Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakle,ako je netko o1.o1.2008.imao 20.000 EUR prema svim matematičkim zakonima kao i
stanju na ZSE ako je izgubio 70% možemo reći da je imao sreće,a ako je to uspio napraviti kroz
špekulacije znaći da je ispekao zanat.

He, he…
Osobno sam 01.01. 2008 imao više na ZSE-u i godinu na ZSE-u sam završio u plusu….Tako da nije baš sve ovako kako pišeš…
Međutim, sve ukupno izgubio jesam prošle godine, a razlog je ulaganje u Makedoniji gdje nisam bio u mogućnosti trejdat….



Dakle,ako je netko o1.o1.2008.imao 20.000 EUR prema svim matematičkim zakonima kao i
stanju na ZSE ako je izgubio 70% možemo reći da je imao sreće,a ako je to uspio napraviti kroz
špekulacije znaći da je ispekao zanat.

He, he…
Osobno sam 01.01. 2008 imao više na ZSE-u i godinu na ZSE-u sam završio u plusu….Tako da nije baš sve ovako kako pišeš…
Međutim, sve ukupno izgubio jesam prošle godine, a razlog je ulaganje u Makedoniji gdje nisam bio u mogućnosti trejdat….
[/quote]
Ako je crobex pao 70 %,a vi kažete da niste izgubili ništa ,znaći da ima nekih koji su izgubili i više.
Ćista matematika.
Čestitam,izvrstan ste špekulant.
Iskreni pušionićari sa gubitkom većim od 70%,javite se!

Još tri radna dana i čeka nas val FI 2008.
Jako se malo piše o tome.
Za sada većinom ugodna iznenađenja.Osim INE.
Najinteresantniji bi mogli biti brodari.Oni su potonuli kao da su im brodovi potopljeni.Za dugoročne
ulagaće najbolja šansa jer se trže ispod sadašnjeg diskontiranog NAVa,a ipak im je imovina
najkonkretnija.Neki su diskontirani i preko pet puta.
Najbitnije:
Pa ATPL ima dovoljno keša za prebroditi krizu.
TNPL još i više.
JDPL najviše.
LPLH dovoljno za dvije tri godine krize.
ULPL će naći način kako iz ove
krize izaći jači,jer su i dobri špekulanti.




LEDO je tada bio cca 2700 sad je 3700 /rast 37%
IGH je tada bio 1500 sad je 2900 /rast rast 93%
TISK je tada bio 229 sada je 239 /rast 4%
JNAF je tada bio 1200 sada je 1299/rast 8%
PTKM je tada bila 64 sada je 89/rast 39%

– stotka od mene, ali ja i inače svima tu dijelim stotke.
– može se zaraditi, ali treba imati i malo hrabrosti.
– na svemu se niti ne može zaraditi, isto tako kod mene HT najmanja zarada.
– ali onako u mixsu super.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

To bi bilo predivno da je Governor kupio te dionice 07.03. Surova realnost je da ih je kupio puno prije. No i ovo je ogroman napredak u odnosu gdje smo bili prije dva tjedna.
[/quote]

Kolega Twixer, naravno da sam ih kupovao i prije, ali ne biste vjerovali, kupovao sam ih također i upravo tih dana. Ja sam samo napisao šta je (po meni) u tom trenutku best buy jer je to naziv teme i (što je najbitnije) argumentirao zašto mislim baš te dionice. Gotovo svi ti tickeri , kao što sam i napisao, su i dalje best buy, neke IMHO više nisu best buy, ali su hold (npr IGH).

I'LL BE BACK




A poslije ove kataklizme koja je pokosila tržište kapitala svatko tko je sačuvao trećinu kapitala od početka 2007 može smatrati da je uspješan investitor.

– dajte gospodine Lopina nemojte tu zahebavati investitore.
– onaj tko je toliko spušio je očito glupi ili neuspješni investitor,
– ali to gore je zbilja jako grubo napisano te ih ja nazivam inteligentni investitori.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Daj budi pristojna.

Steven Spielberg je izuzetno pametan čovijek pa je izgubio masu novaca na burzi. Soros je izgubio masu na Lehnam Brothers. Ljudi ne gube novce na burzi zato što su glupi nego zbog pohlepe.

Inteligentni ljudi mogu biti pohlepni i agresivni investotori i u slučaju sloma burze veliki gubitaši.
Ovo što se dešava je jedinstven slučaj u našim životima. Da je netko proživio ovakav pad burzi tri puta pa ponovio gubitak i četvrti put ja bih rekao da je glup. Glupi ljudi su oni koji ponavljaju greške.
Ovdje niko nije ništa ponavljao, sve je bilo novo.

U krizi su bolje prošli ljudi sa defanzivnim karakterom, nesigurniji.
[/quote]

twixer, samo dodatak: i Newton (Isaac, veliki fizičar i matematičar…) izgubio je velike novce na burzi i govorio: Mogu predvidjeti kretanja nebeskih tijela do u tančine, ali ljudsku glupost ne mogu predvidjeti…




S&P 666-822 +23,5%
CROB 1260-1462 +16 %
Da uhvatimo S&P po postotku, crob treba poć na 1556, tj.rast od još 6,5 %.
Upalio se raketni pogon,samo, koliko je goriva u raketi ???

