se isto govori i o nekim bezobrazno velikim dividendama, ali informacije su insajderskog tipa te Vam više od toga zbilja ne mogu napisati.

– sada će izići više financijskih uzviješća u kojima će neke nelikvidne firme imati fantastičnu dobit, a biti će također podijeljene fenomenalno velike dividende.

– više stranih fondova je došlo na naše tržište te su ojačali kupnju, imaju love za kupiti cijelu burzu, ali još ne žele kupnjom dizati cijene.
– to se je jučer najbolje i vidjelo, a tek koliki će danas biti rast.

– možda ste i Vi isto primjetili kako se nešto čudno događa, samo nažalost ne mogu o tome pisati.

– ali sve će biti puno jasnije ovih dana strašnim dizanjem cijena pojedinih dionica i samog crobexa.

– znam kako će veliki broj kešolovaca plakati nakon ovoga.

– evo ja sam samo u ovoj godini povećala svoj portfelj za nevjerovatnih 35%.
– a plan mi je do ljeta zaraditi još 100%,
– i zbilja mi sama situacija na burzi ide na ruku.

– zatim na ljeto zasluženi odmor.
– te na jesen opet imam veliki posao, šišati svoje ovčice.

– I love this game.
Pozdrav !

najbolja kupnja trenutno je viro
loša bilanca zbog kupnje županjske šećerane a odlično poduzeće
cijena šećera raste na svjetskim burzama!

đenja

Ne znam da li je baš ovaj čas najbolja kupnja ali za dugoročnog investirora se slažem da je VIRO dobar izbor.

pa kud ćeš bolji momenat za kupnju nego kad se objave "loši" rezultati
meni se to čini ok

Mislim da je cash najbolji izbor jer para na tržištu baš i nema. Ali zato dionica ima koliko hoćeš.

Predviđam Crobex ispod 1000 bodova do jeseni kad nas čeka debeli rebalans.

Mi ptice moramo se držati zajedno !



Sa istom lovom ne možeš na dva mista.Žrtvova sam TNPL jer su svojevremeno i LPLH bili na istim
razinama tj razlika je bila deset puta.
TNPL na 6.000 a LPLH na 600 ili tu negdje.
Kod LPLH koji na cijeni od 106 kn čini samo petinu buka,čak uz isplatu velike dividende od recimo
20 do maksimalno 47 …

– ja sa istom lovom na 26 mjesta.
– ali Vaš tip ulaganja spada i u najšpekulativniji.
– on daje zbilja i najbolje rezultate, ali takvim ulaganjem možemo napraviti i najveće gubitke.

– TNPL, sigurno neće propasti u ovoj krizi ma kolika ona bila,
– ali to isto nikako ne mogu reći i za LPLH.

– dobro je da si korigirao tu dividendu sa 70kn na realnih 20kn.
– TNPL će sigurno isplatiti neku manju dividendu.
– možda ju isplati i LPLH.
– a sada mi iskreno odgovori, je li pametno LPLH isplatiti i jednu kunu dividende ?????
– oni mogu isplatiti i veliku dividendu.
– ali odakle im lova za buduće poslovanje.
– nemojmo se zavaravati, ovoj krizi kraj nije ni blizu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Zadržana dobit u holdingu LPLH iznosi za 2007 god oko 95 kn po dionici.Ta sredstva su prebačena sa
bodarstva na holding,sa završnim računom od 2007 i oni postoje kao potencijalna moguća dividenda.
Godinu dana ranije taj iznos je bio 13 mil kn i 6.5 mil tj 50% je isplačeno kroz dividende.
Analogno tome bi dividenda za ovu godinu mogla biti 47 kn,a za slijedeću pola dobiti od
ove godine.I to bi moglo biti ukupno 70 kn.
Normalno,da ako ova kriza nastavi da će se to skresati radi tekućeg poslovanja.
Međutim,LPLH ima velike rezerve keša i isplata dividende je ugrožava relativno manje od
ATPL,koja je zaduženija od LPLH,a isplatila je dividendu.
Smješno je uspoređivati TNPL i ATPL sa LPLH.Ali isplati se više kupiti
100 fići 1.000 eura,nego mercedes od 100.000 EUR naravno ako ovih 100 fići mislimo prodati
po 2.000 i zaraditi 100%,nego sigurnih 10% na mercedesu.Naravno da nebi bilo dobro da ove fićeke
pojede ruzina.
Rizik posla treba prtihvatiti ili odustati.


– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]
[/quote]

ovo je puno relanije nego ste toga svjesni. jedan veliki dioničar planira izlazak iz HT-a, a ima dosta utjecaja na poslovanje HT-a (ne radi se o Mudriniću). E sad, taj dioničar bi trebao izaći po IPO cijeni…..

@ Ivana7

I dalje smatram da je kupnja Dukata po 200-250 kuna fantastična kupnja za one koji planiraju živjeti (ili si poboljšati standard) od dividendi. Točno je da nisu isplatili dividendu za 2007. godinu, vjerojatno neće niti za 2008, ali kroz koju godinu hoće. A tada će dobit biti 70-80 kuna po dionici ako ne i više, a dividenda 40-50. To je bolje i sigurnije od HT-a. Samo treba čekati.

Inače i moj portfelj je uglavnom HT, a bez Dukata . Imam i jednu nelikvidnu koj isplaćuje dividendu i trenutno mi je dosta samo jedna nelikvidna.

KODT?

New Report

Close