Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Razmišljam upravo o BEST BUY dionicama , kako piše u naslovu .

– svi mi o tome razmišljamo.
– ali na samoj temi toga zbilja malo i ima.
– imate li koji prijedlog.

– I love this game.
Pozdrav !


A poslije ove kataklizme koja je pokosila tržište kapitala svatko tko je sačuvao trećinu kapitala od početka 2007 može smatrati da je uspješan investitor.

– dajte gospodine Lopina nemojte tu zahebavati investitore.
– onaj tko je toliko spušio je očito glupi ili neuspješni investitor,
– ali to gore je zbilja jako grubo napisano te ih ja nazivam inteligentni investitori.

– I love this game.
Pozdrav !


Može još biti sunovrata , ali ne ovog intenziteta koji smo gledali zadnjih mjeseci . Razmišljam upravo o BEST BUY dionicama , kako piše u naslovu .

Naravno, mi jako ovisimo o svjetskim burzama. Oni određuju trendove, a stanje naše ekonomije određuje koliko ćemo duboko slijediti taj trend. Bilo pozitivan ili negativan.

Mi smo sada imali seriju pozitivnih vijesti sa američkog tržišta koje su uglavnom vezane za bankarski sektor. Vidjet ćemo dali će te vijesti, koje se uglavnom baziraju na državnim statistikama, biti podržane i kroz tromjesečne izvještaje. Ako to bude slučaj onda smo dno vjerojatno dotakli. S druge strane, ako se pokaže da rezultati stvarne ekonomije nisu u osobitoj korelaciji sa državnim statistikama onda možemo opet ozbiljno zaroniti. U fokusu je naravno financijski sektor.

Ja osobno nisam sklon teoriji da će globalna ekonomija brzo i lako izaći iz krize. Zbog toga sam i dalje skloniji ulaganju u defanzivne dionice sa niskom zaduženošću, dobrim tokom novca i cashom na računu. U ovom pada ja sam se odlučio za kupnju bankarskih dionica. Ne smatram da će banke najviše rasti, ali mislim da mi one pružaju dobar omjer dobiti i rizika.

Zbog lošeg stanja državnih računa i predstojećih izbora nisam sklon ulagati u dionice gdje država ima većinsko vlasništvo. Jadnostavno bojim se da vlada u krizi koristi te firme za kupovanje socijalnog mira zanemarujući profit i interese dioničara.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Od 01.12.2007.sa tim slobodnim sredstvima sam zaradio preko 50 %.A crobex je u međuvremenu niži.Vrlo uspješno koristio valove,ali
u nizu dionica skidao po 3 do petnast posto dobiti u trejdanju i ja zadovoljan.Pokoji put i spušija.

– e takvog te volim.
– a kako bi mogli pratiti tvoj rad pa napiši tu na ovoj temi i koje si dionice kupio.
– ali nakon kupnje,
– jer ako je to dobra stvar i mi ćemo kupovati to isto.
– a onda i cijena dionice raste.
– i kada dionica dosta naraste ti pomalo izlaziš i opet kupuješ u tišini nešto novo.
– pa opet cijeli ciklus ponovno.
– dugo si već na ovom forumu, a još se nisi naučio pravilno drukati.

– I love this game.
Pozdrav !



A poslije ove kataklizme koja je pokosila tržište kapitala svatko tko je sačuvao trećinu kapitala od početka 2007 može smatrati da je uspješan investitor.

– dajte gospodine Lopina nemojte tu zahebavati investitore.
– onaj tko je toliko spušio je očito glupi ili neuspješni investitor,
– ali to gore je zbilja jako grubo napisano te ih ja nazivam inteligentni investitori.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Daj budi pristojna.

Steven Spielberg je izuzetno pametan čovijek pa je izgubio masu novaca na burzi. Soros je izgubio masu na Lehnam Brothers. Ljudi ne gube novce na burzi zato što su glupi nego zbog pohlepe.

Inteligentni ljudi mogu biti pohlepni i agresivni investotori i u slučaju sloma burze veliki gubitaši.
Ovo što se dešava je jedinstven slučaj u našim životima. Da je netko proživio ovakav pad burzi tri puta pa ponovio gubitak i četvrti put ja bih rekao da je glup. Glupi ljudi su oni koji ponavljaju greške.
Ovdje niko nije ništa ponavljao, sve je bilo novo.

U krizi su bolje prošli ljudi sa defanzivnim karakterom, nesigurniji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Večeras best buy ticket for U2.Al niš od toga. nemrem se ulogirat


Daj budi pristojna.

