Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Čuj ovo ivana savjetnik….umirem od smijeha, samo se sjeti svojih preporuka
za kupnju ine po 3000 na jesen prije ponude mađara…..nemrem bilivid koga se tu
kao pita za savjete…..
p.s. na grobiju 1000-1250 niko nemora savjetovat samo treba imat dovoljno novaca….

Ja sam tada intezivno pisao na temi INA. Nemogu se sjetiti da je Ivana poslala iti jedan post. Može link na tu preporuku ?

[/quote]

Ti si odvjetnik….vidiš da se sjećam nje i sanča kojeg više nema kad su se u talu
smijali da sam zakasnio na ini pa drukam na dolje, onaj zadnji trzaj prema 3150….
ipak ti nekaj ostane u sjećanju a pogotovo preveliko pametovanje ovakvih poput
ivane…..
[/quote]

Svako ko kupuje dionice prema pisanju na internet forumima treba pomoć. Forumi su prije svega zabavnog karaktera. Ponekad možeš naletiti na neki post koji je dobra osnova za razmišljanje, ali ništa više od toga. Zbog toga nema razloga omalovažavati Ivanu ili bilo koga drugog na ovom forumu.
Što više različitih pogleda na istu stvar, to bolja osnova za razmišljanje o nekoj dionici.

Ja se dobro zabavljam čitajući njene postove, a ponekad naleti i nešto vrijedno razmišljanja. Prateći pisanje na ovoj temi ja sam zaključio kako je Ivana izgubila manje od drugih. Isto tako sam zaključio da to nije rezultat nekog njenog osobiti velikog znanja nego njen stil više ide uz njen defanzivni karakter. Žene su opreznije i s obziirom na stanje ekonomije ne bi bilo loše da više pišu na forumu.

Po mom mišljenju, držati INA-u na 3100 kuna je imalo smisla. To je u tom trenutku bila jedina dionica na kojoj se moglo zaraditi. Na kraju se ispostavilo da su oni koji je nisu prodali izgubili 9,67% moguće zarade, a da su oni koji su je prodali i ušli u druge dionice izgubili u narednih mjesec dana preko 30% (ATPL, INGR, ….). Naravno najbolje su prošli oni koji su prodali na 3100 i ostali u cashu, ali takvi su rijetki.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pošto je ovo tema best-buy, možda da započnem priču o kupovini zlata, srebra, bakra, pa čak i do

brašna, alkohola, konzervi……

Evo da malo vidimo šta stručnjci preporučuju.

Top 10 Guide To Survive Hyperinflation (Beta)
Vaš link


Pošto je ovo tema best-buy, možda da započnem priču o kupovini zlata, srebra, bakra, pa čak i do

brašna, alkohola, konzervi……

Evo da malo vidimo šta stručnjci preporučuju.

Top 10 Guide To Survive Hyperinflation (Beta)
Vaš link


Haha ovo je dobro.
Kako uštediti na kući;preseli kod rodbine..a možeš i u šator:) jednostavno genijalno [thumbsup]

sijem žito raste grahorica

Da se vratimo na best buy temu.
Tko ima strpljenja i dovoljno šuške mislim da treba iskoristiti ovaj gubitak i ogromna ulaganja Ine u obnovu rafinerija pa ubaciti tu dionicu u portfelj.
(naravno nema garancije da ju neće za koji mjesec srušiti na još niže razine u slučaju da opet nastane strka, panika i opća bježanija u cash, a da li će se to desiti neka svatko sam procijeni)


Da se vratimo na best buy temu.
Tko ima strpljenja i dovoljno šuške mislim da treba iskoristiti ovaj gubitak i ogromna ulaganja Ine u obnovu rafinerija pa ubaciti tu dionicu u portfelj.
(naravno nema garancije da ju neće za koji mjesec srušiti na još niže razine u slučaju da opet nastane strka, panika i opća bježanija u cash, a da li će se to desiti neka svatko sam procijeni)

Mislim da je to daleko bolja kupnja od HT.

Dapaće prodati HT i kupiti INU.

