Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da će efekt kupnje vlastitih dionica
imati tri četiri puta veći efekt od isplate dividende.
To bi mogao biti prelomni trenutak povratka cjelokupnog tržišta,jer je bez obzira na dividendu HT
bio glavni generator stvaranja nelikvidnosti na našem tržištu.

U tom trenutku treba biti u dionicama koje imaju veći potencijal rasta.IGH je dobar primjer.
Da li je slijedeći INA?

Bi li objasnio ovo glede efekta kupnje vlastitih dionica, zelis li reci da ce cijena dionica HTa manje padati i samim time da ce je teze biti kupiti ovako jeftino kao sada..?

I po cemu mislis da IGH i INA imaju vecu mogucnost rasta od HTa..?


Buduci rezultati..? Ma koji buduci rezultati? Tesla Roadster i slicni cisto strujni auti su rasprodani, Volvo najavljuje svoje modele, Indija i Kina vec proizvode u 2009. godini nekoliko strujnih auta, Iran je zatrazio isplatu nafte u eurima i odmah su Ameri priprijetili da ci ici tamo traziti nuklearno oruzje ako ne ostave Dollar u igri i ti sad tu govoris o buducnosti nafte i Ine..?

Električni auti? Živi bili pa vidjeli. Proći će još puno puno godina dok oni ne zažive u nekom bitnijem postotku. Ako ti baziraš očekivanja budućeg poslovanja Ine na temelju električnih automobila onda svaka čast jer gledaš u budućnost nekoliko desetljeća dalje od većine nas. A do tad tko živ a tko mrtav.

Zaboravljaš na elektrane, teretna vozila, brodove i avione, razne industrijske djelatnosti, svi oni troše naftu.

Što se tiče toga da li će nafta biti u €, $ ili nečem trećem, ne znam koliko to može utjecati na Inu. Vjerojatno bi im čak bilo i bolje u €.



Buduci rezultati..? Ma koji buduci rezultati? Tesla Roadster i slicni cisto strujni auti su rasprodani, Volvo najavljuje svoje modele, Indija i Kina vec proizvode u 2009. godini nekoliko strujnih auta, Iran je zatrazio isplatu nafte u eurima i odmah su Ameri priprijetili da ci ici tamo traziti nuklearno oruzje ako ne ostave Dollar u igri i ti sad tu govoris o buducnosti nafte i Ine..?

Električni auti? Živi bili pa vidjeli. Proći će još puno puno godina dok oni ne zažive u nekom bitnijem postotku. Ako ti baziraš očekivanja budućeg poslovanja Ine na temelju električnih automobila onda svaka čast jer gledaš u budućnost nekoliko desetljeća dalje od većine nas. A do tad tko živ a tko mrtav.

Zaboravljaš na elektrane, teretna vozila, brodove i avione, razne industrijske djelatnosti, svi oni troše naftu.

Što se tiče toga da li će nafta biti u €, $ ili nečem trećem, ne znam koliko to može utjecati na Inu. Vjerojatno bi im čak bilo i bolje u €.

[/quote]

Desetljeca ispred vas? Nafta da nije u Dolarima..? Ocito je djabe Engdahl pisao knjige… 😀

Ma sve pet frende, zelim ti srecu s Inom, dugorocnu… 😉

Hvala na dobrim željama, ali ne pada mi na pamet sada kupovati niti Inu, niti nešto drugo na našoj burzi.
Mislim da će sve to biti jeftinije kroz koji mjesec.



Intersira me tko će gore prije i tko će manje doli,ako krene doli..Dionice su moj izbor dok crobex
ne udre barem 3.000.A neće svi rasti prosječno 100%.Neke će i niže.

Našao si neki drugi hobi u međuvremenu ? To bi moglo potrajati

Inače mislim da se do 31.03. mora predati samo statistički izvještaj. Ostalo može do 30.04. Točno ?

[/quote]
Točno tako kolega.Samo bilanca i račun dobiti i gubitka do 31.03, GFI-POD do 30.04., ali sve ozbiljnije (transparentnije Uprave) tvrtke će kompletan GFI-POD podnijeti i prije 30.04.
Najveći problem je što odrređeni broj "tvrtki" ne podnosi konsolidirano i revidirano izvješće, a tu se kriju brojne zamke i rebusi.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Slažem se s kupovanjem Ine, puno bolja dionica od HT-a.