– kažem ono što mislim bez puno uvijanja i razmišljanja.
– ali priznajem puno ljepše zvuči pohlepni i agresivni investitori.

– i lijepo pišeš kako su u krizi bolje prošli ljudi sa defanzivnim karakterom, nesigurni.

– a što ja tu mjesecima pišem u kave dionice ulagati, dividendne i uspješne.

– a što mi ti agresivni i pohlepni investitori koji čine većinu zamjeraju.
– dividendne dionice, prvi Vlad, što je na ovoj temi samo o tome pisao.
– koliki su me u ovome rastu zahebavali za rast HT-a.
– i još su mi mnogi zamjerili na nesigurnosti.

– a valjda sam zato i uspješna.

– I love this game.
Pozdrav !


Glupi ljudi su oni koji ponavljaju greške.

– ma koliko sam samo puta na ovoj temi napisala.
– greške činimo kako bi iste mogli ponoviti.
– vjerujem kako će opet 90% investitora načiniti iste greške.

– kad je naša burza rasla čitala sam u više knjiga kako čak 90% investitora gubi na burzi.
– na kladionici i kocki 97%.
– tada to jednostavno nisam mogla kužiti.
– a sada mi je i to potpuno jasno.

– I love this game.
Pozdrav !


– kažem ono što mislim bez puno uvijanja i razmišljanja.
– ali priznajem puno ljepše zvuči pohlepni i agresivni investitori.

Moraš naučiti kvalitetno komunicirati da bi uspjela. Mi živimo u kompleksnom svijetu sa kompleksnim izazovima. Pojedinac ih nemože savladati samostalno ma koliko bio obrazovan, vrijedan i iskusan. Što bolje komuniciraš s ljudima imaš bolje šanse za uspjeh.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Siguran način da izgubiš novce na burzi je da počneš vjerovati kako je tržište iracionalno i narazumno, a da si ti racionalan i razuman.

Yeah right, ponovo procitaj sta pisem.



Gubici su ogromni i sada bi trebalo imati isti kapital kao početkom 2008 i lako vratiti izgubljeno.

– ova rečenica mi jednostavno nije jasna.
– a više puta ste ju spominjali.
– ako može objašnjenje.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ivana,nisi li pred neki dan napisala da mali ulagač treba biti rizičniji jer može izgubiti sve ,ali ipak malo i da treba krenuti iz početka,sa iskustvom više,a ako treba i sa skupljanjem boca.
Dakle,ako je netko o1.o1.2008.imao 20.000 EUR prema svim matematičkim zakonima kao i
stanju na ZSE ako je izgubio 70% možemo reći da je imao sreće,a ako je to uspio napraviti kroz
špekulacije znaći da je ispekao zanat.
Da bi nadoknadio izgubljeno jednostavno mora štampati /posuditi,kredit,nešto prodati/u visini
gubitka i za godinu dana sa pravilnim odabirom dionica zaraditi duplo.
Crobex je podcijenjen preko dva puta.
HT kao glavni ponder na zse je podcijenjen 20 do 30 %.Znaći da su neke sastavnice crobexa podcijenjene i tri četiri puta,a neki nelikvidni biseri i pet šest puta.
Sa istim startom/protuvrijednost po današnjim cijenama/,a što praktično znaći sa tri do četiri puta
više papira lako se nadoknađuje gubitak i ulazi u pozitivu u odnosu na 01.01.2008.Čak i uz predpostavku da nam neki dio portfelja ne donese nikakav dobitak ili ne daj Bože da firma padne po
stećaj.
Treba samo hrabrosti kakvu ti imaš i ti ćeš biti sve bogatija iako nećeš imati maksimalnu dobit
zbog velike disperzije,ali što je veća kuća mora biti više nosivih zidova.
I u principu tvoje postavke su pravilne i ljudi koji te slijede mogu imati velike koristi.
Nadam se da to nećeš zloupotrebiti.
Naš interes je da svi zarađuju ili da što manje izgube jer što nas je više postoje veće šanse za zaradu.



A poslije ove kataklizme koja je pokosila tržište kapitala svatko tko je sačuvao trećinu kapitala od početka 2007 može smatrati da je uspješan investitor.

– dajte gospodine Lopina nemojte tu zahebavati investitore.
– onaj tko je toliko spušio je očito glupi ili neuspješni investitor,
– ali to gore je zbilja jako grubo napisano te ih ja nazivam inteligentni investitori.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Svi koji nisu imali INU i HT su spušili više.

New Report

Close