Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


TNPL uspio dokupiti još 10 kom na 1.304.Da je izvješće Vira izašlo prije TNPL kupio bi još dvadesetak
tridesetak TNPL do 1.330.Bilo je za to dovoljno vremena.

– sada izlaze izviješća i Vi se tu sada nečemu čudite.
– pa koliko toga sam od Vas naučila za TNPL.
– i sve ste odlično predvidjeli.
– samo oni uvijek daju malu dividendu, bar do sada.
– zašto niste prije ušli u TNPL.
– ja sam relativno dosta toga kupovala na 1.100 – 1.200kn ,
– ali kad je nakon toga narasla pola sam prodala, nisam mogla odoljeti zaradi, a vidjela sam i neke druge prilike.
– ali i ovih dana ste ju mogli jeftinije dokupiti,
– tu je igra zbilja predvidljiva i treba reagirati samo malo prije drugih.
– i laka zarada Vam je u đepu.

– I love this game.
Pozdrav !


Kakvo je tvoj mišljenje o LPLH ?

– već sam to na ovoj temi i napisala.
– ali cijenim gospodina Lopinu,
– želim mu brzi oporavak na burzi,
– te zbilja ne bi bilo moralno od mene da s svojim mišljenjem rušim cijenu dionice.

– I love this game.
Pozdrav !



Kakvo je tvoj mišljenje o LPLH ?

– već sam to na ovoj temi i napisala.
– ali cijenim gospodina Lopinu,
– želim mu brzi oporavak na burzi,
– te zbilja ne bi bilo moralno od mene da s svojim mišljenjem rušim cijenu dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Večeras si dobila napad moralnosti.

Nema ništa nemoralno u tome ako napišeš da postoje rizici za neku dionicu. Nemoralno je ako znaš da postoje rizici i to prešutiš.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



TNPL uspio dokupiti još 10 kom na 1.304.Da je izvješće Vira izašlo prije TNPL kupio bi još dvadesetak
tridesetak TNPL do 1.330.Bilo je za to dovoljno vremena.

– sada izlaze izviješća i Vi se tu sada nečemu čudite.
– pa koliko toga sam od Vas naučila za TNPL.
– i sve ste odlično predvidjeli.
– samo oni uvijek daju malu dividendu, bar do sada.
– zašto niste prije ušli u TNPL.
– ja sam relativno dosta toga kupovala na 1.100 – 1.200kn ,
– ali kad je nakon toga narasla pola sam prodala, nisam mogla odoljeti zaradi, a vidjela sam i neke druge prilike.
– ali i ovih dana ste ju mogli jeftinije dokupiti,
– tu je igra zbilja predvidljiva i treba reagirati samo malo prije drugih.
– i laka zarada Vam je u đepu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Sa istom lovom ne možeš na dva mista.Žrtvova sam TNPL jer su svojevremeno i LPLH bili na istim
razinama tj razlika je bila deset puta.
TNPL na 6.000 a LPLH na 600 ili tu negdje.
Kako je na LPLH izlazija jedan kamikaza moglo se kupovati na 68 a TNPL je bila na 1.300.
Pojavila se provalija od 100% razlike i ja sam napravija konverziju.
E što se tiće dividende i TNPL i LPLH mogu dati ogromnu dividendu,ali kako je TNPL na 2 BV
veća isplata dividende bi smanjila cijenu,ali ipak manje nego kod HT koji se trži na o,75 BV,a sa
isplatom dividende i niže od toga pa čak ako dionica posklizne za cijelu isplatu dividende.

Kod LPLH koji na cijeni od 106 kn čini samo petinu buka,čak uz isplatu velike dividende od recimo
20 do maksimalno 47 dionica bi trebala poskliznuti dakleko niže jer je to daleko manji relativni odnos.I to me je dodatno potaknulo da maksimaliziran ulaz u LPLH.
Međutim i bilanca je izvrsna,postoje velike rezerve keša što je bitno u ova teška vrimena.
Najvećim dijelom sam u LPLH ulazio na 68 do 70 /prosjek oko 78/ a,to je desetina od ATH.
Meni je to bilo jeftino,iako uvijek može biti jeftinije.



@lopina

Osobno, VIRO me je ugodno iznenadio,očekivao sam i lošije izvješće od ovog, i velika je šansa da 2009 završe vrlo pozitivno, ali ipak treba pričekati Q1-09, pa sa ovogodišnjim dividendama u kupovinu nakon 30.06.
Što se to za ZVZD dogodilo, to mi je misterija,i sreća da nisam špekulant, jer mi je već dugo na piku, ali pošto su bile drhtave ručice,nisam kockao.
-Od dionica koje pratim (cca.50kom) izvješća bolja od očekivanih su imali:
TNPL (best)
LKPC (second best)
ULPL,LEDO,PBZ,JNAF,KNZM,ERNT,HT,PODR,VIRO.
-Od ostalih sam očekivao bolje, a ad nekih puno bolje, ali izgleda da je recesija kod nekih započela i ranije od predviđanja, a za neke tek dolazi.
-U svakom slučaju, za bolji uvid bez prevelikih rizika, za daljnja ulaganja pričekat ću Q1-09.

