Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja smatram da za nas male investitore uvjek dobro dođe imati HT u portfeljeu.HT će ti omogućiti da faliješ cili balun dogodine opet isplati dividendu pa opet faliješ cili balun,a dovraga jednom će mi balun sist na volej.

Nemoj falit branku, volej ti nije naprecizniji udarac. Provaj vanjskin felšon, (ka R.Carlos) shebat ćeš i obranu i golmana. [proud]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



dragi kolega lopina… pomalo sam pratila vaše pisanje i više nego jasno je vidljivo permanentno drukanje za dionice koje posjedujete…čitala sam i o vašim katastrofalnim gubicima i zaista smatram da vas treba ignorirati.

Pa sta se onda ne drzisi svojih savjeta? Osobno smatram da kolega Lopina realno i objektivno pise, no razum i psihologija trzista na zalost ne idu ruku pod ruku.
[/quote]

Potpisujem. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




…Ivana,mislila si sigurno na tofu šnicle… [smiley]

– da točno te šnicle.
– ako se iz njih cijedi krv nisu svježe,
– malo ih istučem batićem,
– vegeta, ne treba dodati soli,
– malo ulja, okrenete dva puta na tavi i gotovo za par minuta.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
…o Bože,umrijet ću od smijeha… [lol] izletit će mi ovi čevapi od ručka… [lol]
[/quote]

Ma vidiš da mulja, po cili dan se fali da je na bureku. [lol]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




Ovo sam napisao 18.03. ( napisao sam i dva dana prije pa mi je post izbrisan )
Pa da vidimo kakve su cijene jučer 25.03.
VDKT ( 230kn ) 290 kn
INGR ( 39,96kn ) 47,70kn
THNK ( 1.184kn ) 1.290kn
IGH ( 1.941kn ) 2.601kn
HDEL ( 130kn ) 158kn
BUUUUUUUUUUUUUUU……LL [thumbsup]

– evo, zar nisam napisala kako se na ovoj temi najmanje druka.
– te kako se na preporukama ipak nešto može zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Evo samo mali updejt, IGH u blokadi na 2.696 kn, THNK je trenutno na 1.340 kn [thumbsup]
Otkad se kolega Vlad 111 oprostio od nas, mislim da smo još dobrano potegnuli upup. Očigledno zna samo pogoditi padove, a sa rastom nema blage veze………………. [wink]
[/quote]

Merline vaše veličanstvo, naklon do poda za dosadašnja predskazanja.

Bilježim se za milost udjeljivanja pma. Što očekujete sutra?

kladim s da očekuje – pad [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


dragi kolega lopina…

Power and the money, money and the power
minute after minute, hour after hour
everybody’s running, but half of them ain’t looking
what’s going on in the kitchen, but I don’t know what’s kickin’
they say I gotta learn, but nobody’s here to teach me
if they can’t undersstand it, how can they reach me
I guess they can’t, I guess they won’t
I guess they front, that’s why I know my life is out of luck, fool

been spending most their lives, living in the gangsta’s paradise
been spending most their lives, living in the gangsta’s paradise
spending most our lives, living in the gangsta’s paradise
spending most our lives, living in the gangsta’s paradise

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



dragi kolega lopina… pomalo sam pratila vaše pisanje i više nego jasno je vidljivo permanentno drukanje za dionice koje posjedujete…čitala sam i o vašim katastrofalnim gubicima i zaista smatram da vas treba ignorirati.

Pa sta se onda ne drzisi svojih savjeta? Osobno smatram da kolega Lopina realno i objektivno pise, no razum i psihologija trzista na zalost ne idu ruku pod ruku.
[/quote]

Siguran način da izgubiš novce na burzi je da počneš vjerovati kako je tržište iracionalno i narazumno, a da si ti racionalan i razuman.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




dragi kolega lopina… pomalo sam pratila vaše pisanje i više nego jasno je vidljivo permanentno drukanje za dionice koje posjedujete…čitala sam i o vašim katastrofalnim gubicima i zaista smatram da vas treba ignorirati.

Pa sta se onda ne drzisi svojih savjeta? Osobno smatram da kolega Lopina realno i objektivno pise, no razum i psihologija trzista na zalost ne idu ruku pod ruku.
[/quote]

Siguran način da izgubiš novce na burzi je da počneš vjerovati kako je tržište iracionalno i narazumno, a da si ti racionalan i razuman.
[/quote]

Ovo treba uklesati na Goru Sinajsku Burzovnu ………. [smiley]


Što očekujete sutra?

S obzirom da je Ivana danas sama spremala ručak očekujem da će sutrašnji dan provesti u krevetu.

Tržište je previše volatilno i nepredvidivo tako da ga svaka vijest može znatno pomaknuti u bilo kojem smjeru. Kako sada stoje stvari trebalo bi krenuti prema gore ujutro.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ja bih kupovao firme u sektorima koje kriza neće osobito pogoditi, a čiji Mcap je svejedno pao. Firme koje su prije 50 godina radile ono što će i sljedećih 50. Firme koje su ujedno i jak brand i nemaju apsolutno nikakvu konkurenciju, te su besprijekorne prema SWOT analizi. Firme koje unazad 5 godina imaju izuzetan povrat na kapital i kontinuirano povečanje glavnice bez korištenja velike poluge. Firme koje unutar svog MSH povećavaju sales i koje rade na povećanju MSH u segmentima u kojima (još) nisu apsolutni lider. Firme koje u proizvodnim procesima koriste nisku tehnologiju. To zapravo nisu firme nego firma, jer samo je jedna takva. To je za neku konzervativnu varijantu.