Ali da može niže .Može.Uvijek može i sve može biti niže.O tome odlučuje oni gore.

To me ne interesira jer smo na to oguglali.

Intersira me tko će gore prije i tko će manje doli,ako krene doli..Dionice su moj izbor dok crobex
ne udre barem 3.000.A neće svi rasti prosječno 100%.Neke će i niže.

Ali nadam se da za INU ima vremena,a sada se treba odlučiti za dionice koje će izbaciti dobro izvješće
za IV Q.Sutra i preksutra dan D.

Pa koja je ovo burza.Gotovo pa svi čekaju zadnji dan za izvješće.Ne možeš okrenuti istu lovu
desetak puta a da se kladiš na ozvješća.Ne daju špekulantima šansu.A špekulanti su toč burze.
Triba ih njegovati ko cviće u pitaru.A ne ovako.Sram ih bilo sve skupa.


Intersira me tko će gore prije i tko će manje doli,ako krene doli..Dionice su moj izbor dok crobex
ne udre barem 3.000.A neće svi rasti prosječno 100%.Neke će i niže.

Našao si neki drugi hobi u međuvremenu ? To bi moglo potrajati

Inače mislim da se do 31.03. mora predati samo statistički izvještaj. Ostalo može do 30.04. Točno ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Slažem se s kupovanjem Ine, puno bolja dionica od HT-a. Bila bi savršena da nisu izbacili plinski biznis, koji je bio velika vrijednost Ine, nije ni čudo što ga je država htjela. Možda bi se trebalo iskoristiti ovaj gubitak i pričekati jer će doći do pada cijene, pa se onda nakupovati, ali dionicu držati na duže staze, pokazat će svoju vrijednost…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Plinski biznis je gubitaš koji i jest uzrokovao ogroman dio ovog gubitka u 2008, a da nije tako onda bismo imali daleko ozbiljnijih problema ove zime.
Neka samo plin bude u državnoj skrbi jer ima socijalnu komponentu i nikada neće biti profitabilan dok god je tako. A biti će dugo vremena. Jer budimo realni, koja vlada bi dopustila da se pola biračkog tijela smrzava po zimi?

Znam, ali svi energenti idu po tržišnim cijenama, pa zašto nebi i naš plin? Potaknut će ljude na štednju, a i ne možeš ulagati u razvoj i istraživanje ako ide po "socijalnim" cijenama. I gdje je poštenje da se dalmacija grije na skupu struju, a kontinent na jeftini plin. Neka i struja bude socijalna komponenta, pa da budemo pošteni….

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Zato što mi nemamo dovoljno vlastitih izvora plina da bi se isti prodavao po iole prihvatljivoj cijeni. Da li bi htio da prosječna obitelj koja se grije na plin mora potrošiti na to 1.000+kn mjesečno? Uz ovakve prihode s kojima većina ljudi ionako jedva krpa kraj s krajem? A da ne pričam da bi to povećalo i cijene brojnih proizvoda naše ionako slabe i nekonkurentne industrije.

Ne vidim apsolutno ništa pozitivno iz slobodne tržišno formirane cijene plina za nikoga osim za Inu. A ipak Ina nije jednako Hrvatska. Trenutno je to 47,16% Mađarska.

A znam, to se trebalo učiniti dok je još bila hrvatska Ina, pa da mi preuzimamo druge firme… Ali šta ćeš, vlasti najlakše prodat, a ne upotrebit malo pameti…
Što se tiće zaliha imamo ga mi itekako dovoljno za većinu naših potreba…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Pa naravno da je lakše prodati. Neće valjda nešto konstruktivno uraditi, za to treba sjesti i potruditi se. Uostalom nije ni njima lako, treba svake godine odabrati prikladan novi auto.

Ali skrećemo s teme, ulažu se u rafinerije zaista ogromni novci. Da nema tih ulaganja nisam siguran da bi u 2008 na kraju bio prikazan gubitak. Volio bih vidjeti njihovo potpuno izvješće u standardnom formatu a ne ovu PDF okljaštrenu verziju [angry]

New Report

Close