Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ja isto mrzim ta pdf izvješća, šta nedaju i excel verziju…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Evo nešto nabrzinu naškrabah uskoro presudan moment.
Ako se formira klin nove kupovne prilike javljaju se na zadnjoj crvenoj svijeći,a ako se ne formira trokut mljac mljac.


Pošto je ovo tema best-buy, možda da započnem priču o kupovini zlata, srebra, bakra, pa čak i do
brašna, alkohola, konzervi……
Evo da malo vidimo šta stručnjci preporučuju.

– evo ovako Barone,
– kog vraga će ti zlato, ionako će te cigići sigurno prevatiti kad to budeš kupovao.
– a bakar i prazne boce ionako možeš skupljati po cijeli dan.

– nego ako smo mi u krizi, kako sam veliš, tada idi na kupnju brašna, alkohola, konzervi…
– i odmak počmi kopati jako duboku rupu u koju ćeš se skriti kada počmu ratovi.
– valjda bi ti kao glavni i odgovorni katastrofičar morao znati kako sve velike krize i završavaju.

– I love this game.
Pozdrav !


Mislim da je to daleko bolja kupnja od HT.
Dapaće prodati HT i kupiti INU.

– znači gospodine Lopina, Vi mi savjetujete da rasprodam jednu tvornicu novca i kupim jednoga velikog gubitaša.

– i RIBA je imala jednog velikog stručnjaka za devize.
– tip napravi gubitak ni pola od INE i ide u bajbukanu.

– moliti ću Vas tko je od rukovodioca INE završio iza rešetaka zbog tog rezultara.
– a gubitak je cca 1.100.000.000,oo možda sam i pogriješila kod brojeva, ali kod tih nula sigurno nisam.
– gospodine Lopina koliko tu ima nula.
– Vi ste dobar matematičar, koliki je gubitak po stanovniku RH.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. ne kažem kako ina jednog dana i neće biti dobra firma.
– ali najprije te tipove koji su napravili toliki gubitak morali bi izbaciti na ulicu.


Slažem se s kupovanjem Ine, puno bolja dionica od HT-a.

– a ja mislila kako je to Herbos ili Brodomerkur.
– stotka od mene.

– I love this game.
Pozdrav !

Hvala srićo, mislio sam na one likvidnije dionice, pošto tu volite pisat o takvima. Inače dobra je i Valamar grupa, unatoč lošim prognozama za turističku sezonu…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije



Mislim da je to daleko bolja kupnja od HT.
Dapaće prodati HT i kupiti INU.

– znači gospodine Lopina, Vi mi savjetujete da rasprodam jednu tvornicu novca i kupim jednoga velikog gubitaša.

– i RIBA je imala jednog velikog stručnjaka za devize.
– tip napravi gubitak ni pola od INE i ide u bajbukanu.

– moliti ću Vas tko je od rukovodioca INE završio iza rešetaka zbog tog rezultara.
– a gubitak je cca 1.100.000.000,oo možda sam i pogriješila kod brojeva, ali kod tih nula sigurno nisam.
– gospodine Lopina koliko tu ima nula.
– Vi ste dobar matematičar, koliki je gubitak po stanovniku RH.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. ne kažem kako ina jednog dana i neće biti dobra firma.
– ali najprije te tipove koji su napravili toliki gubitak morali bi izbaciti na ulicu.

[/quote]

Kolegice Ivana, možda bi bilo uputno da ipak pročitate izvješće. Gubitak iz plinskog biznisa je 1,45 milijardi kn! To je skoro pola milijarde više nego 2007.

Da je plin već prošle godine bio izdvojen iz Ine onda bi 2008 bila u plusu a ne u minusu. Da nije bilo ogromnih investicija, taj plus bi bio popriličan. Ali već je krajnje vrijeme za ulaganja u obnovu rafinerija pa ćemo im to oprostiti.
U izvješću piše da je unatoč svemu iz osnovne djelatnosti dobit 1,31 milijardi kn.

Zamjeram im što su kupovali naftu po 144$, istina je da bi za to netko trebao odgovarati ali to neka riješe Mol i naša ekstra sposobna vlada.

Nažalost ne možemo znati kako su točno došli do financijskog gubitka od 780 mil, pišu o tečaju $ ali ne znam baš da li to drži vodu.

Kako bilo da bilo, bez plinskog dijela i nakon završetka investicijskog ciklusa smatram da će dobit biti znatno veća. Neće se to možda vidjeti već ove godine ali do kraja 2010 bi trebalo biti vidljivo. A kaže se da se kupuju budući rezultati.

Ivana,ništa ne preporučam.dajem prijedlog za razmišljanje.
Kupuj na loše vijesti,ali poduzeće koje neće pod stećaj a INA vjerovatno neće.A zbog toga je INA
pala i nešto niže .Trži se na

INA 1,35 BV i to nakon ovog gubitka
HT o,75 BV
HT je ispucao keš kroz dividendu.I u slijedećem izvještaju taj odnos će biti još i gori za HT.