– evo jedan od najboljih postova, možda je mogao biti i bolji izbor dionica.
– ali ovaj post nikako ne spada u nikakvo drukanje.
– tu su stvarni rezultati pojedinih firmi.

– a u ovo doba godine je i najzgodnije malo pročistiti svoj portfelj.
– iz njega izbaciti i prodati dionice koje nisu opravdale očekivanja.
– i s tim novcima kupiti nove zvijezde na tržištu kapitala.

– I love this game.
Pozdrav !

Nisam baš siguran da je preporučljivo uzimati ATH kao referentnu točku pri kupovini dionica.


Nisam baš siguran da je preporučljivo uzimati ATH kao referentnu točku pri kupovini dionica.

Moraš stalno smišljati nove tehnike da bi pobijedio tržište. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Nisam baš siguran da je preporučljivo uzimati ATH kao referentnu točku pri kupovini dionica.

nadam se da si u pravu. Ipak je ovo ZSE…

I'LL BE BACK


Sa istom lovom ne možeš na dva mista.Žrtvova sam TNPL jer su svojevremeno i LPLH bili na istim
razinama tj razlika je bila deset puta.
TNPL na 6.000 a LPLH na 600 ili tu negdje.
Kod LPLH koji na cijeni od 106 kn čini samo petinu buka,čak uz isplatu velike dividende od recimo
20 do maksimalno 47 …

– ja sa istom lovom na 26 mjesta.
– ali Vaš tip ulaganja spada i u najšpekulativniji.
– on daje zbilja i najbolje rezultate, ali takvim ulaganjem možemo napraviti i najveće gubitke.

– TNPL, sigurno neće propasti u ovoj krizi ma kolika ona bila,
– ali to isto nikako ne mogu reći i za LPLH.

– dobro je da si korigirao tu dividendu sa 70kn na realnih 20kn.
– TNPL će sigurno isplatiti neku manju dividendu.
– možda ju isplati i LPLH.
– a sada mi iskreno odgovori, je li pametno LPLH isplatiti i jednu kunu dividende ?????
– oni mogu isplatiti i veliku dividendu.
– ali odakle im lova za buduće poslovanje.
– nemojmo se zavaravati, ovoj krizi kraj nije ni blizu.

– I love this game.
Pozdrav !

LPLH ima brodove stare u prosejku preko 20 godina. Bolje nek si s tom lovom kupe neke nove barke jerbo će radit još koju godinicu dvije i scrap. Možda je to i najbolje. Scrapnu kante i likvidiraju firmu. Svatko svoje pare u đep i rastanete se prijateljski.

I'LL BE BACK

Evo danas je 1. travnja

– i svakako bi bio red od mene dati prognozu za današnji dan.

– jučer sam bezobrazno puno zaradila na burzi,
– ali uvjerena sam kako ću danas zaraditi i još punoooo više.

– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.
– tu se isto govori i o nekim bezobrazno velikim dividendama, ali informacije su insajderskog tipa te Vam više od toga zbilja ne mogu napisati.

– sada će izići više financijskih uzviješća u kojima će neke nelikvidne firme imati fantastičnu dobit, a biti će također podijeljene fenomenalno velike dividende.

– više stranih fondova je došlo na naše tržište te su ojačali kupnju, imaju love za kupiti cijelu burzu, ali još ne žele kupnjom dizati cijene.
– to se je jučer najbolje i vidjelo, a tek koliki će danas biti rast.

– možda ste i Vi isto primjetili kako se nešto čudno događa, samo nažalost ne mogu o tome pisati.

– ali sve će biti puno jasnije ovih dana strašnim dizanjem cijena pojedinih dionica i samog crobexa.

– znam kako će veliki broj kešolovaca plakati nakon ovoga.

– evo ja sam samo u ovoj godini povećala svoj portfelj za nevjerovatnih 35%.
– a plan mi je do ljeta zaraditi još 100%,
– i zbilja mi sama situacija na burzi ide na ruku.

– zatim na ljeto zasluženi odmor.
– te na jesen opet imam veliki posao, šišati svoje ovčice.

– I love this game.
Pozdrav !

– HT, će fondovi nemilo lupati i on će jako brzo biti na IPO cijeni od 265kn.

hehe,da nije bilo ove rečenice, prodala bi mi ostatak[lol] . Jao što volim vjerovati ljudima…nek napiše Đemso što mi je upravo učinio na PM. [angry] [smiley]

I'LL BE BACK

New Report

Close