– a ja mislila kako je to Herbos ili Brodomerkur.
– stotka od mene.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

E, ivana7, pogledaj u nedjelju na HRT1 u 12:17 Herbosov poljoprivredni savjetnik, sigurno će ti se svidjeti.

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Kako bilo da bilo, bez plinskog dijela i nakon završetka investicijskog ciklusa smatram da će dobit biti znatno veća. Neće se to možda vidjeti već ove godine ali do kraja 2010 bi trebalo biti vidljivo. A kaže se da se kupuju budući rezultati.

– plinski biznis je sasvim o.k., ali što ćeš kada to idioti prodavali ispod nabavne cijene.
– pa im sada usfalilo love, nemaju za plaće.
– te je najpametnije opet poskupiti gorivo.
– to je zbilja jako lijepa mjera za stimulaciju naše privrede.
– samo oni i naša vlada ne kužu kako nije barel 150$.

– a to za buduću dobit INE.
– e miki, pa oni najprije trebaju raditi dvije godine s lijepim dobitkom kako bi pokrili samo prošlogodišnji minus.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo ja predlažem za kupnju Dukat. Imaju stalni rast prihoda, učvrščuju se kao regionalni lider i sve akvizicije francuzi provode kroz Dukat. zarada im je već sada 57 kuna po dionici i kupnja do 260 kuna daje P/E oko 4,5.

– ma hebeš tu dionicu.
– srećom sam ju isprodavala 2/3.
– još mi ostalo 1/3, niti ju ne pratim.
– ali kolko vidim stalno pada.
– nekada ispadne dobra dionica, ali jako loša investicija.
– hebiga i ja griješim.

– I love this game.
Pozdrav !


Rizik:
HT će kupovati vlastite dionice nakon sjednice što znaći da ne mora padati za cijeli iznos dividende.
Kupnja vlastitih dionica će povečati likvidnost na cjelokupnom tržištu jer od tih transakcija
lova sjeda na brokerske račune,a ne na tekući.Mislim da će efekt kupnje vlastitih dionica
imati tri četiri puta veći efekt od isplate dividende.
To bi mogao biti prelomni trenutak povratka cjelokupnog tržišta,jer je bez obzira na dividendu HT
bio glavni generator stvaranja nelikvidnosti na našem tržištu.

– sam Bog zna gdje Vi tu vidite rizik.

– I love this game.
Pozdrav !


– plinski biznis je sasvim o.k., ali što ćeš kada to idioti prodavali ispod nabavne cijene.

Jesi li ti konzumirala buniku? Jel možeš zamisliti kakav bi kaos i problemi nastali kad bi prodavali plin iznad nabavne cijene?
A sljedeće izbore ne bi dobili.

Upravo zato je dobro da su se riješili toga, to je djelatnost koja nikad neće biti profitabilna. A ako kojim slučajem bude onda će to značiti da je prosječan Hrvat nastradao.


– e miki, pa oni najprije trebaju raditi dvije godine s lijepim dobitkom kako bi pokrili samo prošlogodišnji minus.

To ti zaključuješ na osnovu osobnog iskustva u prošloj godini ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Najveći problem je što odrređeni broj "tvrtki" ne podnosi konsolidirano i revidirano izvješće, a tu se kriju brojne zamke i rebusi.

– pa evo kada već izlaze izviješća red je da ja prikažem i svoje.
– samo nije konsolidirano i revidirano, a nemam niti potrebe za tim.

– evo čista neto dobit mi je cca 750.000kn .
– i sada kada uspoređujete moje poslovanje s INOM i mnogim drugim firmama izlistanim na burzi stvarno možete kužiti kako su oni za mene male bebe.

– samo u tom rezultatu se i meni također kriju brojne zamke i rebusi.
– pa gdje je ta lova ??????????
– dobro imam sada za podijeliti plaće i sve ostale namete koji na to slijede.
– ali gdje je ta lova ????????
– rado bih ja sada sama sebi podjelila dividendu, ali zbilja nemam što za podijeliti.
– i u isto vrijeme, odnosno svaki mjesec moram državi plaćati porez na tu dobit.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close