Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

best bay je Ina

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2009,3,31,putin_mol,157852.jl

http://www.kucilooro.webs.com/


best bay je Ina

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2009,3,31,putin_mol,157852.jl

Evo izvješća od Mola za prošlu godinu, nije tako loše, pogotovo s obzirom koliko su para spržili za Inu.
Vaš link

lupaš bez veze /kao i obično/, lova je inina a ne molova
ina je uložila 4,4 miljarde kuna, još kad se riješi gubitaka od plinskog biznisa od 1,45 miljardi biti će najprofitabilnija firma u hrvata /ili mađara/

http://www.kucilooro.webs.com/



Istu stvar i ja svog knjigovodju pitam "gdje mi je ta dobit" pa nikak da ju ugledam kak spada u dzepu

– ajde nisam jedina,
– barem vidite kako istinito i pišem.
– tu bi nam odgovor mogao dati jedino gospodin Febo,
– jer on se zbilja najbolje kuži u te kartušine.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Je dat ce ti on odgovor ali i dalje tu lovu neces vidjet u dzepu ko ni ja [smiley]


best bay je Ina

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2009,3,31,putin_mol,157852.jl

best bay = najbolji zaljev/uvala


lupaš bez veze /kao i obično/, lova je inina a ne molova

Ne znam jel ovo ide mene ili nekoga drugoga? Ja nisam nigdje ni tvrdio da Ina troši lovu od Mola, pod time da je Mol spržio lovu na Inu sam mislio na to da su kupovali dionice a ne da su ulagali u Inu.

Evo ti u prilogu to na što mislim.




Istu stvar i ja svog knjigovodju pitam "gdje mi je ta dobit" pa nikak da ju ugledam kak spada u dzepu

– ajde nisam jedina,
– barem vidite kako istinito i pišem.
– tu bi nam odgovor mogao dati jedino gospodin Febo,
– jer on se zbilja najbolje kuži u te kartušine.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Je dat ce ti on odgovor ali i dalje tu lovu neces vidjet u dzepu ko ni ja [smiley]
[/quote]

a kakav auto vozi ta vaša knjigovotkinja? jel ima vikendicu, možda dvije? možda ona zna gdje vam je dobit? [lol]

a možda ste isplatili akontaciju dividende, možda vam duguju kupci, a možda ste i investirali već tu dobit. nedaj bože na burzu, pa isparilo. [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch




Najveći problem je što odrređeni broj "tvrtki" ne podnosi konsolidirano i revidirano izvješće, a tu se kriju brojne zamke i rebusi.

I ja se mogu prepoznati u ovom. Dobit svake godine sve veća, a račun stalno oko nule. Pa se čovjek pita tko je tu lud. Onda malo pogledam stavku izdani a neplaćeni računi…pa mi je malo lakše.

– pa evo kada već izlaze izviješća red je da ja prikažem i svoje.
– samo nije konsolidirano i revidirano, a nemam niti potrebe za tim.

– evo čista neto dobit mi je cca 750.000kn .
– i sada kada uspoređujete moje poslovanje s INOM i mnogim drugim firmama izlistanim na burzi stvarno možete kužiti kako su oni za mene male bebe.

– samo u tom rezultatu se i meni također kriju brojne zamke i rebusi.
– pa gdje je ta lova ??????????
– dobro imam sada za podijeliti plaće i sve ostale namete koji na to slijede.
– ali gdje je ta lova ????????
– rado bih ja sada sama sebi podjelila dividendu, ali zbilja nemam što za podijeliti.
– i u isto vrijeme, odnosno svaki mjesec moram državi plaćati porez na tu dobit.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Istu stvar i ja svog knjigovodju pitam "gdje mi je ta dobit" pa nikak da ju ugledam kak spada u dzepu
[/quote]


Da i to zadnje ,one po 159 je isteklo u 12 mjesecu.

Svaka cast, moj previd… 😉 Jel to znaci da ostaju samo ove u sestom mjesecu od povlastenih (koliko su ono bile, nekih 225kn)?


zašto mislite da će dionice HT otkupljivati na burzi od malih ulagača i špekulanata, a da to nije donijeto samo radi otkupa dionica iz fonda hrvatskih branitelja i ostalih fondova? meni upravo tako izgleda jer bez njihovih količina nema šanse da bi otkupili 10% HTa bez da dignu cijenu na 300 kn a to im sigurno nije cilj već kupiti što jeftinije. ako je igra s fondovima u pitanju, onda kad se svi iskrcaju bit će slično kao s INA-om, cijena dionice žešće će okinuti jer je više nitko neće masovno kupovati i braniti cijenu. dividenda će vjerojatno biti i dalje, samo je pitanje kolika jer konkurencija čini svoje i cijene polako, ali kontinuirano padaju, a ova recesija mijenja navike kod ljudi pa se telefonira sve manje i sve kraće.

nebitno od koga će kupiti, te dionice koje nisu u vlasništvu ht-a su balast koji svejedno spušta cijenu ht-a, da ste duže u ht-u bi to znali, jer je jedan od glavnih razloga zašto je dugo tavorila ispod 300 kn u vremena kad su se druge dionice oporavljale od prvih velikih udara bio braniteljski fond i neizvjesnost oko njega. sad kad se vidi da im ni u najgoroj krizi ne pada napamet prodavati dionice a posebno nakon dvije dividende i popuštanja početnog medijskog pritiska prodaje onih najpotrebitijih branitelja, ne vjerujem da će oni prodavati ht-u, ako je riječ o fondovima ili mirovincima zamislite koliko je to olakšanje da ni njihovo prodavanje neće uzrokovati rasprodaju dionica ni u najcrnjim scenarijima.a propos kupovanja na burzi radi se o iznosima koji bi digli cijenu dosta iznad 300kn-i nije istina da im to nije u interesu, oni i kupuju dionice da bi digli cijenu svojoj kompaniji(ili vi znate neki drugi razlog?)!

fundamentalist



Da i to zadnje ,one po 159 je isteklo u 12 mjesecu.

Svaka cast, moj previd… 😉 Jel to znaci da ostaju samo ove u sestom mjesecu od povlastenih (koliko su ono bile, nekih 225kn)?

[/quote]

Po mojoj računici ostaju još dvije grupe. Oni koji su radili 10-20 godina, krajem travnja i oni koji su radili manje od 10 godina krajem lipnja. Riječ radili treba uzeti sa velikom rezervom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Evo ja predlažem za kupnju Dukat. Imaju stalni rast prihoda, učvrščuju se kao regionalni lider i sve akvizicije francuzi provode kroz Dukat. zarada im je već sada 57 kuna po dionici i kupnja do 260 kuna daje P/E oko 4,5.

– ma hebeš tu dionicu.
– srećom sam ju isprodavala 2/3.
– još mi ostalo 1/3, niti ju ne pratim.
– ali kolko vidim stalno pada.
– nekada ispadne dobra dionica, ali jako loša investicija.
– hebiga i ja griješim.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

– baš ju gledam.
– ma fantastično, minus od -21,29%.
– srećom se trguje samo u 13.00 tako da nema blokade.
– a koliki je ono rast dobiti ???????
– eto to Vam je tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close