Rizik:
HT će kupovati vlastite dionice nakon sjednice što znaći da ne mora padati za cijeli iznos dividende.
Kupnja vlastitih dionica će povečati likvidnost na cjelokupnom tržištu jer od tih transakcija
lova sjeda na brokerske račune,a ne na tekući.Mislim da će efekt kupnje vlastitih dionica
imati tri četiri puta veći efekt od isplate dividende.
To bi mogao biti prelomni trenutak povratka cjelokupnog tržišta,jer je bez obzira na dividendu HT
bio glavni generator stvaranja nelikvidnosti na našem tržištu.

U tom trenutku treba biti u dionicama koje imaju veći potencijal rasta.IGH je dobar primjer.
Da li je slijedeći INA?

Vezano uz Inu – OMV prodao udio u Molu Rusima:
Vaš link

Zanimljivo, MOL je također sa poslovnim rezultatima u minusu a Rusi su platili skoro 100% premiju na tržišnu cijenu. Hm hm.

Evo ja predlažem za kupnju Dukat. Imaju stalni rast prihoda, učvrščuju se kao regionalni lider i sve akvizicije francuzi provode kroz Dukat. zarada im je već sada 57 kuna po dionici i kupnja do 260 kuna daje P/E oko 4,5.

Problem je totalna nelikvidnost (ono što kupite vam je kasnije teško prodati), ali za nekoga tko želi živjeti od dividendnih prinosa ovo je prilika i pol. Za godinu dvije će završiti investicijski ciklus u regiju i onda možemo očekivati dobit na razini 70 kuna po dionici i vjerojatno isplatu dividende na razini od cca 35-40 kuna godišnje.


Kolegice Ivana, možda bi bilo uputno da ipak pročitate izvješće. Gubitak iz plinskog biznisa je 1,45 milijardi kn! To je skoro pola milijarde više nego 2007.

Da je plin već prošle godine bio izdvojen iz Ine onda bi 2008 bila u plusu a ne u minusu. Da nije bilo ogromnih investicija, taj plus bi bio popriličan. Ali već je krajnje vrijeme za ulaganja u obnovu rafinerija pa ćemo im to oprostiti.
U izvješću piše da je unatoč svemu iz osnovne djelatnosti dobit 1,31 milijardi kn.

Zamjeram im što su kupovali naftu po 144$, istina je da bi za to netko trebao odgovarati ali to neka riješe Mol i naša ekstra sposobna vlada.

Nažalost ne možemo znati kako su točno došli do financijskog gubitka od 780 mil, pišu o tečaju $ ali ne znam baš da li to drži vodu.

Kako bilo da bilo, bez plinskog dijela i nakon završetka investicijskog ciklusa smatram da će dobit biti znatno veća. Neće se to možda vidjeti već ove godine ali do kraja 2010 bi trebalo biti vidljivo. A kaže se da se kupuju budući rezultati.

Rocky, kupnja barela po 144$ je papirnati prikaz, cudi me da ako zelis imati Ininu dionicu u portfelju ne znas da su kupovali naftu po puuuno manjoj cijeni a prikazivali veci rashod kako bi razliku mogli spremiti u subracune i par financijskih kanala koji nisu za spominjati. Ista stvar je i s plinom, ako dobro zaradjujes uvijek napravis papire da izgleda da se jedva pokrivas ili da si u laganom gubitku.
Buduci rezultati..? Ma koji buduci rezultati? Tesla Roadster i slicni cisto strujni auti su rasprodani, Volvo najavljuje svoje modele, Indija i Kina vec proizvode u 2009. godini nekoliko strujnih auta, Iran je zatrazio isplatu nafte u eurima i odmah su Ameri priprijetili da ci ici tamo traziti nuklearno oruzje ako ne ostave Dollar u igri i ti sad tu govoris o buducnosti nafte i Ine..? Dugorocno je ta dionica tapija bas zbog plinskog biznisa kojeg su ‘prebacili’ Pro-Plinu i slicnima koji dobro posluju koliko god gubitaka namjestali. Ko je uzeo na Ini onda kad su je dizali na 2800 da je uvale MOLu taj je uzeo, ko nije teko da ce se obogatiti s tom dionicom…


Evo ja predlažem za kupnju Dukat. Imaju stalni rast prihoda, učvrščuju se kao regionalni lider i sve akvizicije francuzi provode kroz Dukat. zarada im je već sada 57 kuna po dionici i kupnja do 260 kuna daje P/E oko 4,5.

Problem je totalna nelikvidnost (ono što kupite vam je kasnije teško prodati), ali za nekoga tko želi živjeti od dividendnih prinosa ovo je prilika i pol. Za godinu dvije će završiti investicijski ciklus u regiju i onda možemo očekivati dobit na razini 70 kuna po dionici i vjerojatno isplatu dividende na razini od cca 35-40 kuna godišnje.

A koliku si dividendu dobijao dosad i odkada, prije dok je bio Dukat od Rajica ili nakon kupnje francuza..?

New Report

Close