Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ governor
Pitanje za bogatstvo kad će bik napraviti prvi pravi korak? [wink]


@ governor
Pitanje za bogatstvo kad će bik napraviti prvi pravi korak? [wink]

možda ga upravo čini [wink]

I'LL BE BACK



@ governor
Pitanje za bogatstvo kad će bik napraviti prvi pravi korak? [wink]

možda ga upravo čini [wink]
[/quote]
[pray]



@ governor
Pitanje za bogatstvo kad će bik napraviti prvi pravi korak? [wink]

možda ga upravo čini [wink]
[/quote]

Reče bik i koraknu u klaonicu [wink]




@ governor
Pitanje za bogatstvo kad će bik napraviti prvi pravi korak? [wink]

možda ga upravo čini [wink]
[/quote]

Reče bik i koraknu u klaonicu [wink]
[/quote]

Jel dobar burek? mogao si sutra pojesti biftek…

I'LL BE BACK

Zamalo i ja danas kupio burek [lol]





@ governor
Pitanje za bogatstvo kad će bik napraviti prvi pravi korak? [wink]

možda ga upravo čini [wink]
[/quote]

Reče bik i koraknu u klaonicu [wink]
[/quote]

Jel dobar burek? mogao si sutra pojesti biftek…
[/quote]

Pak si fulal na kaj sam ciljal. Daj se skoncentriraj. Od silnog prepucavanja si se poceo gubiti [wink]



Ovdje prevladava jedno površno prikazivanje izvještaja banaka, koje se gleda isključivo preko dobiti.
Činjenica je da je dobit bankama rasla, ali ono po meni bitnije je da su im potraživanja puno više rasla. Drugim rječima oni jesu na papiru zaradili, ali te love nemaju…..

Evo jučer na dnevniku seljaci, proizvođači mlijeka prosvjeduju zbog lihvarskih banaka i teške situacije koja ih je snašla….Banke im uzimaju djedovinu (čitaj zemlju) koja je bila pod hipotekom…
Da, to je stanje naših banaka uzimaju oranice po Slavoniji, Baranji, Baniji….

I tu dolazimo do onoga što se zapravo zadnjih godina zbiva kod nas. Moć se sve više centralizira, što znači da sve one sagrađene zgradurine banaka spostaju centar ekonomske moći.

Tržište kapitala je u njihovim rukama kao i ova kriza, na sve što se događa utječu oni.

Ako ZABA ima najveći mirovinski fond, te investicijski fond, pa onda PBZ, pa RBA, pa Erste, pa Hypo, pa i HPB itd. gdje leži ogroman kapital, njihov je utjecaj na tržištu kapitala enorman i oni kolo vode.

Kada su cijene nekretnina počele rasti, rasle su jer su veliki prvi dizali cijene u nebo, kasnije se priključivali i ostali.
Sada čine obratno, ruše cijenu ti isti veliki moćnici koji odlučuju o ama baš svemu, sve ostalo je ogrokaz za malu djecu.

[/quote]
…bravo kolega…ja to pišem već odavno…novac je moć a ne politika…kada moćnici odluče da sve ide u vrhove, onda će i ići…ali prije toga moraju se odraditi neka upropaštavanja pa neka preuzimanja, koncentracija dobara a onda sve to dignuti u nebesa i onda prodati… Tako to radi svjetska banka već decenijama pa su i ostali lovamoćnici odlučili ići istim utabanim putem… do tada možemo mi crtati svašta…BITI ĆE KAKO ONI ODLUČE…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Imho best buy su građevinari, jest da su najviše potonuli ali će i najviše rasti kad se burza oporavi a do oporavka mora doći prije ili kasnije.
Čak će im se otovriti još veće perspektive nego što su današnje jer će kriza na tržištu nekretnina pomesti amatersku konkurenciju.
Ili kao što kaže Kostolany, nema tržišnog sloma kojem nije prethodio enorman rast i nema euforije i rasta kojem nije prethodio burzovni slom.
A najviše će zaraditi najstrpljiviji, a ne ovi što prodaju čim cijena skoči 3 %.
Ja sam se nakrcao, to moram priznati, i nemam potrebe ništa raditi osim čekati da se tržište oporavi.
A tržište će kao i obično dizati ovi što sad čuče u kešu, ali naravno oni čekaju da se formira dno, pa da vide preokret, a kad to vide i oslobode se straha crobex će biti negdje na 2.000-2.200.

Bonus na kraju
When Warren Buffett speaks, the market listens. On Monday, in a three-hour interview on CNBC, Buffett had some good things to say about the banking sector. That was all the fuel that was needed for some of the bank stocks to take off:
"Banking has never been better, in one sense."
The banks are getting their money very cheaply, deposits are coming in, spreads have never been wider, all the new business they’re doing is terrific. They will earn their way out of it [in the] overwhelming number of cases.
[thumbsup]

A na koje si gradjevinare mislio, jer nije isto ako se tvrtka bavi cestama, infrastrukturom ili visokogradnjom..?






@ governor
Pitanje za bogatstvo kad će bik napraviti prvi pravi korak? [wink]

možda ga upravo čini [wink]
[/quote]

Reče bik i koraknu u klaonicu [wink]
[/quote]

Jel dobar burek? mogao si sutra pojesti biftek…
[/quote]

Pak si fulal na kaj sam ciljal. Daj se skoncentriraj. Od silnog prepucavanja si se poceo gubiti [wink]
[/quote]

Dobar tek, pesek. [yawn]

I'LL BE BACK


Dobar tek, pesek. [yawn]

Ooo nije dugo trebalo da nivo padne. Sorry al’ neću se spuštat tak nisko. Uživaj [wink]



Dobar tek, pesek. [yawn]

Ooo nije dugo trebalo da nivo padne. Sorry al’ neću se spuštat tak nisko. Uživaj [wink]
[/quote]

hebemu miša, pa niže od bureka ni nejde.

I'LL BE BACK

New Report

Close