Za malo agresivniju varijantu, kupovati konjukturne firme sa umjerenom do velikom polugom koje je tržište unazad nekoliko mjeseci brutalno kaznilo i svelo na cjenovne razine ima/nema firme. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vi se kladite na činjenicu da firma neće bankrotirati. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vaša je formula sljedeća:

IF bankrot
then total loss
IF bankrot=not
then bogaćenje

I na kraju nešto od retaila ili energetike. To se naprosto mora imati.

E da… i kupite malo đubriva. To će se jednog dana morati prodati, ali i ući u rat sa sindikatom. Sindikati možda izgube ako ih se dobro podmaže. A onda ti isti sindikalni vođe moraju podmazat vojsku igrača bellota da ne okupiraju ceste. Tu će dakle biti dvostrukog podmazivanja, tj. exponencijalnog troška podmazivanja. Ipak… bilo bi tu računice za strpljive.

evo kad se već hvalimo, post od 07.03

idemo redom:

LEDO je tada bio cca 2700 sad je 3700 /rast 37%
IGH je tada bio 1500 sad je 2900 /rast rast 93%
TISK je tada bio 229 sada je 239 /rast 4%
JNAF je tada bio 1200 sada je 1299/rast 8%
PTKM je tada bila 64 sada je 89/rast 39%

Najviše je dakle odalamila kombinacija ima/nema firme.
Iz ovih je brojki vidljivo da su _trenutno danas iz ove točke_ best buy redom od najvećeg besta baya prema najmanjem: TISK, JNAF, LEDO, PTKM, IGH

Iako.. dozvolite mi da budem subjektivan. Trenutno mislim da je to ipak LEDO kao kralj SWOT-a . [thumbsup]
Pazite… govorim za srednji do dugi rok.Kratkoročno može biti svašta, ali i na kratak rok rezultati su na nekim tickerima sada impozantni. Na nekima tek slijede [thumbsup]

I'LL BE BACK

Hvala kolega Twixer. Kolegica se sigurno liječi od dobitaka na ruletu…………………valjda stalno stavljala na zero zero zero………………i odoše pare [wink]


Ja bih kupovao firme u sektorima koje kriza neće osobito pogoditi, a čiji Mcap je svejedno pao. Firme koje su prije 50 godina radile ono što će i sljedećih 50. Firme koje su ujedno i jak brand i nemaju apsolutno nikakvu konkurenciju, te su besprijekorne prema SWOT analizi. Firme koje unazad 5 godina imaju izuzetan povrat na kapital i kontinuirano povečanje glavnice bez korištenja velike poluge. Firme koje unutar svog MSH povećavaju sales i koje rade na povećanju MSH u segmentima u kojima (još) nisu apsolutni lider. Firme koje u proizvodnim procesima koriste nisku tehnologiju. To zapravo nisu firme nego firma, jer samo je jedna takva. To je za neku konzervativnu varijantu.

Za malo agresivniju varijantu, kupovati konjukturne firme sa umjerenom do velikom polugom koje je tržište unazad nekoliko mjeseci brutalno kaznilo i svelo na cjenovne razine ima/nema firme. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vi se kladite na činjenicu da firma neće bankrotirati. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vaša je formula sljedeća:

IF bankrot
then total loss
IF bankrot=not
then bogaćenje

I na kraju nešto od retaila ili energetike. To se naprosto mora imati.

E da… i kupite malo đubriva. To će se jednog dana morati prodati, ali i ući u rat sa sindikatom. Sindikati možda izgube ako ih se dobro podmaže. A onda ti isti sindikalni vođe moraju podmazat vojsku igrača bellota da ne okupiraju ceste. Tu će dakle biti dvostrukog podmazivanja, tj. exponencijalnog troška podmazivanja. Ipak… bilo bi tu računice za strpljive.

evo kad se već hvalimo, post od 07.03

idemo redom:

LEDO je tada bio cca 2700 sad je 3700 /rast 37%
IGH je tada bio 1500 sad je 2900 /rast rast 93%
TISK je tada bio 229 sada je 239 /rast 4%
JNAF je tada bio 1200 sada je 1299/rast 8%
PTKM je tada bila 64 sada je 89/rast 39%

Najviše je dakle odalamila kombinacija ima/nema firme.
Iz ovih je brojki vidljivo da su _trenutno danas iz ove točke_ best buy redom od najvećeg besta baya prema najmanjem: TISK, JNAF, LEDO, PTKM, IGH

Iako.. dozvolite mi da budem subjektivan. Trenutno mislim da je to ipak LEDO kao kralj SWOT-a . [thumbsup]
Pazite… govorim za srednji do dugi rok.Kratkoročno može biti svašta, ali i na kratak rok rezultati su na nekim tickerima sada impozantni. Na nekima tek slijede [thumbsup]
[/quote]

Lijepo se se pohvalio, sada si bogat, ne moraš više pisati po forumu.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

New Report

Close