Gorivo je iscurilo vec negdje oko 11 sati danas kad je pocetna euforija splasnula i sad ce trebati kojih malo manje od mjesec dana do sjedanja dividende HTa da bi bilo ‘gorenja’…
[/quote]

-U petak D-day.(G-20)
-Znati ćemo približno u kojem smjeru plovi brod.
-Ili je dno iza nas, ili nek nam Bog,Alah,Budha,Dalaj-lama pomognu, jer neće biti dobro.
-Samo ta količina goriva pali raketne motore, i osiguran siguran put ka zvijezdama, a ovo gorivo od HT-a, pa ne mislite valjda ozbiljno…. [lol] [proud]
[/quote]

Pusti price Jahve, Bog, Alah, Budha, i nakon petka ce biti rasta upravo zbog priblizavanja isplate dividende HTa sredinom i krajem cetvrtog… Ali definitivno nece biti dobro i klasicna prica jedan korak gore a dva dolje ce i dalje biti prisutna do kraja godine kad jos ceka i ono divno skidanje zabrane povlastenih dionica HTa, probaj samo zamisliti koliki ce se onda iskrcavati i kakav ce to imati odraz na ZSE… Rebalans prorcuna je smijurija, sad misle da su zakrpali rupu a jos ce trebati bar jedan rebalans prije kraja godine. Za likvidnost cu te pitati krajem sezone kad priljev bude manji nego ocekivani pa mi onda reci koliki ce promet biti… A senzacionalne price po medijima poput ‘gradjevinari eksplodirali’ ili ‘Hypo kupuje ERNT jer je najbolja dionica’ u samo odraz koliko malo ima povjerenja da je rast realan kad moraju javno drukati na kupnju.
Dno nije iza nas, dno nas jos ceka jer ljudi jos uvijek imaju dovoljno novaca. A reci mi kako ce biti kad likvidnog novca ne bude? Kad potraznja padne ko prije par mjeseci uslijed nestasice para u cijeloj drzavi…
Tako da ta prica o petku (danas) je samo trenutno dizanje gore kratkog trajanja i vezano je uz rast HTa sve do sredine cetvrtog kad HT pada a onda ce i blazeni restl lagano dole. Ali oni koji se iskrcaju na vrijeme ce imati dost juhe za dalje… 😉



Glupi ljudi su oni koji ponavljaju greške.

– ma koliko sam samo puta na ovoj temi napisala.
– greške činimo kako bi iste mogli ponoviti.
– vjerujem kako će opet 90% investitora načiniti iste greške.

– kad je naša burza rasla čitala sam u više knjiga kako čak 90% investitora gubi na burzi.
– na kladionici i kocki 97%.
– tada to jednostavno nisam mogla kužiti.
– a sada mi je i to potpuno jasno.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Što se tiče kladionice i kocke ok, ali ovo za burzu je totalna glupost. Recimo kupim sada ATPL po 670 i 90% je vjerojatnosti da više nikada neće biti ni 700, moš mislit, pa dionica nije klađenje, pa si promašio jedan par i izgubio sve.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Još tri radna dana i čeka nas val FI 2008.
Jako se malo piše o tome.

rok za izvješća je kraj 4. mjeseca.
(molim da me se ispravi ak sam u krivu. hebe me čitanje zakona, pa nikad nisam siguran jel to pravi zakon, koji članak se odnosi na što itd.)

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@nagasaki

Ok kolega, vi u kupe ja u špade.
Svak ima svoj zog. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



@nagasaki

Ok kolega, vi u kupe ja u špade.
Svak ima svoj zog. [thumbsup]

Bitno je to iskoristiti da obojica imamo koristi, ti u spadama ja u kupama… 😉

Zato i gledam onaj post cure koja je pitala za best buy ako bi sad htjela uci ili uzeti neke nove pa si malo napraviti plusa s strane… Odgovora: zilch, nula, nis, nicevo, nada. I tako to ide uvijek. A bilo je prije par dobrih savjeta poput onih od Merlina i Governora ak se ne varam i svako je imao priliku zaradit, samo jos treba znat kad se treba iskrcati. Ja vas tu sve citam i iskorsitim korisno. Jer mislim da trebam zaradit i kad ide gore i kad ide dole. I sad je takav trend da ce iducih mjesec dana sve ici lagano gore. A kad je takva situacija onda znas da je to stvar trzista a ne neke pojedine tvrtke. 😉

Koje su spade u igre..? 😀

MISLIM DA JE VRIJEME ZA ODLAZAK U CASH ( opet )


MISLIM DA JE VRIJEME ZA ODLAZAK U CASH ( opet )

što se dereš?

"Mir s Vama"

New Report

Close